Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2011., 15:12   #121
Quote:
milka_18 kaže: Pogledaj post
.....
Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
.....
Quote:
Inana21 kaže: Pogledaj post
Ponekad bol može biti navedena kao samostalna dijagnoza, primjerice razne neuralgije, pa tako i gonalgija. To piše u nalazu vjerojatno zato jer se još nije došlo do uzroka te boli. Pretpostavljam da te uputio na neke daljne pretrage...?
Upravo tako. Zasad sam dobio LUBOR i naručen sam na fizikalnu. Na pregled vjerojatno :/ a možda i terapije neke :/ vidjet ćemo

Hvala
Zdravi bili

Zadnje uređivanje Običan : 22.02.2011. at 15:19.
Običan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2011., 23:49   #122
Također imam bol u koljenu, točnije više kao iritacija a ne bol...kao žuljanje.To me prati već unazad 4-5 godina...bavim se sportom.Smeta mi kada nezgodno pomaknem nogu, kako se toga riješit.Nikad nisam ništa slomio niti imao većih oštećenja s tim koljenom.Bio sam kod doktora, on nezna u čemu je problem.
IpMan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 22:16   #123
bolovi u koljenu nakon duzeg sjedenja

pozz

meni se pojave probadajuci bolovi u koljenu nakon duzeg sjedenja a nakon ustajanja ta bol postane neizdrziva i traje 20-ak sekundi nakon cega prodje

radio sam cucnjeve takodjer me boli ali trenutno
__________________
he who dares wins
gods justice is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 22:28   #124
Quote:
gods justice kaže: Pogledaj post
pozz

meni se pojave probadajuci bolovi u koljenu nakon duzeg sjedenja a nakon ustajanja ta bol postane neizdrziva i traje 20-ak sekundi nakon cega prodje

radio sam cucnjeve takodjer me boli ali trenutno
To se isto i meni događa. Prvo sam mislila da ima veze s ravnim stopalima, no doktorica je rekla da čisto sumnja da je to nego da jednostavno imam slabe hrskavice u koljenu i da nema smisla da idem to slikati i dala mi je neke vjezbe. Voljela bih joj vjerovati, ali jbg. to su nasi doktori Sad kada budem isla kod nje trazit cu ju da mi da uputnicu da slikam jer u zadnjih godinu dana ta bol je sve jaca i jaca.
ivana2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2011., 23:03   #125
Quote:
ivana2009 kaže: Pogledaj post
To se isto i meni događa. Prvo sam mislila da ima veze s ravnim stopalima, no doktorica je rekla da čisto sumnja da je to nego da jednostavno imam slabe hrskavice u koljenu i da nema smisla da idem to slikati i dala mi je neke vjezbe. Voljela bih joj vjerovati, ali jbg. to su nasi doktori Sad kada budem isla kod nje trazit cu ju da mi da uputnicu da slikam jer u zadnjih godinu dana ta bol je sve jaca i jaca.
mene je to uhvatilo ima 2 mjeseca , svaka cast sto si izdrzala god dana ja cu to trebat sto prije rjesit onda
__________________
he who dares wins
gods justice is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2011., 00:35   #126
Quote:
gods justice kaže: Pogledaj post
mene je to uhvatilo ima 2 mjeseca , svaka cast sto si izdrzala god dana ja cu to trebat sto prije rjesit onda
Posto inace imam problema s nogama nisam se zabrinjavala, čekala sam da vidim hoce li to s uloscima sto djelovati, ali kako u zadnjih par mjeseci kada i ne osjecam jaku bol, osjecam nesto poput laganog trenja, bockanja, malo sam se zabrinula. Krenut cu s vjezbama koje mi je doktorica dala i voznjom bicikla i hodanjem, ali otici cu jos i na pregled.

Čitala sam malo sad ove prijašnje postove i vidim da nikako nije preporucljivo trcanje (sto ionako ne volim ) ali da li je dobro vjezbati na orbitreku i steperu?
ivana2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 20:34   #127
ekipa.....ja sam nova na forumu ...imam jedno pitanje ,dali itko zna što je displazija trohleje.....takva mi je zadnja dg.no zadnje dvije godine koljeno je koma,otećeno i bolno...sa unutarnje strane..please help
Ivana34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2011., 21:30   #128
Quote:
Ivana34 kaže: Pogledaj post
ekipa.....ja sam nova na forumu ...imam jedno pitanje ,dali itko zna što je displazija trohleje.....takva mi je zadnja dg.no zadnje dvije godine koljeno je koma,otećeno i bolno...sa unutarnje strane..please help
Ako su zglobne ploštine trohleje pod većim kutem od normale, odnosno trohleja je plića,govorimo o displaziji trohleje.
Miloshke is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2011., 20:12   #129
Hvala na odgovoru....imam li razloga za zabrinutost.....?
Ivana34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2011., 20:01   #130
Quote:
Ivana34 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru....imam li razloga za zabrinutost.....?
Nemas.
Miloshke is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2011., 22:32   #131
ekipa....danas sam bila kod ortopeda....ruptura medijalnog diska.....uskoro op....u petak na mr.....šmrc .....baš sam se nadala da će sve biti u redu...kad ono...veli doktor...smješi vam se operacija.....ima netko iskustva.....hvala unaprijed....
Ivana34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2011., 15:54   #132
Quote:
marinzgr kaže: Pogledaj post
Trebam hitno pomoć,bavim se nogometom i nikada nisam imao problema s koljenima,ali nedavno sam na treningu osjetio jaku bol u koljenu i to se pojavila nakon prelaska iz hoda u lagani trk...Imao sam osjećaj tupe boli u koljenu,ali nemogu definirat točno gdje...Odmah sam išao doktoru i pregledo mi je sve ligamente i meniskus i rekao da je sve u redu i da nezna u čem je problem...Rekao mi je da ledim i dao neku kremicu da mažem koljeno i odmaram,ali problem je sljedeći,koljeno me uglavnom zaboli kad mjenjam pravac i kad pogodim neko posebno opterećenje na njega jer nekad mogu napravit sve s njim a da me opće nezaboli i onda napravim neku manje tešku radnju i probode me...Znači s koljenom nekad mogu sve a nekad me probode na najjednostavnijoj radnji,loptu mogu udarat sve snage bez problema,trčat ravno bez problema,čučnjeve radit bez problema,ali kod mjenjanja pravca me boli...nakon svih terapija kaj mi je doktor dao nema poboljšanja,tjeo bi napomenut da se ozljeda desila prije 6 dana i da je bilo na umjetnoj travi...
Puno hvala svima koji probaju pomoć!
ja imam sličnih problema... kad sam išao trčati jednu večer, pred kraj me samo presjeklo u koljenu, i od onda me koljeno boli pri većem opterećenju (šprintevima, kad dugo trčim itd...) a inaće mogu sve normalno raditi.Meni je doktor rekao da su mi hrskavice dosta hrapave i dao mi tablete od kojih bi mi se trebalo to izgladiti...trenutno pijem te tablete i sad su mi hrskavice bolje, ali još nisam probao trčati da vidim hoće me boliti...probaj si rukom pomicati malo onaj dio koljena di ti je hrskavica, da vidiš jel hrapavo (nisam nikakav stručnjak tako da ne znam kako da ti objasnim)...
mr.x-19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2011., 23:48   #133
KOJE TABLETE?
Pomažu li?
Imamindentičan problem a jaaaako mi je važno trčanje, inače sve normalno osim trčanja -.-
pomoć!!
excrucire is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 23:29   #134
bolno koljeno,,pomoc,

postovani,, imam vec tjedan dana kako se mucim oko koljena inace imam 27 godina,,desno koljeno me boli inace nije bilo nikvog udarca nit kakvog loma ili iscasenja ,, ,,prilikom hodanja javlja se tupa bol sa strane koljena,ne naprijed na casici nego sa strane ,,prilikom hodanja uz stepenice ili sijedenja javlja se bol koja mi neda ni ispraviti nogu nit saviti bol prisutna,,,kad se umirim da sijedim prestane me bolit ali ako hocu savit koljeno opet bol se javi,,sta bi mogao biti uzrok,,,i kako to rijesiti,napominjem da sam prosle godine u zimi bio prisutan vise vani po hladnoci zbog obima posla dal je moguca nahlada koljena ili je nesto drugo,,,,,unaprijed hvala.
j.j is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 12:02   #135
Quote:
j.j kaže: Pogledaj post
postovani,, imam vec tjedan dana kako se mucim oko koljena inace imam 27 godina,,desno koljeno me boli inace nije bilo nikvog udarca nit kakvog loma ili iscasenja ,, ,,prilikom hodanja javlja se tupa bol sa strane koljena,ne naprijed na casici nego sa strane ,,prilikom hodanja uz stepenice ili sijedenja javlja se bol koja mi neda ni ispraviti nogu nit saviti bol prisutna,,,kad se umirim da sijedim prestane me bolit ali ako hocu savit koljeno opet bol se javi,,sta bi mogao biti uzrok,,,i kako to rijesiti,napominjem da sam prosle godine u zimi bio prisutan vise vani po hladnoci zbog obima posla dal je moguca nahlada koljena ili je nesto drugo,,,,,unaprijed hvala.
Jeli koljeno otećeno?
Jeli toplo?
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 22:29   #136
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Jeli koljeno otećeno?
Jeli toplo?
malo je nateceno,,,
j.j is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 22:33   #137
Quote:
j.j kaže: Pogledaj post
malo je nateceno,,,
Trebali bi se javiti ortopedu.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 11:50   #138
daki133

najvjerojatnije imaš artrozu .ja sam uzimao neku mast više me ne boli
mirosimicic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 21:56   #139
Quote:
mirosimicic kaže: Pogledaj post
najvjerojatnije imaš artrozu .ja sam uzimao neku mast više me ne boli
Može npr.Voltaren,Deep relife,Vražja kanđa i slične kreme.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 22:16   #140
Pozdrav

Prije 10 dana sam prilikom pada zadobio udarac u koljeno. Budući da je udarac bio u metalnu šipku, došlo je do posjekotine ispod koljena te je ta rana zašivena. Prilikom pregleda, doktor na traumatologiji je odlučio da slikanje koljena nije potrebno.
No, već sljedeći dan sam osjetio pucketanje u koljenu (ligamenti, tetive ?), a jučer sam i primjetio bol u koljenu prilikom "nepravilnog čučnja" (koljeno ispred prstiju stopala) te ponekad prilikom klečanja. Bol bih opisao kao da nešto peče par sekundi. Iako ta bol nije jaka, zanima me, budući da je prošlo 10 dana, radi li se o nečemu ozbiljnom ili će proći s vremenom? Normalno mogu hodati, penjati se na stepenice itd...

Hvala
Bugy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:13.