Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2017., 13:46   #21
Mi bi dobili taj stan na prvom katu, a njegovi roditelji bi otišli u maleni stan od 50m2 u prizemlje koje se sastoji od 2 stana(1 etaža na pola)Svaki od tih stana ima zaseban ulaz i sve komunalije su odvojene, nema ništa zajedničko.Koliko sam ja vidila i ono što mi je dečko pričao njegovi su ok ljudi, jedino malo problema može radit njegova mama ali kako on kaže to se da riješitPošto smo mi dosta mladi ja 20 on 22 kako on kaže najbolje bi nam bilo štedit mjesečno 3-4000 kuna pa da za 10 godina napravimo svoju kuću pošto on ima zemlju pa nam je to plus, tako da bi novac za stanarinu bio bačen u vjetar, to je njegovo mišljenje a i ja se slažem sa time, ali opet treba to izdržat, ali kako se kaže šta se mora nije teško
Samo mi je to sve malo čudno jer nikad nisam živjela u tako velikooj zajednici.
tajos is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 14:04   #22
Gde celjad nisu besna kuca nije tesna.
Vremena su teska, svaka para dobro dodje, a sto vam ne bi starci i pomogli oko dece, kad dodju prinove. A i njima dobro dodje pomoc
Ja nazalost imam lose iskustvo, ali podrzavam ovu ideju,.
ccaterpillar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 14:34   #23
Quote:
tajos kaže: Pogledaj post
Mi bi dobili taj stan na prvom katu, a njegovi roditelji bi otišli u maleni stan od 50m2 u prizemlje koje se sastoji od 2 stana(1 etaža na pola)Svaki od tih stana ima zaseban ulaz i sve komunalije su odvojene, nema ništa zajedničko.Koliko sam ja vidila i ono što mi je dečko pričao njegovi su ok ljudi, jedino malo problema može radit njegova mama ali kako on kaže to se da riješitPošto smo mi dosta mladi ja 20 on 22 kako on kaže najbolje bi nam bilo štedit mjesečno 3-4000 kuna pa da za 10 godina napravimo svoju kuću pošto on ima zemlju pa nam je to plus, tako da bi novac za stanarinu bio bačen u vjetar, to je njegovo mišljenje a i ja se slažem sa time, ali opet treba to izdržat, ali kako se kaže šta se mora nije teško
Samo mi je to sve malo čudno jer nikad nisam živjela u tako velikooj zajednici.
Mislim da biste vas dvoje trebali živjeti zajedno neko vrijeme prije nego iselite njegove roditelje. Osim ako se oni ne bi baš sad preselili neovisno o vama. Bilo bi loše kad bi se oni preselili, uredili drugi stan, vi prilagodili njihov, a onda otkrijete da to ne funkcionira. Zašto ne bi on tebi došao na dva-tri mjeseca u tvoj podstanarski stan tek toliko da zaključite koliko pašete jedno drugom pod istim krovom?
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 15:11   #24
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Zašto ne bi on tebi došao na dva-tri mjeseca u tvoj podstanarski stan tek toliko da zaključite koliko pašete jedno drugom pod istim krovom?
Quote:
tajos kaže: Pogledaj post
Inače sam podstanarka, a on za podstanrastvo ne želi niti čuti kaže da je to bačen novac





Dijete drago, nemoj si to raditi sa 20 godina. To je sa 35 teško izdržati i preživjeti, a kamoli sa 20. Jednostavno nemoj na to pristati, posebno u situaciji gdje ti on kaže da bi možda njegova mama mogla raditi probleme, ali se to da riješiti. Nemoj.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 15:28   #25
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Da, znam da je on rekao da ne želi čuti za podstanarstvo, ali ovo ne bi bilo trajno rješenje već kratkotrajna proba u stanu koji se već iznajmljuje pa ne moraju ništa tražiti - da ne moraju inkomodirati pola obitelji ako se ispostavi da su loš par za zajednički život. Ako mu je čak i to neprihvatljivo, na njezinom mjestu ne bih ni pomišljala na selidbu kod njegovih. Tu nije problem samo u roditeljima i čoporu i nedostatku privatnosti, nego i u njemu koji je jednostavno prekrut. Doduše, ja ne bih htjela u ničiju kuću sve dok si mogu priuštiti drugačiji aranžman.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 17:05   #26
Ne treba ti zajednicki zivot vec u dvadesetoj! Zivi malo sama, kuda juris? Sacekaj da te prodje pocetna euforija, pa onda razmisli sta ces. No, sa nekim ko misli da ce lako otkaciti napadnu majku i ko pravi planove za 10 godina unapred, ne smesi ti se laka buducnost!
__________________
''Mene brine, sto su kupili te sine,ti sa vlasti, da bi mogli nastaviti krasti!Stidece se tebe deca, sto si glasao za keca,
Jer je tvoje srce k'o u zeca, muko moja.''
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 19:49   #27
Quote:
tajos kaže: Pogledaj post
Mi bi dobili taj stan na prvom katu, a njegovi roditelji bi otišli u maleni stan od 50m2 u prizemlje koje se sastoji od 2 stana(1 etaža na pola)Svaki od tih stana ima zaseban ulaz i sve komunalije su odvojene, nema ništa zajedničko.Koliko sam ja vidila i ono što mi je dečko pričao njegovi su ok ljudi, jedino malo problema može radit njegova mama ali kako on kaže to se da riješitPošto smo mi dosta mladi ja 20 on 22 kako on kaže najbolje bi nam bilo štedit mjesečno 3-4000 kuna pa da za 10 godina napravimo svoju kuću pošto on ima zemlju pa nam je to plus, tako da bi novac za stanarinu bio bačen u vjetar, to je njegovo mišljenje a i ja se slažem sa time, ali opet treba to izdržat, ali kako se kaže šta se mora nije teško
Samo mi je to sve malo čudno jer nikad nisam živjela u tako velikooj zajednici.
Još niste ni uselili, a već bi se mama mogla pojaviti kao problem
I meni ovo zvuči kao horror.
Ono nad čime bi se ti trebala zamisliti je to što on smatra da je podstanarstvo glupost, on smatra da bi trebalo štedjeti 10 god, gdje je tu tvoje mišljenje.
Da pogodim, ta vaša kuća bi trebala biti u istom dvorištu sa svima ostalima, jel
Mislim da ćeš gadno požaliti ako pristaneš. Imaš 20 godina, prvo i osnovno trebaš razgovarati s njim, takvu odluku morate prihvatiti oboje. Zašto bi ti morala bespogovorno prihvatiti takvu odluku? Bolje bi bilo da zajedno unajmite stan, i živite zajedno par godina samostalno.
A što se tiče te kuće koja bi trebala niknuti za 10 god, pitanje je da li ćeš ti izdržati 10 god u takvoj okolini kad ti se već sad ne sviđa.
U takvoj zajednici nema samostalnog donošenja odluka ni odvojenog života, ostalo u bajke
ForrestCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 20:35   #28
neka proba na mjesec dana. pa nek sma odluči, iako ni tih mjesec dana nisu mjeordavni al eto da stekne dojam...
jer ako se preseli trajno, dogodiće se situacija da će htjet iz kupaone izač samo sa ručnikom pa ga onako olako ispustit pred dečkom, i dok on bude gledo ko tele, uletit će baba (aka svekrva) i onda će nastat pakao - ona će o maloj mislit da je neka drolja jer izvodi te stvari a sinu će stalno spominjat to...
da ne govorim o posjetima rodbine kod starih, da bi nakon 15 minuta djeca te rodbine uletila kod mladenaca da ih vidi, a mladenci u in flagranti nasred kuhinje (to se nama dogodilo )
__________________
--ja vas vidim, uvijek--
anđeo čuvar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 20:53   #29
Meni se tu nameče još jedan problem osim tog koji je autorica navela. Problem je da oni kreću u pokušaj zajedničkog suživota u čopor njegove obitelji i pritom će se njegovi roditelji iseliti da bi oni započeli zajednički život. Dakle to nije samo pokušaj suživota s dečkom, pa čemo vidjeti kako će stvari dalje ići. Ti nećeš dobiti suživot samo s dečkom, već ćeš postati dio njegove obitelji, a to je puno ozbiljnija obveza od koje je teže otići i u koju se teže uklopiti. Ti samim činom iseljenja njegovih roditelja da bi on živio s tobom pokrećeš velika očekivanja od tih roditelja, a vjerojatno i ostatka obitelji. Trebaš biti jako sigurna da je život s njim u ovim uvjetima ono što želiš.
Lutkina kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 00:47   #30
Koji q ??
Po opisu iz prvog posta su to sve zasebni stanovi.
To je isto, kao da stanujes u stambenoj zgradi.
A to, da netko kasnije dolazi, pa pravi nered, to se medju razumnima moze preodgojiti.
RobinUd is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 00:52   #31
Quote:
RobinUd kaže: Pogledaj post
Po opisu iz prvog posta su to sve zasebni stanovi.
To je isto, kao da stanujes u stambenoj zgradi.
Nije isto ako se radi o rodbini, i gdje su neki od njih vlasnici te nekretnine, i gdje im se mnogi dijelovi života i svakodnevice preklapaju.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 01:23   #32
Tajos, koliko dugo ste ti i dragi u vezi?

Je li uvjet vašeg doseljenja to da morate biti vjenčani ?
Ako nije, na tvom mjestu bih vjerojatno dragom predložila ideju da se , za početak, dok nemate djece privremeno uselite u taj manji stančić u prizemlju:

– to bi ti dalo vremena i mogućnost da vidiš kako vas dvoje funkcionirate u zajedničkom životu ...
- da testiraš funkcioniranje te njegove obiteljske zajednice, stekneš uvid iz prve ruke kako to sve izgleda u praksi ...

- a starci nebi morali odmah iseljavati zbog vas...

U današnje vrijeme je ipak mudrije pokušat iskoristit kakav takav slobodan prostor, nego bacat pare na podstanarstvo ako baš nije skroz nužno.
flare777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 01:50   #33
Nikad ne bih pristala na takvu opciju. Ježim se na samu pomisao.
Ma koliko dobri ljudi bili, ne bih.

Kad se netko tko je svjesno napravio takav odabir stalno žali i kuka, a ima drugih mogućnosti, ne znam kakav savjet dati. Da, jest, grozno je, ali zašto se uopće u to upuštati?
Daleko od toga da je podstanarstvo idealno, ali ništa nije vrijedno mog komoda i privatnosti.
__________________
not the girl my dog thinks I am...
...he'll rekindle all the dreams it took you a lifetime to destroy
Aaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 07:41   #34
Hmmm... a nadam ste da ste jako tihi u intimnim trenutcima
__________________
Najsjajnije bisere moraš dobro istražiti da bi uočio svu ljepotu, nije nužno vidljivo na prvu. © mr-crime
Ludica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 07:58   #35
Fascinantne su mi takve kuće.

Ljudi kukaju kak su u lošoj financijskoj situaciji, a dižu kredite da bi gradili te kućerine u kojoj djeca vjerojatno neće htjeti živjeti, a prodati ih također neće moći po nekoj normalnoj cijeni jer nitko normalan ne želi kupiti takvo što.


Al da ostanem na temi, ne, živjeti s nekim u istoj kući s nekim tko ti nije supružnik ili dijete najčešće nije dobra ideja.
eqinor is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 08:35   #36
Te su kuće građene u neka druga vremena, kada je nekoliko generacija živjelo zajedno.
I šta sada? Rušiti ih?
Ja sam svoju gradila samo za nas - muž, žena i dvoje djece. I sada imam dvije prazne sobe u kojima se skuplja prašina, a vrata otvaraju nekoliko puta godišnje.
Tu pomoći nema - tako je kako je.

Da, nije dobra ideja živjeti sa nekim, ovdje mi gledamo samo na utjecaj domicilaca na novog člana kućanstva, no, i novi član ima isti takav negativan utjecaj na domicilne članove kućanstva. I jedni i drugi su zapravo podređeni novim uvjetima i gube dio svojih sloboda.
A vlasnik stambenog prostora gubi na svome.
Iritantno to zna biti.
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 09:08   #37
On vec unaprijed kaze da ce biti problema, ali da se da rjesiti..?
Lako njemu reći kad mu je to mams..nece ona po njemu drvlje nego pp tebi..
I kakve probleme bi stvarala?

Poslano sa mog Lenovo A1000 koristeći Tapatalk
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 09:35   #38
Nema jebene šanse da se živi u istoj kući s gomilom rodbine, koliko god stanovi bili odvojeni, a da se ima ikakvu privatnost i mir.
Paralela sa životom u takvoj kući sa susjedima koji ti nisu ništa jednostavno ne stoji, jer ti nijedan susjed neće svaki čas dolaziti pogledati dijete, donijeti nešto, doći nešto pitati, kakvi god bili zidovi, boli te briga čuje li te susjedstvo dok se seksaš ili svađaš ili dijete plače itd.
Nije isto. ako se može ikako izbjeći, treba izbjeći.
harpy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 14:50   #39
Quote:
tajos kaže: Pogledaj post
Inače sam podstanarka, a on za podstanrastvo ne želi niti čuti kaže da je to bačen novac, nisam bila nikad u takvoj situaciji pa ne znam kako to funkcionira Druge mi nema, mislim da ću morat prihvatit pa makar se strpit 10-15 godina dok mi ne izgradimo svoje, ali nekao me je strah
On ne želi za podstanarstvo ni čut. Njemu je očigledno dobro.
A tebi druge nema pa misliš da ćeš morat prihvatiti i strpit se 10 godina?
I mene bi bilo strah.

p.s. zaljubljenost je prolazna. Dođe jutro pa se probudiš i pitaš sam sebe: gdje mi je bio mozak.
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 15:44   #40
Tajos, kako to mislis "druge mi nema"? Vec je netko rekao da si premlada da bi se vec zenila sa cijelom rodbinom. Meni to isto izgleda zastrasujuce. A tek ce ti biti grozno kada (ako) djeca dodju. Idi malo na temu "Neizdrzive bake/djedovi" - a vecinom su udaljeni od unuka, pa ce ti neke stvari jos bolje sjesti. :-) i moguce utjecati na tvoju odluku. Da se ne bi sa 30 godina zapitala... Mozes i ti malo utjecati na dragog i argumentirati mu zasto ne bi bila dobra ideja da zivite tako blizu njegovoj rodbini.

Ako imas posao i mozes si financirati podstanarstvo zvite jos neko vrijeme odvojeno, a neka ti dragi dolazi cesce kod tebe da vidite kako uopce vas dvoje zajedno funkcionirate.

Ostali su ti vec sve vise manje rekli.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:54.