Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2014., 11:14   #341
Ima li netko iskustva s učenjem engleskog preko on-line programa BLC4u?

Ne očekujem čuda, pa da nakon dva mjeseca progovorim engleski kao da sam odrastao u Londonu, ali da uz sat-dva dnevno nakon nekoliko mjeseci podignem trenutnu solidnu razinu komunikacije na jednu višu, da se bez straha mogu upustiti u neku poslovnu konverzaciju ili da mogu komunicirati na engleskom bez straha da ću ispasti smiješan

Recimo da mi je postojeća razina:
Slušanje: B2
Čitanje: B2
Interakcija: B1
Govorna produkcija: A2
Pisanje: A2
artoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 08:46   #342
Maorski jezik

Da li itko zna, gdje se može upisati tečaj(online ili "pravi") ?
Ako se uopće može igdje u Hrvatskoj?


"Pripada tahitskoj podskupini polinezijskih jezika. Uz engleski i novozelandski znakovni jezik, jedan je od tri službena jezika Novog Zelanda. Piše se latinicom. "
rc51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2015., 18:50   #343
Jedno pitanje doduse vise savjet sluzim se eng ponajvise ga razumijem,poznajem 'dosta' rijeci ali padeze jednostavno neznam.
Moze neki savjet kako bi to savladao a da ne googlam kako upisati nesto tipa da li ste uselili u novu kucu
mali_veliki5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2015., 12:13   #344
Polylglotte Institute - loš kadar, još gora lokacija, molim druge preporuke

Ekipica mali hint u vezi škole Polylgotte Institute. Na web stranici su naveli bogate životopise svojih profesora. U konačnici amaterska ekipica, ne zna se tko pije tko plaća. Na momente mi je čak to bilo zabavno i simpatično, ali ipak plaćam svoj tečaj pa mi nakon par mjeseci više nije bilo fora. Profesori im imaju strašan izgovor, kao da sam u Kijevu na tečaju.
Neoprostivi kiks: LOKACIJA u Mihanovićevoj. Autom ne možeš stati jer je pruga ispred vrata, a ako autom zađeš na Marulićev kad navečer imaš nastavu dočekaju te prijateljice noći koje ti kuckaju na prozor. Definitivno mi je to degutantno. Imam mlađu sestru koja je sa mnom htjela na tečaj tamo, ali stara je dobila živčani slom kad je jednom došla po mene jer joj se gospođa prostitutka navalila na haubu. Tako da hvala - ne hvala. Preloše uživo nakon slatke web stranice. Ne nasjedati.

Ima li netko za preporučiti školu negdje između Frankopanske i Trga Francuske?
Taj mi dio grada odgovara. Fala,fala!
Ankica Frčkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2015., 22:05   #345
Razmišljam i ja uzeti nešto od ovih tečajeva i vidim da su poprilično jeftini na PonudiDana i sličnim stranicama.

Sad ne znam što uzeti, Rosetta Stone ili BLC4u? Postoji li neko bolje rješenje trenutno? Vidim da BLC4u nudi nekakav certifikat

Hvala svima na odgovorima, svaki savjet je dobar
Daxo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 20:36   #346
Quote:
Daxo kaže: Pogledaj post
Razmišljam i ja uzeti nešto od ovih tečajeva i vidim da su poprilično jeftini na PonudiDana i sličnim stranicama.

Sad ne znam što uzeti, Rosetta Stone ili BLC4u? Postoji li neko bolje rješenje trenutno? Vidim da BLC4u nudi nekakav certifikat

Hvala svima na odgovorima, svaki savjet je dobar
Koji jezik te konkretno zanima?
batler is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 23:25   #347
Quote:
batler kaže: Pogledaj post
Koji jezik te konkretno zanima?
Iskreno, želio bih trenutno ponavljati i usavršavati engleski i potencijalno njemački i francuski jer sam ih učio kroz srednju školu pa da se vratim na neku prihvatljivu govornu razinu
Daxo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 00:17   #348
Za te jezike si praktički sve besplatno možeš skinuti s neta.
Imaš assimil tečajeve za skinuti,koji su po mom odlični za početnika.
Ako neznaš dobro engleski ima i na srpskom(za engleski,talijanski,njemački i francuski);npr:
http://www.scribd.com/doc/121630028/...-1-od-2#scribd
Pa recimo Pimsleur,Michel Thomas tečajevi,sve se to da skinuti s neta besplatno
batler is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 17:51   #349
Quote:
batler kaže: Pogledaj post
Za te jezike si praktički sve besplatno možeš skinuti s neta.
Imaš assimil tečajeve za skinuti,koji su po mom odlični za početnika.
Ako neznaš dobro engleski ima i na srpskom(za engleski,talijanski,njemački i francuski);npr:
http://www.scribd.com/doc/121630028/...-1-od-2#scribd
Pa recimo Pimsleur,Michel Thomas tečajevi,sve se to da skinuti s neta besplatno
Puno ti hvala! pronaššao sam si ove Assimil tečajeve s integriranim audiom, čine se odlični
I pronašao sam Rosetta Stone pa ću to dvoje kombinirati. Potražit ću i ove druge koje si spomenuo
Daxo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2015., 21:39   #350
Mislite li da se online free tečajevima i programima može doći do recimo B1 razine iz danskog, portugalskog i španjolskog? Ili je bolje platiti tečaj?
__________________
The truth is you don't know what's going to happen tomorrow. Life is a crazy ride, and nothing is guaranteed.
lexi3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2015., 13:20   #351
Quote:
Ankica Frčkica kaže: Pogledaj post
Ekipica mali hint u vezi škole Polylgotte Institute. Na web stranici su naveli bogate životopise svojih profesora. U konačnici amaterska ekipica, ne zna se tko pije tko plaća. Na momente mi je čak to bilo zabavno i simpatično, ali ipak plaćam svoj tečaj pa mi nakon par mjeseci više nije bilo fora. Profesori im imaju strašan izgovor, kao da sam u Kijevu na tečaju.
Neoprostivi kiks: LOKACIJA u Mihanovićevoj. Autom ne možeš stati jer je pruga ispred vrata, a ako autom zađeš na Marulićev kad navečer imaš nastavu dočekaju te prijateljice noći koje ti kuckaju na prozor. Definitivno mi je to degutantno. Imam mlađu sestru koja je sa mnom htjela na tečaj tamo, ali stara je dobila živčani slom kad je jednom došla po mene jer joj se gospođa prostitutka navalila na haubu. Tako da hvala - ne hvala. Preloše uživo nakon slatke web stranice. Ne nasjedati.

Ima li netko za preporučiti školu negdje između Frankopanske i Trga Francuske?
Taj mi dio grada odgovara. Fala,fala!
Iako mi je sumnjivo da se netko prijavi na forum isključivo kako bi blatio nekoga , zanima me je li to isto lokacija kao i škola Sjajna zvijezda? Čini mi se da dijele isti haustor
__________________
Jacques Brel: '' Talent ne postoji. Željeti ostvariti svoje snove je talent''
V element is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2015., 15:57   #352
Jel zna tko sta za ucenje danskog?
__________________
...ima žena do kojih treba dorasti. Zato neki muškarci više vole one na koje mogu jednostavno pasti..
evge is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2015., 10:23   #353
Quote:
evge kaže: Pogledaj post
Jel zna tko sta za ucenje danskog?
Ima na duolingo.com učenje danskog sa engleskog.
Chrisette is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 21:29   #354
Učenje online 1 on 1

pozdrav

kakva su Vaša skustva s učenjem stranog jezika 1 na 1 online ? Vježbanje pričanja jezik kojeg znate bar malo više od "dobar dan, zovem se..."
Ja imam par kolega iz inozemstva s kojima na skypeu špreham na 2 jezika koja učim. "našli" smo se na italki portalu, koji je valjda najbolji te vrste jer ima valjda najviše juzera pa tako i najviše mogućih kombinacija.
Engleski je lingua franca. Razmjena je prvenstveno motivirajuća, jer nije lako naći izvornog govornika koji bi Vas učio svoj jezik i obratno, a k tome i potrefiti sa lobodnim vremenom. A razgovor prije ili kasnije ode na neke zabavne teme na engleskom.


također, HelloTalk aplikacija mi se čini jako zanimljiva, ali isto tako veoma neintuitivna. Skinuo sam je, ali ne razumijem kako to fercera.
Ima li tko iskustva - kako se počinje, čime ... preširok mi je prostor, ne znam kako se koristi uopće. Lijepo su objašnjeni načini komunikacije, ali ne znam uopće koja su pravila.
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 09:19   #355
Po meni ima smisla samo traženje izvornog govornika jezika koji učiš. Nema koristi u vježbanju jezika s neizvornim govornikom, niti umješavanje drugih jezika koji ti nisu cilj (npr. engleski ako ga ne učiš).
Volim jezike is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 14:32   #356
Quote:
Volim jezike kaže: Pogledaj post
Po meni ima smisla samo traženje izvornog govornika jezika koji učiš. Nema koristi u vježbanju jezika s neizvornim govornikom, niti umješavanje drugih jezika koji ti nisu cilj (npr. engleski ako ga ne učiš).
po toj logici svi bi predavači jezika trebali bit izvorni govornici. jer u suprotnom nema smisla.

osoba koja jezik tečno govori takodjer puno pomaže.
dapače, često daleko bolje objašnjava od izvornog govornika jer je prolazila kroz iste porodjajne muke.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 09:37   #357
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
po toj logici svi bi predavači jezika trebali bit izvorni govornici. jer u suprotnom nema smisla.

osoba koja jezik tečno govori takodjer puno pomaže.
dapače, često daleko bolje objašnjava od izvornog govornika jer je prolazila kroz iste porodjajne muke.
Ja se slažem da mogu biti korisni i neizvorni govornici koji su dovoljno dobro naučili dotični jezik (pogotovu ako nemaš pristupa izvornim), ali mislim da je uvijek poželjno da su predavači stranog jezika izvorni govornici iako je to najčešće nemoguće u praksi iz brojnih razloga. Osim toga na internetu ima izvornih govornika svakakvih jezika (pogotovu prvih 100-200 po broju govornika), pa ne vidim smisla u traženju neizvornog govornika za vježbanje stranog jezika na internetu ako mogu naći izvornog govornika bez velikih problema.
Volim jezike is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 20:31   #358
govorimo iz dvije različite perspektive, ti iz perspektive onoga koji uči, ja iz perspektive onoga koji predaje.
ali.
neke se elementarne stvari moraju korigirat.

Quote:
Volim jezike kaže: Pogledaj post
ali mislim da je uvijek poželjno da su predavači stranog jezika izvorni govornici iako je to najčešće nemoguće u praksi iz brojnih razloga. /
ako izvorni govornik ne govori tečno jezik zemlje u kojoj predaje, beskoristan je. naročito na nižim stupnjevima. recimo, sve do b2.

e, sad. uzmimo primjer hrvatske.
koliko to ima npr. izvornih engl. govornika u hrvatskoj koji tečno govore hrvatski ?
ili izvornih govornika francuskog koji na nižem stupnju mogu polaznicima prevest kolokvijalne fr. izraze i objasnit fr. gramatiku na hrvatskom ?

zaista me zanima, koliko ti stranih jezika tečno govoriš ?
ili samo teoretiziraš. a od prakse i pedagogije malo, ako išta.
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2015., 15:54   #359
Quote:
Ankica Frčkica kaže: Pogledaj post
Ekipica mali hint u vezi škole Polylgotte Institute. Na web stranici su naveli bogate životopise svojih profesora. U konačnici amaterska ekipica, ne zna se tko pije tko plaća. Na momente mi je čak to bilo zabavno i simpatično, ali ipak plaćam svoj tečaj pa mi nakon par mjeseci više nije bilo fora. Profesori im imaju strašan izgovor, kao da sam u Kijevu na tečaju.
Neoprostivi kiks: LOKACIJA u Mihanovićevoj. Autom ne možeš stati jer je pruga ispred vrata, a ako autom zađeš na Marulićev kad navečer imaš nastavu dočekaju te prijateljice noći koje ti kuckaju na prozor. Definitivno mi je to degutantno. Imam mlađu sestru koja je sa mnom htjela na tečaj tamo, ali stara je dobila živčani slom kad je jednom došla po mene jer joj se gospođa prostitutka navalila na haubu. Tako da hvala - ne hvala. Preloše uživo nakon slatke web stranice. Ne nasjedati.

Ima li netko za preporučiti školu negdje između Frankopanske i Trga Francuske?
Taj mi dio grada odgovara. Fala,fala!

Ne nasjedajte na ovaj post. Ovo je presmiješno.
Učenik sam u Polyglotteu već 3 godine i ništa od navedenog nije točno.

Žalim ljude koji se registriraju na forum samo da bi popljuvali konkurenciju. Nakon jedne škole stranih jezika s kojom nisam bio zadovoljan (ne želim imenovati), Polyglotte je pravo osvježenje za mene. Mislio sam učiti jednu godinu, maksimalno dvije, a evo ostao već treću godinu vjeran Polyglotteu. Super lokacija, maksimalno do 5 učenika u grupi, profesori odlični, ma jednostavno savršeno... Moje preporuke.
Živio Polyglotte!
Estudiante17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 08:11   #360
Quote:
Volim jezike kaže: Pogledaj post
Ja se slažem da mogu biti korisni i neizvorni govornici koji su dovoljno dobro naučili dotični jezik (pogotovu ako nemaš pristupa izvornim), ali mislim da je uvijek poželjno da su predavači stranog jezika izvorni govornici iako je to najčešće nemoguće u praksi iz brojnih razloga. Osim toga na internetu ima izvornih govornika svakakvih jezika (pogotovu prvih 100-200 po broju govornika), pa ne vidim smisla u traženju neizvornog govornika za vježbanje stranog jezika na internetu ako mogu naći izvornog govornika bez velikih problema.
Meni je prvi prof turskog bio Turčin i sve što sam sa njim naučila sam kasnije morala ponoviti, ali doslovno sve, jer kako su mi kasnije objasnili, on je meni turski objašnjavao iz svoje perspektive govornika altajskog jezika a ne indoeuropskog...zato ako mogu birati, kad krenem učiti sljedeći jezik želim da me uči netko tko je prošao isto što i ja, a izvorni govornik tek kad dođem do konverzacijskih stupnjeva
__________________
Jacques Brel: '' Talent ne postoji. Željeti ostvariti svoje snove je talent''
V element is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:23.