Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2014., 13:51   #4341
Quote:
trmuntana kaže: Pogledaj post
Poslije operacije /skidanja dioptrije , koje vrijeme mora proći za objavu uspješnosti operacije. Odnosno,kada i dali se može ići na dokorekciju vida ako sa njim pacijent nije zadovoljan .

Hvala,
Poštovani,

mora proći 3 mjeseca od zahvata, kod većih i kompliciranijih dioptrija do 6 mjeseci. Ako je potrebno, nakon tog perioda ide se na dokorekciju.

Lijep pozdrav,

Dean Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2014., 09:39   #4342
Quote:
Optical Express kaže: Pogledaj post
Poštovani,

mora proći 3 mjeseca od zahvata, kod većih i kompliciranijih dioptrija do 6 mjeseci. Ako je potrebno, nakon tog perioda ide se na dokorekciju.

Lijep pozdrav,

Dean Šarić

Hvala ,

LP
__________________
" Al Servicio De Mi Patria "
Zla se kloni i čini dobro,
i ostat ćeš dovijeka.
trmuntana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2014., 21:14   #4343
Pozdrav
Bila sam na pregledu kod Knezovića, vrlo prijazni i ugodni.
Napravila sam pregled te ispada da nisam idealni kandidat.

Desno oko(-8 dioptrija):502 mikrona, pupilarni promjer 7.8, promjer roznice 12.6, endotelna mikroskopija 2928
Lijevo oko(-9 dioptrija):499 mikrona, pupilarni promjer 6.9, promjer roznice 12.5, endotelna mikroskopija 2828

Lasik ne dolazi u obzir, a ni ne preporucuju mi PRK radi debljine i promjera, eventualno ugradnja lece u oko, sto me ne odusevljava .. Je li imao tko sto slicno i ipak se odlucio za PRK ?
__________________
Sudbina nije stvar slučajnosti, već je stvar izbora; to nije nešto što treba čekati, već nešto što treba postići!!!
razmazena91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 20:47   #4344
Thumbs up PRK

Evo ja sam uradila korekciju napredni Prk,zasada sam jako zadovoljna.
neprocjenjiv osjecaj nakon dioptrije -8. Oporavak nista strasno naravno na trenutke mi se zamuti slika. Bolove nisam ni imala samo su mi suzile oci dosta
I malo grebe . Sada je 6 dan od operacije.
Inace bila sam u Optical Express,sve pohvale za doktore
tija54 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 12:47   #4345
Quote:
razmazena91 kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Bila sam na pregledu kod Knezovića, vrlo prijazni i ugodni.
Napravila sam pregled te ispada da nisam idealni kandidat.

Desno oko(-8 dioptrija):502 mikrona, pupilarni promjer 7.8, promjer roznice 12.6, endotelna mikroskopija 2928
Lijevo oko(-9 dioptrija):499 mikrona, pupilarni promjer 6.9, promjer roznice 12.5, endotelna mikroskopija 2828

Lasik ne dolazi u obzir, a ni ne preporucuju mi PRK radi debljine i promjera, eventualno ugradnja lece u oko, sto me ne odusevljava .. Je li imao tko sto slicno i ipak se odlucio za PRK ?
Ako su ti već lijepo rekli nemoj (a mogli su prešutjeti i zaraditi) tada to pokušaj shvatiti kao veliko ogromno vrišteće neonski ispisano "nemoj". I sam sam po dioptriji tu negdje, ostale parametre ne znam. Već je sama dioptrija riskantna (veća mogućnost raznih komplikacija), ajoš ako ni ostali aprametri nisu idealni čemu riskirati. Znam kako ti je s takvom dioptrijom, no možda je bolje sačuvati i to što imaš.

Jesi ih bar pitala što je to metoda palliakarisove mikro četkice? Konkurencija to nema pa se o tome naravno ni ne piše.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2014., 21:33   #4346
Pozdrav :-)
Ne preporucaju mi operaciju, makar se moze uraditi, vec mi preporucaju ugradnju leca, tako da posto idem na kontrolu kod nj. za par dana, znaju da cu se za 1 metodu odluciti. Tako da vezano za zaradu, lece su duplo skuplje od operacije :-P. ..
Ta pallikaris metoda bi bila wavefront optimizirani PRK koji je precizniji od standardnog, jer se tkivo uklanja putem te cetkice sto je preciznije i sigurnije.
Racunala sam na moju roznicu cca. 500 mikrona, skida se dioptrija, zaokruzimo -9, koju ovisno o laseru mnozimo s 14-16 mikrona po dioptriji, s time da mi ostaje debljina roznice nakon operacije veca od 350 mikrona( a koliko sam informirana 250 je zabranjena granica, 350 optimalna ili sigurna). Mislim da iako se radi o tanjoj roznici, ne drasticno tanjoj,tek nesto ispod prosjeka, ali povecoj dioptriji koja onda dovodi u pitanje svaki mikron, ipak da taj dio nije toliko upitan. Ali me brine sirina zjenice- desno oko pogotovo, jer opticna zona lasera, koliko sam informirana,laseri 6. Generacije imaju opticku zonu do 8 mm, dok moje zjenice su skoro 7/8 mm+ 1 mm za moju dioptriju( zaokruzila sam na -10), te se bojim problema vida po mraku posto imam izrazito siroke zjenice.
Imam prijatelja u inozemstvu, koji se krece u krugu oftamologa i doktora koji izvode ove operacije, te evo cekam odgovor i s te strane.. Naravno prije odluke, nadam se da cu dobiti sve potrebne informacije. :-)
__________________
Sudbina nije stvar slučajnosti, već je stvar izbora; to nije nešto što treba čekati, već nešto što treba postići!!!
razmazena91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 10:55   #4347
Pretpostavljam da znaš za komplikacije kod/zbog ugradnje leće, i kako ih ni liječnici ne preporučuju mlađim osobama (odbacivanje stranog tijela).
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2014., 18:20   #4348
Quote:
Veky kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da znaš za komplikacije kod/zbog ugradnje leće, i kako ih ni liječnici ne preporučuju mlađim osobama (odbacivanje stranog tijela).
Nisam nista proucila konkretno za ugradnju leće, je mi se idea na prvu nije svidila, makar to za odbacivanje stranog tijela i samog tog pojma je prvo sto mi je i palo na pamet.

Nego, malo sam tražila po netu i vidim da konkreto za ugradnju leća ima puno manje informacija, pa ne znam, koji bi bili glavni rizici?
Hvala
__________________
Sudbina nije stvar slučajnosti, već je stvar izbora; to nije nešto što treba čekati, već nešto što treba postići!!!

Zadnje uređivanje razmazena91 : 18.04.2014. at 18:51.
razmazena91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2014., 07:28   #4349
Meni su također u jednoj poliklinici zbog velike dioptrije gurali ugradnju leće u jedno oko, međutim nakon istraživanja po netu shvatio sam da to ima dugoročno dosta velike posljedice, te kao što je rečeno prije ne preporuča se mlađim osobama.

Moje osobno mišljenje je da ako si osrednji kandidat za PRK, rađe napravi PRK, a ugradnja leće je samo za extremne slučajeve gdje laser stvarno ne dolazi u obzir.
core_zero is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 09:55   #4350
Ja sam na cca -5,5 na oba oka ali (i sada ide OGROMNO ALI) imam dvoslike od 15 godine života. Bio sam prošli tjedan kod dr. Šarića, jako ljubazan i stručan i otvoreno mi je rekao da mi može skinuti minus no da dvoslike ostaju. Problem i to OGROMAN problem je što ću nakon operacije uvijek imati dvoslike uz oštar vid dok sada dvoslike nemam na blizinu do nekih 25 cm od oka pa i čitam bez naočala. Dakle dilema je ostati kratkovidan sa dvoslikama iznad 25 cm ili dobro vidjeti sa dvoslikama na svim daljinama. Što mislite?
megatronman is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2014., 20:04   #4351
Radi se o binokularnoj diplopiji, tj. na svako oko zasebno se vidi jedna slika ali zajedno se vide 2 slike?

Jer ja sam imala monokularnu diplopiju na oba oka, to me smetalo vise od dioptrije, pa se na jednom oku skroz maknula a na drugom je skoro vise nema al nije skroz savrseno.
Zailing is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2014., 20:54   #4352
Poštovani,

Već sam se bio odlučio za lasersku korekciju desnog oka kada sam naišao na forum te sam sada u nedoumici. Naime dioptrija na lijevom mi je -0,25 dok na desnom -2,5. Praktički nisam znao da slabije vidim na desno oko do rutinskog pregleda koje je organiziralo moje poduzeće prije tri godine, naime vid mi totalno preuzima lijevo oko. Da li se može netko javiti koji je izvršio korekciju na jednom oku i kako je zadovoljan. Što će se daljnije dogoditi dioprijom mog lijevog oka, čini mi se da mi je diotrije na oba oka stabilna već tri godine, inače imam 36 godina,
Unaprijed hvala
Alen1978 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2014., 08:59   #4353
Alen,
bilo bi najbolje da se savjetuješ sa svojim oftamologom ili odeš u jednu (ili više) od klinika za lasersko uklanjanje dioptrije i postaviš sva pitanja koja te muče.
Ne znam koliko ti smeta tih -2,5? Imaš li kakve bolove, jesi li zadovoljan lećama ili naočalama? Nama koji smo imali preko -5, dioptrija od -2,5 ne izgleda kao problem. Pa ako ti posao ne zahtjeva savršen vid i nije ti problem nositi naočale ili leće, možda da preskočiš operaciju? Naravno, prvo se o svemu informiraj i dobro razmisli. Ja sam odavno čvrsto odlučila da želim na lasersku i samo sam čekala da ušedim novce. Meni je problem predstavljalo što sam bez naočala i leća bila totalno ćorava. I nisam htjela da mi cijeli život prva stvar ujutro bude stavljanje leća, a zadnja pred spavanje njihovo skidanje.
Ja bi možda na tvom mjestu operirala jedno oko, akto ti je -2,5 problem. Nema potrebe čačkati po -0,25 jer to gotovo i nije dioptrija. Ali na pitanje kako će ti onda reagirati to drugo oko, najbolje ti može odgovoriti liječnik. Po meni, nekom logikom, mislim da dioptrija ne bi trebala rasti kad već nije do sad (na oku s -0,25).
tikii is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 08:59   #4354
Quote:
razmazena91 kaže: Pogledaj post
Pozdrav
Bila sam na pregledu kod Knezovića, vrlo prijazni i ugodni.
Napravila sam pregled te ispada da nisam idealni kandidat.

Desno oko(-8 dioptrija):502 mikrona, pupilarni promjer 7.8, promjer roznice 12.6, endotelna mikroskopija 2928
Lijevo oko(-9 dioptrija):499 mikrona, pupilarni promjer 6.9, promjer roznice 12.5, endotelna mikroskopija 2828

Lasik ne dolazi u obzir, a ni ne preporucuju mi PRK radi debljine i promjera, eventualno ugradnja lece u oko, sto me ne odusevljava .. Je li imao tko sto slicno i ipak se odlucio za PRK ?

Poštovana,

u ovom slučaju u obzir dolazi femtosekundni laser - umjesto mehaničkog
keratoma koji ne može izraditi dovoljno tanak poklopac, taj dio zahvata se
može učiniti laserski. Kod femtosekundnog Intralase postupka možemo
stanjiti poklopac do debljine da ostane dovoljno prostora za zahvat Vaše
dioptrije.

Lijep pozdrav,

dr. Dean Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2014., 15:24   #4355
Nemam bas vremena iscitavati postove..molim za savjet..
Imam malu dioptriju jedno oko 0.75 a drugo 1.0..posto cu prolaziti kroz rigorozne ljecnicke preglede gdje toleriraju maximum 0.5 dali mi se isplati uopce uklanjati dioptriju...i kako se cijene kreci..?
loory1009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 07:00   #4356
Quote:
loory1009 kaže: Pogledaj post
Nemam bas vremena iscitavati postove..molim za savjet..
Imam malu dioptriju jedno oko 0.75 a drugo 1.0..posto cu prolaziti kroz rigorozne ljecnicke preglede gdje toleriraju maximum 0.5 dali mi se isplati uopce uklanjati dioptriju...i kako se cijene kreci..?
Čitaj jer nije sve baš crno bijelo....
Cijena za oba oka je 10-16.000kn, ovisno o dioptriji, postupku, itd....
Uzmi u obzir da ti je oporavak nakon LASIK-a cca 2 tjedna, a PRK cca 6 mjeseci.

Ako veliš da da su pregledi rigorozni (vojska, pilot??) raspitaj se prije da li možeš imali oči operirane LASIK-om?
core_zero is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 07:42   #4357
Slažem se sa core-om, odvoji vrijeme i pročitaj postove.
Ja definitivno ne bi dirala tako malu dioptriju. Da mi je ova pamet, manje bi i naočale nosila dok mi je bila tako niska. Ugl, sve ovisi koliko imaš godina, koliko dugo imaš takvu dioptriju, za koji posao se prijavljuješ.. Moraš se na više mjesta raspitati. Od doktora do posla gdje radiš.
Bilo bi najlakše da ti mi tu sad kažemo idi na ovo ili ono, tamo i tamo i plati toliko. E pa nije to baš tako. Stručne osobe su te koje će ti dati odgovore. Ovdje možeš saznati osobna iskustva i pročitati što možeš očekivati.. nema pravila.
tikii is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2014., 09:58   #4358
Quote:
loory1009 kaže: Pogledaj post
Nemam bas vremena iscitavati postove..molim za savjet..
Imam malu dioptriju jedno oko 0.75 a drugo 1.0..posto cu prolaziti kroz rigorozne ljecnicke preglede gdje toleriraju maximum 0.5 dali mi se isplati uopce uklanjati dioptriju...i kako se cijene kreci..?
Poštovani,

tu dioptriju možete ukloniti bez problema. Cijene laserske korekcije vida možete pogledati ovdje: http://bit.ly/19ef2Ir.

Lijep pozdrav,

dr. Dean Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 16:57   #4359
Pozdrav..
Napravio sam lasersku korekciju vida, dioptrija na desno oko mi je bila -3.5 s astigmatizmom 0.5, lijevo oko -3.5. (LASIK)
Nakon operacije sve je proslo u redu, nemam vise suhoce u oku..
Nakon kompjuterske izmjere, dioptrija na lijevom oku mi je 0.0 , a na desnom je ostalo -0.75.
Od operacije je proslo 6 mjeseci.
Zanima me situacija na desnom oku (dioptrija -0.75), kako je moguce da je ostala tolika dioptrija?
Ima li netko slicna iskustva?
mm1581 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2014., 15:08   #4360
Quote:
mm1581 kaže: Pogledaj post
Pozdrav..
Napravio sam lasersku korekciju vida, dioptrija na desno oko mi je bila -3.5 s astigmatizmom 0.5, lijevo oko -3.5. (LASIK)
Nakon operacije sve je proslo u redu, nemam vise suhoce u oku..
Nakon kompjuterske izmjere, dioptrija na lijevom oku mi je 0.0 , a na desnom je ostalo -0.75.
Od operacije je proslo 6 mjeseci.
Zanima me situacija na desnom oku (dioptrija -0.75), kako je moguce da je ostala tolika dioptrija?
Ima li netko slicna iskustva?
Poštovani,

zaraštavanje je individualan proces i moguć je povrat dijela dioptrije. Svakako to je jako puno, no točnu dioptriju treba utvrditi širenjem zjenica, vjerojatnije je da je do -0,50. To treba dokoigirati. Dokorekcija je naravno besplatna.

Lijep pozdrav,

dr. Dean Šarić
__________________
Optical Express is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:22.