Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2014., 19:48   #2221
Quote:
deziree kaže: Pogledaj post
Dragi moji.
I ja se družim sa iritabilnim kolonom par godina.No tek prošle godine sam dobila dijagnozu.Kao i svima vama i meni je bilo grozno.Od grčeva u crijevima,mnogobrojnih proljevastih stolica koje je nemoguće zadržati.Do zraka u crijevima i stalnih vjetrova.Prošla sam sve pretrage u koje ulazi i kolonoskopija.Nakon razgovora sa liječnikom shvatila sam da mi medicina ne može i ne zna pomoći pa sam se primila posla i prokopala naćin kako da si pomognem.I USPJELA SAM!!!! Meni je već skoro godinu dana ODLIČNO!!! Iz prehrane sam izbacila sve što bi moglo nadražiti crijeva .Znaći izbacila sam laktozu,gluten,žitarice i orašaste plodove,Šečer u bilo kojem obliku.Čak i zamjene za šečer.Sve voće i povrće i masnoće.
Prvih mjesec dana jela sam samo juhu od kosti,jaja(2 dnevno),piletinu(prsa),plavu ribu i kefir.I sve to u neograničenim količinama osim jaja.Već nakon prvog tjedna tegobe su se smanjila za skoro 90%.
Kada sam se uvjerila da su se crijeva smirila počela sam uvađati i druge namirnice ali vrlo oprezno.Tako da sad od povrća jedem zelenu salatu,sirovi paradajz,kuhanu mrkvicu iz juhe i skuhanu ciklu.
Od mesa jedem i dalje piletinu, plavu ribu i pileće hrenovke bez glutena.
Od voća jedem kuhanu jabuku u koju stavim kamilicu.
Čak si dopustim svaki drugi dan pojesti pola šnite proteinskog kruha.
A kao slasticu si dopustim crnu čokoladu sa 70% kakaa ili si ispećem kolać od jaja i čokolade.Znaći samo ta dva satojka.
POvremeno si i skuham žgance od bijelog kukuruznog brašna.
Naravno da si i ja koji puta dopustim pokoji bijeg u nepoznato,ali ako primijetim reakciju odmah se vratim na strogi režim i sve je opet dobro.
Ono što je važno je to da uzimam i probiotike i sodu bikarbonu bez alumunija.
Koliko god kažu da nema ljeka lažu...Ima...ja sam svjedok...ali da doživotno trebam paziti na prehranu-trebam.Samo neka je meni i dalje tako dobro ostalo je sve lako
Pozdrav!
Zanima me koje probiotike uzimaš i sodu bikarbonu i kako/kad? Dali ujutro ili?
nensi27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 09:23   #2222
Quote:
nensi27 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Zanima me koje probiotike uzimaš i sodu bikarbonu i kako/kad? Dali ujutro ili?
Uzimam VIP probiotike.To su probiotici u prahu jer ja nemogu smisliti nikakve tablete niti kapsule i izbjegavam ih u najvećem mogućem luku koji postoji.A sodu bikarbonu uzimam iz ljekarne.To je soda bez aluminija.Naime aluminij je jako loš za naš organizam.Oni u ljekarni znaju,jer soda između ostalog djeluje na naš organizam tako da ga stavlja u lužnato stanje.A to je stanje gdje loše bakterije i virusi nemogu opstati.Čak ju naveliko koriste osobe sa jako lošom općom dijagnozom( da baš ne preciziram bolest).
Inaće zdravlje naših crijeva( koja su drugi mozak) jako je važna.Propusna crijeva,kakva su naša( znaći svi otrovi vračaju se u organizam) mogu dovesti do puno drugih bolesti.Pogotovo autoimunih kao što su npr. bolest štitnjaće.
Ja svog dragog prijatelja " iritabilni kolon" shvaćam vrlo ozbiljno.Jer mi je on dovoljan i ne želim da pozove još nekog svog frenda(bolest) pa da imam tulum u tijelu.....hahaha...(malo se šalim)
deziree is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 09:30   #2223
Quote:
deziree kaže: Pogledaj post
Uzimam VIP probiotike.To su probiotici u prahu jer ja nemogu smisliti nikakve tablete niti kapsule i izbjegavam ih u najvećem mogućem luku koji postoji.A sodu bikarbonu uzimam iz ljekarne.To je soda bez aluminija.Naime aluminij je jako loš za naš organizam.Oni u ljekarni znaju,jer soda između ostalog djeluje na naš organizam tako da ga stavlja u lužnato stanje.A to je stanje gdje loše bakterije i virusi nemogu opstati.Čak ju naveliko koriste osobe sa jako lošom općom dijagnozom( da baš ne preciziram bolest).
Inaće zdravlje naših crijeva( koja su drugi mozak) jako je važna.Propusna crijeva,kakva su naša( znaći svi otrovi vračaju se u organizam) mogu dovesti do puno drugih bolesti.Pogotovo autoimunih kao što su npr. bolest štitnjaće.
Ja svog dragog prijatelja " iritabilni kolon" shvaćam vrlo ozbiljno.Jer mi je on dovoljan i ne želim da pozove još nekog svog frenda(bolest) pa da imam tulum u tijelu.....hahaha...(malo se šalim)
Zaboravila sam odgovoriti.....probiotike uzimam ujutro na tašte.To je jako važno.Ako se odlučiš za njih žena u ljekarni ti objasni kako se pripremaju i piju.Soda se isto mora piti na prazni želudac pa ju ja popijem kad sljedeći put u danu osjetim da sam gladna.To je većinom prije ručka.
Pročitala sam jako puno tekstova o našem problemu,pa evo jedan link samo o štetnosti šećera.http://atma.hr/rak-se-hrani-secerom/#prettyPhoto
deziree is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 10:42   #2224
Evo da se javim, danas sam bio kod doktorice, prepisala mi je xanax tablete, kao neki probni rok od 4-5 dana i da ih uzimam po potrebi..
Sumnjam da ću ih opće i počet uzimat, probal bum to riješit na prirodan način..
Doktorica mi nije mogla izdat recept za Serdial, zato kaj gastrić to nije naznačio na nalazu (UZV abdomena).



Uglavnom do sad sam napravil sljedeće unutar 2.5 mjeseca: rektoskopija, ultrazvuk abdomena, KKS.. Svi nalazi uredni, naravno rektoskopija je pokazala, nadraženu sluznicu, očekivano...

Inače sve ove pretrage (UZV abdomena, rektoskopija) rađene u poliklinici, kod dr. Nadana Rustemovića, ni sam ni znao za njega, nego slučajno nabasao na tu kliniku; doktorica opće prakse mi veli da je on vrhunski gastroenterolog, a kolko sam čitao i dost ga ljudi hvali, znači da čovjek zna

E sad mi se vrti po glavi da tražim drugo mišljenje, tj napravit opet rektoskopiju (prijašnja je rađena prije 2.5 mjeseca)..
zvonac_1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 12:12   #2225
Seldiar nemože LOM prepisati bez preporuke GE?
Wtf? Ali zato xanax dobiješ bez brige
O tome sam ti pričal par postova prije, pa hebemu prepisuju te anksiolititike, antidepresive pa u konačnici i antipsihotike (istina u malim dozama, ali elonyl koji je crazy-cat dobila je antipsihotik) samo tako.

*znam da se sulpirid/eglonyl u manjim dozama ponaša drukčije, ali nemogu se otrgnuti dojmu da su se sve bolesti počele liječiti kroz lijekove za psihičke bolesti


Btw, rektoskopija je meni sabašan pregled (pregled rektuma i tih par cm sluznice unutra je premalo da bi se dobila neka kvalitetna "slika").
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 12:37   #2226
A cuj ne znam kaj da ti velim, nisam forsal nis na tim lijekovima, posebno seldiar.
Al probal bum to sve na prirodniji nacin rijesit, jer vjerujem da se da (u mom slucaju) a u to se i uvjeril...

Samo bi jos htio ponovit rektoskopiju da vidim u kakvom je sluznica stanju...
Danas bio u setnji (50tak min) stolica bila uredna.. Al primjetio sam u stolici da je komadic bio onak svijetle crvene boje.. Inace krv u stolici nisam primjetio, cak se smanjilo i izlucivanje sluzi tj u granicama normale je..

Moja teorija je da je sluznica upljena tj nadrazena i otud ti grcevi i onaj neugodni osjecaj nepotunog praznjenja, posljedica toga prehrana, psihe i slabog kretanja..

Pa velim ti, na 4 tjedna sam zaboravio da imam IBS, u tom vremenu je bilo sve odlicno, stolica uredna, nisam opce razmisljao o tom sindromu...

Sve dok nisam isao u goste, od onda je poceo sou.. I sad mi se vrti po glavi taj fakin IBS i nikak se otarasit tog loseg razmisljanja o njemu.

Edit: s druge strane, kolonskopija, rektoskopija i sl. pregledi se ne rade svako malo, pa to se ne radi svakih 2-3mj. osim ak neko nije ozbiljno bolestan, pa se vrsi pregled da se vidi stanje..

Kolko je od vas radilo pregled navedenih gore u kojim razmacima izmedju pregleda?
zvonac_1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 08:51   #2227
ja uzmemd Lopedium tu i tamo kad imam neke neodgodive obveze gdje ne smijem kasnit, izostati i sl. super mi djeluje, momentalno, ali cesto onda krajem dana imam uzasnu nadutost od njega. Očito su moja crijeva navikla poslije svega sto stavim usta isprazniti se, a sa Lopediumom mogu pojesti i nekoliko obroka bez wc-a
Sve u svemu, nista to nije dobro, kad ja moram imati pripreme dva dana prije nego negdje idem, i onda na kraju jos pored vip-a popijem i lopediium...jutros stanje katastrofa. Nakon ustajanja 4-5 puta wc u manje od sat vremena, kao da 4 dana nisam bila¨! i onda sam uglavnom mirna do iz rucka...ludim više...da barem imam period sa malim poboljsaljima, a ne ovako svaaaaki dan muku mucim!
ono sto je meni jos problem je i to sto se nisam oslobodila misli da se ne radi o nicem drugom i dalje imam strah, a napravila sam sve zivo, od krvi, stolice, uvz-a, kolonoskojie, markera....kalprotektina....blablabla...
mst is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 11:14   #2228
Quote:
mst kaže: Pogledaj post
ono sto je meni jos problem je i to sto se nisam oslobodila misli da se ne radi o nicem drugom i dalje imam strah, a napravila sam sve zivo, od krvi, stolice, uvz-a, kolonoskojie, markera....kalprotektina....blablabla...
Psiha radi svoje, tjera te da radiš nalaze, pretrage i tak unedogled..
Razmišljaš o tome, čitaš i kopaš po netu i motaju ti se loše misli i onda crijeva reagiraju..

Isto tak i kod mene.. Sad sam se smirio malo i sad je ok..
Al me još nekaj tera da obavim rektoskopiju
zvonac_1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 12:05   #2229
Quote:
mst kaže: Pogledaj post
ja uzmemd Lopedium tu i tamo kad imam neke neodgodive obveze gdje ne smijem kasnit, izostati i sl. super mi djeluje, momentalno, ali cesto onda krajem dana imam uzasnu nadutost od njega. Očito su moja crijeva navikla poslije svega sto stavim usta isprazniti se, a sa Lopediumom mogu pojesti i nekoliko obroka bez wc-a
Sve u svemu, nista to nije dobro, kad ja moram imati pripreme dva dana prije nego negdje idem...
To i ja prozivljavam.
Ta sredstva zaustavljaju peristaltiku pa crijeva u nekoj mjeri miruju, normalno kasnije jedes pa se to fino gura odozgora. I onda nije dobro.

Ako sva ta dijagnostika nije nista pronasla onda ni nemas nista opasno.
Zeznuto je sto nemozes zaboraviti problem jer te ama bas svakodnevno podsjeti da je tu. "Normalni" ljudi ni ne misle o tome kad su bili na wc-u itd, a barem meni se to vrti nekoliko puta dnevno po glavi. Uznemirujuce je te trosi puno energije i samo razmisljanje o tome.
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 12:24   #2230
Pa vecina sa IBS su napravili pretrage "uzduz i poprijeko" i nije otkriveno koji je uzrok, na srecu..
Nazalost, mora se to sve proc, da se u startu odklone sumnje prema necemu...

Recimo u mom slucaju, nike bilo potrebna kolonoskopija i neke zahtjevnije pretrage, posto je kod mene jos relativno slab IBS tj nemam neke jace simptome i tj agresivnije, ko neki ovdje forumasi a bome ima ih dost.. Valda spadam u skupinu s manjim stupnjem simptoma IBSa..

U mom slucaju, taj IBS bi i bio zanemaren, da se znam psihicki postavit prema tom sindromu, al ocito mi to nije jaca strana...

Preporuceno mi je uzimat colospu 3xdnevno mjesec dana i xanax po potrebi, potonje sumnjam da bum opce pipnul, pa nisam spao na to da se drukam antidepresivima, pored alternativnih rijesenja u smislu rjesavanja psihe, sumnjam sa bum uzimal ova sinteticka sranja, koje sam rijese privremeno posljedice a uzrok i dalje ostaje.
zvonac_1 is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 13:05   #2231
Nevjerojatno jel koliko nas toga povezije, a za sto drugo ljudi ni ne znaju.ja opcenito smatram da pretjerano dramu stvaram oko toga jer netko ne bi to ni primijetio cak bi bio i zadovoljan sa takvom probavom.meni se cijelo dan vrti oko toga kad sam koliko i kako bila u wc.uzas!mutu sam se na vrh glave popela sa svakodnevnim elaboriranjem stanja.jadan se jutro ne moze ni spremiti za na posao jer ga tjeram non stop iz wc-a.ono sto me tjesi jest da nocu nemam probleme sto je cisti dokaz da je sve to glava!!!nadam se jedino da cu sa vremenom nauciti zivjeti sa tim i manje ce me zamarat!pozdrav za danas,odoh u wc hahahah....salim se...
mst is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 21:57   #2232
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
evo me vec 20god pijem tablete za stitnjacu ,od kad znam za sebe skoro
i stitnjaca zna izazvat ibs da potvrdilo mi dvoje doktora
Pozdrav!
Već 5 godina pijem tablete za štitnjaču euthyrox,a isto toliko imam i IBS,tako da očito to ima veze jedno s drugim,a sad mene zanima dali bi rješenje bilo promjena tableta za štitnjaču ili bi učinak bio isti?
Neznam više koga da pitam jer moja doktorica doslovce zatvara uši i oči nad mojim problemima pa me otpremi riječima da sam to umislila ( fakat ne kužim zakaj bi si tak nekaj umislila?!) i da je to od stresa...
I dali netko pije tablete sab simplex i dali su kome pomogle?
Meni baš i nisu,čak imam više mjehurića u crijevima nego prije,i više vjetrova...koma
Ima uopće bilo kaj da pomaže??
Hvala
nensi27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 22:48   #2233
Quote:
nensi27 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Već 5 godina pijem tablete za štitnjaču euthyrox,a isto toliko imam i IBS,tako da očito to ima veze jedno s drugim,a sad mene zanima dali bi rješenje bilo promjena tableta za štitnjaču ili bi učinak bio isti?
Neznam više koga da pitam jer moja doktorica doslovce zatvara uši i oči nad mojim problemima pa me otpremi riječima da sam to umislila ( fakat ne kužim zakaj bi si tak nekaj umislila?!) i da je to od stresa...
I dali netko pije tablete sab simplex i dali su kome pomogle?
Meni baš i nisu,čak imam više mjehurića u crijevima nego prije,i više vjetrova...koma
Ima uopće bilo kaj da pomaže??
Hvala
isto i moj dr oglusi se na sve totalno nezainteresiran.
te sab simplex su za grceve-kolike jelda? nisam pila nikad ali mislim da nista jako pomoci od njih
malom kad je bio bebica sam davala kapi sab simplex ,sjecam se da mu nisu bas djelovale
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 10:50   #2234
Patim se s bolovima u crijevima već nekih cca 3 godine i tek mi je jedan doktor rekao da bi to mogao biti IBS, jer mi nisu ništa našli.

Simptomi su mi se pogoršali nakon operativnog zahvata u abdomenu (vrlo vjerojatno su sprčali operaciju), pa sad imam konstantne bolove i pritisak u cijelom abdomenu, pogotovo na lijevoj neoperiranoj strani, od visine lijevog rebrenog luka sve do pubične kosti. Kad pojedem bilo što, može bit i banana ili jabuka, ista stvar, ko da sam se najela 2 kg odojka. Počne krčenje crijeva, kao da će me proljev ulovit, al ništa se zapravo ne događa. Nakon toga dođu vjetrovi i nadutost, te ako ih uskoro ne ispustim, sve mi se zabetonira.

Bila sam i kod Rustemovića u privatnoj poliklinici, UZV abdomena, uvijek je uredan, al dobro uvijek je i bio, a i ne mogu se s uzv vidjet crijeva. Prije 2 godine sam bila na kolonskopiji i gastroskopiji koje su bile uredne. Rustemović mi je napisao nek pijem kompot uzimam glicerinske čepiće za stolicu i to je to. 500 kn bačenih u vjetar.

Prepisivani su mi i i oni espumisani (simetikon), izbacila sam pol tog iz prehrane, živim na rubu gladi jer što god pojedem, radi mi probleme i ne mogu živjet od bolova.

Prije 2 dana primjetila sam dok sam ležala kako mi nešto klokoće u lijevom dijelu ispod rebra...to kad sam pritisnula, zvučalo je kao crijevo natopljeno hrpom vode koje svira...doslovce bučkanje vode ko da sam se napila hektolitrima vode,a slabo i pijem. Ispada kao da se tu zadržava i tekućina? Probala sam istu stvar na desnoj strani. Tu se ništa nije dešavalo, sve ok.

Za 2 dana idem na poslovni put...na tjedan dana i lovi me užasna muka. Bit će poslovni ručkovi i večere, a ja neću moći ništa jesti i svi će me gledat jer nitko ne zna šta mi je. Bila sam kod dr. opće medicine i rekla sam joj za tu situaciju, rekla mi je da mi ne može ništa dati ni prepisati što već nisam probala i nek probam nabavit ennterogerminu. Obzirom da mi probiotici naprave zatvor, njih ne koristim nit ih mislim korisit više.

Što bi mogla nabavit u slobodnoj prodaji da mogu preživjet 5 dana u stranoj državi, a da se ne onesvjestim od ovih bolova?
Esthelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2014., 23:14   #2235
Quote:
nensi27 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Već 5 godina pijem tablete za štitnjaču euthyrox,a isto toliko imam i IBS,tako da očito to ima veze jedno s drugim,a sad mene zanima dali bi rješenje bilo promjena tableta za štitnjaču ili bi učinak bio isti?
Neznam više koga da pitam jer moja doktorica doslovce zatvara uši i oči nad mojim problemima pa me otpremi riječima da sam to umislila ( fakat ne kužim zakaj bi si tak nekaj umislila?!) i da je to od stresa...
I dali netko pije tablete sab simplex i dali su kome pomogle?
Meni baš i nisu,čak imam više mjehurića u crijevima nego prije,i više vjetrova...koma
Ima uopće bilo kaj da pomaže??
Hvala

Ja imam Iritabilni kolon pet godina i kako sam napisala gore nešto iznad,pronašla sam savršeno rješenje i više nemam tegoba.A imala sam jaaaako izražene probleme.I žao mi je jako što svi pokušavaju riješiti trenutnu tegobu a ne ulaze u korjen problema.No ono što sam htjela reći je to da moja seka ima već desetak godina problema sa štitnjaćom.Kako su crijeva povezana sa cijelim organizmom,tako su povezana vrlo izravno i sa štitnjačom.Od kad je izbacila gluten i šečere iz svoje prehrane i štitnjača joj je puno bolje.Odnosno sve tegobe koje je osjećala smanjile su se podosta.To se odnosi i na napuhnutost,vjetrove i ostale tegobe sa probavom.I upravo se sprema na pregled da vidi i stanje hormona.
deziree is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 17:02   #2236
Nakon trAzenja i pregleda bezbroj ipak su ustanovili da je ibs. Zanima me jako jel netko uzimao Coaxil s tim sindromom i dali mu je pojacao i smanjio simptome. Brinu me nuspojeve koje sam procitala u lijeku. Pomozite jer sam korak od velike depre....
kupa11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 22:13   #2237
Nuspojave farmaceutske tvrtke napišu čisto da "operu ruke" ako bi netko imao neku sličnu tegobu da ih radi toga nemože utužiti.
Kad ideš čitati te papire uvijek izgleda da je to zapravo mišomor, a ne lijek.
Onda se pitaš isplati li ga se uzimati jer ispada da je više štetan nego koristan.

Postotak ljudi koji negativno reagira ili ima nekih problema je vrlo malen, a ti ljudi u pravilu imaju još neke tegobe koje nisu povezane sa osnovnom bolesti, te su se one eto pogoršale ili su se aktivirale uzimanjem lijeka.
Pravilnim doziranjem i pod kontrolom liječnika bude gotovo uvijek sve u redu

Zato depresiju stavi trenutno sa strane za neku drugu priliku
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2014., 23:24   #2238
Hvala . Bas zbig blage depresije mi je i propisan coaxil. A od ibs simptoma imam uobicajeno proljev,bolove, nefostatak apetita i velik gubitak tezine. A to su simptomi nuspojava na coaxil na 1 od 10 ljudi. Pa me zanina da li ga je tko sa ibsom pio
kupa11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 23:57   #2239
Quote:
pinkzebra kaže: Pogledaj post
Moj problem zadnjih nekoliko mjeseci su konstantni vjetrovi (koji nemaju nikakav miris ) i jako često puckanje, kruljenje, preskakanje u crijevima. Ova dva simptoma posebno su izražena ujutro. Inače, ne boli me ništa, stolica je relativno normalna, dakle u 95% slučajeva svaki dan po1, 2, hranim se prosječno, nisam alergična na ništa. Što mislite što može biti uzrok tome? I jel pomažu neke tablete, Espumisan i sl.?
Evo da se javim nakon nekoliko mjeseci da sam prestala imati ove probleme. Osim kad sam u pmsu, tad sam naduta, ali nema preskakanja i kruljenja u crijevima. E sad me baš zanima što je mogao biti uzrok tome? Jel može to biti na psihičkoj bazi, od stresa? Mada nisam imala neki pretjerani stres tada, ali ipak imala sam puno obveza i rokova.
pinkzebra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2015., 09:02   #2240
Pozdrav,

dugo pisala na temi jer zapravo i nemam sto novo reci osim da je situacija sve složenija. Prije dva dana sam krenula sa Lepicolom pa cemo vidjeti, ali ne nadam se nicem jer sam toliko toga provala do sada i ni jajmanje mi nije pomoglo.

Ove blagdane mi je bilo grozno, od ustajanja (cca oko 8 ) do 10 sati po sest stolica. Izasla bi vani kao mrtvac. Onda popijem linex i do kraja dana najcesce ne idem na wc osim sto imam ogromnu nadutost. Gastro mi je rekla da dodjem na kontrolu za dva mjecea i to je nekako sada, ali ja jednostavno neznam zasto da idem kad pomaka nema.

Ovih dana me muci jos i jaku zuta sluzava stolica pa se pitam da li je lepicol mogao tako nesto napraviti.

Zeludac krulji kao lud non stop i ne trpim niti minute da sam gladna. Inace imam jako dobar apetit, sto me tjesi jer da nije tako, davno bih imala anoreksiju!

Sto je stanje gore glava je gora i obratno ....
mst is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:46.