Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2004., 03:19   #21
Meni osobno...

Za prvo dijete - Kad na vrbi rodi grozdje
Za drugo - Na Svetu Zhivku
A za trece - Kad se majmuni shishaju

__________________
You just come with me and have a good time. The Galaxy's a fun place. You'll need to have this fish in your ear.
Daleka_Obala is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 09:47   #22
vrijeme za...

Vrijeme za je kada obadvoje znaju sto hoceju i kako to mogu postici i klinci dodju sami od sebe...Ali nemojte cekati predugo zbog vase financijske situacije jer onda cete jako dugo cekati taj dan kada mozete reci ok sada imam neku sigurnost ili neku rezervu i sl. Nista nije sigurno , moj starci su meni rekli "Ah sine kada bi mi cekali da imamo dosta love nebi tebe nikada bilo"! Svi koje poznajem koji imaju djecu kazu:"Pa planirali bas i nismo ali sada kad je vec tu..."
Nije to nista strasno to je jedna jako lijepa stvar!!
darko29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 10:11   #23
Nakon prvog djeteta ozbiljno se pitam da li ce moj egotrip, poslovična lijenost i samoljublje moći popustiti pred teznjom za drugim djetetom?!?
Herostrat is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 11:23   #24
Quote:
walter kaže:
Bilogorac...
Znaci Bosanac
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 11:33   #25
moje jos nije doslo, a kak se cini i nece. pregazit ce ga bioloski clock
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 11:42   #26
Quote:
dora kaže:
Moje nikad nece doci nisam ja za to.
Hm, hm, nešto mi je poznato
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 11:52   #27
Nikad
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 12:06   #28
beba

neki klinjo pljunuti tata

jednog dana....jos par godina ne
loreta is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 13:38   #29
Ima dana kada mi se čini da bih baš rado imala dijete; da bih mu mogla dati i ljubav i sreću i sigurnost - da bih imala podršku ukoliko dođe do financijske stiske i da bih sve bilo o.k. Nekako me često obuzimaju takva razmišljanja

A onda se s big pikčr fokusiram na detalje moje snene idile s djetetom pa se sjetim da me ništa neće koštati da još malo samostalno raspolažem svojim vremenom i financijama - ionako će i taj period kratko trajati...
Agirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 16:37   #30
Quote:
Winona kaže:
nemaju svi hrabrosti biti tako iskreni zato dora
To zapravo nije hrabrost, vise realnost.

Mislim, da neki ljudi jednostavno nisu predodredeni za djecu i da je takvim ljudima bolje da ih nemaju.

K vragu, ja se ne znam brinut ni za kornjace koje imam, da ih stari ne hrani uginule bi od gladi... il bi bile anoreksicarke.

Jebiga, smatram da ne bi bila dobra majka jer nemam zivaca za to sve skupa, preegoisticna sam, a one price: "Joooj pa kad se rodi, pa kad ga vidis..." oke rodi se, ja ga vidim, i kaj onda, ak mi se ne svida vrnem ga
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 16:44   #31
Quote:
dora kaže:
To zapravo nije hrabrost, vise realnost.

Mislim, da neki ljudi jednostavno nisu predodredeni za djecu i da je takvim ljudima bolje da ih nemaju.

K vragu, ja se ne znam brinut ni za kornjace koje imam, da ih stari ne hrani uginule bi od gladi... il bi bile anoreksicarke.

Jebiga, smatram da ne bi bila dobra majka jer nemam zivaca za to sve skupa, preegoisticna sam, a one price: "Joooj pa kad se rodi, pa kad ga vidis..." oke rodi se, ja ga vidim, i kaj onda, ak mi se ne svida vrnem ga
Jesuuuusssss!
Ko da sam ja pisala
Pa ti dora ne mozes podnijeti niti fiksni aparatic ak se dobro sjecam
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 16:50   #32
Quote:
Ipanema kaže:
Pa ti dora ne mozes podnijeti niti fiksni aparatic ak se dobro sjecam
nemoj tak o mom prijatelju "Fiksonom"

Nije stvar u tome da ja "podnesem" dijete, nego cjelokupnu obvezu koje samo dijete nosi. Kuis, najlakse se poseksat, on me oplodi, ja rodim... samo, briga, odricanje (u bilo kojem smislu) neke takve stvari, obvezu takve vrste imala sam kad sam bila mala (nije rijec o djetetu, nego o bolesnom clanu obitelji) i znam o cem pricam kad govorim o hranjenju, obvezi da se u odredneo vrijeme dode doma, briga o toj osobi...

Neko ce reci da dijete uz obvezu daje neogranicenu ljubav... stima, al sve do puberteta - tad pukne

Ne, stvarno mislim da nisu svi ljudi sposobni biti roditelji i da roditeljstvo kao takvo nije za svakoga, a ja sam jedna od tih.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 16:53   #33
tocno, realnost...

mozda me jednog dana lupi da hocu dijete... sad me stvarno takva pomisao ne privlaci niti najmanje...

gledam malo oko sebe...

dodje kolegica s klincem (11 mjeseci) na posao... i svi se sjate oko nje... buci, buci, mali, slatki, mici, maci...
mislim, klinac je slatki... al kaj da ja sad s njim radim? ko da njemu i meni znaci to mici, maci, buci

ili kolega dofura klinca (7 godina)... pa mali skace okolo, dolazi do mene pa kaj delash? kaj je ovo? kaj je ono? a ja bi se igrao... i kaj da ja sad s njim delam?

jednostavno nisam za to i tocka...
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 17:29   #34
Re: Vrijeme za...

Quote:
atlantis kaže:
kaze meni...



pa, da ne useremo Brundin topic, ja pitam vas...

Sto je po vama 'pravo vrijeme'?

ovisi li ono o godinama, bracnom statusu ili jednostavno trenutku u kojem osjecate da je vrijeme?


PS V. ne panicariti

Mislim da je život bez djece bezvrijedan i izgubljen. Posao, uspjeh, ljepota, novac... ništa se ne može usporediti sa srećom koju nam može podariti dijete. Ljubav koja postoji bez obzira na sve. Bezuvjetna, istinska, duboka, jedina. Nikada se toga ne bih odrekla.

Ne znam kada će biti trenutak za djecu. Imam 26 godina, mladi posao, i mislim da je sada vrijeme da postavim firmu na noge. Ali neću učiniti grešku da zbog karijere odustanem od djece i obitelji. I mislim da ću biti najsretnija kada me netko bude zvao "mama". Htjela bih da moja djeca imaju oca i da se ne boje gladi. Nadam se da ću im sve to moći pružiti. On i ja.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 17:37   #35
Re: Re: Vrijeme za...

Quote:
Anastasia kaže:
Mislim da je život bez djece bezvrijedan i izgubljen. Posao, uspjeh, ljepota, novac... ništa se ne može usporediti sa srećom koju nam može podariti dijete. Ljubav koja postoji bez obzira na sve. Bezuvjetna, istinska, duboka, jedina. Nikada se toga ne bih odrekla.

speak for yourself!
ja sam 8 god u vezi, preko 5 u braku i nemamo djece i ne znam da li cemo imati. ja nemam impuls iako mi je brak ok, ne zalim se.
okolina pritisce ali me briga za njih. sad imam osjecaj da bi trudnoca bila isforsirana. mozda se to promijeni.

i ne vidim zasto bi mi zivot bio izgubljen bez djece?
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 19:04   #36
Re: Re: Re: Vrijeme za...

Quote:
Billi kaže:
speak for yourself!
ja sam 8 god u vezi, preko 5 u braku i nemamo djece i ne znam da li cemo imati. ja nemam impuls iako mi je brak ok, ne zalim se.
okolina pritisce ali me briga za njih. sad imam osjecaj da bi trudnoca bila isforsirana. mozda se to promijeni.

i ne vidim zasto bi mi zivot bio izgubljen bez djece?

Jer nećeš upoznati najveći i najnajnaj oblik ljubavi.


Ma ja poštujem tvoju odluku, i tvoje mišljenje. Ja sam takodjer izrazila svoje. Ali ovo što si rekla zvuči grozno. Egoistično i hladno. Ali kažem, samo mi tako zvuči.
Anastasia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 19:18   #37
Meni nema općenito vremana za ....nešto....uvijek mi je bilo iritantno sad je vrijeme za spavanje, pa vrijeme za ručak, pa vrijeme za udaju, pa koje vražje vrijeme i ko tu kome to vrijeme broji?

Ne jebem racionalne prosudbe tipa tada i trada se treba to i to.
Jer i za roditeljstvo ne postoji vrijeme, po meni, bez obzira na biologiju.

naravno, ako to ŽELIŠ.

Ako ne želiš, opet dobro.

Ne jebite u mozak ljude koji nemaju taj osjećaj, kao neki drugi ljudi.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 20:32   #38
Quote:
Clea kaže:
najbolje vrijeme je kad svaku mamu s bebom i kolicima gledaš sa zavišću
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 20:35   #39
Znam da se ovdje govori o drugim stvarima, ali svejedno - moja topla preporuka ženama koje žele imati dijete - pravo vrijeme je prije tridesete
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2004., 20:35   #40
Quote:
dora kaže:
To zapravo nije hrabrost, vise realnost.

Mislim, da neki ljudi jednostavno nisu predodredeni za djecu i da je takvim ljudima bolje da ih nemaju.

K vragu, ja se ne znam brinut ni za kornjace koje imam, da ih stari ne hrani uginule bi od gladi... il bi bile anoreksicarke.

Jebiga, smatram da ne bi bila dobra majka jer nemam zivaca za to sve skupa, preegoisticna sam, a one price: "Joooj pa kad se rodi, pa kad ga vidis..." oke rodi se, ja ga vidim, i kaj onda, ak mi se ne svida vrnem ga


i dalje bi to nazvala hraborscu. Hrabroscu - odoljeti ptitiscima okoline i biti dovoljno hrabra da si iskrena prema sebi.

Zapravo dora - kad bi svi bili tako iskreni sa sobom, bilo bi mnogo manje nesretne djece po svijetu.

Slazem se - nisu svi za roditelja i zasto bi bili ?

Ali je bed kad to skuze prekasno.
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:21.