Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2005., 16:26   #21
ljudi će kupit sami jer kuća ima dovoljno po oglasniku.
a zagorje nikad nije bilo na cijeni ko more.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2005., 16:27   #22
Quote:
Miletina kaže:
Nije da forsiram ideju, ali kao sto rekoh, kljucno je pitanje da li ce s vremenom taj nacin odmora postati "inn" ?
Nije da forsiras ideju ali forsiras
A zasto mislis da bi kucica u Zagorju uopce postala "in" (inn je uvijek bila, inn=krcma )

Inace, nije bas da cijene nekretnina rastu samo u ZG i na moru, narasle su po cijeloj trasi gdje se izgradio autoput. Sv. Rok je najbolji primjer.
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2005., 18:21   #23
banderas:

Quote:
Inace, nije bas da cijene nekretnina rastu samo u ZG i na moru
Je...preciznije - na užem području grada Zagreba i na većem dijelu obale..ostalo je samo endemski i zanemarivo.
zvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2005., 18:22   #24
mogucnost kupnje?

Kakva je to lokacija na kojoj se nalazi spomenuta kucica? Opisi malo kraj, to je jako bitno. Kakav je okolis? Jesu li u blizini ruzne sirotinjske betonare, nedovrsene i nakaradne? Pazi, takve su silan odbojnik mogucem kupcu za 5 godina. Vidis, netko tko to bude mogao kupiti od tebe, zacijelo ce moci i po svome ukusu urediti interior, pa i eksterior kucice. A nad okolisem nema nikakave kontrole. TO je ono sto ce ti kasnije prodati kucu. Ulagati ista u nju skoro da i nema smisla po mom misljenju. Jer, onaj tko ce htjeti kupiti to od tebe kad cijene jednom skoce, ocito ce imati novaca. Kako je tvoja stvar namijenjena prodaji, ti ocito neces trositi neke silne novce na uredjenje interiora po nekom posebnom ukusu. Znam mnoge kupce koje prizeljkujes koji su nakon kupnje takvo "uredjenje" sve zgulili i radili nanovo.

Opisi nam dakle kako izgleda krajolik. Kakva je priroda? Ima li u blizini mogucnosti setati po sumama, brati gljive,...? Kakav je pogled s brijega?
DavorPir is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2005., 10:10   #25
Zanemari kućicu u Zagorju u pogledu kvalitete. Sama činjenica sa je drvena ne znači ništa, možda da je ožbukana blatom i pokrivena slamom... Ali lokacija ti može značiti beskrajno puno. Provjeri urbanističke planove, što je dopušteno u toj zoni, da ti se ne dogodi pogled u peradarnik umjesto u šumu. Vidi ima li kakvih planova za rekreativne sadržaje u blizini (kao što je u Zelini sada sve orijentirano na buduće toplice koje još nisu ni isprojektirane, ali cijena nekretninama u odnosu na blizinu bazena raste kao prema moru). Najvažniji ti je veći komad grunta da možeš anulirati utjecaj neposredne okoline, te dostupnost iz većeg mjesta. Kupi za sebe, kod prodaje sigurno nećeš ništa izgubiti, pitanje je samo koliko ćeš zaraditi
finta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2005., 12:49   #26
OVDJE je primjer ugrubo uređene drvene "hižice" sa potpuno novim krovom i definiranim vratima i prozorima .Spojena je struja i voda dok je finiš ostavljen na volju korisniku. Objekt je rastavljen i preseljen na sadašnju lokaciju.
p.s. Postano je ovdje jer je tema donekle slićna onoj o drvenim kućama i preseljenju istih odprije dva mjeseca.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2005., 10:39   #27
vikendice po zagorju - hm... - ne baš. ali ako imaš tu zemlju, možda bi bilo bolje uopće ne ulagati u uređenje, nego ostaviti takvo kakvo je, jer mi se čini da je potražnja za građevinskim zemljištima na kojima bi se gradile kuće za stanovanje u tom području sve veća. mislim da nije isplativo ulagati u uređenje, ali vjerujem da ćeš tu zemlju samu po sebi moći prodati za (puno) veću svotu novaca za cca 3 godine.
__________________
...neke bistrine se nepovratno mute...
zaboravljam imena samo lica ostaju
u prolazu ljude otkrivam kroz šifre
bistra voda is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2005., 22:56   #28
a kolko te kosta ta drvena hiža i kolka je i kolko ima zemlje okolo i kakve papire ima i ima li struju i vodu.
Mishko Pishko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 20:45   #29
Arrow Drvena kuća

Pozdrav

u velikoj sam nedoumici imam zemljište u Gorskom kotru i u fazi sam izgradnje spomenute već gore kuće, a moj problem je koga odabrati . Stupio sam u kontakt sa firmom iz Crne gore Ecco brvnare koji imaju super modele kuća i pristupačne cijene, s druge strane ima firma Zonig koja ima asortiman kuća Honka koje su stvarno prekrasne i po mom ukusu. Zanimalo bi me dali je netko sagradio ovakav tip kuće bilo kod jedne i kod druge firme i kakvo je njegovo razmišljanje o ovakvom stilu gradnje i naravno koga mi preporuča hvala .
el_caminjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 22:16   #30
Mi upravo gradimo brvnaru u Gorskom kotaru. Sljedeći tjedan bi trebali početi sa krovištem. Veliki smo zaljubljenici u kanadske brvnare, pa smo godinu dana tražili tko bi nam to mogao napraviti. To su trupci debljine 30 do 40 cm, ručno guljeni i obrađeni, znaći ne kao kod Honke strojno. Prva nam je solucija bila iz slovačke, zastupnik http://www.adastra.hr/novo.htm. Šteta nismo se mogli dogovoriti, djelovali su nezainteresirano. Ali su im cijene zato jako prihvatljive. Odluka je pala na domaćeg izvoditelja, a trupci su stigli iz BiH. Ne bih sada htjela navoditi ime tvrtke, jer sada tijekom gradnje dolazi do velikih problema. Nadamo se da će na kraju sve dobro ispasti. Ima već dosta hrvatskih tvrtki koje izrađuju drvene kuće, pa čak i u Ravnoj gori. Želim Vam puno sreće i uspjeha u izgradnji Vaše brvnare. Naši živci su već pri kraju, ali svaki dan kad dođemo u prekrasnu Goru i kad stojimo pred našim životnim djelom, imamo nade i vjerujemo da će se naše želje ostvariti.
Ako trebate bilo kakvu pomoć slobodno nam se obratite, tek sada vidimo što je drvo i do kojih koplikacija može doći.
noaante is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 23:03   #31
Daj malo opiši kojih sve problema ima , please ? Da znamo i mi koji s tim nemamo iskustva, a možda bi u budućnosti htjeli tako nešto...
sky cruiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 23:58   #32
Pa ovako, najveći problem je kod nas, naših hrv. izvođača nabaviti kvalitetne trupce. Trupci moraju biti dobro prosušeni. Vlage ne bi smjelo biti više od 15 posto. Našim trupcima koji su stigli na gradilište nije na vrijeme bila oguljena kora. nego su stajali u kori, tko zna koliko u šumi. Kada je bilo postavljeno prizemlje i prezidi uočili smo rupice na trupcima. Naravno radilo se o crvotočini. Izgleda da trupci nisu niti bili premazani protiv štetočina, mada su nas uvjeravali u to, da jesu. Dakle zaustavili smo gradnju i vratili pun šleper trupaca. Angažirali razne šumske tehničare kako bi nam pomogli oko ostalih trupaca koji nisu bili toliko zaraženi. Posebno smo zahvalni jednom gospdinu koji je kemijski tehničar graditeljstva, i savjetima pomaže oko izgradnje. Kao što je izolacija između trupaca i betona, izolacija između samih trupaca, razni premazi za drvo protiv vlage, uv zaštita... Veliki problem kod ručno izrađenih trupaca su i spojevi među kojima ostaju rupe, tako da i to treba na kraju sve kitati posebnim elastičnim kitom za drvo, te pjeskariti i na fino prebrusiti. Takve kuće u osam godina sjedaju i do 10 cm. Opet ovisi o suhoći drveta. Na to treba pripaziti zbog ugradnje stolarije. Sljedeći problem je da svi drveni trupci pucaju po dužini. Naš gospodin savjetnik nam je nabavio premaz kojim se namažu lica trupca i tako izbjegnu samo one veće dužinske pukotine. Mislim da to djeluje, da smo to barem u početku znali. Žalosno je da naš izvođač zna tako malo o drvetu. Ovo o čemu pišem odnosi se samo na naše iskustvo sa ručno obrađenim trupcima, a kakva je situacija sa strojnom obradom to stvarno neznam. Ali mi smo baš htjeli nešto rustikalno, razne debljine trupaca, trupce sa završecima na kojima su vidljivi deblji korijeni, neravni žavršetci.. Zapravo svaki dan je novi izazov kako nešto riješiti. Tko zna što donosi sutra. Baš smo pravi avanturisti, k tome se brvnara gradi u šumi gdje nama ni vode ni kanalizacije, ali zato medvjeda, ajde struju smo dobili, pa čak i telefon. Tako da imamo i tu problema zapravo nevezanu uz temu. Uz sve ove probleme i još nekih sitnijih koji su na sreću lakše riješivi, mislim da bih opet išli graditi brvnaru, jer je osjećaj kad ju gledaš iz vana i dok si unutra, neopisiv. Zato naša preporuka, informirati se i skupljati savjete i svaki detalj za vrijeme gradnje nadgledavati. A o cijeni, mi gradimo 150 kvadrata drvenog dijela i 50 kvadrata podruma. Ponude, a bilo ih je oko 4, bile su između 70.00 - 120.000 Eu.
Neka vam se posreći bolje nego nama.
noaante is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 09:26   #33
Čini mi se da je cijena možda i veća nego što sam ja mislio za tu kvadraturu, dali je to cijena sa svime znaći temelje iskopi papirologija i neznam dali ste bili u kontaktu sa firmom u Crnoj gori ecco brvnar jer imaju dobar izbor i dobre cijene puno niže nego šta ste vi naveli.
el_caminjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2007., 15:36   #34
To je cijena samo za drveni dio kuće. Iskopi, betonaža podruma, temelji, su radovi koje smo sami morali pripremiti prije postave kuće.
noaante is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 18:09   #35
Jako puno ljudi se odlučuju preko Crne gore ecco brvnare ne znam dali je netko imao iskustva sa njima jer i sam sam u nedoumici koga izabrati, a Honka su veoma privlačne.
el_caminjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 23:04   #36
smreka

meni su još prije 25 g napravili brvnaru iz slovenske firme , smreka ...gornji grad, ne znam jel firma još postoji ali vikendica je još ko nova i bez primjedbi
kastor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2007., 08:20   #37
brvnara

Noaante, nemoj još nestat s foruma pliiz!! Zašto je tako brzo zamrla ova tema? ...
Ja isto planiram brvnaru graditi u okolici Zagreba. Već dugo kopam po netu u potrazi za firmama koji to izvode kod nas. Bila sam i kod onih u Ravnoj Gori. Zahvaljujuci tebi,eto, saznala sam za Ad astru i idem ovih dana i do njih vidjeti šta oni nude. Nisam znala da kod nas uopce itko radi rucno guljene trupce. Moram požuriti s odlukom da konačno krenem s projektom.
Reci mi molim ima li kod vas do sad još kakvih novosti i iskustava? Misliš li da balvani stvarno neće pucati radi tog premaza? Mene strah za stakla hoće li popucati kad se drvo krene slijegat. Strah me puno toga kad bolje razmislim...Ne znam mogu li uopce pokloniti povjerenje našim izvođačima. Imam filing da su svi prefriški i da tek eksperimentiraju. A tek cijene...
Tadea is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2007., 10:38   #38
Jedini put kad sam vidio pravu tesanu ručnu građu je kad smo morali uklanjati građu sa krovišta kumove kuće, pošto je u nju lupilo par raketa iz višeraketnog bacaća. Kuća je bila sagrađena za Marije Terezije, svi trupci su bili ručno tesani, od prave slavonske hrastovine i strogo je pazito da sačuva njihova srž. A ujedno na čitavom krovu, nijedan spoj među čitavom građom nije bio sa ekserima, svi su bili sa drvenim klinovima. Isto tako ni za 100 godina nije se pojavila uopće crvica. E to su bili majstori po meni. Što se tiće drvenih kuća moja cura bi željela da napravi si takvu kuću kod sebe u Gorskom Kotaru. Evo ti par linkova, prvi je na kuću koju kad sam vidio, zaljubio sam se u nju na prvi pogled. reklama

Zadnje uređivanje fonemf : 07.02.2009. at 23:33.
Majstor Fantać is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2007., 19:43   #39
Ee to ti je hrast. Nece crv tam, dok na ostalo- itekako. Zato mi neki savjetuju da je bolje preseliti staru posavsku hrastovu kuću i urediti, nego išta od novog. Ali ja bih volila puno drvo, bez dodavanja izolacija iznutra. To mi se ipak čini najzdravije.
Hvala na linkovima, ali sve sam već prorešetala šta ima kod nas na netu. Ova tvoja kućica iz snova je baš od vlasnika te firme. On je tu sebi skockao. Rekoše mi baš u toj firmi.
Tadea is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2007., 00:10   #40
kao sto i sami mozete zakljuciti sa hrvatskim firmama je upitna kvaliteta.ne kazem da su losi, ali ne garantiraju da ce i druga kuca biti jednake kvalitete kao i prethodna. moj izbor bi bila definitivno honka. provjerena je kvaliteta, poznata je po tome i u svijetu, a i ljudi su vam tamo strucni. radio sam kod njih i neznam niti jedan primjer da je netko imao problema sa crvima ili kojekakvim zivinama. trupci se premazuju zastitnim bojama (prozirne ili u boji, zavisi o zelji vlasnika) i nema nikakvog straha od crva. ujedno taj lak stiti i od stetnog djelovanja sunca na drvo. sto se tice kvalitete postavljanja, pazi se na to i vrlo su pedantni precizni kod zavrsnih radova. vidim da je netko spomenuo sto ako prozoi puknu nakon sto se kuca slegne. to je nemoguce jer okvir prozora ne nasjeda direktno na trupac, nego postoji prostor izmedju trupca i okvira (oko 2-4 cm) koji je naravno ispunjen izolacijom i prekriven ukrasnom letvom, tako da kuca slobodno moze "raditi" a da ne utjece na prozore i vrata.ako ima jos pitanja slobodno javite
jones85 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:46.