Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2008., 02:20   #41
Quote:
schmokljan kaže: Pogledaj post
A da li svi s istom količinom energije ulazimo u život, ili je ona, barem donekle, uvjetovana načinom na koji smo začeti?
I hoćemo li povećanjem tjelesne mase povećati i energiju, barem toplinsku, odnosno, je li poželjno da se prežderavamo kako bi nosili više energije?
Ovo mi se pitanje sviđa...da možda pak nismo samo strojevi!...Možda smo čitav asortima strojeva...
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 14:20   #42
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Ne, to s tim nema veze. Ako silovito oplodiš ženu, a ona vrišti od užitka, spermiji svejedno idu kao da je seks bio mlak. To ne ovisi jedno o drugome.

Ne, za to ima nula empirijskih dokaza, a teoretski je besmisleno.
Tijekom kvalitetnog seksa mišići jače kontrahiraju što dovodi do toga da:
a) izlazi više sperme
b) ista izlazi pod većim potiskom, što će reći brže

Jači potisak dovodi do toga da izlaze veći i jači spermiji, dok kod otužne drkice izlaze samo oni mali i slabi koji se dovoljno ne cijene.

Vrlo je važno samopoštovanje spermija koji se nudi jajnoj stanici za oplodnju, ali i samopoštovanje jajne stanice koja neće primiti slabašni spermić koji se jedva dogegao do nje.

Da zaključim - seks ima veze sa svime, a pogotovo sa bićima nastala istim. Zanemariti važnost seksa pri traganju za smislom života, pa bio to i život nakon smrti, je teška greška.

A ja još nisam dobio odgovor na to trebaju li ljudi, budući da su tu da prenose energiju, se prežderavati?
schmokljan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 15:18   #43
Quote:
schmokljan kaže: Pogledaj post
Tijekom kvalitetnog seksa mišići jače kontrahiraju što dovodi do toga da:
a) izlazi više sperme
b) ista izlazi pod većim potiskom, što će reći brže
ovo pod a) ne mora značiti, dok ovo pod b) ima smisla. Jače su kontrakcije.

Quote:
Jači potisak dovodi do toga da izlaze veći i jači spermiji, dok kod otužne drkice izlaze samo oni mali i slabi koji se dovoljno ne cijene.
Ne, to nije točno.

Quote:
Vrlo je važno samopoštovanje spermija koji se nudi jajnoj stanici za oplodnju, ali i samopoštovanje jajne stanice koja neće primiti slabašni spermić koji se jedva dogegao do nje.
To ne ovisi o kvaliteti kopulacije...

Quote:
Da zaključim - seks ima veze sa svime, a pogotovo sa bićima nastala istim. Zanemariti važnost seksa pri traganju za smislom života, pa bio to i život nakon smrti, je teška greška.
Ne. Jesi li čuo za IVF?

Quote:
A ja još nisam dobio odgovor na to trebaju li ljudi, budući da su tu da prenose energiju, se prežderavati?
Ne, ne trebaju. O tome kako ćemo se osjećati ne ovisi samo unos tvari koja sadrži energiju, nego i iskorištenje (eta) "motora" koji ju koristi.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 15:23   #44


Rakhiimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 18:45   #45
ne znam za mene beskonacnost znači dosada
stampida is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 21:00   #46
a ako je beskonačnost u ljubavi, a šta onda

kao oni trenutci sa ljubljenom svoga života, minuti koji traju kao vječnost, sekunde tako pune da ispunjavaju svemir.

ljubav ispunjava i prožima a bez ljubavi večito hladno i bez ljimunad.

Rakhiimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 00:17   #47
Kaj vi mislite da vama Bog ne bi mogao napravit da vam bude zanimljivo stalno cijelu vječnost? Bog može sve! Halo?
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 00:22   #48
znači Bog je po tebi programer a ti/mi/oni neki robot/i? il još gore: robovi

Rakhiimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 09:38   #49
Quote:
Rakhiimi kaže: Pogledaj post
znači Bog je po tebi programer a ti/mi/oni neki robot/i? il još gore: robovi

Ne nego je užasno zanimljiv i zna beskonačno puno pričica koje ti može ispričat i koje su sve zanimljive i ima internet. On u svojoj glavi ima beskonačno puno interneta kojima ti možeš surfat direktno spojen WiFijem na njegove moždane valove.
__________________
Vlastoručni
shipka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 12:02   #50
Meni osobno konačnost i beskonačnost zvuče podjednako zastrašujuće...

Jednako me strah konačne smrti (=nepostojanja) i vječnog života, tj. vječnog postojanja. Tough luck, eh?

Što bi rekao onaj Murphyjev zakon:

Ne možeš pobijediti. Ne možeš izvući neriješeno. Ne možeš čak ni prekinuti igru.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 12:08   #51
Quote:
Rakhiimi kaže: Pogledaj post
znači Bog je po tebi programer a ti/mi/oni neki robot/i? il još gore: robovi

Nisi daleko od istine!

__________________
Alergican na bibliotekarsku prasinu..!
kokobill is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 19:06   #52
haha kako je cool ovo pitanje..
__________________

"You Robbed a Sperm Bank Because You're a Cum Guzzling Fag"
nessie666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 19:26   #53
Quote:
Rakhiimi kaže: Pogledaj post
Kad naidjem na tebe uvijek ozednim.
Aj zivio
homer11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 19:38   #54
Quote:
homer11 kaže: Pogledaj post
Kad naidjem na tebe uvijek ozednim.
Aj zivio
aj živijo

dođi ondak i ovdije

Rakhiimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 19:36   #55
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Meni osobno konačnost i beskonačnost zvuče podjednako zastrašujuće...

Jednako me strah konačne smrti (=nepostojanja) i vječnog života, tj. vječnog postojanja. Tough luck, eh?

Što bi rekao onaj Murphyjev zakon:

Ne možeš pobijediti. Ne možeš izvući neriješeno. Ne možeš čak ni prekinuti igru.
Brate? WTF?
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 20:38   #56
O životu poslije smrti,raju i paklu razmišljamo kao o nečem što je daleko ispred nas i što možda čeka ljude kad umru. No,da li vam je palo na pamet da bi već danas mogli biti tamo ako vam se nedajbože dogodi neka nesreća,možete li li se zamisliti u raju već danas. Ili recimo,možete li zamisliti ljude koji su do prije par dana bili živi,da već sad hodaju rajskim vrtovima ili se znoje u paklu?
BeerMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 09:32   #57
Quote:
pećina kaže: Pogledaj post
Brate? WTF?
Eh? Zašto WTF? Pitaj.
Apemant is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2008., 09:35   #58
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
Eh? Zašto WTF? Pitaj.
Pa što te je pobogu strah vječni život u sreći sa Bogom
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2008., 22:57   #59
Quote:
BeerMan kaže: Pogledaj post
O životu poslije smrti,raju i paklu razmišljamo kao o nečem što je daleko ispred nas i što možda čeka ljude kad umru. No,da li vam je palo na pamet da bi već danas mogli biti tamo ako vam se nedajbože dogodi neka nesreća,možete li li se zamisliti u raju već danas. Ili recimo,možete li zamisliti ljude koji su do prije par dana bili živi,da već sad hodaju rajskim vrtovima ili se znoje u paklu?
Vjernici su i popušili priču o vječnom životu zato što nisu mogli sagledati pojam vječnosti. U srednjem vijeku je jedna od većih želja pučanstva bila nažderati se tako da bude godinu dana sit. Za gladnoga prava rajska sreća.

Kad bi vjernici, bez ikakve sumnje, vjerovali u raj našli bi načina da još danas, iz ove kakane doline suza, otputuju u vječitu sreću, poput onih budalaša iz sekte Heaven's Gate koji su jašući rep komete Hale-Bopp otišli u bolji život.
fgzcvijetic is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 00:20   #60
Quote:
stampida kaže: Pogledaj post
Često razmisljam o tome kako je poslije smrti bilo da odem u pako ili raj. Život poslije smrti je beskonačan uvijek se nesto događa i poslije tog nešto dođe drugo nešto, poslije tog nešto treće. Pitam se što se događa kada sve to "nešto" izreda i prođe obzirom da živimo beskonačno dugo? Hocemo li se zasititi tim životom koji nema kraja. Pakao u kojem je ne znam koliko neugodno postaje dosadan jer zivimo beskonačno dugo. Raj u kom se događaju samo lijepe stvari upočetku je pretpostavljam zabavan i lijepo se osijećamo ali nakon nekog trenutka postaje i tu dosadno. Ljudi moji sto cemo onda kad umremo, na zemlji bar znamo da nas ceka nesto novo kad umremo ali sto nakon toga. Svaki put kad razmisljam o ovome (nastojim sto manje) hvata me neka tijeskoba, neki neugodan osjećaj koji ne mogu opisati.
Na dobrom si putu..neko ni ne vjeruje u zhivot poslije smrti
__________________
Kur'an je najbolji odgajatelj.!!!
Ummu Seleme is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:40.