Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2017., 22:19   #61
Ajoj! Velike riječi...


Hvala na podršci i sudjelovanju na temi.


Drago mi je da stvara ugodnu atmosferu...
mike07 is offline  
Old 02.02.2017., 22:23   #62
Morala sam dva puta pročitati sve tvoje odgovore...a mislim da ću to učiniti još koji put
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Old 02.02.2017., 22:27   #63
Quote:
mike07 kaže: Pogledaj post
Ajoj! Velike riječi...


Hvala na podršci i sudjelovanju na temi.


Drago mi je da stvara ugodnu atmosferu...

Ma ne, nisam te htjela veličati u smislu pretjerivanja, ali zbilja si na jedan vrlo osebujan i pristojan način svakome lijepo odgovorio. Što znači da znaš i gdje si i tko si i ne bježiš od života...kao što si lijepo napisao, nije važno u životu preživjeti nego i živjeti taj život. Ta me je tvoja misao zapravo prilično uzdrmala u smislu da se previše borim da preživim, a da realno jako malo živim...
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Old 02.02.2017., 22:34   #64
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Znaš kada bih izgubila taj duh, zapravo izgubila bih sebe.
On me održava na vodi. I zahvalna sam zapravo i unatoč svoj sjebanosti koja mi se tokom života dogodila što još uvijek mogu maštati.
Zapravo jedino mi to nitko ne može oduzeti
.

Možda moja priča nije bila ona koja bi drugima davala nadu, ali ja znam mnoge koji su u takvim scenarijima ipak dobili zgoditak. Možda ih je jako, jako malo u odnosu na one "gubitaše", ali što je zapravo gubitak?

Znaš, kada se odmakneš, kada se strasti smire i kada se zagledaš iza vidiš da si ipak imao nešto, što god to bilo i kako god se to banaliziralo, a na kraju i loše završilo, ali ja sam unatoč svemu tome na kraju izašla zadovoljna.

Znam,možda glupo zvuči, ali niti sam ogorčena, niti sebe oplakujem, niti sam razočarana, jedino što znam je da ovo ne bih ponovila, ne na ovaj način. Ne u toj nekoj dvostruko-trostrukoj igri u kojoj realno previše vremena gubiš u tim kvadratima i trokutima, a to onda uništi sve ono što bi možda moglo biti puno ljepše nego na taj način.

Recimo samo da taj čovjek kojeg sam ja voljela je na kraju prekinuo svoju dugogodišnju vezu i sada ima drugu ženu sa kojom čeka dijete. Kada sam to saznala, ne mogu reći da me nije malo štrecnulo, ali na kraju sam nekako sretna zbog njega, jer se nadam da je on sretan. Sa onom djevojkom nije bio, to je sasvim sigurno, a sada nadam se da će imati neki sretniji i bolji život...na kraju krajeva ako si nekoga volio, ma kako god da se to nije završilo onako kako sam to ja htjela bilo bi ružno poželjeti mu loše...
Kada prodje prvo razocarenje , samosazaljavanje , kulpabilitet , i u miru sagledas sve , trenutna praznina je teska za podnijeti ali vreme koje lijeci sve uspije kada mu se da vremena da korak po korak ispuni tu prazninu drugim lijepim stvarima .
Drago mi je da si dobro . Nitko nema razloga da pozeli nekom nesta ruzno , pogotovo ne ljudima sa kojima si nesta podijelio ,dozivio .
Sto znaci da si prevazisao sve obstakle na putu pronalazenja sebe i svojih ideala .

Zadnje uređivanje lazan : 02.02.2017. at 22:51.
lazan is offline  
Old 02.02.2017., 22:39   #65
Prekrasan uvodni post (ne komentiram sadržaj)..jednostavno, iskreno i sadržajno.
Svaki odgovor..pusta filozofija...
Pusti to sada...

Poludio za ženom..ok..a da se malo makneš od nje i olakšaš joj život koji vodi...
Nemoj ju podgrijavati pogledima, dodirima i pričom..
Samo ćeš joj život bez potrebe uzburkati..
Ako je i ona zagrijana..ne brini sama će doći..
__________________
Kao prvo ne moram ja nista..kao drugo isto to..
Slakica is offline  
Old 02.02.2017., 22:43   #66
Mike,jako lijepo si ovo obrazlozio..
Mislim da kad vec smatras da je ti u tebi tako jako i toliko te prozelo,a ocito je iz napisanog da promisljas i u dubljoj sferi,trebao bi sto prije svoju situaciju iznjeti na čistac..
Porazgovarati s tom zenom i iznjeti sto osjecas tako da i konačno dobijes odgovor s njene strane,bio negativan ili pozitivan..
Tj sad il nikad,jednostavno se ohrabriti..

Sto se tice ostalog..
Sliku o njenom partneru dobio si iz recenog,ali slika nečijeg braka je puno sira nekad i od recenog..
To sto navodis da on ne napreduje i da u obrazovanju joj ne parira,ne cini ga zato losijim ocem,muzem i zivotnim partnerom..
Ne moze nikakav status u obrazovanju/karijeri kupiti ljubav,paznju,zajednicke godine niti biti mjerilo..
Takodjer ovo sto opisujes je predodzba kemije..
Kemija je kao plin bez mirisa i okusa,prisutan ali i moze da ispari..
Ona nije dovoljna da podigne odnos na visu razinu..
Kao ni jednostrani osjecaji..
Sto se tice ovo da ne razumijes za djecu..
Naravno,nisi otac,nemas djete..
Ne mozes onda razumjeti tu sponu,koja je neraskidiva nit..
Mnoge zene ce ostati uz partnera s kojim mozda i nisu tako sretne,ali su prioriret stavile bas na djecu,ne zele rusiti dom zbog te iste djece koja nisu kriva za lose odnose roditelja..
Ona da je tako nezadovoljna,nevoljena i nesretna-svoj brak je mogla skoncati i prije nego si ti se pojavio..
No opet nije isključivo da i njeni osjecaji mogu biti toliko jaki ,kada bi usli vas dvoje u to,pa bi izasla iz braka..
To je sve ustvari nesto sto visi u zraku..
I jos nesto,zaljubljenost nije ni do koljena ljubavi..
Morate,kako ono kazu pojest bome i kilu soli i kilu šećera,pa da to bude ljubav,a ne prolazna zaljubljenost..
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Old 02.02.2017., 22:50   #67
@jelena1777
Svi mi jurcamo, stremimo premo nečemu većem, a život prolazi kraj nas. Čak nam i mahne, opali šamar. Koliko i kako shvatimo te signale, određuje i nas same da li smo na dobrome putu. Nije to neka velika pamet, već samo mudrost koja se stječe tijekom života. A ne želeći nikoga omalovažiti, ukoliko nisi spreman konstantno ulagati u sebe (ne govorim nužno o obrazovnim institucijama), tapkaš na jednom mjestu. Ili još gore, napraviš jedan korak, zatim dva nazad. I završni detalj – poticaj…

Treba nama svakome netko u vidu drugog čovjeka da nas potakne. Osjetim, možda egoistično, da sa ja taj. Ne vitez na bijelom konju, već netko tko će joj potapšati leđa i pitati kako si, gdje me stvarno zanima odgovor…


@Slatkica
Ovaj tjedan smo baš to i učinili. Malo smo usporili taj tempo. Pregorit ćemo, ako nastavimo. Zato i uspijevam ovoliko energije potrošiti na pisanje.

Neka i vrijeme malo svoj posao odradi. I ono zna biti melem.
mike07 is offline  
Old 02.02.2017., 22:59   #68
Ne pišem ti ovo bezveze. Bila u njenoj situaciji, iako ovaj opis muškarca ne odgovara onom iz moje priče..i nemam blizance

Igraš se opasnih igara..u kojima kako god okrenuo ti ne gubiš ništa što rakija ne izbije..
__________________
Kao prvo ne moram ja nista..kao drugo isto to..
Slakica is offline  
Old 02.02.2017., 23:09   #69
@Plavi safir
Da ne dobiješ krivu predodžbu, uopće ne idem u tome smjeru da formalno obrazovanje utječe na kvalitetu čovjeka (govoreći o njemu). Već sam napomenuo, sam sam srednja stručna sprema i to bi bilo skakanje sebi u stomak. Kažem samo da nije dovoljno nekoga upoznati, skrasiti se s njime i svoje si obavio. To je nova petlja, novi ciklus i itekako imaš nove prepone za prekočiti.

Tu on kaska. Ok, razumijem, imaš posao, umoran si, zajebavaju te na poslu, treba mi prostora za samoću. Sve je to potpuno opravdano. Treba svatko imati taj kutak. Ali, ne može to biti stil života. I ja imam takve probleme. Ima ih i Marko, i Pero, i Ivana, da ne bi ispao Mike glorificiran. Ali trudiš se iznenaditi i na nov način nasmijati onu koju imaš kraj sebe. Zato što si i odabrao da bude kraj tebe, na kraju krajeva.

Ponavljam, ne dovodim tu nit između njega i djece u pitanje. Jedan je otac. Pristajem na opciju zamjena. Koliko god ružno zvučala. Kod mene ima sasvim drugu intonaciju i odredbu. One priče; nije tvoja krv ; ne možeš nikada zavoljeti nešto što od tebe nije izašlo – su mi ipak infatilne i neshvatljive...
mike07 is offline  
Old 02.02.2017., 23:10   #70
Quote:
Slakica kaže: Pogledaj post
Ne pišem ti ovo bezveze. Bila u njenoj situaciji, iako ovaj opis muškarca ne odgovara onom iz moje priče..i nemam blizance

Igraš se opasnih igara..u kojima kako god okrenuo ti ne gubiš ništa što rakija ne izbije..
To što si "bila u njezinoj situaciji" ne znači apsolutno ništa...jer već u nastavku zaključuješ da je opis muškarca prilično drugačiji
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Old 02.02.2017., 23:20   #71
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
To što si "bila u njezinoj situaciji" ne znači apsolutno ništa...jer već u nastavku zaključuješ da je opis muškarca prilično drugačiji
Projiciramo ono što želimo vidjeti.
Bez obzira što sam nosila ružičaste naočale..poput tebe..moje su bile u ruci..ne na ocima..
__________________
Kao prvo ne moram ja nista..kao drugo isto to..
Slakica is offline  
Old 02.02.2017., 23:25   #72
Autore, moram priznati da nisam baš razumjela zašto nisi pokušao nešto konkretnije od dodira po podlaktici/donjim leđima.

Zar ti nije najgora moguća stvar ovako se prržiti na vatrici, ne znajući na čemu si, svodeći vaš odnos 95% na fikciju, a 5% na slučajne dodire, koji ukradeni pogled i dijalog?

Ne bi li i za tebe i za nju bilo zdravije da dovršite tu priču?
Mislim da bi i tebi bilo lakše, kako god da završi - ako se ispostavi da ona nije za mirnu oazu s tobom, stvorio si prvi preduvjet da ideš dalje sa životom.
Ako bude suprotno, super za tebe.


Evo reći ću ti svoje iskustvo što se tiče privlačenja.
6 godina sam sa sadašnjim partnerom.
U tih 6 godina osjetila sam kemiju o kakvoj pričaš s 3 osobe - kliknula se s trojicom, razgovor je tekao bez problema, nepresušne teme, slični pogledi na život, kao i vidljiva "kemija".
Nikad nisam ništa poduzela, čak niti flert, jer znam što doma imam, moj izbor je odnos u kojem jesam. Svjesno se mičem iz situacija kada vidim da postoje neke iskre, uopće ne dopuštam da se iskra pretvara u plamičak, otklanjam mogućnost da se išta rasplamsava.

Na te iskre gledam kao na potencijal. U smislu da postoji neka privlačnost između ljudi. Da se ona realizira, možda bi završila nakon mjesec dana, a možda bi trajalo cijeli život. Ne zna se. u svakom slučaju, mislim da je to normalno da te tu i tamo privuče druga osoba, monogamni smo primarno radi izbora i kulture.

Ti si dopustio plamen. Moj ti je savjet da razgoriš to do kraja, pa vidiš hoće li se razbuktati u veliki oganj ili će se sve skupa pretvoriti u pepeo. Bit će ti lakše, nakon bilo koje opcije slijedi katarza i mogućnost da nastaviš nekakav zdrav život za sebe.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Old 03.02.2017., 00:07   #73
Ti dodiri se tiču oboje nas, ne samo mene. Ili nje. Idemo do svega gdje seks nije uključen. To je ponajviše na moj zahtjev. Imam taj neki osjećaj (moguće besmislen i neshvatljiv nekome) da on ne bi pridonio situaciji. A i ono što sam napisao, da dokle god netko od nas ima nekoga.

Bio sam gore napisao da idem prema razriješenju i potpunom razgoličenju sebe. Samo skupljam još podataka kako bih što šire i kvalitetnije, tako i sigurnije podastrao sve što osjećam, a time i želim.

Razumijem što želiš poentirati s primjerom o potencijalu. Izbor je uvijek na onome tko se želi uhvatiti za njega. Osobno, posla radi najviše, konstantno komuniciram, surađujem i družim se sa zauzetim ženama. I nekako sam i naučio dokle treba ići i kako shvatiti znakove. Kontrola i odluke su izuzetno bitan faktor u toj igri. Flert, koketiranje, manipulacija – sve su to sastavnice u tim oblicima komunikacije. Postizanje novog poslovnog cilja, poslovna suradnja, odabir klijenata, konkurentnost, razvoj karijere pojedinaca u timu: tu je žestoka borba. Nerijetko se ne biraju sredstva. I vrlo je bitno odrediti granicu i smjer dokle i kako ići. I gdje stati.

Sve je isto i u međuljudskim odnosima. Samo što u tom procesu isključivo su emocije na udaru.
Kakav god ishod bio, doći će do toga da vidimo što je ostalo, kad se razgrne pepeo. Hvala na uputama koje izlaze iz tvoga privatnog života.


@Slatkica

Sve pet za ovo što iznosiš ovdje. Shvaćam činjenicu da joj moram dati prostora da malo predahne. I dajem ga. Ovo nju također guši, koliko god ja mislio i bio uvjeren da sve činim iz čiste empatije. Nije lako…
mike07 is offline  
Old 03.02.2017., 00:13   #74
Quote:
mike07 kaže: Pogledaj post
Moguće je da ja idealiziram i više nego što je ovdje prisutno. Ne bježim od te opcije.
Asti.

@mike07 Naveo si dvije njezine mane koje si umanjio. Zaluđen si totalno, al bar priznaješ da si još klinac.
Kad sam spomenula drugog muškarca, više sam ciljala na to kako bi se njen suprug osjećao, pa da iz vlastite perspektive to nekako pokušaš povezat, ali mislim da si me prokužio jerbo si tvrd orah.
Zamisli da postoji neki tamo tip s kojim se tvoja žena viđa na poslu i priča o vašem braku i da želi bit zamjenski otac vašoj djeci te da bi ih volio ko svoju. Misliš da bi ti bilo svejedno? Te riječi imaju svoju težinu. Sigurno bi imao miljun scenarija u glavi o tome koliko ona hrani njegovu zaluđenost, kako ona vidi vaš brak, što je s djecom, njim, da li ih je izdala itd. Postoji tu jedan cijeli spektar drugih emocija osim ljubomore. Oni su obitelj, jedna mala obitelj, bez obzira na to što ti misliš ima li ona sumoran pogled i kako je muž tretira.

Ti dodiri među vama nisu bezopasni egoizam dok god ti raste temperatura, pa se povećava kinetička energija čestica tvoga tijela. Kako ti sebi sve lijepo objasniš da moš bit u blaženom stanju zadovoljstva. Nećeš je tako prebolit.
Mislim da te nitko od nas ne može izvuć iz toga, što god napisali.
Svejedno ću ti još jednom napisati da se udaljiš od nje i ne priznaješ joj ništa.
Antheia is offline  
Old 03.02.2017., 01:05   #75
Quote:
mike07 kaže: Pogledaj post
Ti dodiri se tiču oboje nas, ne samo mene. Ili nje. Idemo do svega gdje seks nije uključen. To je ponajviše na moj zahtjev. Imam taj neki osjećaj (moguće besmislen i neshvatljiv nekome) da on ne bi pridonio situaciji. A i ono što sam napisao, da dokle god netko od nas ima nekoga.

Bio sam gore napisao da idem prema razriješenju i potpunom razgoličenju sebe. Samo skupljam još podataka kako bih što šire i kvalitetnije, tako i sigurnije podastrao sve što osjećam, a time i želim.
Aha, dakle postoji još dodira osim ovlaš po podlaktici.

Da li ona zna da si ti spreman na potpuno predavanje vašem odnosu? Da li je svjesna da ti maštaš o suživotu s njom i njenom djecom?
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Old 03.02.2017., 01:07   #76
Quote:
Antheia kaže: Pogledaj post
Ti dodiri među vama nisu bezopasni egoizam dok god ti raste temperatura, pa se povećava kinetička energija čestica tvoga tijela. Kako ti sebi sve lijepo objasniš da moš bit u blaženom stanju zadovoljstva. Nećeš je tako prebolit.
Mislim da te nitko od nas ne može izvuć iz toga, što god napisali.
Svejedno ću ti još jednom napisati da se udaljiš od nje i ne priznaješ joj ništa.
Zašto bi se udaljavao i preboljevao je?
Ako je ona nesretna u braku (a očito nije sretna čim je otišla s autorom toliko daleko) i ako su našli nešto posebno i dragocjeno jedno u drugome? Zašto ne bi iznio karte na stol i otvoreno porazgovarao s njom?
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Old 03.02.2017., 01:38   #77
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Ma ne, nisam te htjela veličati u smislu pretjerivanja, ali zbilja si na jedan vrlo osebujan i pristojan način svakome lijepo odgovorio. Što znači da znaš i gdje si i tko si i ne bježiš od života...kao što si lijepo napisao, nije važno u životu preživjeti nego i živjeti taj život. Ta me je tvoja misao zapravo prilično uzdrmala u smislu da se previše borim da preživim, a da realno jako malo živim...
Za tebe licno imam utisak da previse premisljas izmedju "moram" i "zelim"...nekako ti to "zelim" uvijek pobjegne...
Sta je prezivljavanje bez zivota? Zasto to "mora" uvijek dodje ispred "hocu"?

Mike, ako si uvjeren da je ona stvarno to sto ti zelis- nemoj dopustiti da ti "djecje bolesti" pojedu nesto lijepo. Nadam se da si dovoljno jak...
Ali budi svjestan da svi mi bolujemo od ustaljene svakodnevnice i da je ponekad pretesko rijesiti se te ovisnosti, te sigurne, dosadne, nezadovoljavajuce svakodnevnice.
Ertrinken is offline  
Old 03.02.2017., 03:06   #78
Prica mog najboljeg druga je slicna tvojoj.. desava se na poslu i djevojka je bila njegova nadlezna... Na kraju se desilo.. spetljali su se.. voljeli se.... ona se zaljubila.. plakala na poslu.. frka, trka...ciganluk.. ostala sa muzem...
Moj drug se mjenjao djevojke i na kraju se ozenio sa divnom zenom.. mladom perspektivnom i dobro im je....
__________________
One day it will happen, without noticing it,
Something will change. Something will calm in us
Something will touch us and there will be nothing to fear from. And it will come. Confident in itself.
EmiliaK is offline  
Old 03.02.2017., 09:10   #79
Zaljubljen u nedodirljivu... kad bi postala dodirljiva velike su sanse da bi ta velika zaljubljenost isparila.
Znam jedan slucaj iz okolice, jedne "fatalne nedodirljive" koja je popustila i ostavila muza i tek onda se okrenula tom vansvemirski zaljubljenom.. a on.. je ubrzo netragom nestao. "Septy, cim mi ga je umocio - odljubio se"

Ne kazem da su svi isti, ali to je tako cest scenario da je skoro pravilo.

Bila sam i ja na pragu da budem "brakolomka", zaljubljena budala... trgnula sam se u zadnji cas, srecom, ljubav bi se istopila ko sladoled na suncu nakon prvog ruznog pogleda njegove kcerkice.
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota

Zadnje uređivanje Septembar : 03.02.2017. at 09:26.
Septembar is offline  
Old 03.02.2017., 09:33   #80
Radi takvih stvari se ne ostavlja muž,pogotovo ako imaju djecu,zapravo isključivo ako imaju djecu,u tom slučaju bi te djevojčice,proživljavale traume,samo radi toga sto autor navodi da misli da njen suprug joj ne daje dovoljno pažnje. Mislim da o takvim stvarima se ne dvoumi,autor nema djecu i ne moze ni zamisliti kako bi djeci toj bilo. Ne bi ništa rekla da je taj brak,nestabilan,nasilan, a u ovom slučaju je autor,sebičan.
Zitaa is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:55.