Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.09.2005., 16:32   #1
Broken Flowers

Jučer sam pogledala Slomljeno cvijeće. Glavni lik (Bill Murray) je izgubljeni čovjek u jednom tjeskobnom razdoblju života. Ono što me u filmu najviše fasciniralo jesu produžene scene tišine u kojima gledamo Murraya s leđa i široku panoramu nepomične mrtve prirode. Cijeli film je ispunjen malim smiješnim sekvencama koje kontrastiraju tjeskobnoj atmosferi. Takvo je i Murrayevo lice. Nepomično, tjeskobno, a opet nekako odmaknuto od toga i u tome smiješno. Traži nevjerojatnu stvar koja je utoliko važna ukoliko je on traži i ukoliko je nepoznata i odmaknuta od njega. Možda je i pomalo narcisoidan i traži svoju sliku u vodi. Super je što na kraju sve ostaje u formi pitanja, on je u sredini a svijet se okreće oko njega. Žene su prilično tipizirane i gledane iz njegove perspektive, što je pozitivno s obzirom da je bio Don Juan u mladosti, onda je i morao gledati samo žensko u ženi.
Gravity Eyelids is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2005., 20:40   #2
Danas sam ugledao plakat ispred kina.
Jedva čekam.
Jarmusch mi je vjerojatno favorite redatelj.
U kolekciji imam i Tajanstveni vlak, i Čudnije od raja,i Noć na zemlji, a i Dead Man(meni najdraži njegov, top 5 svih vremena). Uživao sam u Ghost Dogu, čak i u njegovom pojavljivanju u filmovima A.Kaurismakija ili u Smoke i Blue in the face.
Jarmusch je velik, jedva čekam Broken Flowers.
__________________
"Težak rad isplatit će se jednog dana. Lijenčarenje se isplati odmah. "
Ed Wood is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2005., 00:14   #3
Thumbs down Slomljeno cvijeće

Glume: Bill Murray, Sharon Stone,...

Radnja: Murray kao stari prdonja dobije anonimno pismo da ima sina, al ne zna od koga je pa on krece trazit tog sina. Iako se cini da se u filmu nesto događa, ne događa se. Scene su nanizane toliko sporo i nezanimljivo, te predvidljivo da stalno cekas da se nesto actually dogodi, a zatim film zavrsi.

Ocjena: Kriticar u Jutarnjem listu filmu je dao 5 zvjezdica. Ne znam zasto. Vjerojatno je bio na teskim drogama dok je gledao film il mu je zenska pusila kitu za vrijeme projekcije pa nije obracao paznju na ono sto se događa na ekranu.

bezvezan film. vrlo.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2005., 00:19   #4
meni je bilo super kad sam gledala taj film, cijelo vrijeme sam umirala od smijeha, jer smo se napili prije projekcije i pili tijekom...i promatrali zbunjene reakcije publike...i noc nakon tog filma sam sanjala prekrasan san...a film ko film, nije los, fora su mi svi oni otkaceni zenski likovi, inace, je, prerazvucen je, al bas mi je bilo dobro...
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2005., 01:45   #5
tebi nije dobro

film je nesmiješan, dosadan i ... i .... ništa se ne dogodi.

jedino su tete dobre (i gole )
__________________
POTPIS
wuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2005., 01:55   #6
Jel to onaj novi Jarmuschev?
Pa ne može Jarmusch biti loš

Brijete. Niste ništa skužili. Ništa vam ne vjerujem :denial:
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2005., 02:20   #7
Film je divan. Gledao ga u dosta veselom raspoloženju ljetosu Areni. Bilo vruće za popizdit, al mi nije žao.
I kao što to Pavičić ingeniozno primjeti u kritici, oni koji su Murraya doživjeli kao glavnog lika ovog filma,
vjerojatno su se jako razočarali. Jarmusch u potpunosti zanemaruje klasičan holivudski odnos među likovima
i besmisao Murrayeva lika koristi kako bi naglasio priču onih koji se oko njega vrte. Meni je film genijalan.
Od slojevitosti likova, glumačke interpretacije, kamere i muzike do...ma do odjave...
__________________
Hello Tiger, thank you for helping sustain the S.J.'s. I wish you could have taken some italian rain.
Maybe Petra will find the words to describe to you what a fun night it was.
How far we have travelled just for this. To be here. Meet you someday, friend. ¡DCB!
oktopod is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2005., 09:02   #8
Quote:
oktopod kaže:
Film je divan.
Meni je film genijalan.
ajme.
Quote:
oktopod kaže:

Od slojevitosti likova
o kojim slojevima ti govoris
film je uberpovrsan, dosadan i razocaravajuceg kraja.

ako je pak i bila besmisao, onda su ga pogodili
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2005., 09:03   #9
pa radio je covjek film za festival...da je bio crno bijeli, svi biste svrsavali sad... osim toga, bitno je kakva cuvstva film budi u covjeku, a u vecini nas je, kao sto vidimo, probudio krajnje pozitivna
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2005., 09:49   #10
Quote:
Natch kaže:
, bitno je kakva cuvstva film budi u covjeku, a u vecini nas je, kao sto vidimo, probudio krajnje pozitivna
pa da. kad sam vidila kako je film dosadan, moj zivot mi se ucinio mnogo zabavnijim
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2005., 12:37   #11
Re: Slomljeno cvijeće

Quote:
NoWa kaže:
Glume: Bill Murray, Sharon Stone,...

Radnja: Murray kao stari prdonja dobije anonimno pismo da ima sina, al ne zna od koga je pa on krece trazit tog sina. Iako se cini da se u filmu nesto događa, ne događa se. Scene su nanizane toliko sporo i nezanimljivo, te predvidljivo da stalno cekas da se nesto actually dogodi, a zatim film zavrsi.

Ocjena: Kriticar u Jutarnjem listu filmu je dao 5 zvjezdica. Ne znam zasto. Vjerojatno je bio na teskim drogama dok je gledao film il mu je zenska pusila kitu za vrijeme projekcije pa nije obracao paznju na ono sto se događa na ekranu.

bezvezan film. vrlo.
Nije Jarmusch za selakusch.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2005., 15:04   #12
Re: Re: Slomljeno cvijeće

Quote:
walter kaže:
Nije Jarmusch za selakusch.
znaci, ni tebi se nije svidio film?
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2005., 15:32   #13
Re: Re: Re: Slomljeno cvijeće

Quote:
NoWa kaže:
znaci, ni tebi se nije svidio film?
Da imaš preko 20 godina i nepismena si, ne bih ti to uzeo za manu. Ali ti imaš preko 20 godina i ne znaš tko je Jarmusch, bejbe, nateži se s nekim drugim.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2005., 15:52   #14
Re: Re: Re: Re: Slomljeno cvijeće

Quote:
walter kaže:
Da imaš preko 20 godina i nepismena si, ne bih ti to uzeo za manu. Ali ti imaš preko 20 godina i ne znaš tko je Jarmusch, bejbe, nateži se s nekim drugim.
i ne samo to nego, NoWa, ne dopuštaš da se film ikome svidio
tvoj je dojam jedini ispravan
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2005., 16:14   #15
Re: Slomljeno cvijeće

Quote:
NoWa kaže:
Iako se cini da se u filmu nesto događa, ne događa se. Scene su nanizane toliko sporo i nezanimljivo, te predvidljivo da stalno cekas da se nesto actually dogodi, a zatim film zavrsi.

aj ti onda gledaj 'The 40 Year-Old Virgin'... tu se barem nekaj dogodi....
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2005., 16:18   #16
Re: Re: Re: Re: Re: Slomljeno cvijeće

Quote:
Lali Puna kaže:
i ne samo to nego, NoWa, ne dopuštaš da se film ikome svidio
tvoj je dojam jedini ispravan
vazno da ona zna napisati uberpovrsan
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2005., 16:19   #17
mislim ne zato što je to walter rekao,, al ja sam već sad uvjerena da će mi se taj film svidjeti.

isto ko što ljudi pljuju po lost in translejšon, pa ko ne bi volijo mjujrija onakvoga kakav je.
mjuraj mi je zakon.

ZAKON.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2005., 16:23   #18
Quote:
chiquita kaže:
mislim ne zato što je to walter rekao,, al ja sam već sad uvjerena da će mi se taj film svidjeti.

isto ko što ljudi pljuju po lost in translejšon, pa ko ne bi volijo mjujrija onakvoga kakav je.
mjuraj mi je zakon.

ZAKON.
Murrey je dobar, no Lost in Translation je dosadan film.
Nadam se kako Broken Flower nije. Ipak je to Jim Jarmusch.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2005., 16:24   #19
Quote:
crtica kaže:
Murrey je dobar, no Lost in Translation je dosadan film.
ipak si ti moderatorica politike...
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2005., 16:26   #20
Quote:
PaleBlueEyes kaže:
ipak si ti moderatorica politike...
Ovo je presudno za pisanje svojeg mišljenja o filmu, ha
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:51.