Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2011., 09:14   #21
mislim da je isplativije uzeti pravi, domaći med jer bi u njemu trebalo biti i propolisa i matične mliječi (u nekom obliku, ili barem tih bitnih sastojaka kojinam čine dobro)
najčešće su svi ti preparati u ljekarnama samo uzimanje novaca od kupaca
__________________
'Come, and trip it as ye go,
On the light fantastick toe.'
*RE* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2011., 20:56   #22
Quote:
*RE* kaže: Pogledaj post
mislim da je isplativije uzeti pravi, domaći med jer bi u njemu trebalo biti i propolisa i matične mliječi (u nekom obliku, ili barem tih bitnih sastojaka kojinam čine dobro)
najčešće su svi ti preparati u ljekarnama samo uzimanje novaca od kupaca
Svakako je isplativije uzeti med. To je najpoznatiji pčelinji proizvod, ali i najmanje vrijedan, u svakom smislu, od svih darova pčela.

Nepobitna činjenica je da u njemu nema propolisa i matične mliječi. Može ga biti samo ako u njega umiješamo navedeno.

Pripravci sa medom, peludom, propolisom i prirodnom matičnom mliječi, koje i sami radimo isključivo od proizvoda naših pčela (uključivo i matičnu mliječ), pokazali su se vrlo učinkoviti kod raznih zdravstvenih tegoba.
__________________
APITERAPIJA - liječenje pčelinjim proizvodima
Matica4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2011., 14:12   #23
Propolis koristimo za imunitet i to samo 5 kapi dnevno, (curica 3ipo godine) i stvarno smo prošli zimu bez antibiotika

Problem je šta ima streptekoku i dr nas je upozori da dobro moramo čistiti stalno cureći nosić. Sad me zanima dali mogu u fiziološku otopinu ukapat 1 kap propolisa (dječjeg) pa sa tim ispirat nos? jel može oštetit sluznicu??
andjela1502 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2011., 12:56   #24
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
jesi iz RH?
i koliko te kostala ta bocica sa dostavom?
cijena dostave bi me zanimala s obzirom da se radi o BIH
I ako tko zna preporuku pcelara sa cijenom maticne mlijeci u svjezem obliku.
najljepsa hvala
Koliko znam oni donose na vrata u RH pa pitaj, brzo odgovaraju.
__________________
Samo bez egotripova, please ...
Raiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2011., 12:32   #25
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
jesi iz RH?
i koliko te kostala ta bocica sa dostavom?
cijena dostave bi me zanimala s obzirom da se radi o BIH
I ako tko zna preporuku pcelara sa cijenom maticne mlijeci u svjezem obliku.
najljepsa hvala
Pa tko kaže da nemaš u Hrvatskoj?
PIP ima: Matična mliječ klikni lijevo na izborniku
imbrod is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2011., 13:18   #26
Quote:
imbrod kaže: Pogledaj post
Pa tko kaže da nemaš u Hrvatskoj?
PIP ima: Matična mliječ klikni lijevo na izborniku
U ovom slučaju imaš u Hrvatskoj, ali ne hrvatsko.
__________________
APITERAPIJA - liječenje pčelinjim proizvodima
Matica4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2011., 21:02   #27
Quote:
Matica4 kaže: Pogledaj post
U ovom slučaju imaš u Hrvatskoj, ali ne hrvatsko.
A čija je ta?
imbrod is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2011., 14:10   #28
Quote:
imbrod kaže: Pogledaj post
Pa tko kaže da nemaš u Hrvatskoj?
PIP ima: Matična mliječ klikni lijevo na izborniku
Ispričavam se za krivi link ranije, ovo je ispravan: Matična mliječ
imbrod is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 16:19   #29
pozzz..
kupila bi matičnu mliječ za svoga dvogodišnjeg sinčića, koji ima česte upale angina i prehlade i da se više makne od antibiotike jer u mjesec dana dr. mu je prepisao čak tri različita ant.- prestrašno
čula sam da su dobre ampule gelee royal od medex-a( cca 150 kn dostatno za 1 mj. korištenja), ali ja sam pomalo skeptična na farmaceutske pripravke... zanima me jel tko davao djeci taj proizvod...???
i ako tko ima iskustva sam naruđbom MM od pčelarstva Radošević u Bednji, mislim da bih radije kod njih naručila, je da su dosta skuplje ali mi se čini ipak izvorno, u njih je 35 g bočica 400 kn + 50 kn dostava- dostatna za 2 mj.konzumiranja ako dajem djetetu jer tada ide pola kuglice.. rekli su mi da se drži u frižideru i da je mogu isporučiti već sljedeći dan..
pa ako netko ima koju informaciju....
bubulino is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 10:08   #30
@bubulino - jesi li probala možda djetetu davati nativni propolis?
Moja sestra ga daje svojim kikićima, i za sada su prilično zdravi... Dogodi se šmrckanje tu i tamo, ali ništa senzacionalno!
Naišla sam na članak u kojem se spominje taj nativni propolis za djecu pa probaj - nemaš kaj izgubiti!
http://www.ordinacija.hr/zdravlje/oh...jele-obitelji/
blue_berry is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2011., 18:13   #31
U Hrvatskoj ima i previše matične mliječi kineskog porijekla. Na žalost stigla je uz liofiliziranu i ona u prirodnom obliku. Pouzdano znam da je tako.

Za mene nije problem u tome što je na tržištu ta koneska matična mliječ, nego što se podvaljuje korisnicima kao domaći proizvod.

Kako je proizvodnja mliječi dosta zahtjevna, nije lako dobiti velike količine, tako da pravi proizvođači, uspiju prodati svoj proizvod, unatoč sveprisutnoj reklami nekih koji to nisu, i uz slini angažman na tržnicama, ne mogu biti. Ipak, uočava se smanjenje prodaje.

Što je riješenje za prave proizvođače? Zatražiti od inspekcijskih službi da takav nepošten posao prekinu, ili također početi prodavati kinesku matičnu mlieč uz veliku reklamu i niže cijene od trenutnih, za što ima itekako prostora s obzirom na nabavnu cijenu.
__________________
APITERAPIJA - liječenje pčelinjim proizvodima
Matica4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2012., 18:57   #32
IMUNOMED-prirodno jačanje imuniteta organizma

www.medel.i-mall.hr
__________________
Putopisi..Gastro..
krlezana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2012., 20:21   #33
Negdje sam pročitala da se matična mliječ mora jesti samo ujutro, malom žličicom, na prazan želudac. Da se to mora staviti pod jezik. Sada to ne mogu pronaći, može li mi netko potvrditi da sam točno zapamtila. Trebam li još nešto znati?


Kupila sam matičnu mliječ na piaci kod čovjeka iz Verunića, s Dugog otoka. To je mliječ pomješana s medom.

Zadnje uređivanje Zora Evenei : 02.03.2012. at 21:03.
Zora Evenei is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 12:04   #34
Maticnu mlijec mozete nabaviti na Dolcu, stand od Agrofavorita. Pakirana je u bocicama po 10 g, cuvana je u hladnjaku. Cijena je 100 kn. Ako imate nekih pitanja mozete se javiti na pp. :-)
black panthere is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 00:41   #35
Quote:
andjela1502 kaže: Pogledaj post
Propolis koristimo za imunitet i to samo 5 kapi dnevno, (curica 3ipo godine) i stvarno smo prošli zimu bez antibiotika
Ovo bi preporučio i odraslima.
Ovu zima sam i sam od pčelara kupio propolis i u čaj svaki drugi dan po 3-4 kapljice u čašu od 2dcl.

Niti gripe niti ičega
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 22:29   #36
Smije li se propolis konzumirati sipanjem par kapi u šalicu toplog čaja? Da li mu nadmlačne temperature uništavaju ljekovita svojstva? (Za med sam čuo da se ne smije stavljati u vrući čaj)...
__________________
mrmlj
zdenkoooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 00:14   #37
Quote:
zdenkoooo kaže: Pogledaj post
Smije li se propolis konzumirati sipanjem par kapi u šalicu toplog čaja? Da li mu nadmlačne temperature uništavaju ljekovita svojstva? (Za med sam čuo da se ne smije stavljati u vrući čaj)...
Ne. Dolazi do oštećenja svojstava.
Ako ga već stavljate, stavite ga u mlaki čaj (temp. ispod 47°C) ili u mlijeko.

Najbolje je u jednu veliku žlicu uzeti malo meda i na njega kapnuti propolisa i to progutati.
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 01:31   #38
Propolis je odličan lijek. Ja si stavim par kapi u čaj ili na žličicu stavim malo šećera, i par kapi propolisa i to progutam.
leptirica88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 01:15   #39
Quote:
leptirica88 kaže: Pogledaj post
Propolis je odličan lijek. Ja si stavim par kapi u čaj ili na žličicu stavim malo šećera, i par kapi propolisa i to progutam.
kod afti propolis super pomaže
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2013., 01:17   #40
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
kod afti propolis super pomaže
Proba ga se namazat na aftu ili?
__________________
...you want it darker...
Ztisa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:02.