Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2007., 11:44   #41
sta ovo niko ne koristi minerale i vitamine kroz neke preparate?
bullmastiff is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 17:59   #42
ovo je jedan od najkompletnijih proizvod sto se tice vitamina i minerala

preporucen je i od organizacije za prevenciju raka:



http://www.worldwithoutcancer.org.uk...onents.html#15


a ovdje je detaljno o proizvodu:

http://www.itsyourlife.uk.com/mineral_supplement.html

jedva cekam da ovo nabavim.....pricale su mi neke osobe koje su koristile ........kazu da je predobro...mislim na efikasnost
bullmastiff is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 18:08   #43
ok, ljudima trebaju suplementarne doze vitamina koje ne mogu podmiriti običnom prehranom...l dig that
ali kako možete u tako fine granice razlučit koji su proizvođači bolji a koji lošiji
wtf?? ja sam koristio NW i bili su ok, one ABC plus
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 18:22   #44
ja pijem Kalov cell defence sto mi je preporucio doktor, nakon sto mi je jedno vrijeme redovito imunitet padao..od tada nemam nikakvih problema..a aevo pijem ih vec cca 3 godine..
__________________
Jedan je život..iskoristi ga..
Mischa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 18:25   #45
sve je to auper.....ali ipak treba traziti nesto sto je komletno....

ovaj MAXIMOL kosta oko 30 eura 500ml



ne kazem da je jedini proizvod ,ima ih jos sigurno..ali tesko je naci takve proizvode
bullmastiff is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2007., 22:21   #46
Ima tko iskustva sa Nutrilite vitaminima? Od par ljudi sam čula da su izuzetno kvalitetni, evo što sam našla u Wikipediji:

Recognition

In 2001, five Nutrilite products were the first dietary supplements to be certified by NSF International, a privately-funded, non-govermental testing organization.

A 2004 survey by independent group Consumerlabs.com rated Nutrilite as having the highest customer satisfaction rating, at 96%

In 2006 in the nutrient and health food category, Nutrilite won "Platinum" awards in Malaysia and "Gold Awards" in Taiwan, Thailand, and Asia overall in the Reader's Digest "Trusted Brands of Asia" survey.
Maisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 15:35   #47
Quote:
tanja88 kaže: Pogledaj post
Želim početi uzimati vitamine C i E (odvojeno), pa ne znam za koji proizvod da se odlučim? Znam da je Twin lab među boljima, ali i skupljima.
Baš sam bila u apoteci, i prodavačica mi je preporučila vit.C od twin laba, neku verziju koja se žvače. Navodno je sve od prirodnih sastojaka, za 90 dana oko 70kn.
Vitamin E mi je preporučila ulje od Natural Wealtha (oko 90kn). Puno ga je nahvalila, kao može se mazat direktno na kožu (protiv bora), a dosta je 1 kap popiti (to je količina vit.E, kao u 1 tableti). Znam da Nat.Wealth nije među boljim proizvođačima, pa dvojim u vezi ovog proizvoda.
Koja su vaša iskustva sa uzimanjem ovih vitamina?
Draga Tanja,
Ma pusti te tabletine, zašto se truješ, to ti je živa akemija, zašto ne pogledaš malo okolo? Znaš li da je npr maslinovo ulje jedan od NAJVEĆIH izvora vitamina E koji je poznat kao NAJJAČI antioksidant!!!!! Što znači 1 žlica maslinovog ulja na tašte, svaki dan! Ako baš i nemaš domaćeg maslinovog ulja, ja ću te pozvati u berbu pa ga odnesi doma koliko god hoćeš
 
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 19:57   #48
Vitamini E, A, C, kao i svi ostali kao i minerali, najbolji su kad su iz prirodnog izvora. Zato je na prvom mjestu hrana, svježe voće i povrće, a onda razne dopune prehrani. Moja iskustva sa sintetskim vitaminima i mineralima nisu baš prepozitivna, nikad nisam imala nekakvu preučinkovitu reakciju dok nisam počela konzumirati prirodne dodatke prehrani.
Pred nekih pol godine kupila sam u apoteci spirulinu, bila mi je ok. Drukčije sam osjetila njjnu djelotovrnost nego sa ostalim preparatima, bilo od Kala, Twinlaba, ili Enciana.
Sada sam kupila Ekstrakt mlade pšenice, liquid sun i pijem ju zadnja četiri tjedan. Osjećam fantastičnu reakciju u organizmu. Prepuna sam energije, ubrzan mi je metabolizam, nokti mi se oporavljaju od listanja, sve u svemu, osjećam akciiju te dopune prehrani jače od bilo čega što sam do sada konzumirala, a pilasam i loa veru i Noni i raznorazne vitaminei minerale.
Totalni sam pristanik prirodnih dopuna prehrani jer ako ne unesemo dovoljno vitamina kroz svakodnevne obroke, onda je neophodno, dodatnouzimati dodatno razne vitaminske dopune.
Zato toplo preporučam ovaj Ekstrakt mlade pšenice ili nešto šta vam trenutno organizam traži, važno je da je iz prirode i da je čisto, snažno, a ako je i multifunkcionalno,super, jednim proizvodom rješi se većina dnevnih potreba.
Ja sam ovim dobila višenego sam očekivala, čišćenje i hranjenje prjeko potrebnim vitaminima,mineralima,....
obi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 23:06   #49
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
1 naranča sadrži 116% potrebnog dnevnog unosa vitamina C!
http://www.whfoods.com/genpage.php?t...dspice&dbid=37
DA!

Ja svaki dan pojedem nešto od voća-jabuku, bananu, naranču ili iscijedim limun. Uvijek imam voća doma. A svejedno jednom dnevno otopim šumeći multivitamin od Huxola.
ciganche is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 21:32   #50
Quote:
Taroth kaže: Pogledaj post
sve je to lijepo, ali u 90% slucajeva, to nije medicinski opravdano
Netočno je da je medicinski neopravdano uzimati vitamine. Odnosno samo je djelomično točno u dijelu ne uzimati mega doze vitamina. Mnoga istarživanja znanstvenika u svijetu su dokazala da je manjak fitonutrijenata u hrani sada manji i za više od 50% u odnosu prije 50 godina. Razlozi su poznati, zagađenost vode i zraka, često pretjerana primjena pesticida i herbicida .....
Zbog toga je potrebno uzimati dodatke prehrani ali ne pretjerivati u tome i pridržavati se RDA (preporučene dnevne doze) u normalnim situacijama a kod osoba sa većanim potebama doilje,trudnoća,bavljenje teškim fizičkim radom, sportom,pušaći.....iziskuje povećane kolicine ali neka to uvijek budu prehrambene dopune čija je porijeklo prirodno odnosno dopune dobivene iz namirnica koje se nalaze u čovjekovom prehrambenom lancu
Safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 22:55   #51
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
1 naranča sadrži 116% potrebnog dnevnog unosa vitamina C!
http://www.whfoods.com/genpage.php?t...dspice&dbid=37
Na linku na koji upućuješ ne piše kada je ta naranča, koja sadrži 113% RDA C vitamina ubrana??Zanemaruju da se naranče kupuju pa i nekoliko dana nakon branja. U međuvremenu proputiju dugačak put do našega stola pri tome nekoliko puta mijenjaju temperaturu okoline a poznato je koliko je C vitamin nestabilan bolje rečeno da je najnestabilniji vitamin ??!
Safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 22:25   #52
vitamini i minerali

Kupila sam Liquid sun prije dva tjedna i proizvod je jako dobar. pijem ga dva put na dan, prije jela razmutim po 1 žličicu u vodi i osjećam da mi dobro djeluje na organizam. Vraća mi energiju a i ukusno mi je piti nešto tako prirodno, osjećam se zdravije i bolje. sigurna sam da je much more kvalitetniji od stranih proizvoda kojih je brdo a neki su zaista škart. liquid sun se radi kod nas a i čitala sam kako je pšenica iznimno zdrava jer je puna klorofila, a kad piješ hranjivi sok napravljen od nje to radi samo dobro za organizam. a još je i domaći proizvod, di češ bolje, zdravo i hrvatsko! Preporučam svima!
laj is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2007., 01:46   #53
ljudi kako ide shema sa Ca..jer mora ici uz P ili kako..
jer koliko sam primjetila vecina suplemenata ima solo kalcij ili mouzda neke vitamine tipa D. i sl..
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 11:01   #54
Quote:
lianne kaže: Pogledaj post
ljudi kako ide shema sa Ca..jer mora ici uz P ili kako..
jer koliko sam primjetila vecina suplemenata ima solo kalcij ili mouzda neke vitamine tipa D. i sl..
Kalcij je najbolje uzimati uz vitamin C ili bioflavonie jer oni učinkovito smanjuju razinu histamina koje tijelo proizvodi kao odgovor na alergiju pri konzumaciji kalcija. Ito tako, važno je napomenuti da jse kalcij potrebno uzimati naveče jer tijelo se navikava na određenu razinu kalcija u krovtoku i ukoliko ga uzmemo ujutro, on naglo poraste, naveče, dok mu je nivo puno niži, a organizam je naviknuo na tu povišenu razinu kalcija, on ga crpi iz kostiju i tada dobivamo pravi kontraefekat.
obi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 11:48   #55
Quote:
Maisha kaže: Pogledaj post
Ima tko iskustva sa Nutrilite vitaminima? Od par ljudi sam čula da su izuzetno kvalitetni, evo što sam našla u Wikipediji:

In 2006 in the nutrient and health food category, Nutrilite won "Platinum" awards in Malaysia and "Gold Awards" in Taiwan, Thailand, and Asia overall in the Reader's Digest "Trusted Brands of Asia" survey.
Ja koristim Nutrilite vitamine već 4 godine, zadovoljan sam s njima. S vitaminom C zaustavljam prehladu, a gripu sam jedne godine skratio na 2-3 dana.
__________________
Tornado
Tornado is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2007., 22:40   #56
Quote:
obi kaže: Pogledaj post
Kalcij je najbolje uzimati uz vitamin C ili bioflavonie jer oni učinkovito smanjuju razinu histamina koje tijelo proizvodi kao odgovor na alergiju pri konzumaciji kalcija. Ito tako, važno je napomenuti da jse kalcij potrebno uzimati naveče jer tijelo se navikava na određenu razinu kalcija u krovtoku i ukoliko ga uzmemo ujutro, on naglo poraste, naveče, dok mu je nivo puno niži, a organizam je naviknuo na tu povišenu razinu kalcija, on ga crpi iz kostiju i tada dobivamo pravi kontraefekat.
Da bi se izvršila pravilna apsorpcija kalcija u organizmu poteban je odnos Ca:Mg 2:1 a ako uz to ima i D3 vitamina učinkovitost kalcija na kosti je potpuna.
Safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 23:31   #57
Čiji su najkvalitetniji....hmmm...po pravilu svi ti proizvodi se moraju držati standarda o kvaliteti. I trebali bi biti provjeravani. Mislim da ono "tamo nema niti pola što piše" ne može stajati, osobito za ovakve 3 velike kompanije kao Twinlab, Kal i Natural Wealth.
Ali, dosta tih dodataka prehrani se razlikuje u omjerima vitamina koje bubnu unutra. Nije to Andol i Aspirin pa da je oboje acetilsalicilna kiselina, a proizvođač drugi. Postoje RDA za vitamine naravno (većinu) ali ne mora svugdje bit 100% RDA ili 130% ili koliko već. Što je svakom tko pročita naljepnicu jasno. Ja koristim Natural Wealthove stvari većinom. Ali vitamin A i E nikad nisam pila, pa se u taj detalj neću miješati. Vjerojatno jedan on proizvođača ima "najbolju" formulu dotične tvari...ali koji, ne znam.
Ad.Miss.G is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 16:31   #58
ja sam probala puno vitamina i najbolje rezultate sam vidjela sa twinlabom. to sam tek skuzila kad sam i djeci pocela davati kojekakve njihove vitamine, naravno po preporuci i njihovim savjetima, a pouzdano znam da vitamini od natural wealta stvarno nemaju u sebi ono sto pise na njima da imaju. to je provjerena informacija koju sam dobila iz jakih farmaceutskih krugova preko prijateljice.
jasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 19:54   #59
Quote:
Ad.Miss.G kaže: Pogledaj post
Mislim da ono "tamo nema niti pola što piše" ne može stajati, osobito za ovakve 3 velike kompanije kao Twinlab, Kal i Natural Wealth.
Po kojim i čijim kriterijima držiš ove tri tvrtke za kvalitetne? One su u HR isforsirane, ali u međunarodnim okvirima su ispodprosječne. Uostalom, Twinlab je davno doživio stečaj, a od kad su promijenili vlasnika nisu ni blizu što su bili. Rekao bih čak da je u međunarodnim okvirima Natural wealth potpuno nepoznata tvrtka. Pogledaj samo sve kvalitetnije suplementaške net-shopove.
Druga je priča to što je tržište u HR toliko siromašno, pa kao 'najbolje' izlaze ovakve firme.
Laganini is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2007., 19:57   #60
Jedno vrijeme zbog bolesti uzimala sam Twinlab Dualtabs,

Izvrsna preporuka od jednog liječnika Supradyn Bayer, vrlo dobri vitamini
marta 76 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:17.