Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.09.2007., 13:53   #121
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
ajde boldajte ono "u Hrvatskoj". opet izvlačite iz konteksta. dakle, obadva ova su neudobniji od ovog iako izvana ne izgleda tako. ajde, ove obnovljene macose mogu proći, ali stare su strava i užas za sjedenje.

(mea culpa: nisam uzeo u obzir lokalne vlakove sastavljene od lokomotive i vagona, iako su ovi vagoni opet daleko neudobniji od "istarsko-zadarskih" vlakova
ne bih rekla da su ovi plavi neudobniji od ovih švedskih, vozila sam se i jednim i drugima, i ovi crveni su nešto najgore što sam vidjela i u ćemu sam se vozila zadnjih 20 godina, jbg. možda je to subjektivni doživljaj, ali ja sam bila zgrožena kad sam se vozila u tom crvenom
__________________
život je borba nastoj pobijediti, i ako ne uspiješ nemoj tugovati
dinis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 14:08   #122
pa gle, ja sam se u tom plavom jako često vozio, u crvenom nisam baš često. crveni ima puno udobnija sjedala, nije toliko bučan kao plavi (ako u plavom sjedneš u polovicu u kojoj motor radi), a o čistoći ne volim raspravljati jer ja svaki vlak smatram prljavim mjestom.
ako pričamo o plavom s ljubičastom unutrašnjošću (obnovljeni), onda se slažem da je udobniji od crvenog.

ali i ti i ja se slažemo u jednom: željeznice su nam u banani
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 14:15   #123
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
pa gle, ja sam se u tom plavom jako često vozio, u crvenom nisam baš često. crveni ima puno udobnija sjedala, nije toliko bučan kao plavi (ako u plavom sjedneš u polovicu u kojoj motor radi), a o čistoći ne volim raspravljati jer ja svaki vlak smatram prljavim mjestom.
ako pričamo o plavom s ljubičastom unutrašnjošću (obnovljeni), onda se slažem da je udobniji od crvenog.

ali i ti i ja se slažemo u jednom: željeznice su nam u banani
definitivno ali bar kad imamo takve vlakove da ih održavaju čistima, a ne da mi se riga svaki put,
za nagibni zagreb-osijek, sve pohvale
__________________
život je borba nastoj pobijediti, i ako ne uspiješ nemoj tugovati
dinis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 14:39   #124
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
ajde boldajte ono "u Hrvatskoj". opet izvlačite iz konteksta. dakle, obadva ova su neudobniji od ovog iako izvana ne izgleda tako. ajde, ove obnovljene macose mogu proći, ali stare su strava i užas za sjedenje.

(mea culpa: nisam uzeo u obzir lokalne vlakove sastavljene od lokomotive i vagona, iako su ovi vagoni opet daleko neudobniji od "istarsko-zadarskih" vlakova
Khm... ako su istarsko-zadarski vlakovi ovi vlakovi onda ja ostajem zapanjen činjenicom da ih je netko opisao kao udobne

Stvarno nisam pipkav oko transporta ali ovi crveni su najgori vlakovi koje sam ikad isprobao, čak su i oni u Aziji bolji.
Sjedala su izuzetno tvrda, mjesta za noge nema (a ja sa svojih 18x cm visine i ne iskačem previše od prosječnih gabarita). Osim toga unutrašnjost vlaka smrdi, pogotovo kad zimi roknu grijanje. Zadnji put sam ga koristio prije 2-3 godine i nakon sat vremena mi je od čudnog ''mirisa'' skoro pozlilo.

I još nešto, ako su ovi vagoni oni klasični kupeovski, kako, ali kako mogu biti neudobniji od ovih gornjih crvenih?

x-type, jesi li se ikada vozio ovim istarskim, jer aki si isprobao samo ove zadarske možda se radi o različitim verzijama?
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 14:52   #125
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Khm... ako su istarsko-zadarski vlakovi ovi vlakovi onda ja ostajem zapanjen činjenicom da ih je netko opisao kao udobne

Stvarno nisam pipkav oko transporta ali ovi crveni su najgori vlakovi koje sam ikad isprobao, čak su i oni u Aziji bolji.
Sjedala su izuzetno tvrda, mjesta za noge nema (a ja sa svojih 18x cm visine i ne iskačem previše od prosječnih gabarita). Osim toga unutrašnjost vlaka smrdi, pogotovo kad zimi roknu grijanje. Zadnji put sam ga koristio prije 2-3 godine i nakon sat vremena mi je od čudnog ''mirisa'' skoro pozlilo.

I još nešto, ako su ovi vagoni oni klasični kupeovski, kako, ali kako mogu biti neudobniji od ovih gornjih crvenih?

x-type, jesi li se ikada vozio ovim istarskim, jer aki si isprobao samo ove zadarske možda se radi o različitim verzijama?
ista verzija, definitivno, jos su vjerojatno i prljaviji od istarskih, uzas
__________________
život je borba nastoj pobijediti, i ako ne uspiješ nemoj tugovati
dinis is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 14:55   #126
Ne znam onda... meni je nevjerovatno da netko kaže da su udobniji od ičega a da je taj u trenutku vožnje bio pri svjesti.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 15:03   #127
ja imam traume od plavih koji imaju tvrda sjedala i naslone pod 90°, crveni bar imaju nagnute naslone. također mi je + kod crvenih što imaju autobusni raspored sjedala pa koljena imaš u naslonu, a ne da se trkaš s nekom babom koja ti sjedi prekputa tebe. da smrde - smrde.

vagoni - ovaj vagon koji sam stavio na slici nije kupejac, a sjedala su toliko tvrda da ti je vožnja u ovom crvenom vlaku skroz poželjna! a stavio sam njega jer je taj vagon zamišljen za lokalne linije i najčešće ga možeš vidjet na linijama prema Varaždinu i Čakovcu. kupejci na lokalnim vlakovima su obično također skršeni, ali koliko god da su skršeni, udobniji su od svega ovdje prikazanog
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 15:11   #128
Šinobus je ipak izraz za ovakvu vrstu vlakova: Link. Na svu sreću, takvi više ne voze u HR. Jednom sam se imao priliku voziti s njim na relaciji VZ-ZG, mislio sam da ću ostati bez bubrega. A tek smo bili u Zaboku....
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 20:42   #129
karta ti se zove interrail imaš gore link na njihovu stranicu
kaj briješ na tekmu
ja si isto razmišljam o vlaku uzet si kartu 5dana vožnje iskoristivih u 10 dana i otići gore
cjena je 159 €
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2007., 23:29   #130
a ono, brijo sam mozda i na tekmu ako se poklopi sa mojim stanjem.... ako se prije negdje ne razbijem ili ne zavrsim negdje drugdje....
dariio is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 07:31   #131
Thumbs up Vlak/ Autobus do Bratislave iz zg

Dakle,
Planiram ic iz zagreba do bratislave na par dana.
Zanima me koliko bi dosla karta sa busom ili vlakom (sta god je jeftinije).
Cuo sam da je jeftinija varijanta ici iz zg do Beca, pa onda do Bratislave.

Posto trenutno nisam u zagrebu, nemogu pogledat cijene, pa ako neko ima iskustva ili radi na kolodvoru .. mozda moze pomoc

fala!
propalitet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 16:16   #132
vlak ti se isplati ici u svakom slucaju preko Beca jer direktnu liniju iz Zagreba nemas (bila je sezonska ljetna). jedino se imas malo setat po Südbahnhoffu s 19. na 5. peron to ti je cca 10-15 min hoda.

mozes i preko Budimpeste, ali u prosjeku je put preko Budimpeste do Bratislave dulji 2-3 h.

odi na www.bahn.de pa si kombiniraj sto ti najbolje odgovara. imas i link sa www.hznet.hr (medjunarodni vozni red).

za buseve ne znam.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2007., 19:39   #133
Quote:
dinis kaže: Pogledaj post
najudobniji vlakovi jesi se ti vozio tim vlakom? udobnost ravna nuli, a o čistoći to je već druga priča,
i stvarno je prihvatljiv da vozi toliko dugo, a što se tiće udobnosti, vjeruj mi da je klasični šinobus imao udobnija sjedala nego ovaj šved,
a gdje su to našli, na švedskom groblju starih vlakova
pa ti se očito nisi vozio s mađarom a mi koji se moramo vozit u zg svaki dan s tom katastrofom već rigamo . Uvijek gužve i kašnjenja a udobnost u pm
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 14:07   #134
HŽ - JEDNODNEVNI IZLET U VENECIJU I BUDIMPEŠTU

..jel ima netko da je putovao s hž-om na ove jednodnevne izlete i kakva su mu iskustva..
markol2940 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 01:34   #135
Quote:
markol2940 kaže: Pogledaj post
..jel ima netko da je putovao s hž-om na ove jednodnevne izlete i kakva su mu iskustva..
Kakav je to jednodnevni izlet...Pa do Pešte ima cca 6 sati vlakom a do Venecije možda i više...dođeš tamo kažeš dobar dan i ideš nazad?
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 12:51   #136
Quote:
Explorer kaže: Pogledaj post
Kakav je to jednodnevni izlet...Pa do Pešte ima cca 6 sati vlakom a do Venecije možda i više...dođeš tamo kažeš dobar dan i ideš nazad?
zapravo bi se Venecija mogla izvesti jer postoji noćni vlak u oba smjera bez presjeda.
Budimpeštu bi bilo teško iskombinirati. postoji ranojutarnji vlak za tamo, ali zadnji se vraća u 17 h pa bi to ličilo na "jo nápot kivánok - viszontlátásra"
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 14:56   #137
Ja sam prije godinu-dvije isla vlakom Zagreb-Bec.

Cijena povratne karte je bila 750 kn, a voznja je trajala kilavih i ubitacnih 7,5 sati.

Ne velim da okolica nije bila predivna, ali...
__________________
Ptičica! :)
Ipanema is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 08:48   #138
Putovanjem EuroNight vlakom Venezia pruža Vam se mogućnost da u jednom danu obiđete povijesno i kulturološki bliske i zanimljive Budimpeštu ili Veneciju.

Vlak iz Budimpešte polazi u 17.00, sa Zagreb GK u 23.35, a u Budimpeštu stiže u 7.16 sati. Vlak iz Venecije polazi u 21.27, sa Zagreb GK u 4.56, a u Veneciju dolazi u 10.58 sati.

Cijene prijevoznih karata za 2. razred iznose od 15,00 eura (112,00 kn, ograničen broj mjesta) na relaciji Zagreb - Venecija, odnosno 28,40 eura (211,58 kn) na relaciji Zagreb - Budimpešta - Zagreb (cijena u kunama ovisi o tečaju eura).


Da ne nagađamo koliko putavanja traju i koliko se ima vremena za obilazak.
Sad znate pa koje je vaše mišljenje?
markol2940 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 13:52   #139
gle, znamo to sve. vlak u Budimpeštu dolazi u 11 h. 6 h za obilazak Budimpešte je jako malo. ali ako te veseli, odi. vidjet ćeš barem nešto.
Veneciju sam rekao da bi se moglo iskombinirati jer se ima nešto više vremena.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2008., 02:39   #140
mogu li se u hrvatskoj zelj. karte online rezervirati? ili dal se npr. u rijeci mogu kupiti karte za relaciju zagreb-budimpesta?
djizus1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:04.