Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili > Autoplin

Autoplin Kuhari, bombaši, luđaci i ubojice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2007., 15:22   #1
zastopani injektori

kojim aditivom ih priobati ocistiti ... netko je pisao ali nikako da nađem posto postoji "suma" tih aditiva a sada imam problem sa voznjom na benzin (trza, gasi se u leru)...
Poz i hvala

P.S Sve NAJ U Novoj
__________________
nema kruha bez motike okopavam narkotike...
AXE COUNTER is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 16:48   #2
a kaj to?
najbolji auto? najzgodniji komadi? nadam se da je tako.

navodno je STP injector cleaner najbolji. kod mene je donijelo znatnu razliku na bolje, ali...
istovremeno sam natočio i novi benzin pa još uvijek neznam koliko je do benzina a koliko do aditiva.
ako ti je benza starija od 2 tjedna, i zbog nje hoće trokirati i slabo raditi na leru.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 16:24   #3
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
a kaj to?
najbolji auto? najzgodniji komadi? nadam se da je tako.

navodno je STP injector cleaner najbolji. kod mene je donijelo znatnu razliku na bolje, ali...
istovremeno sam natočio i novi benzin pa još uvijek neznam koliko je do benzina a koliko do aditiva.
ako ti je benza starija od 2 tjedna, i zbog nje hoće trokirati i slabo raditi na leru.

moj benzin je već 2 mjeseca u rezervaru i tek sam pola tanka potrošio,pa još nema ni cukanja ni gašenja na leru ni nikakvih problema.
__________________
Tražim posao van HR...Ing. Elektrotehnike(energetike)
octavius is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 17:13   #4
ako auto vec trokira i gasi a siguran si da je do injektora onda ti nece bas puno pomoci niti jedan cleaner... probaj sa liqui moly ili STP ali sumnjam da ces nesto postici... najbolje rijesenje ti je skinuti injektore i odfurati ih na ultrazvucno ciscenje... to kosta oko 100 kn po injektoru + montaza i demontaza sto ovisi o samom motoru. Za 4-cilindricne motore ti je to negdje od 100-200 kn...
Igor.K is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 22:29   #5
ok hvala na odgovorima e sada novo pitanjke za koliko cu opet morati ih čistiti tj svako koliko se zarljaju ako vozim na plin jer s plinom sam napravio nekih 6-7 tkm a po toj logici moram ici min 3x godisnje STO SE UOPĆE NE ISPLATI tj takva vožnja na plin dođe jaaaaako skupa... auto (još uvijek) je polo 1.4 16v za cca 87 tkm
__________________
nema kruha bez motike okopavam narkotike...
AXE COUNTER is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 09:30   #6
a dobro, kaj te košta natočiti novi benzin?
u mojem rezervaru je još uvijek benzin od ljeta, sa STP-om izmiješanim unutra a još pred 2-3 mjseca je počeo trokirati. teže pali ujutro, troka na leru, neće primati gas kako treba. situacija je malo bolja ako se motor ugrije.
ali, da sad natočim novi bezin unutra, toga svega bi vjerojatno nestalo.

3 puta godišnje nitko ne čisti injektore. to je pretjerano i bespotrebni trošak.
natoči benzu. ionako će ti ostati u autu a ništa ne gubiš.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 09:49   #7
Ljudi,dali je se tko sjetio da tuzi INU ili tkovam vec daje takav plin,dosta kukanja,pisite presedniku,pisete Briselu,nije sala,ovice vam stavit glavu na panj a vi sutite kao jaganci
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 10:32   #8
pa nije problem u plinu.
svi auti koji voze na plin s vremenom imaju taj isti problem. vezano je s hlađenjem i čišćenjem benzinskih injektora.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 16:13   #9
evo danas sam stavio "novi" bnzin (oko 3/4 rezervoara) skupa sa STP injector cleaner-om vozio oko 30km i ne vidim neka veća poboljšanja, manje "šteka" u vpžni na nižim obrtajima 1500-2000 ali se opet na svakom semaforu gasi.. probat cu malo na benzin pa cu vidjeti možda dođe sebi...

u glavnom malo mi je cudno da su se tako brzo zacepili inekrot-i...
__________________
nema kruha bez motike okopavam narkotike...
AXE COUNTER is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 08:36   #10
Quote:
AXE COUNTER kaže:
evo danas sam stavio "novi" bnzin (oko 3/4 rezervoara) skupa sa STP injector cleaner-om vozio oko 30km i ne vidim neka veća poboljšanja, manje "šteka" u vpžni na nižim obrtajima 1500-2000 ali se opet na svakom semaforu gasi.. probat cu malo na benzin pa cu vidjeti možda dođe sebi...

u glavnom malo mi je cudno da su se tako brzo zacepili inekrot-i...
izgleda da su ipak zapekli injektori.

dosad ovo nije ništa koštalo. to što si potrošio, dobio si toliko benzina.
ovisno o tome koliko je ozbiljno, ili ćeš morati stvarno čistiti injektore ultrazvučno ili bi mogao probati skuriti jedan cijeli tank benzina. nema garancija da bi vožnja na benzin popravila rad motora.
u ovisnosti od rezultata, možda ustanoviš da bi i inače trebao češće voziti na benzin da spriječiš ovakve kvarove. neznam, možda jedan tank benzina na svakih 5 ili 10 točenja plina.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 06:39   #11
[QUOTE=AXE COUNTER]kojim aditivom ih priobati ocistiti ... netko je pisao ali nikako da nađem posto postoji "suma" tih aditiva a sada imam problem sa voznjom na benzin (trza, gasi se u leru)...
pročitaj: https://www.forum.hr/showthread.php?t=163060&page=2
tryer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 15:18   #12
tryer hvala na linku ...
ma odvozit cu ovo sto je u rezervoaru benze pa cu vidjeti..samo mi je malo nezgodno stalno prebacivati plin-benz...ono prije svakog semafora na plin pa opet na benz..raspitao sam se malo tu u Ri ih mogu očistiti za 500 kn pa cu vjerojatno to i uraditi nakon što isprobam i ovaj TEC 2000 tj ako ga uspijem naći...
__________________
nema kruha bez motike okopavam narkotike...
AXE COUNTER is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 15:03   #13
Ja sam bija na čišćenju injektora jer mi je isto trokira na benzin, ali je uredno palija i hladan i vruć. Posli čišćenja, na benzin vozi ka na plin, ali zato sad pali iz desete.
A šta se tiče gašenja na leru, triba mu malo smanjit dovod zraka ( npr. otvor od 6 cm smanjit na 2 cm). To se može napravit sa onom armiranom ljepljivom trakom.
P.S. ni jedan od tih pustih aditiva meni nije pomoga
__________________
na maslini jubidu se tići
RoDoLoMa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 15:33   #14
kupio sam jos neki aditiv (STP-mislim) i 1/2 izlio u taknk pa kad je bal nek je maskembal... ma auto radi za 5 preko cca 1.200 ali cim pustim gas ugasi se pali bez problema i odlicno vuce (bez uočljive promjene) pa mi nije bas najjasnije jer ako je stvar u injektorima zar ne bi auto trebao slabije vuci i na visim o/min ono po nekoj mmojoj logici ...
?
__________________
nema kruha bez motike okopavam narkotike...
AXE COUNTER is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 19:18   #15
Quote:
AXE COUNTER kaže:
kupio sam jos neki aditiv (STP-mislim) i 1/2 izlio u taknk pa kad je bal nek je maskembal... ma auto radi za 5 preko cca 1.200 ali cim pustim gas ugasi se pali bez problema i odlicno vuce (bez uočljive promjene) pa mi nije bas najjasnije jer ako je stvar u injektorima zar ne bi auto trebao slabije vuci i na visim o/min ono po nekoj mmojoj logici ...
?

Auto ti negdje vuče falš zrak!

Provjeri sva crijeva oko usisa i sve spojeve od filtera do klapne za gas
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2007., 15:26   #16
Quote:
ROAD RUNNER kaže:
Auto ti negdje vuče falš zrak!

Provjeri sva crijeva oko usisa i sve spojeve od filtera do klapne za gas

evo upravo sam detaljnije obratio pozornost na ovo ... zaključak sve izgleda ok (bar koliko ja vidim-"znam") ali kada sam skinuo poklopac filtera upalio sam auto i tako mi radi (sve otvoreno do klapne) ali i tada trza tj neravnomjerno radi ali se NE GASI (kao da radi na na 3 svjećice)...tako da ne vjerujem da su injektori odnosno ne vjerujem da je samo stvar u injektorima

btw kvar dogodio u roko max 2-3, tj odjednom se pčeo gasiti na leru benzina
__________________
nema kruha bez motike okopavam narkotike...
AXE COUNTER is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2007., 22:18   #17
Aditive zaboravite....

Meni se poštopao i probao sam svašta dodat ali nije išlo. Na kraju lijepo ultrazvučno oprao brizgaljke i od tad su beba. Ne točim više na ini i točim samo OMV 100.

Prije čišćenja brizgaljki išle su na tester.... ( ml goriva u jedinici vremena).
Vrijednosti su bile otprilike : 92, 86, 87 63!!!
Auto mi se tresao jer na ovoj zadnjoj jedva da je cilindar radio.
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 06:53   #18
Quote:
fulcrum kaže:
Aditive zaboravite....

Meni se poštopao i probao sam svašta dodat ali nije išlo. Na kraju lijepo ultrazvučno oprao brizgaljke i od tad su beba. Ne točim više na ini i točim samo OMV 100.

Prije čišćenja brizgaljki išle su na tester.... ( ml goriva u jedinici vremena).
Vrijednosti su bile otprilike : 92, 86, 87 63!!!
Auto mi se tresao jer na ovoj zadnjoj jedva da je cilindar radio.
Aditivi i sredstva za čišćenje sustava za ubrizgavanje nisu ista stvar. Pravilnom upotrebom sredstva za čišćenje slučajevi kao što je bio tvoj rješavaju se 100%. Predpostavljam da ih nisi ultrazvukom čistio sam i vjerojatno čišćenje platio oko 500,00 kn. Ultrazvukom si očistio samo injektore, a sredstvom za čišćenje bi očistio rezervar od vode i taloga, pumpu goriva, regulator pritiska, injektore, usisne ventile, Lambda sondu, i katalizator. Ne pišem napamet, ovaj način uspješno primjenjujem već godinama, a o broju spašenih već skoro mrtvih sondi i katalizatora da ni ne govorim.
Ultrazvučno čišćenje se mora primjeniti samo kod totalno začepljenih injektora, kada bi sredstvo za čišćenje jedva prolazilo kroz njega, pa bi postupak trajao jako dugo. Evo jedan primjer: Toyota RAV4, Ultrazvučno čićenje bilo bi oko 1800,00 kn jer treba skidati granu, a to je na njoj komplicirano, a sredstvom za čišćenje 210,00 kn (3 doze) i 100,00 kn benzin Trajalo je mjesec dana. Naravno vozilo je bilo u normalnoj eksploataciji cijelo vrijeme, samo je paljeno na benzin, vožnja pogradu na plin, a otvorena cesta benzin.
Koristim firstlook senzor(http://www.picotech.com/auto/engine_...cs_sensor.html) mjerim protok pojedinog injektora i donosim odluku o načinu čišćenja.
tryer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 08:46   #19
Quote:
AXE COUNTER kaže:
evo upravo sam detaljnije obratio pozornost na ovo ... zaključak sve izgleda ok (bar koliko ja vidim-"znam") ali kada sam skinuo poklopac filtera upalio sam auto i tako mi radi (sve otvoreno do klapne) ali i tada trza tj neravnomjerno radi ali se NE GASI (kao da radi na na 3 svjećice)...tako da ne vjerujem da su injektori odnosno ne vjerujem da je samo stvar u injektorima

btw kvar dogodio u roko max 2-3, tj odjednom se pčeo gasiti na leru benzina
TEST INJEKTORA:

Odštekavaj i vraćaj kablove od injektora dok auto radi na benzin. Ako koji injektor ne radi, nećeš osjetiti pad okretaja i promjenu rada motora dok je pojedini injektor ištekan!
Isto možeš ištekavati i kablove sa svijećica, ali uzmi neku krpu da te ne strefi struja
ROAD RUNNER is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 23:39   #20
ali na plinu radi odlično ... pa mi sada RR nije to bas jasno ali svakako ću vidjeti iako sam danas samo letimično bacio oko i činilo mi se sve o.k

...mislim ako vuce falš zrak zar ga ne bi vukao (gasio se ako je to) i kada vozim na plin ????
p.s kod mene je klasična "plinifikacija" na kojoj auto radi bez problema samo me zadnjih 10-tak dana benzin zeza (dok se ne prebaci na plin)
__________________
nema kruha bez motike okopavam narkotike...
AXE COUNTER is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:58.