Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2011., 16:36   #1
Jel' hranite ptičice?

Ja svakog jutra na balkon stavim po šačicu oljuštenih sjemenki suncokreta (od kojih 30% usitnim u tarioniku, zbog onih ptica kojima je to sjemenje preveliko).

Redovito mi na doručak dolazi desetak, petnaestak ptičica, uglavnom Velikih sjenica, ali i Zeba, te plavetnih i još nekih Sjenica.

Primjetio sam da Plavetne sjenice imaju vrlo mali kljun, pa su im cijele sjemenke suncokreta malo prevelike.

Zanimljivo da Sjenice uzmu sjemenku u kljun, odlete do neke obližnje grančice, te kljucaju sjemenku koju drže među kandžicama, dok Zebe nisu za to sposobne nego uzmu cijelu sjemenku u kljun i nekako je "žvaću".


---------------------------------------------------------------------------------
http://www.ornitologija.hr/baza-ptica.htm

http://www.ptice.net/modules.php?op=...ude=albums.php



.

Zadnje uređivanje The Avenger : 02.02.2011. at 16:54.
The Avenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 16:51   #2
Moj tata ih hrani, već godinama.

Dâ im sve, komadić kobasice ili slanine im objesi na balkonu, a na prozore mrvica, sjemenki... I uvijek ih ima, dolaze non-stop.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 17:04   #3
golubove i ostale gradske pticurine ne hranim. kod mene na jarunu ima sasvim dovoljno zelenila, a ja ih percipiram kao stakore, pa nek' se hrane sami. nema sanse da im ista dam. ujedno *izdim na babu koja ih hrani na balkonu (cak i ljeti kad im to zaista nije potrebno), kao i na starceka koji im svaki dan ostavlja gomile kruha u parku.

preko zime, kad je jezero zaledjeno, znam donijeti malo zelenoga labudovima. dosad su najbolje reagirali na kuhani kelj (prozdrli su ga ). sirovu salaticu mi bas i nisu htjeli jesti, pogotovo ne preko dana kad zna doci dosta ljudi sa sjemenkama.

moze li mi netko reci mogu li patkama davati bucine sjemenke? imam puno ociscenih.

i cime mogu hraniti liske? procitala sam da jedu svasta, izmedju ostalog voce. kakvo voce? nasjeckam bilo sto, ili...? labudovi uvijek pridju bez problema i prvi zderu, patke su uglavnom plahe, a gospodicne liske su totalno plahe, tako da ne znam kako ih covjek uopce moze nahraniti osim ako ne nabaca tonu hrane.

hvala!

inace, slatkice se presimpaticno glasaju i divota su za vidjeti. ako je netko u zagrebu, a nije ih vidio, neka obavezno dodje na jarun. ili bundek, navodno ih i tamo ima.

__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 17:32   #4
bas i nisam ljubiteljica ptica, jednostavno ih ne volim a i bojim ih se strasne su mi... ali da, hranim ih ponekada. kada mi npr. ostanu komadi kruha, ili kora od pizze umjesto da bacim u smeće radije ih bacim pticama.
misscandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 17:41   #5
Ja sam čuo da pticama (vrapcima) smeta kruh jer ih napuhuje i da mogu čak i uginuti od toga. E sad, jel to mit ili ne, ne znam.
__________________
Oj mjeseče, sunčeva guzico.
Siješ, a ne griješ.
Pizdo.
Khufu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 17:49   #6
Ne hranim ptice, ali hranim mačke i susjedovog psa. Mogu li i ja dobiti značku?
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 17:50   #7
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Ne hranim ptice, ali hranim mačke i susjedovog psa. Mogu li i ja dobiti značku?
Ne.

Mačke su pokvarene životinje koje gledaju samo svoju korist. Da je samo pas, još bi nekako i prošao.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 17:56   #8
Quote:
misscandy kaže: Pogledaj post
bas i nisam ljubiteljica ptica, jednostavno ih ne volim a i bojim ih se strasne su mi...
Ma hajde molim te... Pa jel ima nešto slađe od ovoga:

http://www.ptice.net/modules.php?ful...view_photo.php

Ili ovoga:

http://www.ptice.net/modules.php?ful...view_photo.php

http://www.ptice.net/modules.php?ful...view_photo.php

http://www.ptice.net/modules/gallery...&id=DSC8560jfz

http://www.ptice.net/modules.php?ful...view_photo.php

Zadnje uređivanje The Avenger : 02.02.2011. at 18:08.
The Avenger is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 17:59   #9
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Ne.

Mačke su pokvarene životinje koje gledaju samo svoju korist. Da je samo pas, još bi nekako i prošao.
jako pokvarene zivotinje... ni njih ne volim ali ih se ne bojim
misscandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 18:11   #10
Davno, dok sam imao kućicu za ptice. Dolazili bi vrapci, kosovi i ostala tipična mala družina. Sada živim u socijalističkoj betonskoj zgradi (meni je sasvim dobra) pa mi stižu samo golubovi i seru po prozoru. I onda im ne dajem ništa, pa niti ne dolaze. I manje je izmeta i šansi da nešto pokupim.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 21:19   #11
ja hranim patke i liske u kanalu ispred kuce
tu i tamo doplivaju i labudovi, mada ih zimi uglavnom ne vidjam
oportunisticno se okoriste i rijecni galebovi i gavranovi/gacci stolivec

e sad ptice manjeg formata ne hranim u vrtu
nekako odokativno procjenjujem da im je veca sansa da prezive glad nego moja 3 mrnjatora (mjau)
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 21:34   #12
Ja imam ispred kuće 3 tuje, pa ispod uvijek bacam mrvice, sjemenke, razno voće (jabuke, kruške, i druge ostatke), pa se tamo uvijek skupljaju razne ptice. Najčešće su kosevi, vrapci, i sjenice. Kosevi najviše vole jabuke i kruške, a vrapci, i sjenice mrvice. Pšenicu slabo jedu.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 23:31   #13
Hranila sam prije, u stanu u gradu. Na balkonu je bilo svega, pa tako i plitica sa mrvicama i sjemenkama, a ni govana nije nedostajalo

Savjet za sjemenke - proso , malene su i ptičice manjeg kljuna ih uredno mogu jesti
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 00:11   #14
Ne smijete im davati prerađevine koje sadrže sol ili glutaminate. Ova ideja s kobasicama nije dobra, bolje je od mesara uzet komad sala (to vam daju bez naknade)

Ja zagrijem veliki lonac vode pa dodam samljeveno ili narezano salo, kukuruzni griz (onaj obični ne instant), i što već još imam pšenicu, ječam, koštice, suncokret, proso, lan, sezam... sve to promješam u toj kipućoj vodi i ostavim da se ohladi, onda pakiram u mrežice (one u kojima prodaju češnjak, žemlje, luk..) i to objesim po granama voćki.

Liske, patke, divlje guske, labudi jedu sve vrste žitarica, sve sjemenke (dakle mogu i bućine), sve zeleno povrće, a može i sirovo nasjeckano meso. Posebno se vesele onim obrezanim masnim komadićima sa svinjetine, time ih možeš navabit i da ti iz ruke jedu.
d@d@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 09:44   #15
imam papige i amadinu. hrana koja ostane od njih skuplja se, doda se još i stavi na drvo u plastičnoj boci.
nekada sam to češće radila, priznajem.
__________________
ma jebeš potpis
Vilibald is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 10:33   #16
ja patke i liske hranim svim vrstama kucnih ostataka koji sadrzavaju ugljikohidrate, tipa kruh, zganci, kuhana riza ili tijesto bez umaka, kuhani krumpir (zato ga uglavnom i kuham nesoljenog)
zatim obareni spinat, kelj ili sl
ostatci macje hrane (stariji krekerici koje ove moje bestije ostave)

bacam vrlo malo
Marica Carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 17:21   #17
Da.

Nekim ostavim proso na balkonu (vrapci i sjenice) - jebote kolko smeca naprave tako male zivotinjice, cudo jedno
Nekad kupim nekakve ko kuglice koje se objese bas za hranjenje ptica.

A kvartovskim golubovima ostavim pecivo/kruh pa im bacim.
__________________
Dokoni je um, đavolje igralište.
dora is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 20:10   #18
Mi bacimo stari kruh na balkon pa dode druzina. Gotovo cijeli dan skakucu.

Jedino sto imamo ljubomornog psa koji im krade kruh.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 22:33   #19
Ja sam na 16. katu i na balkonu imam jedan ormar. Ostavila sam taman toliko prostora da se vrapci mogu gnijezditi.
Već sam othranila nekoliko generacija vrabaca i oni su navikli na mene.

Jedno vrijeme su golubovi pokušali, ali smo moj pas i ja to sredili. Oni previše kakaju i onda mi je veš i balkon u neredu.
Smatram da nema ljepšeg buđenja od ptičjeg pjeva.
Omaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2011., 23:24   #20
Ponekad ih hranim i da slažem se s ovim da nema ljepšeg buđenja od ptičjeg pjeva
ika218 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:54.