Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2016., 12:40   #1
Dnevna bolnica

Molim za savjet:
rođak ima uputnicu za dnevnu bolnicu i dolazi redovno ali s doktoricom "koja ga vodi"nikako nije uspostavio kontakt pacijent-doktor. Od samog pocetka to ne ide, on ju je prihvatio ali ona i dalje ostaje ohola i nepristupacna, nalaze odradi rutinski, brzinski, bez ulazenja u neku dubinu. Zadnji put ga je ostavila na stolici da ceka i izasla obavljati svoje privatne stvari.Prije toga je prije njega ugurala svog bivseg sefa interne na pregled i jos 2. Cekao je 4 sata. Raspitivali smo se kod sestre koja vodi dnevnu bolnicu da ga naruce sljedeci put kod nekog drugog ali je nemoguce-kazu dobijes termin pa ko te zapadne- ne mozes se naruciti kod doktora kojeg hoces . Redovno u ambulanti se ceka na red 5 mjeseci ako ne i dulje tako da je prisiljen odlaziti u dnevnu bolnicu ali ni to vise ne moze jer mu se zgadilo.
Otvorenomore is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 09:56   #2
Kao dugogodišnji pacijent (i trenutno se vodim u dnevnoj bolnici) smatram da mogu napisati koju "crticu".

Često sam u prilici vidjeti gdje ljudi očekuju od liječnika da budu na usluzi odmah i sad.
Ako se mora čekati nije u redu - jer kog vraga ima pacijent raditi u ambulanti pola i više sata?
Ako pak riješi pacijente u roku odmah onda je površan i opet ne valja.
Čekati po nekoliko sati čovjeku koji je bolestan je teško. Ali i taj liječnik u ambulanti ne gleda filmove u tom trenutku.
Ako ode negdje van, ne mora biti da je baš privatno (često se dogodi da ga zovu sa odjela jer im nije nešto jasno). Ako pak i ode radi svojih stvari(možda je išao na wc, pa svatko ima nekih neodgodivih potreba u nekom trenutku)
Bivšeg šefa je uzela preko reda - a čuj...svi i svugdje idu preko reda. To treba prihvatiti jer se neće promjeniti.
I meni se dogodilo da me nekad netko uzme preko reda ako me poznaje, tada nisam prigovarao.

Ja često dođem u dnevnu bolnicu i uopće ne vidim doktoricu. Obavim sa sestrom, čak se dogodilo da nema ni sestre, pa sam ili čekao ili provjerio na odjelu gdje je tko od njih. Ali sve u nekom normalnom/veselom tonu i nikad nisam ni od koga dobio arogantan odgovor.

Jako je bitno kako se pacijent postavi prema medicinskom osoblju.
Zapravo bih se usudio reći da je to ključna činjenica.
Nikad nisam nosio kuverte, nikad poklone, ali donjeti tu i tamo čokoladu ili kavicu ne osiromaši nikog (bogami niti pak obogati), a znak je lijepe geste.
Osmjeh i srdačan tj. razdragan pozdrav kod dolaska definitivno uvijek skine "koru" i najživčanijem doktoru.

Ovo me zbunjuje:
Quote:
Otvorenomore kaže: Pogledaj post
on ju je prihvatio
Ako ju je prihvatio onda je na početku postojala nekakava averzija ili čak odbijanje te doktorice od strane pacijenta.
Nema tu prihvaćanja - odbijanja. Mržnje ni ljubavi.
Oni rade svoj posao, a mi pokušavamo biti što manje bezobrazni i komplicirani pa će i njima sa nama biti lakše (ljepše, ugodnije) raditi te će biti manje čangrizavi.
Puno je bolje ako te netko upamti po osmjehu nego kao "grintavca".

Neka rođak proba preispitati i svoj stav, ako pak je ta doktorica stvarno takva da ujutro mrzi sebe, a popodne čitav svijet onda možda pokušati pisati žalbu ravnatelju?!
__________________
.I. .II.
yucatan is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2016., 12:11   #3
Meni nije jasno kako netko ide u dnevnu i dobija random lijecnika? Ja svaki put kad dogovaram kontrolu, dogovaram je kod istog doktora, osim ako zahtjevam da ga se promijeni.
Ono sto meni najvise smeta kod dnevne je cinjenica da me moj dr vidi na 2min, dok nalaze i sve ostalo predajem nekom od stazista i to svaki put drugom. Jednostavno mi se ne da vise svaki put prepricavati sve od pocetka i uvijek zapeti na istom - sto i kako dalje.

Powered by LG G4
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:03.