Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Chat teme

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2010., 16:17   #35921
Quote:
KoFFin_KaT kaže: Pogledaj post
Osobno znam da je moj problem okolina i preveliko opterecivanje drugim ljudima i njihovim problemima, zelja da svima pomognem i budem obzirna prema njima, steknem dobar dojam ali okolinu nazalost sad jos nemogu mjenjati. Ocito treba manje dozivljavati situacije i neke ljude...
Ma kao da o meni govoris!
Sofi L is offline  
Old 26.08.2010., 16:31   #35922
Quote:
Sofi L kaže: Pogledaj post
Ma kao da o meni govoris!
Ne valja opet krivit druge ali eto da smo zivili na drugaciji nacin, u drugoj okolini, zdravijoj, obzirnijoj, toplijoj...neki ljudi ko da zele svade i zele se pravit pametni, crpe iz tebe energiju; a jednostavno nisi u situaciji maknut se od njih. Doslovno idu za tobom i prcaju te tako dugo dok ne puknes (onda ko da postignu nirvanu i pa se prave zrtve) S jedne strane pa ja imam i konjske zivce...
Trudis se, trudis ko debil, radis, okupiras se, trudis zivit zdravo...i onda te takvi sjebu, a sta je nabolje stalo ti je do njih...izgubis volju i najradije bi spavao 2-3 dana. I onda si kao ljencina.
KoFFin_KaT is offline  
Old 26.08.2010., 18:43   #35923
Quote:
KoFFin_KaT kaže: Pogledaj post
Osobno nisam bas u toku s tim, ali kolko znam to je pristup usmjeren da se na neki nacin otkrije uzrok tvojoj anxioznosti, tj. zasto si bas u toj situaciji u njoj; vracas se u proslost...uglavnom traze se uzroci problema. Vjerovatno se vraca u proslost da se prvo ti problemi srede pa da mos dalje. Uglavnom laik sam na tom podrucju tako da bolje da se malo raspitas dalje. Osobno znam da je moj problem okolina i preveliko opterecivanje drugim ljudima i njihovim problemima, zelja da svima pomognem i budem obzirna prema njima, steknem dobar dojam ali okolinu nazalost sad jos nemogu mjenjati. Ocito treba manje dozivljavati situacije i neke ljude...

to je to! to je i moj problem između ostalog i nikako da shvatim da boli ljude ona stavr za druge. ljudi su jednostavno zli i nadasve sebični! ne mogu shvatiti da danas je tako malo humanih i brižnih ljudi
ELICEA is offline  
Old 26.08.2010., 18:45   #35924
Quote:
KoFFin_KaT kaže: Pogledaj post
Ne valja opet krivit druge ali eto da smo zivili na drugaciji nacin, u drugoj okolini, zdravijoj, obzirnijoj, toplijoj...neki ljudi ko da zele svade i zele se pravit pametni, crpe iz tebe energiju; a jednostavno nisi u situaciji maknut se od njih. Doslovno idu za tobom i prcaju te tako dugo dok ne puknes (onda ko da postignu nirvanu i pa se prave zrtve) S jedne strane pa ja imam i konjske zivce...
Trudis se, trudis ko debil, radis, okupiras se, trudis zivit zdravo...i onda te takvi sjebu, a sta je nabolje stalo ti je do njih...izgubis volju i najradije bi spavao 2-3 dana. I onda si kao ljencina.
i to je istina. svak je jednim dijelom krojač svoje sreće, al kako se maknut od okoline koja te hebe u zdrav mozak iz dana u dan?
ELICEA is offline  
Old 26.08.2010., 20:35   #35925
Quote:
KoFFin_KaT kaže: Pogledaj post
Osobno nisam bas u toku s tim, ali kolko znam to je pristup usmjeren da se na neki nacin otkrije uzrok tvojoj anxioznosti, tj. zasto si bas u toj situaciji u njoj; vracas se u proslost...uglavnom traze se uzroci problema. ......
prosla kbt i uzroke nasla sama, ne na terapiji.
kbt sluzi najvise za prepoznati obrasce ponasanja (vodi se dnevnik u kojem biljezis svoje misli i osjecaje u odredjenim situacijama) te se uci promjeniti ih. mjenjas svoje reakcije, misli i na kraju i osjecaje.
meni je super. i dan danas (godinama nakon kratke kbt) to koristim.
smemy is offline  
Old 26.08.2010., 20:38   #35926
bila sam odsutna neko vrijeme te sam proletjela napisane stranice ali nisam vidila jel' se javljala anthony?! nadam se da nije imala velike nus pojave i da je vec sasvim dobro?!
veliki pozdrav i orbitu
naravno i svima ostalima
smemy is offline  
Old 27.08.2010., 01:13   #35927
Quote:
smemy kaže: Pogledaj post
prosla kbt i uzroke nasla sama, ne na terapiji.
kbt sluzi najvise za prepoznati obrasce ponasanja (vodi se dnevnik u kojem biljezis svoje misli i osjecaje u odredjenim situacijama) te se uci promjeniti ih. mjenjas svoje reakcije, misli i na kraju i osjecaje.
meni je super. i dan danas (godinama nakon kratke kbt) to koristim.
To je super terapija, osobno koliko sam proucila, mislim da bi uvelike pomoglo ne samo kod anksioznosti nego i kod puno vise stvari - tipa upoznavanja samog sebe i svojeg "bitka". Dakle ti si to onako samouko ili? Ali ono...placa se brdo love, ili se ceka na red po 6 mj. Ajme...pricala sam neki dan s doktoricom opce prakse s kojom sam jako dobra, sama mi je rekla da kao doktorica ima povremene anksiozne i depresivne faze i da nebi vjerovala koliko ljudi trazi uputnice i muku muci s tim!

ELICEA - da istina, jako je vazno MAKNUT se od ljudi koji ti stete, mada je to ponekad nemoguce, ja sam se stvarno isto iznenadila koliko takvih ima - koji te vjecno opterecuju s tvojim problemima, ali ne tipa sad kad mi pricamo - nego idioti koji ti govore tako banalne stvari i pretvaraju to u tako vazne stvari, doslovno idu za tobom (a kad izgubis toleranciju i izderes se na njih samo sto ne placu)...ono, pomislis pusti me na miru. Mozda nisu svi zli, ali ne kuze jednostavno da to ponasanje nije u redu. Ko neki tumor/kvar u kolektivu. Pa ako si u kurcu, po mom trebas bit okruzen s ok ljudima, pricat zdrave teme, radit ok stvari...ili ona ekipa koja mrzi svijet. Ma daaaj...bas ljudi koji su svasta prosli stoje cvrsto na zemlji i bore se pokusavaju pomoci sebi i drugima (naravno ponekad pase slusat i "mazohisticki" radit depresivne stvari kad si u depri...ali pa zamisli ako to radis 24h 3 mj. za redom nece bit ok, onda radis ono sto te veseli koliko god bilo tesko) a ne razmazeni energetski vampiri koji samo pljuju po necemu, a zive prakticki ko "bubreg u loju". Iscrpi te to. Svi imamo svoje "zute" minute kad smo i sami kradljivci tude "energije" (naravno - postoji balans, trenuci kad je imamo pravo uzeti) ali neki ljudi ih imaju 24 sata na dan. Pa zbog toga danas i je toliko anksiozne i depresivne ekipe!

Zadnje uređivanje KoFFin_KaT : 27.08.2010. at 01:22.
KoFFin_KaT is offline  
Old 27.08.2010., 01:34   #35928
Uh ...bas ste se raspisali.
Ljudi su čudo! Svi se žale na to kako su ljudi pi*de a ne vide da su i oni sami takvi. Ja sam vecinu svog zivota pokusala takve ljude usmijeriti i objasniti im da bi bilo ok barem tu i tamo pitat , ej draga, kako si?, pa onda krenuti sa svojim problemima. Umjesto da sam se maknula, neee, ja i dalje slusam i one najbanalnije zalopojke i pokusavam pomoc. Ljudi oko mene me zovu The shrink. I di me to dovelo? Shrinku. Ironicno, ne?
Ne znam... No ja volim pomoci ljudima oko sebe, zadah si ulogu dobre samaritanke.

recimo kad dodjem svom shrinku, onda mu prvih 5 minuta kroz smijeh govorim kak je meni blentavo biti tu jer poatoje ljudi sa veeeelikim problemima. I onda se oboje smijemo uz njegovu recenicu- ti si mi najtezi slucaj, mala.
No to sam ja, uvijek okrecem na salu, sa svakim svojim problemom i neuspjehom se sprdam,i eto di sam.
Sama cinjenica da sam tu je velik korak za
mene, iako i tu u vecini postova sve pisem kroz salu.
coco.t. is offline  
Old 27.08.2010., 04:48   #35929
Quote:
coco.t. kaže: Pogledaj post
Uh ...bas ste se raspisali.
Ljudi su čudo! Svi se žale na to kako su ljudi pi*de a ne vide da su i oni sami takvi. Ja sam vecinu svog zivota pokusala takve ljude usmijeriti i objasniti im da bi bilo ok barem tu i tamo pitat , ej draga, kako si?, pa onda krenuti sa svojim problemima. Umjesto da sam se maknula, neee, ja i dalje slusam i one najbanalnije zalopojke i pokusavam pomoc. Ljudi oko mene me zovu The shrink. I di me to dovelo? Shrinku. Ironicno, ne?
Ne znam... No ja volim pomoci ljudima oko sebe, zadah si ulogu dobre samaritanke.

recimo kad dodjem svom shrinku, onda mu prvih 5 minuta kroz smijeh govorim kak je meni blentavo biti tu jer poatoje ljudi sa veeeelikim problemima. I onda se oboje smijemo uz njegovu recenicu- ti si mi najtezi slucaj, mala.
No to sam ja, uvijek okrecem na salu, sa svakim svojim problemom i neuspjehom se sprdam,i eto di sam.
Sama cinjenica da sam tu je velik korak za
mene, iako i tu u vecini postova sve pisem kroz salu.
Slazem se ovo za salu... to je ok, i ja imam takav pristup, pa anksioznost i je ironicna. Recimo uhvati nas u najgorim situacijama...od uvijek obozavam komunikaciju s javnoscu, seminare i javne nastupe i eto tuke napravila mi je strah od straha da izbjegavam takve situacije sto vise mogu...a jbg. zato 90% ljudi ne iskoristi svoj talent. A cesto oni bez manje talenta uspiju...jer eto nemaju te probleme.
Ja polako pokusavam ignorirati neke banalne "probleme"; jedno je utjesiti frendicu koju je decko prevario...i smisljati osvetu ...a drugo je slusati nekoga po 100x kako te tlaci i govori ti o nekim ljudima koje ni ne poznas. A kad ti kazes neku svoju pricu cujes samo mhh...aha! Grr.
KoFFin_KaT is offline  
Old 27.08.2010., 08:57   #35930
Quote:
coco.t. kaže: Pogledaj post
No to sam ja, uvijek okrecem na salu, sa svakim svojim problemom i neuspjehom se sprdam,i eto di sam.
Super je kad svijet oko sebe možemo gledati kroz šalu i okrenuti na humor. I sama volim biti u takvom društvu i ponašati se na isti način.
Ipak ima jedan problem. Moja šrinkica veli da je okretanje na šalu zapravo pokušaj umanjivanja problema i sprečava nas da vidimo kakav je on stvarno. Zapravo, humor nam je odličan obrambeni mehanizam.
Ipak, pretjerano okretanje na šalu sprečava nas u rješavanju problema, pa kao što coco kaže "i eto di smo".
Sorbet is offline  
Old 27.08.2010., 10:50   #35931
Quote:
Sorbet kaže: Pogledaj post
Super je kad svijet oko sebe možemo gledati kroz šalu i okrenuti na humor. I sama volim biti u takvom društvu i ponašati se na isti način.
Ipak ima jedan problem. Moja šrinkica veli da je
Quote:
okretanje na šalu zapravo pokušaj umanjivanja problema i sprečava nas da vidimo kakav je on stvarno.
ja znam isto tako, da smanjim bol, pričam na pt u ironičnom tonu, ali zato dr to odmah prepozna

Zapravo, humor nam je odličan obrambeni mehanizam.
apsolutno se slažem.
ray of light is offline  
Old 27.08.2010., 17:14   #35932
Quote:
Sorbet kaže: Pogledaj post
Super je kad svijet oko sebe možemo gledati kroz šalu i okrenuti na humor. I sama volim biti u takvom društvu i ponašati se na isti način.
Ipak ima jedan problem. Moja šrinkica veli da je okretanje na šalu zapravo pokušaj umanjivanja problema i sprečava nas da vidimo kakav je on stvarno. Zapravo, humor nam je odličan obrambeni mehanizam.
Ipak, pretjerano okretanje na šalu sprečava nas u rješavanju problema, pa kao što coco kaže "i eto di smo".
Okretanje, generalno, neceg na salu u drustvu je po mom apsolutno ok i nuzno ponekad, pa zasto sad da dodem u neko drustvo koje je van toka i pocinjem ih opterecivati kako sam u ku***? Pa to i vecina ekipe danas radi, upravo ona od koje pokusavam bjezati (sto smo prije raspravljali). Prokomentirat cu eventualno nesto u svom tonu. Ali eto sve u granicama normale, moramo biti svjesni problema, naravno. Heh. S tim se slazem.
KoFFin_KaT is offline  
Old 27.08.2010., 23:00   #35933
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
apsolutno se slažem.
Rejica, samo da te pozdravim. Ja malo zalutala pa vidim da si još tu. Nisam baš čitala, jesi li dobro? Ja se borim još uvijek, ali funkcioniram kako-tako. Skidam se sa Seroxata već dva mjeseca. Pola svaki drugi dan i nikako prestati potpuno. Helexa uopće ne pijem. Javim ti se još. I Dukici veliki poz... i svima onima koji su tu stari i novi.
__________________
Ništa nije za vječnost, osim nas samih.
Magdica is offline  
Old 27.08.2010., 23:07   #35934
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
nikad, nikad ne dolazi bez razloga, uvijek neki potisnuti osjećaj kojeg organizam
ne može istrpiti. trebala bi ići na psihoterapije kod liječnika koji te ne poznaje pa je zato objektivniji. min. 45min.x1 tjedno.
Dobro zboriš, ali meni bude malo previše tih razloga, pa se onda ja divim sama sebi kao sam ja dobro.
__________________
Ništa nije za vječnost, osim nas samih.
Magdica is offline  
Old 27.08.2010., 23:13   #35935
Quote:
ELICEA kaže: Pogledaj post
elkea? jel ti poznata elicea?
ja to od sutra trebam početi uzimati? koja je dijagnoza? ima li strah od straha? boji li se biti sama. ići u grad, voziti, ići u dućane? ja doslovno ne izlazim iz kuće sama nikud. i to traje mjesec dana od kad sam se tako reći srušila na trgu jer sam imala prejaki panični napad.
Kad bih te mogla barem utješiti. Strah od straha je moj vječni pratitelj kroz život, ali saživila sam s njime i pokušavam ga prikriti maksimalno izbjegavajući situacije koje bi mogle dovesti do pogoršanja ili PA.
__________________
Ništa nije za vječnost, osim nas samih.
Magdica is offline  
Old 28.08.2010., 01:03   #35936
Quote:
Magdica kaže: Pogledaj post
Kad bih te mogla barem utješiti. Strah od straha je moj vječni pratitelj kroz život, ali saživila sam s njime i pokušavam ga prikriti maksimalno izbjegavajući situacije koje bi mogle dovesti do pogoršanja ili PA.
Ali da, izbjegavanje nije apsolutno nikakva solucija. Ja moram imati javne nastupe, kuzis...o tome mi ovisi puno toga. Mada tesko je. Anksioznost sama po sebi nestaje cim si stariji, i sta s 50 cu graditi karijeru s odnosima s javnoscu? Npr. Pa osobno mislim da su svi tu jako sposobni i talentirani ljudi, koji bi mozda bili jos sposobniji da nemaju anksioznost. Ja mislim da bi bas morali ignororati PN i anksioznost i ici u te situacije koje su ga i prouzrocile i tako pa ce valjda i nestati...ili cugni malo zestokog prije, taman za 1 prst. Hehe, a cuj salim se to nikako nije rjesenje.
Kako neki koji piju po brdo ljekova jos uvijek muku muce s tim u tako velikom mahu? Dosta ekipe se tu vrti u krug. Kuzim to u potpunosti, ali cuj valjda svatko ima svoju tehniku.
Ovo je ok stranica za PN - http://www.anksioznost.net/izlecenje-napada-panike valjda ste vec bacili oko na nju.

Zadnje uređivanje KoFFin_KaT : 28.08.2010. at 01:09.
KoFFin_KaT is offline  
Old 28.08.2010., 01:12   #35937
ja mislim da ima neka knjiga od dale carnegie-a , kako steci samopouzdanje i savladati govornicko umijece.
http://www.biblio.com/dale-carnegie~98036~author
Hannah 3 is offline  
Old 28.08.2010., 03:40   #35938
Quote:
hannah3 kaže: Pogledaj post
ja mislim da ima neka knjiga od dale carnegie-a , kako steci samopouzdanje i savladati govornicko umijece.
http://www.biblio.com/dale-carnegie~98036~author
Ok bi je bilo prouciti, samo sto je anksioznost opet slucaj za sebe, nema bas neke veze s samopouzdanjem heh.

Zadnje uređivanje KoFFin_KaT : 28.08.2010. at 03:49.
KoFFin_KaT is offline  
Old 28.08.2010., 08:51   #35939
Quote:
KoFFin_KaT kaže: Pogledaj post
Ok bi je bilo prouciti, samo sto je anksioznost opet slucaj za sebe, nema bas neke veze s samopouzdanjem heh.
Naprotiv, manjak samopuzdanja itekako može izazvati anksioznost
Sorbet is offline  
Old 28.08.2010., 09:01   #35940
Quote:
KoFFin_KaT kaže: Pogledaj post
Ali da, izbjegavanje nije apsolutno nikakva solucija.
Ovo je ok stranica za PN - http://www.anksioznost.net/izlecenje-napada-panike valjda ste vec bacili oko na nju.
Slažem se. I ja sam "javna" osoba. Naime, u kontaktu sam satalno sa ljudima, niz nepredevidivih situacija, ali nemam baš socijalnu fobiju, ali gdje su okupljene mase ljudi tražim mjesto s kojeg mogu neprimjetno zbrisati ako osjetim nelagodu. Strah od vožnje na dugim relacijama je također moj problem i da ne nabrajam... borba je vječita.
__________________
Ništa nije za vječnost, osim nas samih.
Magdica is offline  
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:44.