Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2011., 12:55   #61
Chrome browser i webstore extensions ??

Nedavno sam počeo koristiti Chrome google browser i oduševljen sam njime. Pošto sam novi korisnik imam nekih nejasnoča te bi molio pomoć.
Sa stranice chrome webstore https://chrome.google.com/webstore?hl=en-US sam skinuo nekoliko extensija i vidim da su se pojavile ikonice gore desno na toolbaru pored onog francuskog ključa.
Prijatelj koristi isti Chrome browser i njemu se te extensije prikazuju svaki puta u prozoru new tab što bi i ja želio.
Kako da to dobijem
halter is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2011., 13:29   #62
Quote:
Disperadun. kaže: Pogledaj post
adblockplus je po meni najbolji adblocker(bloker reklama) a firefox throttle služi za ograničavanje brzine downloada/uploada firefoxa. Može se ograničavati samo određene web stranice, može cijeli internet(na razini local hosta) i općenito sve lan/wlan konekcije. Dakle nešto kao besplatni netlimiter
Nemam pojma protiv kakvih reklama se taj adblock treba boriti. Ja ne vidim nikakve reklame

A što se tiče ograničavanja brzine downloada/uploada stvarno ne vidim svrhu toga. Zašto da sam sebi ograničim brzinu?
__________________
Pa cela veka snevaš divlje jagode...
jocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2011., 14:42   #63
Quote:
Marl kaže: Pogledaj post
Za Operu imaš ekstenziju NoAds.
Također, ogromni plus Operi su skripte. Mislim da ima rješenje i za AdBlock plus preko skripti.
Koristim na operi Noads. Ali adblock plus je daleko bolji. Pokušao sam i adblock za operu al ne radi dobro kao na ff.

Quote:
jocker kaže: Pogledaj post
Nemam pojma protiv kakvih reklama se taj adblock treba boriti. Ja ne vidim nikakve reklame

A što se tiče ograničavanja brzine downloada/uploada stvarno ne vidim svrhu toga. Zašto da sam sebi ograničim brzinu?
Ne radi se samo o reklamama. Već općenito o jednostavnom pojedinačnom blokanju raznih flash-eva, slika itd. koje ti smetaju. Ili jednostavno micanje nekih stvari iz filtera.

Npr. kad skidam neke filmove sa youtuba, ograničim bandwidth za youtubue da u to vrijeme mogu normalno surfat. Taj isti program ti pokazuje u dnu browsera koliko trenutno koristiš downloada/uploada.
Meni je to također korisno, jer sam administrator u nekoliko firmi. Pa tetama na taj način limitiram bandwidth ako firma nema kvalitetan ruter.
__________________
Ča je život vengo fantažija
Disperadun. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2011., 15:41   #64
Quote:
Disperadun. kaže: Pogledaj post
Koristim na operi Noads. Ali adblock plus je daleko bolji. Pokušao sam i adblock za operu al ne radi dobro kao na ff.



Ne radi se samo o reklamama. Već općenito o jednostavnom pojedinačnom blokanju raznih flash-eva, slika itd. koje ti smetaju. Ili jednostavno micanje nekih stvari iz filtera.

Npr. kad skidam neke filmove sa youtuba, ograničim bandwidth za youtubue da u to vrijeme mogu normalno surfat. Taj isti program ti pokazuje u dnu browsera koliko trenutno koristiš downloada/uploada.
Meni je to također korisno, jer sam administrator u nekoliko firmi. Pa tetama na taj način limitiram bandwidth ako firma nema kvalitetan ruter.
najbolje koristiti blocke content u operi uz neke liste s: http://my.opera.com/Tamil/blog/ad-block

ak ti se neda solo zaebavat imaš ekstenziju opera adblock: https://addons.opera.com/addons/exte...38/?display=en

što se tiče ovog bandwidth kontrolera, ima freeware softvera

a što se tiče ff adblock ekstenzije, usporava ti net za 13%
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/performance/
dida is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 21:52   #65
Quote:
Disperadun. kaže: Pogledaj post

Ne radi se samo o reklamama. Već općenito o jednostavnom pojedinačnom blokanju raznih flash-eva, slika itd. koje ti smetaju. Ili jednostavno micanje nekih stvari iz filtera.
Aha, to. U Operi se sasvim jednostavno blokira što god hoćeš, bez ikakvih ekstenzija. Iako ja ništa nemam blokirano. Stvarno mi ne iskače nigdje ništa iritantno i dosadno, da bih to trebao blokirati. Nemam pojma što vi to ustvari blokirate.
Quote:
Disperadun. kaže: Pogledaj post
Npr. kad skidam neke filmove sa youtuba, ograničim bandwidth za youtubue da u to vrijeme mogu normalno surfat. Taj isti program ti pokazuje u dnu browsera koliko trenutno koristiš downloada/uploada.
Meni je to također korisno, jer sam administrator u nekoliko firmi. Pa tetama na taj način limitiram bandwidth ako firma nema kvalitetan ruter.
Evo, u pozadini mi Opera skida 4 torrenta i jedan download sa rapidsharea, ukupnom brzinom 480 KB/s i ja najnormalnije surfam, apsolutno ne osjetim usporavanje. Opera to sve sama balansira bez ikakvih dodataka.

A to što možeš s time nekom drugom korisniku (tetama) ograničiti bandwith, meni ne koristi nimalo. Ja jedini koristim svoj router.
__________________
Pa cela veka snevaš divlje jagode...
jocker is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 21:58   #66
Da ff valja i ja bi ga koristio

Tomislave sam probaj tako će biti najbolje,
isto ti je da pitaš audi, bmw ili mercedes? i što misliš da bi postigao tim pitanjem? ništa, jer bi svatko hvalio svog konja
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 22:32   #67
U početku mi je bio dovoljan IE koji dolazi s Windowsima.


Pa sam otkrio Firefox koji me oduševio i koji je bio svjetlosnim godinama ispred IE-a.

Prije mjesec dva probao Chrome, nije me oduševio, očekivao sam puno više.
Probao Maxthon, koji me također nije oduševio.




Prije tjedan dana na drugom kompu sam instalirao Operu.
Nije savršena, ali je puno bolja(brža) od Firefoxa.

Opera
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2011., 22:44   #68
Instaliraš sva tri i gledaš koji ti najviše paše.
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 14:43   #69
Koristio sam dugo godina firefox, a u zadnje vrijeme koristim operu. Uglavnom sam zadovoljan s oba, svaki ima svoje prednosti i mane. Molio bi znalce da mi odgovore koji od njih troši manje prometa. Trenutno na adslu mi je to nebitno, ali ću ovo ljeto uzeti mobilni internet za laptop. Kako su ti megabajti poprilično skupi, a i veza često relativno spora zanima me koja je bolja solucija. Vidim da opera ima ovu turbo funkciju koja ubrzava učitavanje i smanjuje promet(malo smanji kvalitetu slika, ali nije mi to bitno). Jel ima tako nešto FF ili da ostanem na operi za ovu situaciju?
farfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 19:49   #70
Pa trošiš isto prometa i na adsl-u i na mobilnom netu isti je net
isključi eventualno na operi na f12 flash tj. plug ins i animacije a to isto valjda može i ff a za sporiju vezu i operu turbo kako si već sam napisao
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2011., 20:12   #71
chrome je zakon ,meni je bitna samo brzina surfanja a za ostalo,, mozda i mozila da posluzit bio sam 5god s njom.............
Xbot Alliance is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 18:08   #72
Quote:
Tigrov friend kaže: Pogledaj post
Pa trošiš isto prometa i na adsl-u i na mobilnom netu isti je net
isključi eventualno na operi na f12 flash tj. plug ins i animacije a to isto valjda može i ff a za sporiju vezu i operu turbo kako si već sam napisao
Na adslu je flat, brzina 7Mbps i zato mi je ta potrošnja nevažna, jasno mi je da je net isti. Ali tražim nekog ko se time već zabavljao da mi da koji tips & tricks, kako dodatno smanjiti promet jer mi je na mobilnom internetu to važno. Za početak ovaj savjet s f12 mi je koristan, još samo kad mi nebi time otvarao printanje bilo bi krasno .
farfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2011., 22:21   #73
Quote:
farfan kaže: Pogledaj post
Na adslu je flat, brzina 7Mbps i zato mi je ta potrošnja nevažna, jasno mi je da je net isti. Ali tražim nekog ko se time već zabavljao da mi da koji tips & tricks, kako dodatno smanjiti promet jer mi je na mobilnom internetu to važno. Za početak ovaj savjet s f12 mi je koristan, još samo kad mi nebi time otvarao printanje bilo bi krasno .

f12 na operi ne otvara nikakvo printanje briješ
drugo tko će ti dati savjet nego ja koji sam stalno na mobilnom netu?
i što ako imaš 7Mbitsa? ja imam i 14Mbitsa pa što sad?

kažem ti isključi flash to jest plug ins, isključi animacije, ako hoćeš jbga isključi i slike, blokiraj sve pop upove, povećaj cache i sve keširaj i upali operu turbo, na vipu postoji i vip.fastnet preko proxya ali mi zadnje vrijeme ne radi zato ga neću ni spominjati

Zadnje uređivanje Tigrov friend : 01.05.2011. at 22:32.
Tigrov friend is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 16:49   #74
Firefox, uvijek. A i novi IE je strasno brz... Chrome mi je opao...
Aztec is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2011., 16:10   #75
Quote:
farfan kaže: Pogledaj post
Na adslu je flat, brzina 7Mbps i zato mi je ta potrošnja nevažna, jasno mi je da je net isti.
Pa onda nemaš tu baš neke tips and tricks. Nađi neki tekstualni browser koji će ti učitavati samo tekst i miran si.
__________________
"I nek' se zna da su mi ostala samo dva komada!" (by Koralica)
R1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2011., 22:28   #76
da ne otvaram temu novu pitat cu ovdje jer spada pod web preglednike ..

dakle danas sam instaliro Safari preglednik i svida mi se i po izgledu a i kako radi ,ali sad imam jedan problem,nije problem ali mi smeta ..
kad otvorim novi tab u Safariu dole na taskbaru mi se odvori ikona od Safaria i tako svaki put kad otvorim novi tab otvori se i ikona i onda tih ikona bude par komada ..
sad me zanima dali netko zna kako da napravim da mi uvijek bude samo ta jedna ikona od safaria kad otvorim recimo 4 nova taba ..

nadam se da ste shvatili sto je problem
pa ako netko zna zamolio bih ga da mi kaze kako da to rijesim
dominium is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 01:47   #77
Firefox 4 najbolji meni
Ravinx is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 08:54   #78
Quote:
Ravine kaže: Pogledaj post
Firefox 4 najbolji meni
bravo za tebe a sad reci zašto

nisi koristio ništa drugo osim ie više od sat vremena? firefox svi koriste?
dida is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 09:03   #79
Quote:
dominium kaže: Pogledaj post
da ne otvaram temu novu pitat cu ovdje jer spada pod web preglednike ..

dakle danas sam instaliro Safari preglednik i svida mi se i po izgledu a i kako radi ,ali sad imam jedan problem,nije problem ali mi smeta ..
kad otvorim novi tab u Safariu dole na taskbaru mi se odvori ikona od Safaria i tako svaki put kad otvorim novi tab otvori se i ikona i onda tih ikona bude par komada ..
sad me zanima dali netko zna kako da napravim da mi uvijek bude samo ta jedna ikona od safaria kad otvorim recimo 4 nova taba ..

nadam se da ste shvatili sto je problem
pa ako netko zna zamolio bih ga da mi kaze kako da to rijesim
Vidi
__________________
Ponekad samo pozelim da me neko probudi, cvrsto zagrli i kaze: Evo, ovdje je kafa i 5 milijuna eura!
Zgodni is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2011., 10:55   #80
Quote:
Zgodni kaže: Pogledaj post
ma to sam našao bio i pokušavo sam tu sve moguce kombinacije,ali uvijek kad god otvorim novi tab napravi mi se nova ikona na taskbaru,vjerovatno se ni ne moze promjenit jer sve sam moguce kombinacije probao
dominium is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:42.