Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2013., 20:18   #7221
@čovjekzg
vidi, ako ti nije neko prekrcato stanje i ogroman problem, nemoj ih vadit, zubi se mogu poravnat i bez toga, ima drugih metoda. Meni je moja rekla da ce provat raširit čeljust (a ja iman problem male vilice i uskog luka, šta je rezultiralo kaoson), a ako to opet ne bude dovoljno da će prvo provat 'stripanjen' (brusi ti svaki zub, il koliko ih triba vec, za pola milimetra sa svake strane, ne oštećuje caklinu a tako dobiva i do 4-5 milimetara, šta je dosta prostora za u čeljusti, a tek kad to ne uspije eventualno vađenje). To šta ti je ona rekla da vadiš olakšava njoj posal, naravno da je lakše izvadit i nivelirat (ravnat) nego kad ih imaš sve, jel tako?

A to šta ti se vraća na staro rezultat je nediscipliniranosti ukoliko ne nosiš retainer kako i koliko ti je rečeno ili ako ti ispadne fiksna retencija a ti ne odeš do ortodonta, nema veze sa prostoron u vilici i na koji način je on dobiven.
Meredith Lu is offline  
Old 27.06.2013., 23:03   #7222
Quote:
čovjekzg kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Ortodontica je rekla da moram vaditi gornje četvorke ako želim da mi se zubi poravnaju. Ako ih ne vadim, viditi će se mali napredak. Ne znam da ih vadim, zato što su mi te četvorke zdrave, a čitao sam da se nakon aparatića zubi vrate na staro. Šteta zdravih zubi... Vaša mišljenja?
isti slucaj. odmah sam pristala na vadenje 2 zdrave cetvorke.ja razmisljam tako da ako vec ispravljam zube, onda neka se to izdvede i napravi sto bolje moze
meni nije bilo zao tih zuba, pa ti sad kako hoces
betty1996 is offline  
Old 28.06.2013., 12:15   #7223
Danas sam bio kod ortodontice, i na kraju je rekla da ću vaditi zube tijekom terapije... Dobio sam danas neki plavi prsten kod donje šestice i 1 dio mi nije skroz u meso nego viri van... ne znam hoće li ispast?
Uglavnom, u utorak idem staviti aparatić , rekla je da se dobro najedem
čovjekzg is offline  
Old 28.06.2013., 16:50   #7224
evo komentar za sve one koji su se ukakili kao ja...
stavljen aparatic danas u 8 a.m., samo stavljanje traje 20-tak minuta i potpuno je bezbolno...kasnije lagana nelagoda u ustima, kao da su mi zubi malo omlohavili i sputali zivotinju u meni... teze se zvace ali to je ipak prvi dan.
imam GLAM bravice i tanku zicicu i zadovoljna sam, na danjem svjetlu, zbog refleksije i svega uopce se ne kuzi...
dobila sam vosak ali za sada ga nisam koristila nista me ne smeta po obrazima, ali zubno meso je nateklo
eto...bye
tanjatac is offline  
Old 28.06.2013., 18:07   #7225
@tanjatac glam bravice? :O :O , jel to neki drugi naziv za estetske ili je neka nova metoda u điru? Vosak ti možda neće ni tribat, bar meni nije, malo na zadnju tu i tamo. Za zubno meso grgljaj kadulju, imaju ti i neke posebne paste tipa paradontax, elmex (?), sensodyne. A nemoj niti pokušavat grist narednih par dana, baby kašice i čokolino,
Meredith Lu is offline  
Old 28.06.2013., 20:18   #7226
ja sam ga stavila prošli petak, samo gore zasad. doslovno od subote sam normalno jela (naravno, posebno tvrdu hranu tipa jabuke, lješnjaci i sl. ni ne pokušavam jest, al ostalo sve normalno), boljelo me malo preko vikenda, sad mi je više osjećaj pritiska (sličan ko kod mobilnog, a pošto sam njega nosila 10 godina, nije mi to nešt novo), vosak mi nije trebao, nikakve ranice, ništa nije nateklo. ponekad i zaboravim da ga imam e al vidjet ćemo sad kod prve kontrole, kad ga "pritegne"

e da, do kojih zubi vi imate bravice? meni su zadnje na peticama, dalje nemam.
Ava Lena is offline  
Old 28.06.2013., 21:06   #7227
Ja imam do sedmicaa
mondaymorning is offline  
Old 28.06.2013., 21:33   #7228
Ja do sestica.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Natka0205 is offline  
Old 28.06.2013., 21:39   #7229
Ja na jednoj strani do sedmica (na toj su mi na 6 i 7 one tubice umisto prstenova), na drugoj do 6 i tu mi je samo zadnja ta tubica.

@Ava Lena normalno jedeš? Ozbiljno? Mene je evo nakon 2 tjedna straj upće žvakat zadnjin zubima da ne bi bravice otpale, jeden ono sve raskuhano, mekano, a prednje zube uopce ne koristin, ne odgrizan. Pitaj koliko pranje traje...
Meredith Lu is offline  
Old 30.06.2013., 11:16   #7230
da, evo zadnjih dana jedem i koricu kruha (prvih dana sam samo sredinu jela, jer sam se isto bojala zbog bravica). a ne znam, možda zato kaj su mi samo do petica bravice, pa onda imam mjesta s ovim iza zubima gristi. mada i sa prednjima grizem. vidjet ćemo kak će to ići kad dobijem i donje.
kaj se pranja tiče, perem nakon svakog obroka, međuoboroka, ma nakon svakog puta kad nešt stavim u usta imam onu curaprox četkicu, stvarno je super, jer je ful mekana. i kad s njom operem, onda još s interdentalnom prođem između žica, bravica itd. i maknem sve kaj je ostalo. vidjet ću baš sad kod prve kontrole kaj će mi ortodont reć, dal dobro održavam higijenu.
Ava Lena is offline  
Old 01.07.2013., 14:02   #7231
Quote:
Meredith Lu kaže: Pogledaj post
Mene je evo nakon 2 tjedna straj upće žvakat zadnjin zubima da ne bi bravice otpale, jeden ono sve raskuhano, mekano, a prednje zube uopce ne koristin, ne odgrizan. Pitaj koliko pranje traje...
A kaj vi svi planirate jesti baby kasice dvije godine? Pa nisu te bravice zaljepljene karbofix ljepilom.

Inace, pravilno odgrizanje i zvakanje hrane je takodjer vazno za zagriz, masazu desni i sl.
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Old 01.07.2013., 14:30   #7232
Quote:
čovjekzg kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Ortodontica je rekla da moram vaditi gornje četvorke ako želim da mi se zubi poravnaju. Ako ih ne vadim, viditi će se mali napredak. Ne znam da ih vadim, zato što su mi te četvorke zdrave, a čitao sam da se nakon aparatića zubi vrate na staro. Šteta zdravih zubi... Vaša mišljenja?
Ja sam zbog aparatića vadila četiri zdrava zuba.
Gornje četvorke i donje petice.
Aparatić sam skinula prije 5 godina.
Dvije godine nakon što sam ga skinula zubi su mi se počeli krivit.
Samo gornja čeljust. Skoro pa da se vratilo sve na staro.
Donja čeljust je ostala kao i nakon skidanja aparatića.

Neki kažu da se protiv prirode jednostavno ne može...
Ja se nadam da ću opet jednom biti u financijskoj prilici da si stavim aparatić.
Jbg, želim ravne zube.
petra_wb is offline  
Old 01.07.2013., 16:04   #7233
Quote:
Torma kaže: Pogledaj post
A kaj vi svi planirate jesti baby kasice dvije godine? Pa nisu te bravice zaljepljene karbofix ljepilom.

Inace, pravilno odgrizanje i zvakanje hrane je takodjer vazno za zagriz, masazu desni i sl.

Pa vidi, jos mi je relativno novo, iman nekih 20 dana, iman osjecaj da ce trenje nekakvo napravit i da ce ispast, pa naucit cu valjda


@ava - i ja mekanon ofc , oral-b, iman u pripremi Colgate 360, iman osjecaj da se ova pocela fucat nekako, Aquafresh pastu (najdraža mi je ), i par interdentalnih različitih veličina, ujutro i navečer stavljan Listerine, onaj plavi, a u međuvremenu kad jeden samo pasta, izbjegavan jest vani, veselooo
Meredith Lu is offline  
Old 01.07.2013., 16:33   #7234
Quote:
petra_wb kaže: Pogledaj post
Aparatić sam skinula prije 5 godina.
Dvije godine nakon što sam ga skinula zubi su mi se počeli krivit.
Samo gornja čeljust. Skoro pa da se vratilo sve na staro.
Donja čeljust je ostala kao i nakon skidanja aparatića.
Jesi nosila mobilni aparatić ili nešto poslije skidanja fiksnog?

Pitanje za sve s aparatićem : Kako ste prali zube prve dane nakon što ste dobili aparatić? Normalno ili?
edit: Jel perete zube s običnim četkicama ili električnim?
__________________
čovjekzg is offline  
Old 01.07.2013., 16:44   #7235
Ja sam prala normalno. I s obicnom cetkicom, curaprox i super mi je. Imam ga godinu i pol i nijednom mi nista nije otpalo.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
Natka0205 is offline  
Old 01.07.2013., 19:02   #7236
Quote:
čovjekzg kaže: Pogledaj post
Jesi nosila mobilni aparatić ili nešto poslije skidanja fiksnog?

Pitanje za sve s aparatićem : Kako ste prali zube prve dane nakon što ste dobili aparatić? Normalno ili?
edit: Jel perete zube s običnim četkicama ili električnim?
Odmah nakon skidanja sam počela nositi onu plastiku, izvini ali stvarno se više ne sjećam kako se to zove
To sam nosila na gornjoj čeljusti, neki kraći period.
I onda mi je nakon toga i na gornju i na donju čeljust stavljena ona žica.
To mi je nakon nekih godinu dana izvađeno.
petra_wb is offline  
Old 01.07.2013., 20:01   #7237
@čovjekzg - Možeš i električnon, neće se ništa dogodit aparatiću. Za zubno meso ti je bolje neku mekanu uzet da ga ne oštetiš, ali ako ti medium ili jače ne smeta i inače ih koristiš, možeš i sa njima, nemaju ti utjecaj na aparatić, samo su agresivnije jer su vlakna tvrđa.
Meredith Lu is offline  
Old 01.07.2013., 20:05   #7238
Zna li netko nekog najjeftinijeg,tj. Sa razumnim cijenama, ortodonta u Rijeci?? )
Pupica- is offline  
Old 02.07.2013., 14:28   #7239
Ekipa, koji imate iskustva sa svim troškovima koji dolaze uz aparatić, kako vam se čini ova ponuda?

http://www.ponudadana.hr/Aparatic-za...4-999kn-5930_1

Dakle:
- s estetskim bravicama za 6.499kn
- s metalnim bravicama za 4.999kn

Ozbiljno razmišljam da ju kupim, al opet, iznenađuje me da je redovna cijena tretmana jedne čeljusti 13 000 kn, možda je malo prenapuhano da izgleda kao dobra prilika?
Lonelyta is offline  
Old 02.07.2013., 16:56   #7240
pogledaj malo cjenik ordinacije...imaš isto na stranici...

cijene su navadene za obje čeljusti...jer se aparatić po pravilu i stavlja na obje
a imaš razliku u cijeni između bravica koje su samoligirajuće i one koje su klasične...

- metalni aparatić - 13 000 ili 15 000
- estetske bravice - 17 000 ili 19 000

tako da je cijena sasvim u redu...za redovitu cijenu

iako nema popusta baš nekog kao što smo navikli kod portala za grupnu kupovinu...
ribica0603 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:12.