Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.08.2015., 10:54   #6401
Što se tiče hrane i psorijaze, ovdje imate nekakvu metodu za liječenje iste http://www.howtobeatpsoriasis.com.
Meni osobno je to malo prerigorozna dijeta, ali tko voli neka izvoli.
(Za potpune informacije cije potrebno se je prijaviti i ulogirati)
Rocky64 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 14:48   #6402
Hello svima, nisam dugo pisala, ja sam vec godinu dana na bioloskim injekcijama, sve se povuklo nakon 17 godina borbe, trenutno ju dobivam preko zdravstvenog jako sam zadovoljna i puno hvala mojen doktoru kojim mi je to omogucio.....

Ako koga zanima bilo sta o tome slobodno neka pita 😊
__________________
Prvi dan snijega
Novi video
vuckici is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 17:46   #6403
Pa jel nisu biološki lijekovi izuzeti sa liste zdravstvenog za liječenje psorijaze?
Jel treba na neku liječničku komisiju koja odobrava taj tretman jer neki su prije morali prije tretmana tim biološkim injekcijama?
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2015., 11:47   #6404
Cosentyx

Pozdrav, novi sam na forumu i zanima me da li je neko krenuo sa sistemskom cosentyx terapijom. Cosentyx je prije par mjeseci odobren kao prva linija sistemske terapije i ucinak mu je 100%.
Newday is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2015., 22:09   #6405
Cos' kosta 1300-1500$ po inekciji prvi mjesec 4 drugi 1 treci 1 itd
za vece pare efikasnija.je Stelara
waque is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2015., 13:08   #6406
Ja koristim Noke K emulziju za kosu i mogu reći da mi pomaže, iako, najbolja terapija je sunce i more. Baš vidim koliko mi se poboljšala situacija otkako sam se vratila s mora
sunceizora is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 12:35   #6407
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Pa jel nisu biološki lijekovi izuzeti sa liste zdravstvenog za liječenje psorijaze?
Jel treba na neku liječničku komisiju koja odobrava taj tretman jer neki su prije morali prije tretmana tim biološkim injekcijama?
Uvrsteni su na listu, ali naravno imaju uvijeti po kojim se dobiva....

Mora biti zahvaceno 80% tijela, prije toga se moraju isporobati svi ostali nacini ljecenja, artritis nije uvjet, negativa nalaz na TBC je obvezan

Papiri se salju na komisiju i komisija odobrava sigurno, ako ispunjavate sve uvjete....

Ja sam na Stelari, koju primam svaka 3 mjeseca i evo nako 17 godina nema traga prosrijazi...
__________________
Prvi dan snijega
Novi video
vuckici is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 16:06   #6408
Quote:
vuckici kaže: Pogledaj post
Uvrsteni su na listu, ali naravno imaju uvijeti po kojim se dobiva....

Mora biti zahvaceno 80% tijela, prije toga se moraju isporobati svi ostali nacini ljecenja, artritis nije uvjet, negativa nalaz na TBC je obvezan

Papiri se salju na komisiju i komisija odobrava sigurno, ako ispunjavate sve uvjete....

Ja sam na Stelari, koju primam svaka 3 mjeseca i evo nako 17 godina nema traga prosrijazi...
Baš mi je drago da ti je bolje. Psorijazu imam 21 god. i dobro znam što je to. Trenutno je situacija takva (PASI 25.9) da trebam prijeći na metothrexat. Kako MTX ima teške nuspojave, nakon nekog vremena, poslije uzimanja MTX planiram prijeći na Stelaru.
Josip 3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 13:12   #6409
Quote:
sunceizora kaže: Pogledaj post
Ja koristim Noke K emulziju za kosu i mogu reći da mi pomaže, iako, najbolja terapija je sunce i more. Baš vidim koliko mi se poboljšala situacija otkako sam se vratila s mora
gdje kupuješ tu emulziju? u bilo kojoj ljekarni ili?

možeš malo detaljnije opisati kako djeluje? koliko pomaže, da li skrati stvaranje ljuskica?

ja sam već očajna i ne znam više šta bi stavila na to svoje vlasište kraj tih svih proizvoda
something_new is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 19:25   #6410
Probaj vodu iz banje ljesljani,visoko je alkalna preko 11 brzo cisti kozu,mada to je samo spolja,ja stavim na peskir I zavezem oko noge,bolje nego tusiranje tu pocnes goriti vec posle 15min
waque is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 19:56   #6411
Jeste li promijenili prehranu?

Ja sam rijesio 95% svojih problema izbacivanjem mlijeka, suhomesnatih proizvoda, kruha, kave te ciscenjem organizma limunadom.
__________________
Alaj volem kad smislim ovako nešto.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 16:52   #6412
Pozdrav svima
pokrenuta je peticija kako bi se spriječilo ukidanje Zavoda za dermatovenerologiju u Osijeku, molim vas da odvojite malo vremena i potpišete ju.. Više informacija o svemu nalazi se na linku http://citizengo.org/hr/29357-sprije...ruke-u-osijeku . Vjerujem da i među vama ima onih iz Osijeka te bi i na vas utjecala ovakva odluka. Peticiju je pokrenulo Društvo psorijatičara Osječko-baranjske županije.
Lili Artan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 14:51   #6413
Pozz svima...eto i mene nakon nekog vremena.I dalje sam u drustvu zivotne dosade,pa ima li neki dobar sampon ili nesto za tusiranje da smiruje kozu tj da ne svrbi toliko poslije tusiranja?!
Mojzivot is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2015., 14:46   #6414
pozdrav opet!

Moram vam se javiti, jer mi treba po neki savjet. zadnji put sam se javio pocetkom 7.mjeseca gdje je stanje kod mene bilo poprilicno dobro. Imao sam samo problema na zglobu prstenjaka desne ruke i sa unutrasnje strane istog prsta. S vremenom je postajalo bolje i gore. Medjutim, moram reci da sa takvim stanjem bih mogao zivjeti citav zivot.
Jos da naglasim da je period ljeta, znaci pilo se,rostiljalo, partijalo, sve najgore ajmo reci po organizam.

Sada samo 2tjedna u Njemackoj, ne pusim, ne pijem, jedem poprilicno zdravu hranu. Sta se dogodilo, Skoro na svakom zglobu prsta imam tragove psorijaze, kao i sa unutrasnje strane prstiju. Takodjer i na laktovima se pojavljuju ljuspice.

Pitanje, da li je moguce da je ovo posljedica vode? Drugacije sebi ovo nmg objasniti.
__________________
I crazy - you beautiful
TNTcollateral is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 12:29   #6415
Quote:
tnt_tunja kaže: Pogledaj post
Sada samo 2tjedna u Njemackoj, ne pusim, ne pijem, jedem poprilicno zdravu hranu. Sta se dogodilo, Skoro na svakom zglobu prsta imam tragove psorijaze, kao i sa unutrasnje strane prstiju. Takodjer i na laktovima se pojavljuju ljuspice.

Pitanje, da li je moguce da je ovo posljedica vode? Drugacije sebi ovo nmg objasniti.
pa, nisi prominija samo vodu ... selidba je stres u svakom pogledu. osim toga, dolaskom zime se i psorijaza pogoršava.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 15:02   #6416
Pazi, ne radi se o preseljenju. Nego o ajmo reci putovanju, odmoru. Trenutno sam bez ikakvih vidova stresa, u poredjenju sa zadnja 2-3 mjeseca
__________________
I crazy - you beautiful
TNTcollateral is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 16:12   #6417
Pozdrav svima!
Javljam se prvi put, a sa psorijazom se borim već godinama. Zapravo na mahove! Naime, 2009. godine je podivljala po nogama, laktovima i kosi. Bila sam kog doktora Stanimirovića u Zagrebu i sve mi se povuklo... Bila sam čista par godina... Tu i tamo bi se nešto pojavljivalo, sitno.. To bi riješavala Dermovate kremom... Međutim na početku ljeta ponovno! Rane! Ljuske!!! 90% nogu... More i sunce, svaki dan - bez pomoći... Imala sam osjećaj da mi je od sunčanja i kupanja još gore.
Danas sam bila kod dr. Sadikovića u Hercegovini u Ljubuško koji, navodno, liječi na biljnoj bazi! Dobila sam čaj koji se pije 42 dana i melem na bazi bršljana!
Od sutra krećem sa terapijom i javljam vam ima li pomaka!!!
maandy89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2015., 16:44   #6418
Tijelu (kozi) treba cca. 28 dana da se regenerira, znaci ovo sto danas imamo posljedica je onog sta smo radili, jeli i ostalo prije 28 ili vise dana, s time da upala bukne skoro momentalno, a ovih 28 dana treba da se oporavi.
Dakle: pusenje, alkohol, suhomesnato, kruh, krumpir, riza, soja, umjetna hrana, sekiracija, nespavanje...
Piti barem 2l vode dnevno (obicne, ne gazirane).
Meni rekli da nesmijem agrume, a od limuna mi bolje.
__________________
Alaj volem kad smislim ovako nešto.
NenadX is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2015., 12:27   #6419
Quote:
tnt_tunja kaže: Pogledaj post
Pazi, ne radi se o preseljenju. Nego o ajmo reci putovanju, odmoru. Trenutno sam bez ikakvih vidova stresa, u poredjenju sa zadnja 2-3 mjeseca
samo nagađam, ali znam po sebi ... reagiram na sve promjene, bez obzira jesu li negativne ili pozitivne.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 21:46   #6420
Quote:
NenadX kaže: Pogledaj post
Jeste li promijenili prehranu?

Ja sam rijesio 95% svojih problema izbacivanjem mlijeka, suhomesnatih proizvoda, kruha, kave te ciscenjem organizma limunadom.
nisam se javila nakon svog posta o promjeni prehrane (par stranica iza)...

uglavnom, jedino što je promjena u prehrani donijela je gubitak na težini od 6 kg. ništa drugo. psorijaza i dalje tu. lagano se širi.

"dijeta" je trajala tri tjedan. muka živa...sad mi žao što nismo gluten izbacili...iako su možda u pravu svi koji kažu da prehrana ne utječe na stanje. ne znam...možda neki prikriveni stres, za koji se ni ne kuži da ga imaš, al te kopka negdje u kutku mozga.

dermatolog prepisao kreme s kortikosteroidima. kutije još uvijek nisu otvorene. a ni ne sviđa mi se to. moramo još sve to proučiti, posljedice uzimanja i to. iako se radi o članu obitelji, kao da se meni događa. istovremeno sam i tužna i ljuta jer vidim da se širi, a zdrava prehrana ne pomaže.

malo kopali po obiteljskom stablu. ispostavilo se da je već dvoje predaka imalo psorijazu

netko je pitao pomaže li tjelovježba - ovdje ne.
megdova is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:36.