Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2014., 12:49   #4661
Vidim da se zanemaruje kolegino upozorenje i nastavlja po starome. Sad bi bilo dosta.

Doći na temu gdje pišu ljudi koji imaju čireve ili gastritis i pisati im da imaju manjak želučane kiseline... Dajte ljudi ne zajebavajte se, ima onih koji će vas ozbiljno shvatiti i poslušati vas i ugroziti si zdravlje. Ako niste doktori i nemate anamnezu osobe pred sobom ne pričajte pizdarije.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...

Zadnje uređivanje leeloo27 : 16.12.2014. at 12:55.
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 12:54   #4662
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
ali zašto bi ti prije poslušao anonimusa na forumu nego svog liječnika?

IPP privremeno, na max 24 h, smanjuju lučenje želučane kiseline. nemaju trajni efekt.
Ovo meni nikad neće biti jasno.

Ono imaš pravo na drugo mišljenje, ako nisi zadovoljan sa jednim doktorom možeš tražiti drugo mišljenje. Da ne pričamo da te nitko ne sprečava da promjeniš i doktora i specijalista ako sumnjaš u njihovu stručnost.

Forum i internet su mi ok kao sredstvo informiranja, ono da znaš šta sve postoji i da nisi baš kao ovca kad dođeš kod doktora i on ti priča a ti ga gledaš ko tele u šarena vrata. Ali slušati savjete nekakvih anonimusa na netu prije nego svog doktora a uopće ne znaš iz kojih razloga ko šta piše na netu i koliko je stručan, ne znam.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 13:31   #4663
znaš kaj, i mene muči želudac već dosta dugo, pa sam ne budi skeptična probala i s tim enzimskim kapsulama s pepsinom, betain hidrokloridom i svačim. preko godinu dana. košta, a na žalost, ne pomaže.

jedino što mi doista pomaže je dijeta za gastritis, a nju doktori preporučuju već sto godina, i ima je na netu detaljno, guglajte.
nije zabavno: ništa žestoko, začinjeno, masno, teško. alkohol - zaboravi. pušenje naravno ni slučajno. nema napucavanja ničime, pa ni laganom kuhanom hranom. šetaj pola sata poslije iole većeg obroka. spavanje s lagano podignutim uzglavljem.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 15:07   #4664
Žao mi je zbog svega što si prošao, ali ne možeš sebe i svoj slučaj preslikavati na druge jer smo svi različiti sa različitim dijagnozama i anamnezama (i terapijama). Nije problem u tome što si ukazao da postoje slučajevi kod kojih je manjak kiseline ne prepoznat i tretira se ko višak (i što si savjetovao koje pretrage treba obaviti da bi se vidilo u čemu je stvar), problem je u tome što se javljaju ljudi ovdje na temi i pišu kako su dobili terapiju i pitaju za savjete, a ti ih plašiš. O savjetovanju kako dići kiselinu da ni ne pišem.
Ajd pogledaj samo šta si Castelli napisao na prethodnoj stranici. Ono cura je tek krenula na pretrage, nije još ni kod gastroenterloga došla i dobila je terapiju koja se dobiva za prvu ruku, a kasnije se prilagođava i pita jel ima ko kakvih iskustava i ti odmah zaskočiš sa plašenjem.

Ne znam kakvo je bilo stanje kod tebe sa želucam, mene kad je prvi puta zaozbiljno čopio ja bi govno popila samo da prestane boliti. To je toliko boljelo da mi je netko u tom trenutku ponudio da me ubije rekla bih da radi šta oće samo da prestane boliti. Da nije bilo ipp konkretnije controloca mislim da me nitko ne bi morao ni pitat jel mi oće skratiti muke, sama bi si ih skratila. I u tom trenu baš bi mi trebalo da mi netko dođe i piše o tome ko da pijem otrov, ono zaboli me šta je sam da prestane boliti.

A da ne pričam kakve sam sve znala imati bolove na limunade, da sam ne jednu noć provela grleći wc školjku i rigajući jer sam pojela voćku i digla si kiselinu i slično. Toliko o savjetima kako si dići kiselinu i kako završavaju ako je u pitanju ipak višak kiseline.

Usput netko ko ima manjak kiseline kad popije gastal ili nešto slično što snižava kiselinu imat će takve bolove u želucu da će proklinjati jebeni gastal.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 15:37   #4665
Koje su to strašne posljedice ipp-a? Ja ga pijem već mjesecima, ne smijem piti svoju terapiju bez njih pa me zanima. Mislim lijek ko i svaki drugi, ima svojih pozitivnih i negativnih strana i nuspojava.

Oprosti al šta je njena doktorica trebala napraviti? Došla je i žalila se da je boli želudac i dala joj je nešto za bolove i poslala na pretrage. Šta je trebala, reći ne dam ti terapiju a ti čekaj pretrage i pregled kod specijalista i do tada trpi bolove?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 20:51   #4666
pozdrav

Doktor me posalo na gastroskopiju.
Napisao žurna ezofagogastroduodenoskopija ..s obzirom da mi je termin tek krajem 1 mj. a meni je zaista jako lose ja sam se narucila privatno.Danas mi je poštom sa Rebra stigla narudžbenica na kojoj pise :ezofagogastroduodenoskopija s polipektomijom.

Sada sam zbunjena da li se polipektomija inace podrazumijeva? ili taj moj privatni termin na koji idem ezofagogastroduodenoskopija je to to?
Tinchy26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 04:39   #4667
Quote:
Tinchy26 kaže: Pogledaj post
pozdrav

Doktor me posalo na gastroskopiju.
Napisao žurna ezofagogastroduodenoskopija ..s obzirom da mi je termin tek krajem 1 mj. a meni je zaista jako lose ja sam se narucila privatno.Danas mi je poštom sa Rebra stigla narudžbenica na kojoj pise :ezofagogastroduodenoskopija s polipektomijom.

Sada sam zbunjena da li se polipektomija inace podrazumijeva? ili taj moj privatni termin na koji idem ezofagogastroduodenoskopija je to to?
Nisi napisala, zašto si išla liječniku. Simptomi. Boluješ li od neke bolesti. Uzimaš li kakve ljekove, dijete i sl.

Ta žurnost mi sliči da dr razumije našu beskonačnu listu čekanja. Pa te blago protektira. Ako je endoskop već unutra zasto ne uzeti bar uzorak polipa ako ga uopce imas, To nitko ne zna dok se ne vidi.

ezofagogastroduodenoskopija ta ćudnovato duga riječ, je duga kao i put kojim treba proći endoskop. kroz jednjak, dolinom želuca pa sve tamo do dvanajstpalačnog crevca. A i šire.

Mislim da si preplašena. Nepotrebno. Pričaj, šta više kažeš, više ćemo znati. Želim ti što ugodniju endoskopiju, Ne zaboravi, dok je endoskop unutra, diši, samo diši. Ne boli, malko neugodno,
__________________
Intuitive Tara: Again I appreciate all the advice and help . very validating . You helped me in 5 min more than the doctors in the last so many years lol so thank you!

Zadnje uređivanje DEBELKURAC : 17.12.2014. at 04:46.
DEBELKURAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 05:29   #4668
Isla sam doktoru radi povraćanja..sve sto pojedem ispovratim,probavne tegobe,crna stolica,gubitak na tezini 7kg u 3 tjedna.Već sam imala H.pilory te doktor sumnjam da se aktivirala ponovno.
Inace imama gerb,gastritis chronica.
Ne uzimam nikakve lijekove,doktor mi preporučio nexium 40+40 mg do nalaza te tekuću i kašastu dijetu.Jos nisam počela piti nexium jer čekam da obavim gastroskopiju.

Nisam preplašena,već sam radila gastroskopiju i znam sto je poliepitkomija-zahvart uklanjanja polipa endoskopom ili omčom.Samo me zanima da li i ako se privatno obavlja pregled da li se podrazumijeva da ce učiniti polipepitkomiju ako bude potrebna jer kada sam se naručivala ugovorila sam samo gastroskopiju sa testom na H.pilory.U državnim bolnicama to rade,radila na Rebru ako naiđu ali privatno ne znam da li moraš posebno naglasiti ili će samo napisat da su polipi.
Tinchy26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 07:22   #4669
Quote:
Tinchy26 kaže: Pogledaj post
Isla sam doktoru radi povraćanja..sve sto pojedem ispovratim,probavne tegobe,crna stolica,gubitak na tezini 7kg u 3 tjedna.Već sam imala H.pilory te doktor sumnjam da se aktivirala ponovno.
Inace imama gerb,gastritis chronica.
Ne uzimam nikakve lijekove,doktor mi preporučio nexium 40+40 mg do nalaza te tekuću i kašastu dijetu.Jos nisam počela piti nexium jer čekam da obavim gastroskopiju.

Nisam preplašena,već sam radila gastroskopiju i znam sto je poliepitkomija-zahvart uklanjanja polipa endoskopom ili omčom.Samo me zanima da li i ako se privatno obavlja pregled da li se podrazumijeva da ce učiniti polipepitkomiju ako bude potrebna jer kada sam se naručivala ugovorila sam samo gastroskopiju sa testom na H.pilory.U državnim bolnicama to rade,radila na Rebru ako naiđu ali privatno ne znam da li moraš posebno naglasiti ili će samo napisat da su polipi.
Moraš HITNO ,IZ OVIH STOPA KOD GASTRORENTEROLOGA. ne daj da te otperjaju.

ova crna stolica može uputiti na krvarenje želuca il niže. TO SE MORA HITNO REŠITI , IDI u državnu bolnicu, MOraju te primit, Kaži im da krvariš.
Naravno to ne znači da stvarno krvaršiš, nek oni dokažu da ne.


Ako se radi o čiru ili otvorenim ranama , ppi se ne samo smiju nego i moraju uzimati.
__________________
Intuitive Tara: Again I appreciate all the advice and help . very validating . You helped me in 5 min more than the doctors in the last so many years lol so thank you!
DEBELKURAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 17:51   #4670
Komentirati ovdje neke postove niti neću,vidim da sve više sami pacijenti uzimaju sebi pravo na terapij i dijagnozu,ok,svatko na kraju odlučuje o sebi pa tako i procjeni svog gastroenerologa i LOM-a (kojih ne kažem ima i loših).Sam sam liječnik i baš stvarno neke navode kao IPP može svašta izazvati to još nisam vidio niti se susreo sa time.Kršim možda neke privatne stavove i upute mojih kolega time što mogu reći da IPP koristim već jako dugo vremena zbog svih nabrojenih tegoba ovdje prisutnih pacijenata.Redovito se kontroliram i vjerujte nikakvih anemija i psorijaza nemam,svaki pacijent je individua koja različito ima reakcije na lijekve,ono što je svima zajedničko su navedene nuspojave koje su prisutne ali rijetke.Grozne nuspojave koje se mogu desiti su posljedica mogućeg komorbiditeta ili nekih endokrinih poremećaja koji kod pacijenta ostanu prikriveni,iz toga se da zaključiti da pacijent ne samo da mora biti obrađen samo od strane gastroenterologa nego i od drugih naših specijalnosti(endokrinologa,hematologa).Slučajno radim i na "phmetrijama" i nikakve revolucionarne rezultate ne daje a puno puta i lažno pozitivne tj negativne.I koliko vidim da kolege doktori javno nikad ne plaše pacijente a i ja, pogotovo ako nemam čitavu anamnezu pacijenta,niti ga osobno znam itd itd ..stoga samo usmjerimo koje pretrage i kako dalje ali nikad nešto što bi naštetilo.Cijenim sve koji se educiraju ali stručna osoba je ipak "stručna".Davajte savjete,ne budite isključivi i ne glumite mesije već skupljajte barem savjete od dva ili više kolega.
Protected is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 20:53   #4671
bila sam kod gastroneterologa i uputio me na žurnu gastroskopiju i termin je 22.01. toliko o zurnim terminima.
Na kraju idem ovaj petak ali ne na Rebro jer ne mogu cekati toliko.
Tinchy26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 11:19   #4672
Jel smije piti mineralnu vodu poslije povracanja tj jedno 12 poslije Vjv imam neku virozu proljev i 1 povracanje
D E N I S is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2014., 12:58   #4673
smiješ, i trebaš nadoknaditi tekućinu, ali bolje bi bilo uzeti čaj ili juhu. pomalo, gutljaj po gutljaj, da ti se želudac opet ne uznemiri. na žličicu, ako ne ide drugačije.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 11:42   #4674
evo konacno sam obavila i ja gastroskopiju ipak nije bio petak.
evo nalaz pa ako netko moze pojasnit:

JEDNJAK. lumen uredan,dobro se dilatira,reflux želučanog sadržaja u donju 1/4 jednjaka,kardija ne zatvara,blaže nepravila Z linija na 38-39 cm od inciziva,bez promjena u želučanom epitelu u bijelom svijetlu.

ŽELUDAC. lumen uredan,dobro se dilatira,sadržaj bistar,nabori i peristaltika uredni,sluznica antruma i korpusa edematozna,vulnerabilna,,diskolorirana s epiteliziranim erozijama u sanaciji,pilorus uredan,bio antrum/korpus (bočno 1)

DVANAESNIK:bulbus i papila Vateri uredni

dg:gerd,insuff cardiae ,gastritis chr in acusationem

terapija:Ares 2x 20 mg do psispijeća PHD nalaza,Gastrocet 2x2 caps tijekom 8-12 tjedana
Tinchy26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2014., 15:44   #4675
Vidiš, ja sam imao link, i moram priznati da je bilo fora, mršav, lep, zgodan ko sekira na panju,pun para.
Onda me odfuralo kod doktora, koji je napuhao balon u jednjaku, riješio problem i sad nakon 10 godina , sam debeo, ružan ko bebi dux.bez para.
Al me niš ne boli.
A ko klinac sam bio na gastalima i svemu ostalom,ali se nisam liječio, šta smo onda znali da moram kod doktora za bilo kaj... i to je uzrokovalo tu bolest.

Ma kakav sex, najljepši osjećaj ikada bio je treći dan nakon operacije, kada sam bez ikakve pomoći raznih tekućina z guštom pojeo petnaest deka parizera u četvrt kruha. To sam sanjao dvije godine....................
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2014., 18:05   #4676
Nadam se da preživljavate Božić!
roleta8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2014., 12:55   #4677
Neidem baš doktorima pa sam dosta neinformirana i pitala bih ovdje- zna li netko gdje se može privatno obavit ultrazvuk abdomena i kolko otprilike košta?
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2014., 18:46   #4678
Quote:
DEBELKURAC kaže: Pogledaj post
evo nekih simptoma:

probavni simptomi
Nadutosti, pogotovo kada je konzumiranje životinjskih proteina
podrigivanja
Nadutosti ili plin obično odmah nakon jedenja
loša probava
proljev
zatvor
Glad i nakon jela ili nenormalan osjećaj sitosti
mučnina
Spora probava
Neprobavljene hrane u stolici
Loš dah (zadah iz usta)
Big Belly ili povećanje tjelesne težine oko gornjeg i sredine trbuha.
Svrbež oko rektuma
Gubitak apetita za meso
Kože i noktiju Simptomi
Rumenih obraza zbog kapilarne dilatacije u obrazima
i napuknuti nokti koji lako slomiti
Acne
Gubitak kose kod žena
ZA STA SU OVO SIMPTOMI? ZANIMA ME JER IMAM I GUBITAK KOSE VEC 3GOD NEZNAJU DR OD CEGA A BOME I ZELUCANE PROBLEME....
Imota20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2015., 11:53   #4679
Quote:
Imota20 kaže: Pogledaj post
ZA STA SU OVO SIMPTOMI? ZANIMA ME JER IMAM I GUBITAK KOSE VEC 3GOD NEZNAJU DR OD CEGA A BOME I ZELUCANE PROBLEME....
Simptomi smanjene ili nikakve želučane kiseline
__________________
Intuitive Tara: Again I appreciate all the advice and help . very validating . You helped me in 5 min more than the doctors in the last so many years lol so thank you!
DEBELKURAC is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2015., 11:05   #4680
Question

Quote:
DEBELKURAC kaže: Pogledaj post
Simptomi smanjene ili nikakve želučane kiseline
I sta he dobro protiv toga uzimati? Ne zelim ocelavit a controlic i slicno trosim i ne pomaze mi
Imota20 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:01.