Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2010., 08:53   #201
Quote:
svastamorac kaže: Pogledaj post
Fleke nekao mi izgledaju neuredno danas i ih više nema
A za limun mi je mama rekla, čak je spominjala i pradajz...
A rukavice? S njima čistim a u kuhinji još nisam probala, dosta mi se ruka znoji 100 problema ...kao baka stogoda

Hvala vam!
Kaže moja mama kad ih guliš u vodi da nište ne ostane po rukama. Nisam još probala, ali budem pa javim.
Nature is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2010., 10:34   #202
Quote:
Nature kaže: Pogledaj post
Kaže moja mama kad ih guliš u vodi da nište ne ostane po rukama. Nisam još probala, ali budem pa javim.
Ja većinom tako i gulim mladi krumpir, a mrlje su svejedno na rukama
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2010., 21:02   #203
Ja sam kupila u ožujku Salveo wash ball, prvih par pranja je bilo ok, onda je u dva pranja ostavilo crne mrlje po rublju, pa sam ih zvaa i rekli mi isto ko i nekome gore, da se perilica čisti od kamenca. Nakon toga mjeseca dana (cca. 3 mašine tjedno) sve ok, ali onda su se keramičke kuglice počele usitnjavati i sa svakim pranjem ispadati van iz kugle tako da smo odustali. I još čekam da se sjetim odnijeti je u grad na poštu i pošaljem iim je natrag o svom trošku i da ih razglasim po svakom mogućem i nemogućem forumu. Porez na budale... Al da nisam probala, ne bih bila mirna, jer mi je super ideja da ne ispuštam deterdžent u kanalizaciju.

Tako da po meni nemojte se zaletavati, učite na mojim greškama
cici1810 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 10:48   #204
Baš mi je drago da ova tema toliko živi

Ja sam na primjeru svog pranja skužila da se roba jednako dobro opere sa pola preporučene doze deterdženta.
Perem svaki dan u tjednu tako da možete zamislit uštede na budžetu, a i na zdravlju majke zemlje

Dakle, nije bez deterdženta nego je sa pola manje.
Ajde, recimo da me to 50% zadovoljava
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 10:50   #205
I isprobala sam one magične krpe koje se ovdje spominju. pre, pre, preoduševljena sam!!!!!!!!!
Imam one neke što su po 4 različite u paketu, svaka za svoju namjenu (gustoća tkanja i debljina su različite).
Zasad uspjevam sa time, octom, čajevcem i limunima uglavnom sve očistit.
samo u wc ipak povremeno nalijem malo domestosa, da budem u skaldu sa 21. stoljećem i općim bakteriofobijama
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 21:28   #206
Quote:
Ferrari-Ficho kaže: Pogledaj post
I isprobala sam one magične krpe koje se ovdje spominju. pre, pre, preoduševljena sam!!!!!!!!!
Imam one neke što su po 4 različite u paketu, svaka za svoju namjenu (gustoća tkanja i debljina su različite).
Zasad uspjevam sa time, octom, čajevcem i limunima uglavnom sve očistit.
samo u wc ipak povremeno nalijem malo domestosa, da budem u skaldu sa 21. stoljećem i općim bakteriofobijama
koje su to krpe, gdje ih kupuješ?
__________________
A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself!
ančica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 23:43   #207
Ja kupila onaj Monster 1200 čistač na paru. Uglavnom sranje, vraćam ga nazad i nek mi vrate pare . Slab je, on uopće nema snagu, samo ispušta paru bez veze. Kao čišćenje i dezinfekcija bez uporebe opasnih kemikalija, ma daj. Bolje novce uložit u dobre spužvice i krpe i neko sredstvo, a i brži si tako, ovo je dosta nepraktično i sporo, uglavnom .
mila26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 08:18   #208
Quote:
ančica2 kaže: Pogledaj post
koje su to krpe, gdje ih kupuješ?
Kupila u pupi, bile su 4 različite u paketu (za drveni namještaj, za kupaonicu, za staklo i za kuhinjske uređaje), na akciji, mislim 20 ili 30kn. Preporodila sam se. Stvrano dosta toga bez deterdženta opereš, a one same se peru u mašini na 30, bez omekšivača i ondaimaju opet dosta dobra svojstva.
Meni se ipak čini da su mi prije prvog pranja bile najupotrebljivije, poslije mi je trebalo amlo više "uprijet", ali rade
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 08:28   #209
Quote:
Ferrari-Ficho kaže: Pogledaj post
Kupila u pupi, bile su 4 različite u paketu (za drveni namještaj, za kupaonicu, za staklo i za kuhinjske uređaje), na akciji, mislim 20 ili 30kn. Preporodila sam se. Stvrano dosta toga bez deterdženta opereš, a one same se peru u mašini na 30, bez omekšivača i ondaimaju opet dosta dobra svojstva.
Meni se ipak čini da su mi prije prvog pranja bile najupotrebljivije, poslije mi je trebalo amlo više "uprijet", ali rade
gdje je to?
__________________
A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself!
ančica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 08:53   #210
U Riejci i okolici ih ima više. Gdje si ti?
neke adrese...
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 08:56   #211
Quote:
Ferrari-Ficho kaže: Pogledaj post
U Riejci i okolici ih ima više. Gdje si ti?
neke adrese...
Ah, u Zagrebu
__________________
A dog is the only thing on earth that loves you more than he loves himself!
ančica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 08:58   #212
Ma iam tih krpica sigurno i u DM iu Mulleru (to bih ja rado da mi ovdje imamo) i u onoj, kako se zove... nešto što me podsjeća na neko dječje ime (ajme, mozak mi se u žvaku pretvara i bez kemikalija ).... napišem kad se sjetim
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 21:11   #213
e cure, super tema, naravno da imam i ja problem. Ovako: pri selidbi sam pametno spremila svoje torbe u jednu kutiju i odnijela u vikendicu, nakon godinu dana kad sam pošla po njih na svakoj se, ali baš na svakoj uhvatila plijesan. Kako to skinuti, a da ne uništim materijale ili boju???? Neke su torbe kožne, neke platnene, neke valjda sintetičke (ne mogu definirati materijal)... neki prijedlog???? hvala
kvarkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2010., 11:23   #214
zadnjih dana pročitala sve postove na temi, danas kupila većinu stvari (mm će mi kupiti kristalnu sodu i ulje čajevca) i danas čim L zaspi idem u pranje kupaonice a onda, ako mi moj mali miško da, i ostatka stana
__________________
<3 08.04.2010 <3
kikica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 21:17   #215
Jel netko isprobao one smolaste kuglice za pranje? Jel to vrijedi što?
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 22:31   #216
Quote:
luna_lana kaže: Pogledaj post
Ma ne treba, vjeruj mi iznenadila bi se. Ja recimo napravim otopinu vode, sode bikarbone i limunske kiseline i ona onako dok se pjeni meni skida sve. Ja perem onom hrapavom stranom spužvice za suđe.
Dobro neznam dal baš skida ukorijenjenu prljavštinu, al još nisam stigla do te faze.
Ak niš drugo bar se tješim da mi ne uništava tako jako kožu ko kemijska sredstva jer ja mrzim prati sa rukavicama, uvjek golim rukama (izuzev wc školjke)
kaj nije to kontraproduktivno mijesat? mislim, limunska kiselina je kisela, a bikarbona je luznata. kad pomijesas, dobijes neutralnu smjesu. ili?
__________________
povoljna robica i cipelice od br. 50-80! link na albume saljem na pp!
Jules76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 16:36   #217
Cool Bez kemikalija

Quote:
ančica2 kaže: Pogledaj post
gdje je to?
kad smo već kod krpica, ja sam kupila prave švedske ACT... ne možeš ih mjerit s onim šta nađeš po dućanima.
Ja živim u Jaski, ali sam ih kupila na velesajmu. Još sam se ogrebla za popust Malo su skuplje, al vrijede svaku lipu. Nisam mogla vjerovat, ali fakat sam smanjila kemiju valjda za 90 posto. Još jedino Wc perem s kemikalijama.
Ne znam di ih još možeš kupit, ali mislim da ako ti ih oni šalju i poštom.
Firma ti se zove Shakti Co pa si malo posurfaj
mojabeba is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 16:41   #218
ocat, limun, soda bikarbona

Quote:
Jules76 kaže: Pogledaj post
kaj nije to kontraproduktivno mijesat? mislim, limunska kiselina je kisela, a bikarbona je luznata. kad pomijesas, dobijes neutralnu smjesu. ili?
... i dobiješ sol
al bez puno pitanja ja sam sa sodom bikarbonom i malo octa oprala zdjalu u kojoj mi je fest zagorio griz. A mislila sam da ću je morat otpisat
mojabeba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 15:52   #219
parketi

svima

L je krenuo u veliku pustolovinu zvanu puzanje i tatami koji smo kupili mu jednostavno nisu dovoljni. obzirom da ne mogu cijeli stan opremiti u tatami molila bih neke savjete s čim da brišem (bambusove) parkete i pločice (kuhinja i boravak su spojeni) a da L može bezbrižno puzati.
unaprijed svima hvala
__________________
<3 08.04.2010 <3
kikica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2010., 16:25   #220
...dec octa u lavor vode i prebriši sve pred sobom
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:56.