Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Astrologija

Astrologija Astrološka edukacija, razmjena mišljenja, diskusije...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2010., 00:19   #201
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
Mene zanima - Moj Stelijum je: Konjukcija Saturn (retro)- Uranus (retro) - Neptun (retro) u Jarcu, 4. kuća s vrhom u Strijelcu IC.

-Vladar 4. kuće -Jupiter u 9. kući Blizanci u ostalom Merkur, Sunce, Mjesec 9. kuća.

Jel mi možeš objasniti kako se gleda taj stelijum?
Stelijum uvijek govori o osjetljivoj točci natalne karte jer je na jednom mjestu nakupljeno više različitih tipova energije koje zbog blizine u određenoj mjeri ne mogu slobodno razvijati svoje potencijale. Nešto slično malom stančiću punom krupnih ljudi.

Kod tebe su u pitanju dvije transcendentalne (neosobne) planete u spoju s Saturnom i kao takav ovaj spoj energija govori o dimenziji koja nadilazi osobno. Tj. zadaća ove konjunkcije seže u sferu onog što se zove "naša karmička zadaća". Ovdje je to povezano s roditeljima, nasljeđenim i korjenima...može se reći da je zadaća ovdje uvezana u "porodičnu sliku".

Ovisno o tome kakve aspekte ovaj stelij radi na osobna tijela i da li radi (i cjelini karte)....ali ovo upućuje na onu vrstu "zadaće" u kojoj osoba mora raskrstiti s nekim nasljeđenim svjetonadzorima.

Možda ćeš morati određeno vrijeme provesti brinući se za jednog roditelja ili na neki način morati pronaći načina da unaprijediš nešto što su roditelji htjeli napraviti a nisu mogli iz objektivnih razloga.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2010., 01:42   #202
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Stelijum uvijek govori o osjetljivoj točci natalne karte jer je na jednom mjestu nakupljeno više različitih tipova energije koje zbog blizine u određenoj mjeri ne mogu slobodno razvijati svoje potencijale. Nešto slično malom stančiću punom krupnih ljudi.

Kod tebe su u pitanju dvije transcendentalne (neosobne) planete u spoju s Saturnom i kao takav ovaj spoj energija govori o dimenziji koja nadilazi osobno. Tj. zadaća ove konjunkcije seže u sferu onog što se zove "naša karmička zadaća". Ovdje je to povezano s roditeljima, nasljeđenim i korjenima...može se reći da je zadaća ovdje uvezana u "porodičnu sliku".

Ovisno o tome kakve aspekte ovaj stelij radi na osobna tijela i da li radi (i cjelini karte)....ali ovo upućuje na onu vrstu "zadaće" u kojoj osoba mora raskrstiti s nekim nasljeđenim svjetonadzorima.

Možda ćeš morati određeno vrijeme provesti brinući se za jednog roditelja ili na neki način morati pronaći načina da unaprijediš nešto što su roditelji htjeli napraviti a nisu mogli iz objektivnih razloga.
Shvaćam.

Pošto ti nisam dao čitavu natalnu nisam moga ni očekivati potpunu sliku zato ova slika koju si mi ti dala je savršena. Dakle radi se o tome da u mnogo čemu preuzimam ulogu oca. Ja i moj otac imamo istu podijelu kuća i uglova sa istim asc Djevica, naravno sunce je negdje dr kod njega Vaga a kod mene Blizanci gdje je i MC samo da napomenem!
Preuzimam ulogu oca, a vjerojatno i moj uspjeh će prodonjeti uspjehu i funkcionalnosti čitave obitelji. Hvala.
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 16:42   #203
Pozdrav svima

Imam jedno pitanje....

Pitao sam jednog lika onako bezveze, da li je moguce u astrologiji predvideti smrt, a ovo sam dobio kao odgovor:


I have no idea how he did that. But I have predicted my own death on my 80th birthday when several planets will conjunct my sun, including Pluto. I believe that Pluto aspects to the Sun are related to death or "transformation" like rebirth.

In your case, your Sun is at 2 Aries and now Pluto is at 3 Capricorn, square your Sun. That is in my opinion a sort of clue that Pluto is influencing you subconsciously to concern yourself with your death. I wouldn't say it is likely for you to commit suicide but I would just warn you that you might have subconscious impulses in that direction, especially during the coming year or two. You should not play with dangerous drugs or play with weapons or such. Pluto would conjunct your Sun at age 79. That would be my expectation if I were you. But of course lots of other things could kill you by accident or natural disaster whatever, in the meantime.

I have studied many people who have died with Pluto square or opposite Sun, like Elvis, Marilyn Monroe, and suicide victims. That's why I think Pluto affects us subconsciously to make us suicide prone. Uranus causes heart trouble too when in aspect to the Sun. And Neptune causes escapist feelings which might cause drug overdose deaths for some like Michael Jackson. And then there are violence type deaths where people attract violence against themselves due to transits like Saturn opposite Mars, and those deaths caused by auto accidents like James Dean, where people seem to drive to their deaths because they are just so excited and frenetic about speed, Uranus opposite Mars. Princess Diana died with Sun conjunct Pluto which everyone goes through once a year.

I should put all my studies in a book some day but I doubt many people are interested."


Da li je moguce da mi sve ovo kaze, a ne zna ni odakle sam zapravo, niti kada sam rodjen i gde sam rodjen, jedino zna da sam rodjen 23. Marta 1990. i da sam musko, to je sve. Iako ne verujem puno u te stvari, ako je ovo zaista tacno, onda mi je unistio zivot potpuno....koja je svrha da znam kada cu umreti, cemu se onda mucim i nadam kad znam kada mi je vreme da umrem Ne zelim da znam kada cu umreti, ili kad bih MOGAO da umrem....

Sta vi mislite o ovome?
Backy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 23:40   #204
Quote:
Backy kaže: Pogledaj post
Da li je moguce da mi sve ovo kaze, a ne zna ni odakle sam zapravo, niti kada sam rodjen i gde sam rodjen, jedino zna da sam rodjen 23. Marta 1990. i da sam musko, to je sve. Iako ne verujem puno u te stvari, ako je ovo zaista tacno, onda mi je unistio zivot potpuno....koja je svrha da znam kada cu umreti, cemu se onda mucim i nadam kad znam kada mi je vreme da umrem Ne zelim da znam kada cu umreti, ili kad bih MOGAO da umrem....

Sta vi mislite o ovome?
Mislim da dramiš bespotrebno...pogotovo ovo s uništavanjem života potpuno.

A što se samog pitanja tiče...net je pun ljudi koji svašta pišu.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 13:55   #205
Dragi Backy

Mislim da nema potrebe da se brines...pitao si da li se moze predvideti smrt. I covek ti odgovara da trenutno imas tranzitni Pluton kvadrat Sunce sto te je i navelo na to pitanje u samom startu.

Ako si malo citao Pluton vlada Hadom tj. podzemnim svetom citaj podsvesnim mislima...a Sunce je ego, licnost dakle zivot...

Naravno da je to sve izvuceno iz konteksta i da je samo hteo da ti kaze da postoji tendencija ka unutrasnjoj promeni licnosti, dakle sazrevas, radja se tvoj novi ego, a brise stari...smrt starog nacina razmisljanja i regeneracija licnosti
interglossa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 18:07   #206
Hvala na odgovorima

Zapravo on mi je prognozirao da cu umreti sa 79 godina (ako me nesto ne ubije pre toga), ali takodje jedan astrolog iskusniji mi je rekao da je nemoguce da predvidi tako nesto a ne zna ni koji sam podznak, niti tacnu lokaciju rodjenja, i sve ostalo......... E sad mnogi tvrde da smrt i nije moguce predvideti, jer neko umre i kada mu je u natalnoj karti "sve u redu", a negde postoji indikacija da moze biti smrtni ishod, a osoba prezivi bez ikakvih problema. Jednostvano, glupo je da znas kada ces umreti, i takve stvari se po meni ne bi trebale govoriti. To bi bilo kao kad bi doktor nekome predvideo kada ce umreti kad ima AIDS, ili neku neizlecivu bolest(mislim bar)

Ali dobro zivim svojim zivotom, ovo ocigledno uopste nije istina, i zivot je u mojim rukama....

Ili gresim?
Backy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 22:17   #207
Siderealni zodijak ?

Evo pratim ovaj forum već neko vrijeme pa da vam se javim. Nedavno sam nabavio " Mjesečev sjetveni kalendar " od Marije Thun. Taj kalendar izlazi već dugi niz godina i koriste ga poljodjelci i vrtlari kako bi sijali u najpovoljnije vrijeme a temelji se na višegodišnjem iskustvu autora.
Stvar je u tome da taj kalendar koristi siderealni zodijak koji nije isti kao onaj kojim se služi većina zapadnih astrologa.
Zanima me dali se netko ovdje služi tim zodijakom i kakva su iskustva ? Koji zodijak je da tako kažem " točniji " ?
Ima li ovdje nekoga tko se bavi vrtlarstvom ili poljoprivredom uz pomoć astrologije
Dino Saur is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 09:30   #208
ima li ovdje neki moderator, koji mi može pomoći?

dakle, na forum se mogu normalno logirati, ući u ovaj dio foruma, ali kad uđem u konkretne teme kao da me odlogira i ne da mi pisati postove??

nisam bannan uopće, a na ovom forumu imam sve skupa par postova...

????
blade-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 09:53   #209
Quote:
blade-ri kaže: Pogledaj post
ima li ovdje neki moderator, koji mi može pomoći?

dakle, na forum se mogu normalno logirati, ući u ovaj dio foruma, ali kad uđem u konkretne teme kao da me odlogira i ne da mi pisati postove??

nisam bannan uopće, a na ovom forumu imam sve skupa par postova...

????
Probaj označiti onu kućicu "zapamti me" pored šifre pri logiranju. A ako te i dalje bude izbacivalo obrati se na pdf-u Forum Help.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 17:26   #210
Quote:
Fish 1968 kaže: Pogledaj post
Trebao bi staviti svoju kartu jer ovi općeniti i nesigurni podaci koje si ostavio ne daju baš neku informaciju u vezi s temom - ljevorukost.
a što da stavim kad ne kontam ništa.... upisem podatke i izbaci brojeve...šta od toga treba? i koja je stranica pouzdana za te karte?
Makyme is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 21:27   #211
Quote:
maky3685 kaže: Pogledaj post
a što da stavim kad ne kontam ništa.... upisem podatke i izbaci brojeve...šta od toga treba? i koja je stranica pouzdana za te karte?
Evo - http://www.astro.com/.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 00:00   #212
... da nešto upitam: postoji li pozicija, aspekt i sl koji ukazuje na neprijateljstvo od strane žena općenito odnosno na situacije u kojima osoba često izvlači " deblji kraj " kada je u pitanju odnos sa ženskim osobama?
Pretpostavljam da bi trebao biti loše postavljen ili afliciran Mjesec? Još nešto?
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 00:17   #213
U kojem smislu loš odnos sa ženama? Prijateljski, ljubavni, majčinski?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 00:35   #214
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... da nešto upitam: postoji li pozicija, aspekt i sl koji ukazuje na neprijateljstvo od strane žena općenito odnosno na situacije u kojima osoba često izvlači " deblji kraj " kada je u pitanju odnos sa ženskim osobama?
Pretpostavljam da bi trebao biti loše postavljen ili afliciran Mjesec? Još nešto?
može biti i Mjesec i Venera, gdje Mjesec predstavlja zrelu ženu, majku ili stariju ženu, a Venera djevojku, ali i žene općenito. Lilit također. Osim aspekata i loš dispozitor Mjeseca i/ili Venere ukazuje na isto.
Neprijateljski odnosi se posmatraju kroz 7. i 12.k, gdje 12.k. govori o tajnim neprijateljima, a 7.k o otvorenim/javnim neprijateljima, pa afliciran Mjesec i/ili Venera ukoliko imaju upliv na ove kuće također ukazuje na ovu problematiku.
Može se i derivacijom kuća ulaziti u detalje ukoliko se ponavlja neki obrazac. Napr.:
- šefova žena - 4.k., jer je 7. od 10.k.
- kolegina žena - 12.k., jer je 7. od 6.k.
- otvoreno neprijateljstvo od kolegice s posla - 12.k., jer je 7. od 6.k.
- tajno neprijateljstvo od kolegice s posla - 5.k., jer je 12.k od 6.k
- otvoreno neprijateljstvo od šefove žene - 10.k., jer je šefova žena u 4.k., a otvoreno neprijateljstvo sedam kuća dalje
- tajno neprijateljstvo od šefove žene - 3.k., jer je šefova žena u 4.k., a tajno neprijateljstvo dvanaest kuća dalje
- otvoreno neprijateljstvo od susjede - 9.k, jer je sedma od treće
- tajno neprijateljstvo od susjede - 2.k., jer je dvanaesta od treće
- otvoreno neprijateljstvo od suprugove ljubavnice - 12.k., jer je suprugova ljubavnica u 6.k., a otvoreno neprijateljstvo sedam kuća dalje
- tajno neprijateljstvo od suprugove ljubavnice - 5.k., jer je suprugova ljubavnica u 6.k, a tajno neprijateljstvo dvanaest kuća dalje
-itd.
uz sve ove derivatne postavke moraju biti upletene žene, dakle Mjesec, Venera ili Lilit.
Svako neprijateljstvo kada se radi o aspektu tiče se neharmoničnih aspekata (90,180,150), gdje spada i konjukcija ukoliko je loše postavljena, kod položaja u znaku-loše dostojanstvo....
Postoje i razne vrste neprijateljstava, pa planete koje aspektiraju Veneru ili Mjesec opisuje isto: Pluton govori o otimačini, ljubomori, pakosti i ovo su često opsesivne i teže patološki poremećene žene, Saturn bi ukazao na koristoljublje, poslovne intrige; Neptun-lažljive, psihički poremećene, stalking; Mars-agresivne i grube; Uran-ovo su već grupna maltretiranja...itd.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 01:30   #215
... baš si temeljito odgovorila, hvala.
Pitam jer se u načelu dobro slažem sa ženama ( Mo je u Raku, u drugoj kući, puno i dobro aspektiran osim kvadrata s Plutonom ) no s vremena na vrijeme naiđe neka koja me uzme na zub i iz nekog, meni neznanog razloga, izvučem deblji kraj. I svaki put nakon toga postajem sve razočaranija i opreznija kada su u pitanju žensko - ženska prijateljstva, pogotovo jer se cijela dajem u to, i naravno, iz toga izlazim baš povrijeđena.
E, sad, Mjesec je u kvadratu s Plutonom, Venera u opoziciji s Uranom, a Lilith u opoziciji sa Suncem i Mjesecom - što bi od toga moglo opisati ovaj slučaj?

Evo i karta:

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?c...=0&add=20&ast=
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 01:43   #216
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
U kojem smislu loš odnos sa ženama? Prijateljski, ljubavni, majčinski?
... aha, promaklo mi ovo pitanje. Nema baš pravila - iznevjerila me davno svojom naivnošću najbolja prijateljica, na poslu sam znala biti ( nemam pojma zbog čega ) ogovarana, jednom mi je kolegica nešto strašno podmetnula i upoznala moju " drugu " stranu zbog toga ...
Jedino što sam primjetila da mi, s druge strane, " jake, energične " žene, znaju biti zaštita iako ih to ne tražim.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 02:17   #217
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... baš si temeljito odgovorila, hvala.
Pitam jer se u načelu dobro slažem sa ženama ( Mo je u Raku, u drugoj kući, puno i dobro aspektiran osim kvadrata s Plutonom ) no s vremena na vrijeme naiđe neka koja me uzme na zub i iz nekog, meni neznanog razloga, izvučem deblji kraj. I svaki put nakon toga postajem sve razočaranija i opreznija kada su u pitanju žensko - ženska prijateljstva, pogotovo jer se cijela dajem u to, i naravno, iz toga izlazim baš povrijeđena.
E, sad, Mjesec je u kvadratu s Plutonom, Venera u opoziciji s Uranom, a Lilith u opoziciji sa Suncem i Mjesecom - što bi od toga moglo opisati ovaj slučaj?

Evo i karta:

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?c...=0&add=20&ast=
vidi, ti imaš 6.k u Škorpiji, a vladar u 5.k. 90 Mjesec, pa je ovo kolegica koja ti radi spaćke radi zadobivanja moći u radnom kolektivu. S obzirom, da je Mjesec u 2.k. koja je derivacijom 9.k od 6., ovo je radi intelektualnog kompleksa manje vrijednosti, što znači da realno kolegica/e nemaju konkretan razlog da ti rade spaćke, već je to iz čistog kompleksa manje intelektualne vrijednosti. Ovo se odnosi na MJesec u Raku- starije ili zrele žene, tradicionalnog tipa.
Mlađe žene Venere, s obzirom da je u 12.k. skrivena neprijateljstva se odnose na tvoj ljubavni život jer Ve vlada 5.k. 180 Uran - ovo su pokušaji da ti se ljubavna veza rasturi (Ur), i to su potencijalne druge žene koje dolaze od strane tvog partnera jer Uran vlada 9.k. koja derivacijom spada u 5.k. od 5.
Što se tiče žensko ženskih prijateljstava, svi smo mi jednom ili više puta doživjeli neka razočarenja kad su u pitanju prijateljstva, pa ne bih ovo što si pitala smatrala nešto posebno bitno, što ideš starija bit ćeš mudrija, Inače 11.k. koja se tiče prijateljstava, tamo ti je Mars u izgonu, ali Venera u sjedištu pa je to ok, međutim, radi 180 na 6.k. - nauči razlikovat poslovne odnose od prijateljstava, posao je posao, odnosno, kolegica je kolegica, a prijateljica je prijateljica, dva različita pojma.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 12:26   #218
Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
vidi, ti imaš 6.k u Škorpiji, a vladar u 5.k. 90 Mjesec, pa je ovo kolegica koja ti radi spaćke radi zadobivanja moći u radnom kolektivu. S obzirom, da je Mjesec u 2.k. koja je derivacijom 9.k od 6., ovo je radi intelektualnog kompleksa manje vrijednosti, što znači da realno kolegica/e nemaju konkretan razlog da ti rade spaćke, već je to iz čistog kompleksa manje intelektualne vrijednosti. Ovo se odnosi na MJesec u Raku- starije ili zrele žene, tradicionalnog tipa.
... baš je tako i bilo, u pitanju je bila baš Račica, možda i taj podatak mogu povezati sa položajem Mjeseca baš u Raku?

Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Mlađe žene Venere, s obzirom da je u 12.k. skrivena neprijateljstva se odnose na tvoj ljubavni život jer Ve vlada 5.k. 180 Uran - ovo su pokušaji da ti se ljubavna veza rasturi (Ur), i to su potencijalne druge žene koje dolaze od strane tvog partnera jer Uran vlada 9.k. koja derivacijom spada u 5.k. od 5.
... aha, ova Venera u 12. ipak kod mene znači " ljubavnice partnera ", a ne " moji ljubavnici ". Pitam jer sam do sada imala obrnute situacije da kolege često pokušavaju " pridobiti " mene ... Do sada je tako bilo.

Quote:
Saradonija kaže: Pogledaj post
Što se tiče žensko ženskih prijateljstava, svi smo mi jednom ili više puta doživjeli neka razočarenja kad su u pitanju prijateljstva, pa ne bih ovo što si pitala smatrala nešto posebno bitno, što ideš starija bit ćeš mudrija, Inače 11.k. koja se tiče prijateljstava, tamo ti je Mars u izgonu, ali Venera u sjedištu pa je to ok, međutim, radi 180 na 6.k. - nauči razlikovat poslovne odnose od prijateljstava, posao je posao, odnosno, kolegica je kolegica, a prijateljica je prijateljica, dva različita pojma.
... radim na tomu već neko vrijeme, hvala ti na odgovorima.
12.kuća is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 15:24   #219
Quote:
12.kuća kaže: Pogledaj post
... baš je tako i bilo, u pitanju je bila baš Račica, možda i taj podatak mogu povezati sa položajem Mjeseca baš u Raku?



... aha, ova Venera u 12. ipak kod mene znači " ljubavnice partnera ", a ne " moji ljubavnici ". Pitam jer sam do sada imala obrnute situacije da kolege često pokušavaju " pridobiti " mene ... Do sada je tako bilo.



... radim na tomu već neko vrijeme, hvala ti na odgovorima.
tvoji ljubavnici su generalno uvijek u 12.k. i mogu biti prikazani kroz sve ove tri planete u 12.k.
Što se tiče tvojih kolega, ljubav sa kolegom je u 10.k. jer je ona peta (ljubav) od šeste (kolege). Vrh tvoje 10.k u Ribama ukazuje na tajne veze s kolegama, zauzete muškarce, a vladar Neptun u 6.k0DC bi opisalo platonski odnos koji se teže konkretizira radi 90Ju/Sa koji su vladari 7.k.
Saradonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2010., 16:17   #220
Bok! Nemam pojma o astrologiji(znam planete i kuće) ali imam jedno pitanjce pa ako tko zna bila bih mu jako zahvalna..
Rodila sam se "preko bare" i zanima me ima li razlike u izradi natalnih karti? Ja sam skoro čitav život bila uvjerena da sam dupla Vaga u horoskopu, da bi mi žena na Sajmu ezoterije u Zagrebu ukucala podatke i rekla da taj američki horoskop ne vrijedi ništa jer oni krivo računaju. Po njoj ja sam Rak u podznaku. Nemam postavljen link karte na forumu.
đevenica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:19.