Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2013., 11:34   #21
Sumnjam da su čak i oni toliko ludi da riskiraju tuđe živote. Lovu mogu namaknuti i drugačijim malverzacijama. Kao i do sada.

Treba vidjeti kakva je bomba bila. Možda neki nezadovoljni radnik sa arsenalom iz rata.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 11:34   #22
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Da to nije u pitanju "demokratski akt bune" na ovo: http://www.vecernji.hr/biznis/hajdas...-clanak-428990


Do kraja godine iz sustava Hrvatskih željeznica otići će 2700 radnika od ukupno 17.482 koliko ih je trenutačno zaposleno. To je jedan od bitnijih dijelova programa restrukturiranja HŽ-a koji je danas predstavljen u Ministarstvu pomorstva, prometa i veza.
Ovi koji zasada odlaze su 'dobrovoljni'.
Dobivaju otprmnine čak i do gotovo 200000 kn, pa se mnogi ne odlučuju na odlazak.
Tako da ako i jest nešto unutar HŽ-a , svejedno se radi o kakvom bedaku sa vlastitom agendom, a ne o nekakvom socijalnom buntu.
felixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 11:59   #23
Cudno je to. Da je terorizam onda bi se javili pocinitelji, kao "Brigade mucenika Al'Smrdonoga preuzimaju odgovornost za napad na...". Koji je smisao da naprave napad na teretni vlak i onda sute? Koji je uopce smisao napasti teretni vlak, a poznato je da po noci u to doba nema putnickog prometa na prugama.

Ako nisu teroristi, onda je nejasno tko bi mogao biti pocinitelj. Profita u toj eksploziji nema, osim za vozace autobusa na zamjenskim linijama, dakle moguce je da je to netko ucinio iz osvete ili mrznje. Nezadovoljan radnik s psihickim problemima, lud gradjanin ostecen od HZ-a, ili neka budaletina revoltirana svijetom koja je iz samo sebi znanih razloga uzela na nisan teretni vlak.
katra46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 12:19   #24
Povratak otpisanih......hahaha

Ljudi, bomba eksplodirala a mi se zajebavamo sa tim.....
Neozbiljni smo forumasi.......
realist is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 12:25   #25
Quote:
The Imp kaže: Pogledaj post
Čisto sumnjam da je posrijedi terorizam.

Teroristički napadi imaju za cilj poslati poruku, sijati strah. Oštećenje teretnog vlaka u 4 ujutro u prigradskom dijelu Zagreba kad žive duše nema okolo jednostavno ne šalje poruku kakvu bi teroristi željeli poslati.
Da, i meni se čini. Mislim, napad na sustav koji samo uzima državne novce i općenito je prilično omražen kod poreznih obveznika, a još više kod korisnika vlastitih usluga?

Ne znam, da nije netko popizdio radi svakodnevnog kašnjenja?
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 12:25   #26
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Povratak otpisanih......hahaha

Ljudi, bomba eksplodirala a mi se zajebavamo sa tim.....
Neozbiljni smo forumasi.......
Tako je. Pustimo institucije da rade svoj posao.

(koliko sam shvatio nitko nije stradao pa se mozemo zafrkavati, a to sto su u HZ-u ostali bez vagona i nesto tracnica, ni prvi ni zadnji put)
Smiljan_HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 12:26   #27
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
....
Ne znam, da nije netko popizdio radi svakodnevnog kašnjenja?
Mislis k'o u Japanu kad vlak kasni a direktor napravi harakiri?

Kod nas bi to imalo posljedica na broj stanovnika...
Smiljan_HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 12:28   #28
S druge strane, moguća je prerana eksplozija greškom ili nesposobnošću onoga koji je podmetnuo. Da je grunulo oko 7-8 kada prolazi prigradski vlak pun radnika za Zagreb i to malo bolje pozicionirano da ga recimo izbaci mogli bi imati hrvatsku verziju Madriškog bombaškog napada.
Dvic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 12:29   #29
Quote:
Smiljan_HR kaže: Pogledaj post
Tako je. Pustimo institucije da rade svoj posao.

(koliko sam shvatio nitko nije stradao pa se mozemo zafrkavati, a to sto su u HZ-u ostali bez vagona i nesto tracnica, ni prvi ni zadnji put)
A što sada? Mi gradimo prugu - pruga gradi nas!

Ionako imaju višak radnika, ne brini, zakrampati će oni to...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 12:30   #30
Nema brige za reprizu madriskog napada jer je HZ ugradio sistemsku obranu od takvih napada. Nikada se ne zna kada ce i koji vlak kuda prometovati.
Smiljan_HR is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 12:33   #31
Hmmm... Jedan od malobrojnih topica gdje većina slično piše, nevjerojatno koliko je HŽ svojom nesposobnošću izgubio i trunke empatije kod građana.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 12:42   #32
Quote:
Smiljan_HR kaže: Pogledaj post
Nema brige za reprizu madriskog napada jer je HZ ugradio sistemsku obranu od takvih napada. Nikada se ne zna kada ce i koji vlak kuda prometovati.


Nočna mora svih terorista i ekstremista, najučinkovitiji borac protiv terorizma- HŽ i njegov vozni (ne)red.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 12:58   #33
Quote:
katra46 kaže: Pogledaj post
Cudno je to. Da je terorizam onda bi se javili pocinitelji, kao "Brigade mucenika Al'Smrdonoga preuzimaju odgovornost za napad na...". Koji je smisao da naprave napad na teretni vlak i onda sute? Koji je uopce smisao napasti teretni vlak, a poznato je da po noci u to doba nema putnickog prometa na prugama.

Ako nisu teroristi, onda je nejasno tko bi mogao biti pocinitelj. Profita u toj eksploziji nema, osim za vozace autobusa na zamjenskim linijama, dakle moguce je da je to netko ucinio iz osvete ili mrznje. Nezadovoljan radnik s psihickim problemima, lud gradjanin ostecen od HZ-a, ili neka budaletina revoltirana svijetom koja je iz samo sebi znanih razloga uzela na nisan teretni vlak.
Najozbiljniji komentar do sada na tu temu.
Ono što mene intrigira je mjesto postavljanja naprave. Luk s velikim nadvišenjem na jednom od najužih grla uopće x.koridora. Sava, pruga, četverotračna Bologna, cestovni tunel u vrlo uskom pojasu. Naprava je postavljena sa željom da vlak koji naleti iskoči iz tračnica i da napravi ozbiljniju štetu.
Stručno postavljena ozbiljna eksplozivna naprava na toj lokaciji bi napravila ogromnu štetu.
trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 12:59   #34
Tesko je voliti HZ sa derutnim vlakovima i smrdljivim kolodvorima, a ne bas tako malim cijenama prijevoza.
katra46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 13:01   #35
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
A što sada? Mi gradimo prugu - pruga gradi nas!

Ionako imaju višak radnika, ne brini, zakrampati će oni to...
Višak radnika je jako relativna kategorija. Budi siguran da nije višak onih koji krampaju.
trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 13:05   #36
Quote:
katra46 kaže: Pogledaj post
Tesko je voliti HZ sa derutnim vlakovima i smrdljivim kolodvorima, a ne bas tako malim cijenama prijevoza.
Ne voli baš svatko niti vlastitu ženu, muža ali teško bi bez nje.
Kakva je takva je ali je naša i ogledalo naše države u cijelini.
trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 13:14   #37
Imao sam "privilegiju" voziti se vlakom nekoliko puta za vrijeme zadnjeg snijega. Trebalo je poslušati komentare putnika. Ljudi su psovali, negodovali i čak plakali iz više razloga-kasne na posao, a gazdu boli briga za HŽ, imaju bolesnika doma, ne stignu na liječničku kontrolu koju su dogovorili prije više mjeseci, nema tko pokupiti dijete iz vrtića...
Nastao je totalni kaos gdje je otkazivano nekoliko vlakova za redom, online vozni red nije funkcionirao, informacije telefonom bile su netočne, vlakovi su krepavali na pola puta i sl.
Na sve to dolazi još i poskupljenje. Kada dodamo stare probleme ne bi me čudilo da je neki PTSP-ovac prolupao i blago potpomognut alkoholom sa tavana izvukao neki od ratnih trofeja te se na taj način želio obračunati sa HŽ-om.
kamenjar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 13:29   #38
Quote:
kamenjar1 kaže: Pogledaj post
Imao sam "privilegiju" voziti se vlakom nekoliko puta za vrijeme zadnjeg snijega. Trebalo je poslušati komentare putnika. Ljudi su psovali, negodovali i čak plakali iz više razloga-kasne na posao, a gazdu boli briga za HŽ, imaju bolesnika doma, ne stignu na liječničku kontrolu koju su dogovorili prije više mjeseci, nema tko pokupiti dijete iz vrtića...
Nastao je totalni kaos gdje je otkazivano nekoliko vlakova za redom, online vozni red nije funkcionirao, informacije telefonom bile su netočne, vlakovi su krepavali na pola puta i sl.
Na sve to dolazi još i poskupljenje. Kada dodamo stare probleme ne bi me čudilo da je neki PTSP-ovac prolupao i blago potpomognut alkoholom sa tavana izvukao neki od ratnih trofeja te se na taj način želio obračunati sa HŽ-om.
Još da samo ti isti ljudi shvate da je za sve to nabrojeno najviše kriv vlasnik HŽ-a a to je država.
O svemu tome bi se moglo jako puno pisati. Sustavno neulaganje u nešto dovodi do stanja kakvo imamo. Kvalitetan kadar odlazi, dolaze politički podobni koji neznaju ništa o firmi u koju su došli itd itd...
Tko je na kraju kriv? Pa svi pomalo, jer dopuštamo da država sa svojom (našom) imovinom upravlja na taj naćin.
trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 13:46   #39
Quote:
trotter kaže: Pogledaj post
Sustavno neulaganje u nešto dovodi do stanja kakvo imamo.
Kada bih htio biti ciničan rekao bih da su veći problem bila ulaganja nego neulaganja. Gomile preplaćenih poslova, a situacija sve gora. Npr. uložili su ogromne novce u informatiku, a najbolja aplikacija do sada(HZNet) napisana je od čovjeka koji sa HŽ-om nema veze i to koristeći neku vrstu reversnog inženjeringa.
kamenjar1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2013., 14:00   #40
recimo uiložili su u liftove na stanici vrapče
margoth. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:58.