Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2011., 15:15   #81
Iz posljednjeg iskustva, stvarno sam na ružan način naučila da se dobrota ne isplati. A sad, da li bih zbog tog trebala postati đubre prema svima, . Mogu ja koliko god hoću biti ne dobra prema svima, al znam da će se kad-tad opet pojaviti netko prema kome ću biti divna i krasna, a taj će sa mnom obrisati dupe.
__________________
...and a rock feels no pain...
...and an island never cries...
cat_storm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 15:21   #82
biti dobar i pošten je poželjno,ali samo do mjere dok to ne ide na tvoju štetu.ako stalno radiš ustupke drugima na svoju štetu,pustaš ljudima da te gaze jer kao ne želiš ih uvrijediti nitko te neće poštivati niti cijenitu tu tvoju navodnu dobrotu nego će te smatrati luzerom i kad te iskoriste dobit ćeš odjeb.najbolji recept je poštivati sebe i druge
astifan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 15:29   #83
"Ne treba bit dobar, ljudi su zli, dobri uvijek najebaju, ja sam bio dobar al sam sad naučio" - to su najomiljenije floskule ljudi koji su sami po sebi govna.
__________________
That awkward moment kad te ženska pita kako se pali pegla.
KungFuMonkey is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 15:49   #84
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Opasan je onaj tko za sebe tvrdi da je dobar .

Ajde mi reci, zašto bi oni, koji za sebe tvrde da su dobri, bili opasni?
expressivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 15:51   #85
Quote:
Bas_onako kaže: Pogledaj post
Citam temu o supendarama i bas si razmisljam..

Ima svakakvih ljudi koji dobro glume i ne moze se biti 100% siguran u necije namjere pa recite - sto mislite, koliko se isplati biti dobar prema svim zenama (u mom slucaju) koje upoznate?
Slobodno zene recito isto za obrnutu situaciju.

Koliko cekati prije nego se postane okrutan/hladan/<umetni nesto lose>/sumnjicav prema svim potencijalnim partnerima?

Koliko puta su vama slomili srce prije nego ste totalno pukli i promijenili 'politiku'?
Rista. Iz iskustva ti govorim... što si ti bolji to su one gore. Obrnuto proporcionalno. Čuvaj se ekstrema i misli na to što sam ti rekao...
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 16:01   #86
Quote:
crvek2 kaže: Pogledaj post
al za tak nesto druga strana mora bit fer...
...ali uglavnom od tog nadanje bude samo 'das mu prst trazi ruku' a ovaj drugi se nada da ces mu uvijek pomagati i onda kad vidis da se stvar otela kontroli vecina ce reci kako si nefer i ponistiti sve sto si mu ikada pomogao zbog te jedne stvari gdje nisi. Tako da i ne treba pomagati negdje gdje je ta osoba sposobna da to obavi sama. I ako vas zove za svaku sitnicu to vec prelazi u bezobrazluk i ljenost te osobe. I pomagati u tim situacijama je ustvari odmaganje.
Jedino ako vama bas nije stalo da pomognete
Mme is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 16:57   #87
Quote:
expressivo kaže: Pogledaj post

Ajde mi reci, zašto bi oni, koji za sebe tvrde da su dobri, bili opasni?
Istinski dobar čovjek nikad neće sam za sebe reći da je dobar.

Osobno, ne znam nijednu osobu koju sam čula da to kaže, a da nisam pomislila: yeah right . Kažu to da bi si podizali ego, izigravali žrtvu i slično - u tom su segmentu opasni, nisam baš mislila da te ubiju na ulici (iako sam sigurna da i takvi sebe smatraju dobrima, samo im se eto, malo zacrnilo pred očima i bum). Ali je bolje ne se družiti sa takvima.
Dok, s druge strane, onim dobrima je normalno da su dobri, njima to nije ništa posebno što bi trebali isticati.

Btw, što uopće znači biti dobar? Objasni ti meni, što je to. I još nešto - dobar i glup su često zamijenjeni pojmovi.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 17:09   #88
Quote:
daz kaže: Pogledaj post
Rista. Iz iskustva ti govorim... što si ti bolji to su one gore. Obrnuto proporcionalno. Čuvaj se ekstrema i misli na to što sam ti rekao...
i obrnuto je
i mene zanima pojam dobre osobe, sigurna sam i da je majka tereza, papa, josipovic, oprah imala svojih bisera.
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 17:15   #89
Quote:
Bas_onako kaže: Pogledaj post
Citam temu o supendarama i bas si razmisljam..

Ima svakakvih ljudi koji dobro glume i ne moze se biti 100% siguran u necije namjere pa recite - sto mislite, koliko se isplati biti dobar prema svim zenama (u mom slucaju) koje upoznate?
Slobodno zene recito isto za obrnutu situaciju.

Koliko cekati prije nego se postane okrutan/hladan/<umetni nesto lose>/sumnjicav prema svim potencijalnim partnerima?

Koliko puta su vama slomili srce prije nego ste totalno pukli i promijenili 'politiku'?
Nije nimalo opasno, osim ako si usput i glup ili naivan.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 17:27   #90
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Istinski dobar čovjek nikad neće sam za sebe reći da je dobar.

Osobno, ne znam nijednu osobu koju sam čula da to kaže, a da nisam pomislila: yeah right . Kažu to da bi si podizali ego, izigravali žrtvu i slično - u tom su segmentu opasni, nisam baš mislila da te ubiju na ulici (iako sam sigurna da i takvi sebe smatraju dobrima, samo im se eto, malo zacrnilo pred očima i bum). Ali je bolje ne se družiti sa takvima.
Dok, s druge strane, onim dobrima je normalno da su dobri, njima to nije ništa posebno što bi trebali isticati.
Zašto recimo neki ne bi mogli reći da su dobri? Ne volim stalno pričati o sebi , ali moj primjer je ovakav, tko me god vidio i sreo, bilo to netko od rodbine i obitelji, od prijatelja i prijateljica, od prijateljičinih mama (da da i to sam doživio, pohvale od MILF-ova ), uvijek mi vele "joj kak si dobar, pažljiv" i tome sl. Zašto onda ne bih mogao za sebe reći da sam dobar? Pa uglavnom i jesam, nisam nekakav zloćko koji bi se zajebavao, radio nepodopštine, jednostavno, to nisam ja. Eto, možda je to jedan od problema, vjerojatno sam i previše dobar za neke stvari, recimo za cure, za njih sam samo dobrica i ništa više, zato nisam nikad bio u vezi.
Quote:
Btw, što uopće znači biti dobar? Objasni ti meni, što je to. I još nešto - dobar i glup su često zamijenjeni pojmovi.
Hm dobar, mogu ti reći što ja radim, a većinu sam toga spomenuo gore. Jednostavno sam takav da ću uvijek pomoći nekome, pogotovo starijim ljudima, da neću biti bahat i otresit, da se ne uvaljujem u kojekakve probleme, ne radim ekscese, valjda je to definicija dobrog. Mada znam zbog nekih stvari biti , ali to su sitnice i jako ih je malo.
expressivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 17:34   #91
Iz svega napisanog, a i inače iz tvojih postova ja nemam taj dojam, sorry. Doduše, to je samo net, pa...

I ovo što si napisao da nećeš raditi ne govori u prilog tvoje "dobrote". Naime, ja 5x dnevno furam penziće po doktorima, besplatno, i stalno slušam kak je naša Sigurna dobra, nisam nikog pretukla, ubila...pa, ne smatram se dobrom. Jer neke stvari se ne-rade jer nije OK raditi ih, odnosno, rade se jer ih se mora (da imam drugog izbora, uvalila bi te penziće nekom drugom recimo). I slično. Dobra osoba je za mene nešto sasvim drugo od toga što ti opisuješ. Da li bi skočio pred bus da spasiš nekog drugog? Da li bi nekome besplatno išel u dućan svaki dan i teglil njegove vrećice jer on ne može? Da li bi prijatelju dal zadnju kunu jer mu treba za naočale, a on nema? I slično. To su dobre osobe. Nisu dobre one koje ne čine nažao nikome, to su samo korektne osobe.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 17:46   #92
Quote:
Sigurna kaže: Pogledaj post
Iz svega napisanog, a i inače iz tvojih postova ja nemam taj dojam, sorry. Doduše, to je samo net, pa...
Kad si već to spomenula, a ja nigdje nisam dobio pravilan odgovor, kakav sam ja onda osoba, sudeći po mojim postovima?
Quote:
I ovo što si napisao da nećeš raditi ne govori u prilog tvoje "dobrote". Naime, ja 5x dnevno furam penziće po doktorima, besplatno, i stalno slušam kak je naša Sigurna dobra, nisam nikog pretukla, ubila...pa, ne smatram se dobrom. Jer neke stvari se ne-rade jer nije OK raditi ih, odnosno, rade se jer ih se mora (da imam drugog izbora, uvalila bi te penziće nekom drugom recimo). I slično.
Zašto ono navedeno ne bi mogla biti dobra osoba? Zar će dobra osoba raditi probleme drugima, zajebavati ostale i rugati im se? Zar će dobra osoba raditi ekscese, biti bahat i otresit? Definitivno neće.
Quote:
Dobra osoba je za mene nešto sasvim drugo od toga što ti opisuješ. Da li bi skočio pred bus da spasiš nekog drugog?
Bih. (Ne zato što je ovo forum, pa mogu pisati svašta, nego bih. Radije žrtvovati svoj život, nego tu osobu imati na savjesti cijeli svoj život.)
Quote:
Da li bi nekome besplatno išel u dućan svaki dan i teglil njegove vrećice jer on ne može?
Ako imam vremena, naravno da bih, samo nitko ne pita. Ionako, to je dobra reakreacija.
Quote:
Da li bi prijatelju dal zadnju kunu jer mu treba za naočale, a on nema?
Bih, zašto ne? Pa ne vrti se sve oko novca, a i s jednom kunom baš ne možeš nekaj puno napraviti. Samo, očekujem da se usluga i vrati kad meni bude trebalo, tako možeš vidjeti tko ti je pravi prijatelj.
Quote:
I slično. To su dobre osobe. Nisu dobre one koje ne čine nažao nikome, to su samo korektne osobe.
Dakle, nakon svega ovoga što sam napisao, tj. odgovorio, jel možeš zaključiti dal sam dobra osoba ili ne?
expressivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 17:54   #93
Quote:
cat_storm kaže: Pogledaj post
Iz posljednjeg iskustva, stvarno sam na ružan način naučila da se dobrota ne isplati. A sad, da li bih zbog tog trebala postati đubre prema svima, . Mogu ja koliko god hoću biti ne dobra prema svima, al znam da će se kad-tad opet pojaviti netko prema kome ću biti divna i krasna, a taj će sa mnom obrisati dupe.
Ne smijes tako razmisljati. Tim razmisljanjem da ce opet s tobom neko obrisati dupe ako budes dobra stetis i sebi a i onima sa kojima ces ulaziti u neke buduce veze. Budi malo zatvorenija i opreznija u pocetku a dalje ces vec vidjeti sta i kako. Prije ili kasnije vecina ipak nadje nekoga s kim se moze ici u buducnost.
__________________
ne potpisujem ništa tek tako
Sinda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 20:55   #94
Quote:
Sinda kaže: Pogledaj post
Ne smijes tako razmisljati. Tim razmisljanjem da ce opet s tobom neko obrisati dupe ako budes dobra stetis i sebi a i onima sa kojima ces ulaziti u neke buduce veze. Budi malo zatvorenija i opreznija u pocetku a dalje ces vec vidjeti sta i kako. Prije ili kasnije vecina ipak nadje nekoga s kim se moze ici u buducnost.
ok, sve to stoji, al eto, šta ćeš kad sam imala situaciju gdje sam, kako ti kažeš, bila i opreznija i zatvorenija na početku, s vremenom sam se opustila, nakon dosta vremena postala sam sigurna da je to to, bila spremna napraviti sve za tu osobu, i onda dum u glavu. eh, neki ljudi su stvarno jebeni glumci ...
nevermind, bit će bolje, šta te ne ubije....
__________________
...and a rock feels no pain...
...and an island never cries...
cat_storm is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 21:00   #95
Quote:
expressivo kaže: Pogledaj post
Dakle, nakon svega ovoga što sam napisao, tj. odgovorio, jel možeš zaključiti dal sam dobra osoba ili ne?
kao nisi nikad nista nikome napravil? pinokio mooooooooooj
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 21:16   #96
Quote:
typhoid_mary kaže: Pogledaj post
kao nisi nikad nista nikome napravil? pinokio mooooooooooj
Jesam i to samo jednom, u osnovnoj školi. Kako sam ponekad u razredu bio predmet za zajebavanje, malo su se frustracije nakupljale u meni. I tako mic po mic, sve dok mi nije jedan dan na satu biologije jednostavno pukao film. On je sjedio iza mene i kad me povukao za trenirku, čulo se paranje, podignem ruku, kad ono rupa. Fino sam se digao uhvatio ga za vrat, zabio u zid i rekao mu da ako to još jednom napravi, neće dobro proći (a još sam tada trenirao tae-kwon-do ), nakon toga mir i tišina, ma ni da bi porazgovarao sa mnom, a i od tad su zajebancije prestale . Eto to je jedna i jedina stvar koju sam loše učinio nekome, a s tim likom sam si danas ok.
expressivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 23:19   #97
Quote:
expressivo kaže: Pogledaj post
Jesam i to samo jednom, u osnovnoj školi. Kako sam ponekad u razredu bio predmet za zajebavanje, malo su se frustracije nakupljale u meni. I tako mic po mic, sve dok mi nije jedan dan na satu biologije jednostavno pukao film. On je sjedio iza mene i kad me povukao za trenirku, čulo se paranje, podignem ruku, kad ono rupa. Fino sam se digao uhvatio ga za vrat, zabio u zid i rekao mu da ako to još jednom napravi, neće dobro proći (a još sam tada trenirao tae-kwon-do ), nakon toga mir i tišina, ma ni da bi porazgovarao sa mnom, a i od tad su zajebancije prestale . Eto to je jedna i jedina stvar koju sam loše učinio nekome, a s tim likom sam si danas ok.
Zašto bi to bilo loše?

Biti dobar ne znači trpiti sranja od kretena. Nego jednostavno odnositi se sa poštovanjem prema onima koji i tebe poštuju. Ili barem nisu dali razloga da se se prema njima drugačije odnosiš. Meni to ne znači "okrenuti drugi obraz".

I ja sam imao slično iskustvo u osnovnoj, jedan kreten (što reći o retardu kojemu je npr. bilo zabavno politi piliće benzinom i zapaliti ih) je prevršio mjeru i od onda hodao sa zubom manje.
To što sam inače tolerantan ne znači da moram trpiti govna. Itekako se znam braniti ako ustreba...
Solo761 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 23:22   #98
Quote:
cat_storm kaže: Pogledaj post
ok, sve to stoji, al eto, šta ćeš kad sam imala situaciju gdje sam, kako ti kažeš, bila i opreznija i zatvorenija na početku, s vremenom sam se opustila, nakon dosta vremena postala sam sigurna da je to to, bila spremna napraviti sve za tu osobu, i onda dum u glavu. eh, neki ljudi su stvarno jebeni glumci ...
nevermind, bit će bolje, šta te ne ubije....
Bas me zanima koliko imas godina? Znam dobro kakav je to osjecaj koji ti opisujes i kako to zna da boli. Mozda su neki ljudi jebeno dobri glumci,u stvari ne mozda nego sigurno ih ima takvih ali nekad stvari nisu tako slozene nego jednostavno nekad neko izgubi osjecaje koje je imao prema drugom. Za to ne mozes kriviti drugu osobu,dogadja se. Kao sto si sama rekla,bice bolje..i hoce..samo se ne smijes zatvoriti i pretvoriti u neku drugu osobu. Znaci nema glumatanja,budi to sto jesi i prije ili kasnije ces naci onog pravog.
__________________
ne potpisujem ništa tek tako
Sinda is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 23:25   #99
Quote:
Solo761 kaže: Pogledaj post
Zašto bi to bilo loše?

Biti dobar ne znači trpiti sranja od kretena. Nego jednostavno odnositi se sa poštovanjem prema onima koji i tebe poštuju. Ili barem nisu dali razloga da se se prema njima drugačije odnosiš. Meni to ne znači "okrenuti drugi obraz".

I ja sam imao slično iskustvo u osnovnoj, jedan kreten (što reći o retardu kojemu je npr. bilo zabavno politi piliće benzinom i zapaliti ih) je prevršio mjeru i od onda hodao sa zubom manje.
To što sam inače tolerantan ne znači da moram trpiti govna. Itekako se znam braniti ako ustreba...
Ma gle, pitala me zar nisam nikad nikome nešto loše učinio i to je bila jedina stvar, naravno ispravna, ali s druge strane loša.
Ali ovaj tvoj primjer, jbt to je bio neki hardcore lik.
expressivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2011., 23:47   #100
pratio sam temu od početka i kako se nadopunjavala također.

htio sam samo reći da nekontam tu razliku bit dobar ili loš.
znači klik i loš sam, klik i dobar sam.

naravno da je i dobro i zlo u svakom od nas ugrađeno i duuuboko utjelovljeno i ono što je za nas dobar postupak za nekog može biti loš i obratno... a i mi kao mi sami uvjek sebi možemo nać opravdanje ili tu granicu do kud je to dobro il' zlo.

počet ću od sebe. načelno se smatram dobrim čovjekom ali vrlo brzo i lako nanjušim loše ljude. vrlo vrlo lako. takvi se odaju po nekim sitnima manirama i postupcima.. al eto- tu i tamo se dogodi da vidiš da ti ljudi vjeruju pa i sam napraviš nešto na račun toga što nebi baš trebao pa ispadneš (u biti jesi) zločestoća čista.

jebiga, imao sam priliku radit na jednom mjestu gdje je bila užasna radna atmosfera. tamo su mi probali spakirat neke stvari. neke su i uspjeli al na kraju sam im takvu karu uvaljo svima da su se tresli i dan danas se tresu kad ih vidim (neradim više tamo)

osobno mislim da treba ima gard. tj. bit dobar- dobar si. ako je netko prema tebi ti mu to vraćaš dobrim,, ako ti nešto proba smicnut-- uostalom to može napravit samo jedamput-- poslije toga se to teeeško više vraća na staro.
treba imati sistem kako funkcioniraju psi. koliko daš, vratiš i tako u nedogled.
žilet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:07.