Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.06.2005., 23:41   #21
Quote:
crna-pantera kaže:
Ne plodni dani su od 14, a kvalitetni spermići požive najduže 24h...

uzas da od svih vas samo alex zna racunat plodne dane
gnjavež is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2005., 23:43   #22
Quote:
Basta kaže:
Ne spamaj...

Oću reć da u gostoljubivoj sredini mogu preživjet daleko duže od 24 sata, neki kažu čak do 5-6 dana...
a neki prezive citav zivot
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2005., 23:43   #23
Quote:
Basta kaže:
Ne spamaj...

Oću reć da u gostoljubivoj sredini mogu preživjet daleko duže od 24 sata, neki kažu čak do 5-6 dana...

Ma to su ekstremne situacije, meni je moj doktor rekao dva dana, a ja kažem jedan dan...
crna-pantera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2005., 23:45   #24
Quote:
gnjavež kaže:

uzas da od svih vas samo alex zna racunat plodne dane

Šta alex zna što ja ne znam, šta, šta šta Od prvog dana menustracije pa sljedećih 13 su neplodni...što znači da ostaje svega 6 dana i to ako smo relativno raspoloženi za slobodni seks...
crna-pantera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2005., 23:46   #25
Quote:
crna-pantera kaže:
Šta alex zna što ja ne znam, šta, šta šta Od prvog dana menustracije pa sljedećih 13 su neplodni...što znači da ostaje svega 6 dana i to ako smo relativno raspoloženi za slobodni seks...
moja prijateljica je ostala trudna nakon seksa peti dan menstruacije...a imala je redovan ciklus...
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2005., 23:47   #26
JEDINI sigurni dani za seks su oni u tjednu prije menstruacije, al nisu ni oni sigurni bez prezervativa...(zbog bolesti)
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2005., 23:49   #27
Quote:
Natch kaže:
moja prijateljica je ostala trudna nakon seksa peti dan menstruacije...a imala je redovan ciklus...

Ne plaši me i ja imam svoju prijateljicu koja se seksa do 14 i nije još nijednom zatrudnila....
crna-pantera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2005., 23:50   #28
dr. harni kaze: Začeće se događa samo za vrijeme ovulacije, a u prosjeku je u jednom ciklusu tek šest plodnih dana. Jajna stanica može biti oplođena svega 24 sata nakon ovulacije, iako spermiji mogu ostati i do pet dana u spolnim organima žene i oploditi jajašce.

kalendar za racunanje ovulacije i plodnih dana:

http://www.poliklinika-harni.hr/ovulacija.asp
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2005., 23:52   #29
Quote:
crna-pantera kaže:
Šta alex zna što ja ne znam, šta, šta šta Od prvog dana menustracije pa sljedećih 13 su neplodni...što znači da ostaje svega 6 dana i to ako smo relativno raspoloženi za slobodni seks...
ne. daj shvati da se ovulacija ne događa 14. dan, nego 14 dana prije iduće menstruacije.
ljubica zubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2005., 23:55   #30
Quote:
ljubica zubica kaže:
ne. daj shvati da se ovulacija ne događa 14. dan, nego 14 dana prije iduće menstruacije.

Pa,da...ako su redovne,znači 28 dana, 14 prije je ovulacija...o tome i ja pričam.
crna-pantera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2005., 23:55   #31
ma ovulacija se dogadja kad tijelo hoce...u vise-manje predvidljivim razmacima kod zena koje imaju redovan ciklus...zene koje bolje poznaju svoje tijelo, to dodje s godinama, mogu osjetiti kad imaju ovulaciju...ja recimo imam ciklus od 28 dana, al mi ovulacija nije tocno 14. dan, nego nesto ranije, s 12. na 13...ponekad kasni ili rani, ovisno o zivotnom tempu i stresovima....
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2005., 23:58   #32
Quote:
crna-pantera kaže:
ako su redovne
uvijek se može dogodit da dođe koji dan ranije.
ljubica zubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2005., 00:03   #33
Quote:
Natch kaže:
ma ovulacija se dogadja kad tijelo hoce...u vise-manje predvidljivim razmacima kod zena koje imaju redovan ciklus...zene koje bolje poznaju svoje tijelo, to dodje s godinama, mogu osjetiti kad imaju ovulaciju...ja recimo imam ciklus od 28 dana, al mi ovulacija nije tocno 14. dan, nego nesto ranije, s 12. na 13...ponekad kasni ili rani, ovisno o zivotnom tempu i stresovima....


Ja prelazim na durex definitivno , sad ste mi se ovdje našle pametne praviti....
crna-pantera is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2005., 10:24   #34
Quote:
crna-pantera kaže:
Ne plaši me i ja imam svoju prijateljicu koja se seksa do 14 i nije još nijednom zatrudnila....
Reci prijateljici da ima mnogo sreće...za sada
__________________
Kad bik padne, noževi se oštre.

Put u pakao popločen je daskama za peglanje... kem
samo_svoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2005., 11:04   #35
redovan ciklus ne mora bit ciklus od 28 dana. redovan ciklus je i ciklus od 22, ako je svaki mjesec takav, i ciklus od 35, koji je svaki mjesec takav. najjače su mi priče ´´meni svaki mjesec kasni dva dana´´. ne kasni, neg imaš ciklus od 3o dana.
ovulacija nastupa 14 dana prije početka iduće menstruacije, zajeb je što ako ciklus ne traje jednako dugo svaki mjesec ne možeš znat koji su točno dani plodni pukom matematikom. zato postoje šeme s mjerenjem bazalne temperature, koja odmah nakon ovulacije skače za pola do cijelog celzija, promatranjem cervikalne sluzi koje ima više i viskozna je, i bla. još jedan zajeb u priči je što spermići žive 2-3 dana čini mi se, pa se seksom prije ovulacije može napraviti beba.

72 sata nakon nezaštićenog seksa je moguće popiti day after. koja je hormonalna bomba, ali je bolja od rađanja neželjenog djeteta ili abortusa. ako topik nije postavljen s velikim zakašnjenjem, zvat ginekologa doma, ić na hitnu, što god.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2005., 11:12   #36
Quote:
alexxx kaže:
redovan ciklus ne mora bit ciklus od 28 dana. redovan ciklus je i ciklus od 22, ako je svaki mjesec takav, i ciklus od 35, koji je svaki mjesec takav. najjače su mi priče ´´meni svaki mjesec kasni dva dana´´. ne kasni, neg imaš ciklus od 3o dana.
ovulacija nastupa 14 dana prije početka iduće menstruacije, zajeb je što ako ciklus ne traje jednako dugo svaki mjesec ne možeš znat koji su točno dani plodni pukom matematikom. zato postoje šeme s mjerenjem bazalne temperature, koja odmah nakon ovulacije skače za pola do cijelog celzija, promatranjem cervikalne sluzi koje ima više i viskozna je, i bla. još jedan zajeb u priči je što spermići žive 2-3 dana čini mi se, pa se seksom prije ovulacije može napraviti beba.

72 sata nakon nezaštićenog seksa je moguće popiti day after. koja je hormonalna bomba, ali je bolja od rađanja neželjenog djeteta ili abortusa. ako topik nije postavljen s velikim zakašnjenjem, zvat ginekologa doma, ić na hitnu, što god.
drage cure, sve se mi ovdje pravimo pametne, ali nista im od svega toga ne djeluje previse logicno. zasto bi se recimo, ovulacija, koja obicno nastupa sredinom ciklusa, dogadjala 14 dana prije menzisa i kod cure kojoj ciklus traje 20 i kod one kojoj traje 40 dana?? ajmo malo stati na loptu i prestati laprdati. gore sam vam dala link na kalendar za racunanje ovulacije i plodnih dana, pa nek si svaka pogleda za sebe
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2005., 11:14   #37
Ovulacija se dešava uvijek točno na sredini ciklusa..npr ako je ciklus 26 dana ovulacija je 13. dan itd i ako menga traje 7 dana u tom slučaju je plodni dan 6. nakon nje. Još se uzima računica da 4 dana prije sredine ciklusa i 4 dana poslije je uključen rizik od trudnoće jer rijetko kojoj ženi je ciklus točan, a i njegova variranja ovise o stresu, prehladi, dijetama itd itd i zato je ta metoda "kontracepcije" vrlo nesigurna i mogla bi se nazvati igrom na sreću
__________________
Kad bik padne, noževi se oštre.

Put u pakao popločen je daskama za peglanje... kem
samo_svoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2005., 11:15   #38
ovulacija se dešava 14 dana prije iduće menstruacije. kod djevojčice djevojke žene kojoj ciklus traje 28 dana, to je sredina ciklusa. kod one kojoj traje 27 dana, to je otprilike sredina ciklusa. kod one kojoj traje 29 dana, to je otprilike sredina ciklusa. kod one kojoj traje 23 dana, ili 33 dana, to NIJE sredina ciklusa.
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2005., 11:16   #39
http://www.poliklinika-harni.hr/ovulacija.asp
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2005., 11:27   #40
Re: mozda postanem tata...

Quote:
Simple Life kaže:


inače,s curom sam već 2 godine i volimo se..

thnx
I još ju nisi nagovorio na pilule. E da si bio pametan, sad ne bi bilo problema
mika007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:59.