Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Turske serije

Turske serije Bivši podforum Neprikazano-sapunice

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2013., 02:33   #6181
Emir nije imao kad ni odgovorit na Ferihina pitanja..nasrnula je na njega ko furija..on je smiriva da mogu razgovarat..a ona bi pobjegla na zrak..guši je ...e zna to bit zahebano.

Nek se Feriha sjeti susreta Emira i njene majčice Sanem..da je Emir snalažljiv i da ima skrivene namjere..mogao je i on na hodniku muljat kad su sreli Ruju..izmišljat ..tko je Ruja sa stomakom do zuba..mogla mu je bit rođakinja ..kojoj on treba pomoć jer ju je napustio momak..možda bi Ruja isto pristala na igru..ako bi vidjela da se Emir izmotava i boji..lakši je plijen.

Obrnite malo situaciju..što je radila Fer ..i kako se ponašala i igrala s njim..a kako se Emir ponaša u ovoj situaciji.

Emir ništa ne krije i ne taji..već je pokušao ispričat Ferihi na trajektu..ali je Fer osjetila da nije nešto dobro i lijepo to što bi joj Emir htio kazat a da bi ona htjela čut i znat ..jer Emir ne zna glumit..bio je stisnut i na iglama..pere ga osjećaj krivnje ..on je ko otvorena knjiga..ne zna sakrit osjećaje kao Levi ..naučit će ..život će ga naučit ga ne pokazuje svugdje i svakom ono što osjeća i kako se osjeća..ali Fer to što Emir želi reći odgađa za sutra,da ne pokvari divan dan.A Ruja donijela sličice pokazat tati ..pa se Fer morala suoćit s istinom prije sutra..jer kod Fer do sutra ..traje mjesecima..kad je ona namjeravala Emiru išta ispričat o sebi..a lagala je jako dugo..splet okolnosti Zaboravila Fer što je radila..kako usporedit jedno malo biće kao iznenađenje..naspram gadarija i laži koje su Emira iznenadile i izbacile iz kolosjeka ..ponizile kao čovjeka ..pa sve ono što je slijedilo..batine od Mehe..kletve od Zehre ..Halilovo mučenje..a što sve nije doživio.

Pa Ruja i mali bebač ..su sitnica..ništa tako šokantno..nikom neće naštetit ni nanijet zlo.Ja ne vidim neki problem ...

Što je to toliko moglo potrest i zapanjit ili toliko iznenadit Ferihu..da se boji Ruje i bebeka ..i sad je to veliki problem za Fer...i sad Emir mora osjećat krivnju zbog toga što je dijete možda njegovo...i mora se pravdat i molit za oprost..halooo..zbilja ..Feriha slabo pamti a brzo zaboravi..ili se pravi luda.
Zašto bi Emir bio kriv ..dijete je najbolje što se može desit u nečijem životu.
Valjda ima pravo i on na nešto od života..bilo bi u redu da ga pusti da u miru dočeka ..rođenje tog djeteta ..i da se ustanovi jeli njegovo ili nije.
Čemu panika i bijes..čemu..strah..čemu prigovori a još napadi od strane Fer prema njemu..ajde Fer oladi ..skuliraj se..budi čovjek ako ikako možeš ..bio bi red od tebe....jbt..koja lujka ..još oštrokondža praznoglava..đizas krajst..daleko joj kuća

Zadnje uređivanje Riva Taš Ev : 03.10.2013. at 02:53.
Riva Taš Ev is offline  
Old 03.10.2013., 03:31   #6182
Quote:
M@3X kaže: Pogledaj post
Nije do TV-a, ako mislis na njihove setnje i voznju bicikla i te vesele trenutke.

To je naglaseno bas tim bojama, smedjkastim tonom (kao na starim fotografijama) i pomalo "zamucenom" (ne tako jasnom i ostrom) slikom, jer su to isjecci srece...
Kao kad se neko necega sjeca pa nam to naglase drugacijim bojama...

Tako nam i ovdje naglasavaju taj kolaz sretnih trenutaka...
Jer nije realni tok radnje (bas kao ni sjecanje), nismo culi dijaloge koje su pri tom vodili, vec je to prikaz njihove srece na ostrvu kroz odabrane trenutke.
Da, to, ali cijeli taj period je naglašen tim tonom, efektom, dok su na tom otoku, tako da je bio i realan tok radnje s time, ne samo prikaz sreće, ubrzani uz muziku bez dijaloga evo recimo ona scena gdje su šetali onom uličicom pa je Emir zapazio zlatarnicu, tu se posebno vidi taj ton, a i dijalog su imali na onim gifovima gdje ispijaju nešto iz šalice koje je @Hollys stavila, se isto vidi pa i u sceni kad su sjedili i kad je zazvonio famozni R na Emirovom mobitelu... uglavnom, sviđa mi se.
Stavite gif kad je Feriha stavljala prsten na Emirovu ruku, ili sam ga promašio na temi, idem vidjeti
Aron. is offline  
Old 03.10.2013., 03:57   #6183
Quote:
Aron. kaže: Pogledaj post
Da, to, ali cijeli taj period je naglašen tim tonom, efektom, dok su na tom otoku, tako da je bio i realan tok radnje s time, ne samo prikaz sreće, ubrzani uz muziku bez dijaloga evo recimo ona scena gdje su šetali onom uličicom pa je Emir zapazio zlatarnicu, tu se posebno vidi taj ton, a i dijalog su imali na onim gifovima gdje ispijaju nešto iz šalice koje je @Hollys stavila, se isto vidi pa i u sceni kad su sjedili i kad je zazvonio famozni R na Emirovom mobitelu... uglavnom, sviđa mi se.
Stavite gif kad je Feriha stavljala prsten na Emirovu ruku, ili sam ga promašio na temi, idem vidjeti
U pravu si, nisu samo isjecci srece takvi, ja tek sad vidim (inace sam malkice corava ).
Ali nije bas sve sto se desilo na otoku u toj verziji (konzumiranje braka recimo).

Evo gif da se iskupim
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Old 03.10.2013., 08:33   #6184
Laz ne opravdavam,ali u AFK nema lika koji nije izrekao laz ili presutio istinu.Ne laze samo Fer,laze i Zehra,Mehmet,Riza(Zehri kad je F oteta),Seher,Sanem,Cansu,Koray,Hande,Aysun(skriva pismo od E,bolest),Unal,Ruya i Hulja,Gulsum...Cak i oni likovi koji neki idealizuju nisu bez putera na glavimir,Levent(ne laze samo zbog F,krije i S ne samo za nevjeru vec i ubistvo),Lara(laze da ide u skolu)Nevebahat(krije bolest)...Drugi naziv ove serije mogao je biti "Čik pogodi,istina ili laž".
sreconosica is offline  
Old 03.10.2013., 08:52   #6185
Ali bez obzira na lazi drugih aktera Feriha je jedini krivac u cijeloj prici.Ona siromasna djevojka usudila se upisati na prestizni fax,a pogotovo za to sto se prestavnik "istamb.zlatne mladezi"u nju zaljubio.I u RL zivotu kad pitas vecinu studenata iz manjih mjesta odakle su reci ce da su iz prvog veceg mjesta pokraj njihovog.U ljudskoj je prirodi da se zeli prilagoditi i svidjeti.Ona se samo zelila prilagoditi zivotu van "kaveza".Emir mi je drag cak drazi od F,ali nije ni ona za sve krivac.
sreconosica is offline  
Old 03.10.2013., 09:48   #6186
Koray jadničak,ponašaju se prema njemu ko da je njihova marioneta (Hatiđe i Gulsum),ono Hatiđino upadanje i ko fol čiščenje joj nije trebalo.Da ona mu je punica sve to stoji ali ipak..Ona zna kako je do braka uopće došlo? Ili misli kako su se oženili iz čiste ljubavi? A ona se njemu našla u njegovoj kući prijetiti s time da je on obesčastio njenu kčer i da ne pomišlja na razvod ili išta slično.A nikad ni u najgorem snu ne pomisli kako je Gulsi to htjela.Koray je dobro rekao Gulsum 'moram otići na zrak' jer u kući disat nemože jer mu ova non stop kvoca za vratom,ako ne ona pošalje pojačanje,ili oni sami dođu..:rolleyes

Dva luđaka..Đansu i Halil u istom prostoru Njihove scene su horor ..Još kad sam vidjela Halila a baš sam se odmorila od njegovih ludorija..Evo njega ko grom iz vedra neba..Ono sjedi Đansu na klupici kad ono kamera sa polako pomakiva sa strane..odma sam znala da nesluti na dobro..Halilko iskočio.Još i onaj njegov luđački pogled,uhvati me jeza kad ga vidim Još i ona jeka kad izgovori 'Feriha' pa se njegov glas ponovi milion puta..A ono 'vještice' joj ajme majko..

Napokon je Femir postao Femir.Onaj jastuk kojeg spominjete uopće nisam primjetila na prvom gledanju..jest da je smetala ona lila zavjesa Di bi Turci dali da vidimo malo više Oni to pošteno zakamuflirali,pa ti škilji kroz one rupice od zavjesa,ako možeš Samo sam primjetila to da kad su na krevetu i kad se zagrle samo s glavama tjela im ostanu udaljena kilometrima.Zbog čega?? I još jedna situacija 'krevet je velik' i umjesto da se primaknu jedan kod drugoga oni svako na svoju stranu a između njih praznina..Još bi troje ljudi stalo između njih :rofl ...

Nebi Kuya bila Kuya da ne pokvari bračnu idilu..Ali Feriha neda da se sve sruši.Bravo curo Zbog ćega bi se rastajali sada kad su se sastali Nebranim ja Emira da se razumijemo (možda malo ) pogriješio je..Ali Feriha je odlučila ostati uz njega i tu se stavlja točka na I. A ova Kuya nije baš bistra,nije ni čudo što joj je majka glasnogovornik..Jer cura nezna složiti prosto proširenu rečenicu.
Sanja 453 is offline  
Old 03.10.2013., 10:43   #6187
Sanja kaže:
Samo sam primjetila to da kad su na krevetu i kad se zagrle samo s glavama tjela im ostanu udaljena kilometrima.Zbog čega?? I još jedna situacija 'krevet je velik' i umjesto da se primaknu jedan kod drugoga oni svako na svoju stranu a između njih praznina..

Zbog čega, pitaš.
Nema tu filozofiranja, il tako, il jastuk.
Pa ti biraj!
maraku3 is offline  
Old 03.10.2013., 10:53   #6188

Srce si, znala sam da ćeš mi oprostiti .

Možda bi bilo dobro da neki bace oko na ove slike koje je Hollyss stavila i Emirove rečenice da utvrde gradivo, a pogotovo ove, 1, 2 i i 3.

Feriha Emira nije okrivila za apsolutno ništa, dapače, ona ga razumije u potpunosti. Može biti da nekima sada ipak nije po volji što je Feriha tako lako prihvatila situaciju pa se traži dlaka u jajetu? Što god da ona napravi, nikada neće biti dobro. I da spasi cijelu Afriku od gladi neki bi rekli da je imala tajni interes. Njena reakcija kada je ugledala Kuyu i nakon što su ušli u stan je za mene premirna, pa sve bi mi reagirale poput uragana, ja bih, ne da bih ga samo malko gurkala već bih ga gurala svom snagom od sebe, derala se i 1001 put ga pitala zašto, zašto, što ona hoće, što će on sada, gdje sam tu ja? Feriha je nakon pogleda na onu Kuyu koja je grozna, imala pravo na svako pitanje koje mu je postavila (I on je njoj postavljao pitanja, to je zaboravljeno, znači on na to ima pravo, no ona ne? Krasno.). Ja preko toga ne bih zapravo uopće prošla, no Feriha jest i time samo pokazuje koliko je ona snažna kao osoba i ne dozvoljava da ju drugi poljuljaju kao da je list papira, ona se i usprkos saznanju tako teške stvari i dalje bori za Femir Sarrafoglu, a da se ne bori za novac, već ljubav je i sama rekla na otoku. Potreba da ostane sama je i više nego razumljiva, odjednom je saznala nešto što njoj i Emiru, jer su sada Femir Sarrafoglu, a ne Emir Sarrafoglu i Feriha Yilmaz, mijenja živote iz temelja ako se uspostavi da je dijete njegovo. On je odlaskom samo dodatno uz riječi priznao svoju grešku. Ona je u istoj situaciji nakon saznanja istine bila jača, pokušavala mu je sama objasniti, i to u svakom trenutku koji je ulovila da mu se približi, svjesno je gazila sebe kako bi on uvidio njenu grešku, a on je samo pokunjeno izašao kroz vrata, e pa neka je, i tu se slažem s M@3X, Feriha je hrabrija.
I konačno je pao , dobro da Emir nije pobjegao i po drugi put budući da ga brige more . Nisu nam puno pokazali, no barem su poljupci bili na nivou, Femir .

Jedno pitanje, što bi bilo da je Feriha ostala trudna s nekime nakon jedne noći da se osvećivala Emiru za sve što joj je radio? Na taj njen čin bi se neki zaista zgražali, uvjerena sam u to, dajem ruku u vatru, a Emira se pravda time da nisu bili zajedno, no on nju voli, samo je imao potrebe, to nije ništa i on je i dalje savršen, je da, kako ne, savršenstvo s mnogo kobnih grešaka poput one odvratne ponude, da ne nabrajam i one prijašnje jer je već davno sve napisano. Da je on nakon saznanja da je trudna nasrnuo na nju i gurkao ju kao ona njega, to bi bilo baš ok, potpuno normalno, još bi ispalo da je premlako reagirao, da je ona izašla u toj situaciji van, a on ostao, rekli bi da se ne može suočiti s istinom, a budući da je riječ o njemu, on jadnik nikad grešan ispada paćenik, zar ne? Malo su nerealni pogledi na određene situacije i likove.

Quote:
Ma ne želim se uopće zamarati tim jastukom jastukom. Kao da me nije ona "ljubičasta izmaglica" dovoljno napatila.
Dobro, dobro, nećemo o teorijama zavjere na temu Jastuk .
Ja sam točno znala, odnosno predvidjela sam prije prvog gledanja da će nam nešto ometati vidik, još sam to i napisala prije epizode. I bi tako.

Quote:
Kornelia002 kaže: Pogledaj post
To je bio razgovor nakon sexa. Poruka nam poslata putem golog Fer ramena. Bretele zanemarite
Ovo dobro zvuči, samo opet metar prostora između njih .

Quote:
sreconosica kaže: Pogledaj post
Ali bez obzira na lazi drugih aktera Feriha je jedini krivac u cijeloj prici.Ona siromasna djevojka usudila se upisati na prestizni fax,a pogotovo za to sto se prestavnik "istamb.zlatne mladezi"u nju zaljubio.I u RL zivotu kad pitas vecinu studenata iz manjih mjesta odakle su reci ce da su iz prvog veceg mjesta pokraj njihovog.U ljudskoj je prirodi da se zeli prilagoditi i svidjeti.Ona se samo zelila prilagoditi zivotu van "kaveza".Emir mi je drag cak drazi od F,ali nije ni ona za sve krivac.
Upravo to. Pitam se postoji li zaista u stvarnom svijetu osoba koja nikada nije lagala kao što se insinuira? Laž je u ljudskoj prirodi i to ne možemo mijenjati htjeli mi to priznati ili ne. Laž nitko ne opravdava, samo pokušavamo shvatiti okolnosti koje su do laži dovele. Kao što je sreconosica nabrojala, ovdje nema tko nije lagao, no nečije su laži teže od drugih, a to nisu Ferihine, njene su mica maca u usporedbi s lažima svih ostalih. Opet ponavljam, ne mogu razumijeti toliko ocrnjivanje jednog lika bez ikakvog uporišta, jer da ono postoji, rekla bih samo naprije, ovako, stvarno je malo čudno i čovjek se mora zapitati zašto? Zaista mislim da je razlog Nihal, Hazal ili možda visina, izgled glumice (koji usput, nju ne spriječava da vrhunski odrađuje svoj posao, a kritika to samo potvrđuje)?

Nego, Cansu i Halil na klupici, zajedno, mamaaa!! Još kad je govorio Feriha! Kasnije luda Mrkva i Halilu priznaje da je htjela ubiti Ferihu! Njegova Feriha je njoj ukrala snove! Pa kad je on graknuo vještice! Strava!
__________________
Bolek obmanjuje narod! ♥

Zadnje uređivanje LaVie : 03.10.2013. at 12:12.
LaVie is offline  
Old 03.10.2013., 11:42   #6189
Quote:
LaVie kaže: Pogledaj post
Da je on nakon saznanja da je trudna nasrnuo na nju i gurkao ju kao ona njega, to bi bilo baš ok, potpuno normalno, još bi ispalo da je premlako reagirao, da je ona izašla u toj situaciji van, a on ostao, rekli bi da se ne može suočiti s istinom, a budući da je riječ o njemu, on jadnik nikad grešan ispada paćenik, zar ne? Malo su nerealni pogledi na određene situacije i likove.

Moram se opet ponoviti: ja njega zaista prevolim . Ali se ne želim ni sjećati one njegove šake o zid (jednom prilikom) . Kako je samo spucao taj zid u bijesu .

Btw, dobro si rekla: Feriha je njega samo gurkala, a kako je on nju izgurao u dva navrata van iz svog stana - žestoko!!!

Ma ustvari je ipak najvažnije da je ta njezina mlaka ljutnja i reakcija na ovu situaciju brzo prošla i da mu se (čim se vratio) bacila u naručje . Feeeemiiiirrrr (Sarrafoglu) !!!
Hollyss is offline  
Old 03.10.2013., 12:10   #6190
ne znam, nesto se pitam i sve mi se cini da je feriha kriva za raspad bivse jugoslavije! vi koje toliko osudjujete i pljujete po njoj, ma daj malo oladite, mislim stvarno je preterano! niko nije isti i ne nosi se svako sa svojim problemima na isti nacin, ona je jednostavno takva osoba sa svim svojim manam i vrlinama. prihvatite je vise takvu kakva je jer promjeniti je ne mozete, to su mogli samo scenaristi! FEMIR
cumartesi is offline  
Old 03.10.2013., 12:11   #6191
Femir Sarrafoglu najzad konzumirao brak. Dobro je, cekali smo 8 epizoda.
A sta da kazem za njih, oni su meni preslatki i kad se vole i kad se svadjaju.

Quote:
Fritz kaže: Pogledaj post
Prijevod na Novoj TV je katastrofa. Površno i neprofesionalno. Ako im prevodioci ne znaju prevoditi - neka si pogledaju kako su amateri preveli! Puno logičnije nego "profesionalci". Kaže Fer: Hoćeš li me uvijek tako lijepo gledati?, a Emir odgovara: Hoćeš li se uvijek tako lijepo osmijehivati?

A na Novoj prevedu: Jesi li me uvijek tako lijepo gledao... jesi li se uvijek tako lijepo osmjehivala?
Promašili su vremena - što bitno mijenja smisao!
Nisam sinoc gledala epziodu, ali koliko se secam, radi se o proslom vremenu. Jeste da je prevod na novoj katastrofa, ali ovo su dobro preveli, njihovo je tacno.

Quote:
Hollyss kaže: Pogledaj post
Mislim... stvarno ! Ja Emira zaista prevolim, ali hajdemo biti malo realni . Ako ga vlastita žena nema pravo pitati - onda nema nitko. Baš me zanima kako bi bilo koja žena u takvoj situaciji reagirala. Ništa ne bi pitala, je li? Ne vjerujem. Ja bih ga pitala 1005 x.

Osim toga, vrlo brzo se ohladila. Što? Ni to nije dovoljno?
E sad je kriva i sto je pitala, ne mogu da verujem. Zene stavite se malo u njenu situaciju. Udas se za coveka koga ludo volis, posle svih sranja najzad ste zajedno, nema vise prepreka, vracas se s medenog meseca, a pred vratima zajednickog stana bivsa metresa sa stomakom do zuba. Jako lepa i prijatna situacija, stvarno nema potrebe da se podize ton. Ja bih ga istukla jos na hodniku, preko toga bih mu malo teze presla. Normalno je da ce da se dere i da postavlja pitanja, nece valjda da kaze u redu, nema problema. Da je kojim slucajem to uradila, onda bi neki rekli, eto bas je briga, ne voli ga, nju zanima samo njegov novac.
A to sto se on raspada je njegova greska, niko ga nije terao da spava sa drugom zenom, jos bez zastitite. I sam zna da nije u pravu, zato je spustio glavu, nije smeo ni da je pogleda. Razumem Ferihu i dajem joj za pravo ovakvo ponasanje, kao sto sam razumela i Emira nakon sto je saznao za lazi, za sve osim za onu odvratnu ponudu.
Ako bi neko ovu situaciju prihvatio mirno i stalozeno razgovarao u trenutku kada to sazna, onda prema mom misljenju ili ne voli svog partnera ili je osoba bez emocija.
Takodje mi je zanimljivo sto se ovde pise, Emir je povredjen, Emir pati, Emir ovo, Emir ono, kao da Feriha nije covek od krvi i mesa i sa osecanjima, vec robot koji treba da radi ono sto Emiru odgovara u datoj situaciji.

Btw, i ja ga prevolim, kako kazes, ali to me ne sprecava da ividm njegove greske i da ga kritikujem kada je potrebno.

Quote:
Hollyss kaže: Pogledaj post
Vidjela joj je trudnički stomak, što je imala ne povjerovati? Ni sam Emir nije siguran je li budući otac ili nije. I uopće se nije radilo o tome vjeruje li ona njemu ili ne, nego o tome da ju je to sve skupa povrijedilo. Tebe ne bi?
Ne samo da je videla trudnicki stomak, vec je videla tu zenu kako sa njim u pola noci ulazi u njegov stan, za koju joj je kasnije i priznao da je imao odnose sa njom.


Quote:
Nicole_Lilly kaže: Pogledaj post
I isto, što sad, zato što je ona njega lagala (a što joj je prvi on oprostio, i prije no što je ona oprostila sebi), ne bi više ni smjela reagirati na takve šokantne vijesti na način na koji joj nalažu emocije, već ići kao mačak oko vruće kaše jer jbg, ona je njega lagala? Ne, to mi ne ide ni uz Emira, on svoju Fer voli upravo takvu kakva jest. I svjestan je i on da ako je dijete doista njegovo, zasrao je motku, bila ona njega godinu dana lagala ili ne. Uopće mi je bespredmetno njenom greškom ići pravdati njegovu. A obožavam ga.
Kratko i jasno, slazem se u potpunosti sa svim, pogotovo sa boldanim.

Quote:
LaVie kaže: Pogledaj post
Upravo to. Pitam se postoji li zaista u stvarnom svijetu osoba koja nikada nije lagala kao što se insinuira? Laž je u ljudskoj prirodi i to ne možemo mijenjati htjeli mi to priznati ili ne. Laž nitko ne opravdava, samo pokušavamo shvatiti okolnosti koje su do laži dovele.
Sigurna sam da takva osoba u RL ne postoji i niko ne moze da me ubedi u suprotno. Ko god kaze da u zivotu nije izgovorio ni jednu laz, taj laze. Ferihine lazi doduse jesu malo drugacije, ali pokusavam da je razumem, da je opravdavam, ne, nikao, niti sam videla da bilo ko ovde na temi to radi. Ali ne moze ona da bude kriva za Emirove ili bilo cije greske, svi su punoletni, nisu maloumni i sami snose posledice svojih gresaka. Niti su njene lazi toliko strasne da sada treba celog zivota da pusta da je svako gazi, ima pravo da reaguje u situaciji u kojoj joj je naneta nepravda ili je povredjena, kao i svako drugi.


Aysun, Ne znam da li je vise luda ili glupa, hoce ona unuce i odlucila je da podrzi Ruyu, a nema pojma ni ko je ona, ni da li je dete Emirovo, ni sta hoce, bitno je da je iz visokog drustva. Kao sto sam i pre rekla, opterecena je Ferihom i ne bira stredstva da odvoji Emira od nje, po cenu da ide na njegovu stetu i da on bude nesrecan do kraja zivota. Ne da je losa majka, nego takava osoba ne zasluzuje da se uopste nazove majkom.
Saraaaa84 is offline  
Old 03.10.2013., 12:28   #6192
Quote:
Hollyss kaže: Pogledaj post
Moram se opet ponoviti: ja njega zaista prevolim . Ali se ne želim ni sjećati one njegove šake o zid (jednom prilikom) . Kako je samo spucao taj zid u bijesu .

Btw, dobro si rekla: Feriha je njega samo gurkala, a kako je on nju izgurao u dva navrata van iz svog stana - žestoko!!!
Već smo zaključli da se Emir ne moze kontrolirati kad je u pitanju Feriha,prvi slučaj je bio ono s časopisom i Korayom,zatim s Ruyom,pa za Halila,pa kad je bacio prsten bez razmisljanja.. On ne zna razmisliti,samo reagira.
Kad bi on saznao da je ona spavala s nekim drugim ili bilo šta,eto da se poljubila s drugim,ne želim pomisliti šta bi bilo... trebao bi on malo kod psihića da se nauci kontrolirati!

Opet kazem,to je njegova mana,kao što Feriha ima svoje mane,tako i on ima svoje.I sad je na njoj prihvatiti njega sa njegovim manama kao što je on nju. Bila bi preslaba da odmah pobjegne i da se rastane..

Meni je njezina reakcija na trudnoću bila sasvim normalna,čak je super reagirala kako bi netko drugi.
Ona je već znala da je on spavao s njom,pitala ga je na planini,ali on nije odgovorio. Čim je ona njega pitala,ona je već to pretpostavljala. Kasnije kad se smirlila,nije mu to ni prigovarala,jer bilo bi glupo da mu prigovara nesto čega je bila svjesna kad se udala. Normalno je da se šokirala na trudnoću,gdje će joj past napamet da ce ova doći trudna..Nije mu kasnije ni prigovarala što joj nije odmah rekao,jer i sama zna da nije lako tako nešto reći. Prvo je vikala,ali to je bilo od šoka,ne moze čovjek za minutu tako nešto prihvatiti.

Zadnje uređivanje Jadransko more : 03.10.2013. at 12:33.
Jadransko more is offline  
Old 03.10.2013., 12:45   #6193
Quote:
LaVie kaže: Pogledaj post
[/B]

Feriha Emira nije okrivila za apsolutno ništa, dapače, ona ga razumije u potpunosti. Može biti da nekima sada ipak nije po volji što je Feriha tako lako prihvatila situaciju pa se traži dlaka u jajetu? Što god da ona napravi, nikada neće biti dobro. I da spasi cijelu Afriku od gladi neki bi rekli da je imala tajni interes. Njena reakcija kada je ugledala Kuyu i nakon što su ušli u stan je za mene premirna, pa sve bi mi reagirale poput uragana, ja bih, ne da bih ga samo malko gurkala već bih ga gurala svom snagom od sebe, derala se i 1001 put ga pitala zašto, zašto, što ona hoće, što će on sada, gdje sam tu ja? Feriha je nakon pogleda na onu Kuyu koja je grozna, imala pravo na svako pitanje koje mu je postavila (I on je njoj postavljao pitanja, to je zaboravljeno, znači on na to ima pravo, no ona ne? Krasno.). Ja preko toga ne bih zapravo uopće prošla, no Feriha jest i time samo pokazuje koliko je ona snažna kao osoba i ne dozvoljava da ju drugi poljuljaju kao da je list papira, ona se i usprkos saznanju tako teške stvari i dalje bori za Femir Sarrafoglu, a da se ne bori za novac, već ljubav je i sama rekla na otoku. Potreba da ostane sama je i više nego razumljiva, odjednom je saznala nešto što njoj i Emiru, jer su sada Femir Sarrafoglu, a ne Emir Sarrafoglu i Feriha Yilmaz, mijenja živote iz temelja ako se uspostavi da je dijete njegovo. On je odlaskom samo dodatno uz riječi priznao svoju grešku. Ona je u istoj situaciji nakon saznanja istine bila jača, pokušavala mu je sama objasniti, i to u svakom trenutku koji je ulovila da mu se približi, svjesno je gazila sebe kako bi on uvidio njenu grešku, a on je samo pokunjeno izašao kroz vrata, e pa neka je, i tu se slažem s M@3X, Feriha je hrabrija.
I konačno je pao , dobro da Emir nije pobjegao i po drugi put budući da ga brige more . Nisu nam puno pokazali, no barem su poljupci bili na nivou, Femir .

Jedno pitanje, što bi bilo da je Feriha ostala trudna s nekime nakon jedne noći da se osvećivala Emiru za sve što joj je radio? Na taj njen čin bi se neki zaista zgražali, uvjerena sam u to, dajem ruku u vatru, a Emira se pravda time da nisu bili zajedno, no on nju voli, samo je imao potrebe, to nije ništa i on je i dalje savršen, je da, kako ne, savršenstvo s mnogo kobnih grešaka poput one odvratne ponude, da ne nabrajam i one prijašnje jer je već davno sve napisano. Da je on nakon saznanja da je trudna nasrnuo na nju i gurkao ju kao ona njega, to bi bilo baš ok, potpuno normalno, još bi ispalo da je premlako reagirao, da je ona izašla u toj situaciji van, a on ostao, rekli bi da se ne može suočiti s istinom, a budući da je riječ o njemu, on jadnik nikad grešan ispada paćenik, zar ne? Malo su nerealni pogledi na određene situacije i likove.:
Bravo :-). Lijepo je da ima različitih komentara i gledanja na određene likove, ali neki stvarno pretjeruju u tome da optuže i nagrde Ferihu. Nije ona za sve kriva i ne može biti, čak ni u RL probleme nemože uvijek jedna te ista osoba napraviti, a da u ovoj seriji dolazi do problema i spletki u koje je većinom Feriha uključena je sasvim normalno, pa ipak je ona glavni lik u seriji :-).

I ja joj se sam divim kako je dostojanstveno uspjela prijeći preko nekih stvari preko kojih mnogi od nas ne bi uspjeli prijeći i oprostiti.

Ja sam i sam muško, ali kad bih skoro nakon svakog problema sa ženom otišao i onako da je povrijedim počeo dovoditi druge žene, ne znam baš dal bi to ona tako jednostvno prihvatila i tako se ponašala kao Feriha u ovom slučaju... zato svaka čast Ferihi :-)
Hazal-fan is online now Prijavi nepoćudan post
Hazal-fan is offline  
Old 03.10.2013., 13:10   #6194
bilo mi je čok komik ono kad je feriha pitala emira jel se ikad vozio brodom, a on , naravno da jesam, nisam pao sa marsa
Frankenstein. is offline  
Old 03.10.2013., 13:19   #6195
Jadransko more kaže:
Meni je njezina reakcija na trudnoću bila sasvim normalna,čak je super reagirala kako bi netko drugi.
Ona je već znala da je on spavao s njom,pitala ga je na planini,ali on nije odgovorio. Čim je ona njega pitala,ona je već to pretpostavljala. Kasnije kad se smirlila,nije mu to ni prigovarala,jer bilo bi glupo da mu prigovara nesto čega je bila svjesna kad se udala. Normalno je da se šokirala na trudnoću,gdje će joj past napamet da ce ova doći trudna..


Upravo tako!
Feriha je baš u ovoj situaciji pokazala da je zrelija od Emira. Sjetimo se njegovih reakcija, brzopletih fizičkih nasrtaja i nekotroliranih izlijeva bijesa zbog ljubomore te okrutnih osvetničkih čina prema Ferihi kad je saznao za njezine laži.
Feriha, oslobođena tereta laži i straha od obitelji, tek sada pokazuje svoje pravo lice - stane na loptu, promišlja staloženo i smireno razgovara te oprašta bez da mu to poslije nabija na nos.
Različiti su u svakom pogledu i baš su zato toliko dobri kad su zajedno i baš su nas zato sve osvojili.
maraku3 is offline  
Old 03.10.2013., 14:36   #6196
Djevojka imena Feriha / Adini Feriha Koydum

ah, milina je gedati ove gifove & fotkice femir sarrafolgu.

nego, što bi bilo da je feriha bila s drugim tipom za vrijeme njihovog prekida? (mada ja to nikada nisam vidjela kao prekid prekid. čak se ni ne sjećam da je emir ikada rekao ferihi da je gotovo, da prekidaju, da su oni prošlo vrijeme itd. no možda sam i zaboravila)

ugl. emir je pokušavao sebe tješiti kombinacijom džekija & fuksica još u prvoj sezoni. jedini problem je bio mali emir, stoga nije došlo do realizacije, sjetio se fer i nije mogao biti sa sponzama. kasnije imamo kuyu & onu potjeranu, s tim da je umočio kod kuye, a kod potjerane nije samo zato što je fer nju šibnula iz zgrade. modus operandi jeste džeki & lake ženske, zapravo povratak na život emira sarrafoglua prije ferihe. u članku koji čita vuvuzela se emir stalno spominje kao playboy, barem 3-4 puta. u prethodnim članicma (koje je skupljala cansu itd.) se uz emira uvijek veže playboy, tako da nam je svima jasno kako je emir (bio) glavni faker u istanbulu (tome svjedoče izjave njega samoga, pa koraya, hande itd.). očigledno on ima neki problem sa ženama ili još više sa percepcijom samog sebe. ok je biti mladi pastuh u naponu snage (by maraku), ali brate mili tolika količina promiskuiteta mi baš i nije normalna (niti zdrava, ako je mali emir nonstop bez kabanice, jel'te). čim nešto podje naopako on se vraća starim navikama (koje mu se zapravo gade, jer je to ono što radi otac unal, a emir duboko prezire).

da se na isti način ponašala ili ponaša feriha, dajem ruku u vatru da joj nikada u životu ne bi oprostio. čak mislim da ne bi oprostio niti poljubac, a kamoli nešto više. koliko god emir bio moderan dečko, ili se prikazivao takvim, toliko je zapravo konzervativan (ne kažem da je loše) i teži nekom sredjenom životu koji nema veze sa brakom unal&aysun. njega je izmedju ostaloga privuklo to što je feriha djevica i što je siguran (uz pojedine kiksove) u nju da ga nikada neće prevariti, pa taman da nisu skupa. zna da je kod ferihe ljubav, brak, sex, obitelj moguće samo uz jednu osobu, a ta osoba je on.

da se feriha makar i poljubila s nekim drugim muškarcem za vrijeme tzv. prekida, emir ne bi prešao preko toga. o sexu i trudnoći s drugim čovjekom je onda izlišno pisati. mislim da bi završio na klupici sa halilom & cansu.

imamo i muške na temi - čak tri predstavnika (fritz, frankenstein i hazal-fan), pa me zanima bi li prihvatili činjenicu da im je žena zatrudnila s drugim za vrijeme prekida? s druge strane, da li bi očekivali/nadali se da žena prihvati i oprosti sex sa nekom NN za vrijeme prekida čija je posljedica dijete?

u svijetu slavnih znam samo za primjer pjevača seala koji se zaljubio u manekenku heidi klum dok je ona bila trudna sa flaviom briatoreom (F1 mešetar). s tim sa oni prije nisu bili u vezi, upoznali se i zavoljeli dok je ona bila na početku trudnoće (flavio ju šutnuo). za druge slične primjere ne znam ili se sada ne mogu sjetiti.


Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •

Zadnje uređivanje Mina : 03.10.2013. at 14:42.
Mina is offline  
Old 03.10.2013., 14:58   #6197
Quote:
mina_jasmina kaže: Pogledaj post
nego, što bi bilo da je feriha bila s drugim tipom za vrijeme njihovog prekida? (mada ja to nikada nisam vidjela kao prekid prekid. čak se ni ne sjećam da je emir ikada rekao ferihi da je gotovo, da prekidaju, da su oni prošlo vrijeme itd. no možda sam i zaboravila)

ugl. emir je pokušavao sebe tješiti kombinacijom džekija & fuksica još u prvoj sezoni. jedini problem je bio mali emir, stoga nije došlo do realizacije, sjetio se fer i nije mogao biti sa sponzama. kasnije imamo kuyu & onu potjeranu, s tim da je umočio kod kuye, a kod potjerane nije samo zato što je fer nju šibnula iz zgrade. modus operandi jeste džeki & lake ženske, zapravo povratak na život emira sarrafoglua prije ferihe. u članku koji čita vuvuzela se emir stalno spominje kao playboy, barem 3-4 puta. u prethodnim članicma (koje je skupljala cansu itd.) se uz emira uvijek veže playboy, tako da nam je svima jasno kako je emir (bio) glavni faker u istanbulu (tome svjedoče izjave njega samoga, pa koraya, hande itd.). očigledno on ima neki problem sa ženama ili još više sa percepcijom samog sebe. ok je biti mladi pastuh u naponu snage (by maraku), ali brate mili tolika količina promiskuiteta mi baš i nije normalna (niti zdrava, ako je mali emir nonstop bez kabanice, jel'te). čim nešto podje naopako on se vraća starim navikama (koje mu se zapravo gade, jer je to ono što radi otac unal, a emir duboko prezire).

da se na isti način ponašala ili ponaša feriha, dajem ruku u vatru da joj nikada u životu ne bi oprostio. čak mislim da ne bi oprostio niti poljubac, a kamoli nešto više. koliko god emir bio moderan dečko, ili se prikazivao takvim, toliko je zapravo konzervativan (ne kažem da je loše) i teži nekom sredjenom životu koji nema veze sa brakom unal&aysun. njega je izmedju ostaloga privuklo to što je feriha djevica i što je siguran (uz pojedine kiksove) u nju da ga nikada neće prevariti, pa taman da nisu skupa. zna da je kod ferihe ljubav, brak, sex, obitelj moguće samo uz jednu osobu, a ta osoba je on.

da se feriha makar i poljubila s nekim drugim muškarcem za vrijeme tzv. prekida, emir ne bi prešao preko toga. o sexu i trudnoći s drugim čovjekom je onda izlišno pisati. mislim da bi završio na klupici sa halilom & cansu.
Bold 2: Sreća pa je Fer potjerala onu..Zamislite da nije pa da je i ta došla trudna(i čeka blizance),koji bi to Mexico bio

Bold 1 i 3: I ja mislim da on njoj to ne bi oprostio. Vidjeli smo to nekoliko puta... Imam nekako osjećaj da je njemu uzasno bitno i znači mu to što je ona bila nevina,to što je on njoj prvi,on je od početka prepoznao u njoj to nešto,da nije bilo tako pitanje je da li bi se on zaljubio u nju..Kao da ga je upravo to privuklo. S drugim zenama je mogao spavati,mogao ih je imati kad god,nju ne. Sama pomisao da je ona s drugim (s Halilom,Korayem,Levo i koga jos umislja) njega užasava,ona je samo za njega. Ali zato on okolo moze,što da ne. Vidi se da nije njemu drago zbog toga,ali naravno očekuje da Fer to podnese.
Jadransko more is offline  
Old 03.10.2013., 15:12   #6198
Ma on je na samu mogucnost da je ona s drugim isao lupati te druge i njoj pravio scene. Zveknuo Koraya, Levija, nasrtao na Halila, prijetio (a kasnije i zveknuo) Ilkeru jer pije kaficu s njom.
Da ju je tek vidio na djelu, bio bi cuspajz.

Da je Feriha kao Emir, scepala bi Ruyu za kosu i vukljala je niz stepenice, uz stepenice (nije da bi mi bilo mrsko za gledati ) i probavala cvrstinu ograde njenom glavom.
__________________
It's not PMS I'm always bitch!!!
Ruzgar i Zeynep [♫ Esmeray - Soruyor musun ♫]
Ona se, slučajno, udala 18. maja 1980. Da se udala za mene, verovatno bih, kao pravi muž, ponekad i zaboravio taj datum. Ovako, zapamtio sam ga zauvek… (Đorđe Balašević)
M@3X is offline  
Old 03.10.2013., 15:23   #6199
Djevojka imena Feriha / Adini Feriha Koydum

Quote:
Jadransko more kaže: Pogledaj post
Imam nekako osjećaj da je njemu uzasno bitno i znači mu to što je ona bila nevina,to što je on njoj prvi,on je od početka prepoznao u njoj to nešto,da nije bilo tako pitanje je da li bi se on zaljubio u nju..Kao da ga je upravo to privuklo. S drugim zenama je mogao spavati,mogao ih je imati kad god,nju ne.
ne bi sigurno. bila bi jedna u nizu. njega je privuklo to što se fer inatila i opirala, pazi NJEMU!, kasnije je sigurno shvatio da joj je on prvi su svakom smislu, a onda se i zaljubio. kad je ferihina tajna izašla na vidjelo on nije bio samo uvrijedjen zbog laži/skrivanja itd. nego ga je možda i više boljelo što je za ferihu vjerovao da je djevičanska, koja pripada samo njemu, a ono ispalo da je zapravo neka fuksica (sanem: tko zna šta se dešava na jahti pored čišćenja.. itd. ...) koja je njemu, pazi NJEMU the fakeru, podvalila priču o čednosti. mislim da je to činilo dobar dio bijesa koji je bio u njemu.

Quote:
Sama pomisao da je ona s drugim (s Halilom,Korayem,Levo i koga jos umislja) njega užasava,ona je samo za njega. Ali zato on okolo moze,što da ne. Vidi se da nije njemu drago zbog toga,ali naravno očekuje da Fer to podnese.
dodaj i ilkera, znaš da je bio ljubomoran na njega dok još nije ni prohodao sa ferihom, a kasnije mu razbio i nos. maltene na sudu završio. pa očekuje da fer predje preko svega jer "to ništa nije značilo.". magična rečenica svih muškaraca ovog svijeta. kod fer to uvijek nešto znači, tako će i ostati. niti bi ona uskočila nekom drugom u krevet, niti može voljeti drugog osim emira. fer je odabrala emira i to je za cijeli život - emotivno i fizički. bili oni skupa ili ne. emir takodjer voli fer, ja ne sumnjam u to, ali nikada nisi siguran da nakon svadje kasnije ne bi uslijedilo opravdanje "to ništa nije značilo."


EDIT: matrix, taj bih scenarij ja voljela gledati. haha, fer kuyu vuče po hodnicima, ova vrišti: pusti me, trudna sam!, fer urliče: crkni zmijo!!!, upada hande u štiklama od 20cm i hvata kuyu za noge i vuče van: ne diraj moju ekipu!, dok emir sa strane plače, a gospon vegetić pita: iyimisin? želi li netko razgovarati?, ko u mehiko serijama.

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free
__________________
• • • My creative process & ultimate inspiration • • •

Zadnje uređivanje Mina : 03.10.2013. at 15:32.
Mina is offline  
Old 03.10.2013., 15:27   #6200
Evo, docekali smo i sex. Tko bi rekao! Femir na otoku.. prekrasni u svakoj sceni.

Back to reality.. to Ruya... ocekivana zustra Ferina reakcija, shvacam ju, situacija nije nimalo ugodna. Ja sam ocekivala i gore... uragan. A ona se brzo, prebrzo ohladila , mislila sam da ce joj trebati bar nekoliko epki za to (ocito je naucila nesto iz svojih gresaka i postala zrelija ). Osim toga, 'nek prvi baci kamen...'

Emir se ni ne pokusava braniti, govori da mu je zao. Priznaje krivicu spustajuci pogled. Prihvaca svaku Ferinu rijec i gestu, zna da ju je zasluzio, ne bjezi od nje. Naucio je i on ponesto iz svojih gresaka zato daje priliku Fer da se ispuse, da galami, da ga udara, da kaze sve sto joj je na dusi. Zna i sam koliko joj je tesko sada... ne tako davno se nalazio s druge strane.

Aysun vec zamislja unuke, dok se Unal stresao od same pomisli da bi mogao biti djed. Ona izgubila kompas u potpunosti, cak joj i on pokusava ispraviti putanju, govori da Hulya samo zeli novac, ali ne vrijedi. To Aysunku ne zanima, ona bi prihvatila bilo koju, cak i 10x goru od Ruye, samo da ne gleda Fer. Osjecaji njenog sina nisu joj prioritet.

Levija mi je bilo iskreno zao, kao i Nev. Kad je saznao za njenu bolest, bio je toliko lose, sve sam cekala da joj se baci u narucje, da ju zagrli... pretuzno.

Cansu i Halil se nasli... 'slican se slicnom raduje'. Scenaristi su nam zaglibili u mehiko naveliko - najprije trakavica H/K/G, Ruya nakon 5 mjeseci pa sad i Calil, ajme...


Btw, sto se tice cuvenog nepostojeceg jastuka - slazem se s @Nicole i @Matrix - to su Ferine hlace, a on je pored nje. Nista novo za Turke.. stil-'pored'... vec vidjeno u drugim serijama.


I da, netko je (cini mi se @Aron, sorry ako sam pogrijesila ), spomenuo pjesmu 'Beni unutma'... lijepa pjesma, steta sto je nisu preveli.
__________________
MercyFemirFEmirFEMirFEMIrFEMIR
monimalu is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:54.