Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2015., 15:07   #761
Quote:
Rakkatakka kaže: Pogledaj post
Plaćaš prvu punu godinu medicine (ovisno o tome koliko je godina na tom fakultetu), jer si iskoristila pravo na besplatan upis. Ostale godine plaćaš ovisno o danim ECTS-ima.
gubim li status redovnog studenta ?
__________________
"...ništa nije tako podložno neizvjesnosti kao stasanje mladog čovjeka."
oh-my-lolita is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 09:57   #762
Quote:
Shaula26 kaže: Pogledaj post
Mislim, gle, upisat ćeš jedan smjer valjda a ne dva, ali možeš birat koji. Istih pet predmeta ti je razlika jer je prva godina ista za ta dva smjera (Međunarodni odnosi i Međunarodno poslovanje!)

Da, dva predmeta koja si položila ne moraš ponovo. Mislim da ne moraš ni s treće ako si nešto već položila kod sebe, al to se trebaš raspitat kod njih.
Šaulica, tenk ju veri mač!
flyingtothemoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 17:50   #763
Bok ljudi, imam pitanje. Ako izgubim pravo studiranja na MEFZg, imam li pravo participirati za upis i ako prođem upisati neki drugi Medicinski fakultet u Hrvatskoj? Ako tko zna, ljubi ga majka.
lui činčila is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 10:38   #764
Quote:
flyingtothemoon kaže: Pogledaj post
Šaulica, tenk ju veri mač!
Hahaha! Nije baš razina engleskog koja ti treba za karijeru u diplomaciji, ali za početak možda posluži!
Shaula26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2015., 11:36   #765
Quote:
lui činčila kaže: Pogledaj post
Bok ljudi, imam pitanje. Ako izgubim pravo studiranja na MEFZg, imam li pravo participirati za upis i ako prođem upisati neki drugi Medicinski fakultet u Hrvatskoj? Ako tko zna, ljubi ga majka.
Nisam sigurna kak ide s medicinom, ali koliko ja znam, ako izgubiš pravo studiranja nečeg izgubio/la si pravo studiranja toga na tom sveučilištu. Dakle, trebao/la bi moći. Osim ako je s medicinom drugačije
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 21:10   #766
ljudi ja sam ove godine brucos napisao sam maturu i upisao fakultet ali bi se sad zelio prebaciti.jel se samo mogu prebaciti iako nisam pisao jesensku maturu?
coder797 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2015., 23:31   #767
Ne možeš se "prebaciti". Možeš se ispisati i ponovno upisati, s plaćanjem punog iznosa godine. Naravno, samo ako faks na koji bi htio otvara jesenski rok i ima mjesta na njemu. I da, možeš konkurirati s rezultatima "ljetne" mature, matura vrijedi zauvijek, ne moraš je svaki put ponovno pisati.
Rakkatakka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 09:40   #768
Quote:
Shaula26 kaže: Pogledaj post
Hahaha! Nije baš razina engleskog koja ti treba za karijeru u diplomaciji, ali za početak možda posluži!
(Šaban) Šaulica, naj me zekat sad! Al hvala svejedno.
Ma da, mislim da ne budem na diplomaciju nego na ovo međunarodno poslovanje!
flyingtothemoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 09:41   #769
Quote:
flyingtothemoon kaže: Pogledaj post
(Šaban) Šaulica, naj me zekat sad! Al hvala svejedno.
Ma da, mislim da ne budem na diplomaciju nego na ovo međunarodno poslovanje!
Ma zekam se malo. Ali u životu ćeš trebat engleski.
Shaula26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 09:43   #770
Quote:
Shaula26 kaže: Pogledaj post
Ma zekam se malo. Ali u životu ćeš trebat engleski.
What are you worried about? Pa znam english ko da sam Ništabrđa (Nothing Hill)? A valjda imaju neki engleski i na tom faksu kad je sve međunarodno?!?!? Uostalom, idem pogledat malo i na njihov web.
flyingtothemoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 09:43   #771
Quote:
flyingtothemoon kaže: Pogledaj post
What are you worried about? Pa znam english ko da sam Ništabrđa (Nothing Hill)? A valjda imaju neki engleski i na tom faksu kad je sve međunarodno?!?!? Uostalom, idem pogledat malo i na njihov web.
Ma da, ima engleskog. Imaju čak u Dubrovniku program koji je cijeli na engleskom pa možeš tamo sve slušan na stranjskom. Web ti je dobra ideja, tamo bu sve pisalo!
Shaula26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 09:44   #772
Quote:
Shaula26 kaže: Pogledaj post
Ma da, ima engleskog. Imaju čak u Dubrovniku program koji je cijeli na engleskom pa možeš tamo sve slušan na stranjskom. Web ti je dobra ideja, tamo bu sve pisalo!
Thanks again, Shaulinka!
flyingtothemoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 12:23   #773
ako pri prebacivanju treba platiti pola participacije, placa li to iskljucivo student ili postoji mogucnost da to plati ministarstvo, ako je ono placalo redovnu participaciju na prvom faksu? inace, htio bih se prebaciti s fsb-a na riteh, a upisao bih parcijalnu drugu godinu.
old floyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 12:43   #774
Upis na drugi studij

Nakon vjerojatnog gubitka godine na politologiji, postoji li mogućnost upisa na neki drugi studij u ovogodišnjem roku ili trebam pauzirati godinu. Mislim kasno je, prošli su upisni rokovi.
ivan_29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 19:22   #775
Pozdrav...
Na jednom fakultetu sam sam proveo četiri godine na preddiplomskom studiju te sam se odlučio ispisati, položiti državnu maturu i upisao sam drugi fakultet. Platio sam prvu godinu i dalje sam bio redovan. Sad bih trebao upisati treću godinu, imam 123 ectsa na tom fakultetu ali mi na referadi tvrde da me moraju silom prilika prebacit na izvanredni studij i da gubim prava jer mi je to sedma godina studija. Da li je to točno ili se godine studija broje odvojeno na svakom fakultetu? Oba fakulteta su na Sveučilištu u ZGu.
odinzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 09:01   #776
Gluposti, nek ti pokažu u kojem to pravilniku stoji. Budući da prvi fakultet nisi završio, a ovaj si upisao redovno dokle god izvršavaš svoje obaveze (55 ectsa i više godišnje) imaš pravo biti redovan student. Najbolje da pošalješ mail studentskom pravobranitelju, ne bi bilo loše ni ministarstvu obrazovanja, a trebao bi i sam proučiti pravilnike na stranici sveučilišta u zg-u i mzoš-a i probati naći spominje li se to igdje.
Grubač. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 12:21   #777
ne znam gdje da stavim pitanje ,ove godine cu na svome fakultetu vjerovatno ostati bez studenskih prava i hocu sad ponavljati maturu i probati se upisati na sestrinjstvo ili radiologiju u Splitu
Znam da treba ponovo placati i maturu i godinu prvu punu ,ali me zanima može li se ta školarina na rate placati kao i participacija ili treba odmah punih 10 000(jer sama skupljam novce za sve)
i kakav je odaziv za te fakultete ja bi ponavljala bio ,fiz matematiku i engleski ,samo ne znam koje razine staviti ,jeli treba oba viša razina i to
nemam baš prosjek dobar 3,6 ili 3,7 tako nešto ,pa bi vjerovatno matura trebala biti ono dosta dobra
__________________
šuuuušuuu

Zadnje uređivanje relativna : 03.09.2015. at 12:37.
relativna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 13:02   #778
Quote:
relativna kaže: Pogledaj post
ne znam gdje da stavim pitanje ,ove godine cu na svome fakultetu vjerovatno ostati bez studenskih prava i hocu sad ponavljati maturu i probati se upisati na sestrinjstvo ili radiologiju u Splitu
Znam da treba ponovo placati i maturu i godinu prvu punu ,ali me zanima može li se ta školarina na rate placati kao i participacija ili treba odmah punih 10 000(jer sama skupljam novce za sve)
i kakav je odaziv za te fakultete ja bi ponavljala bio ,fiz matematiku i engleski ,samo ne znam koje razine staviti ,jeli treba oba viša razina i to
nemam baš prosjek dobar 3,6 ili 3,7 tako nešto ,pa bi vjerovatno matura trebala biti ono dosta dobra

Ja mislim da možeš na rate, tj. na dvije rate, na velikoj većini fakulteta se tako i plaća, znači 5 000 jedan semestar i 5 000 drugi, s tim da se prva rata treba platiti do 2. mjeseca (odnosno početka ispitnih rokova), ali da li to vrijedi isto za taj fax to ti ne znam 100%
Antimatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 13:23   #779
Quote:
Antimatter kaže: Pogledaj post
Ja mislim da možeš na rate, tj. na dvije rate, na velikoj većini fakulteta se tako i plaća, znači 5 000 jedan semestar i 5 000 drugi, s tim da se prva rata treba platiti do 2. mjeseca (odnosno početka ispitnih rokova), ali da li to vrijedi isto za taj fax to ti ne znam 100%
aha hvala na odgovoru
i da pitam premda vjerovatno ne može kada se gube studenska prava ,to znaci da se ne može na tom fakultetu pribaciti na drugi smjer ,sigurno jeli
__________________
šuuuušuuu
relativna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 13:32   #780
Quote:
relativna kaže: Pogledaj post
aha hvala na odgovoru
i da pitam premda vjerovatno ne može kada se gube studenska prava ,to znaci da se ne može na tom fakultetu pribaciti na drugi smjer ,sigurno jeli
To stvarno ne znam, i da, jos nesto sto se tice novca, prebacivanje s jednog faxa na drugi se naravno naplacuje (uz skolarinu, upis godine, zbor i index/iksica)
Antimatter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:58.