Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2010., 12:51   #201
Greg super radi. No RKC je nekako bliži običnim ljudima ali imam nekoliko manijaka koji vole GS
kamakura-san is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2010., 22:27   #202
круто!

http://www.youtube.com/watch?v=CtQMb...eature=related
__________________
-Unda? -Unda se on poriga u japno.
Kaeshi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 10:02   #203
Jel može nekakva preporuka gdje pronaci video/film s vježbama za pocetnike s girjama? Možda nekakav naziv pa da tražim po torrentima...
Albatrios is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 10:17   #204
Quote:
Albatrios kaže: Pogledaj post
Jel može nekakva preporuka gdje pronaci video/film s vježbama za pocetnike s girjama? Možda nekakav naziv pa da tražim po torrentima...
Svak će ti preporučiti nešto drugo. Ja ti preporučam:
"steve cotter encyclopedia of kettlebell lifting series 1"
i
"pavel tsatsouline enter the kettlebell"
__________________
-Unda? -Unda se on poriga u japno.
Kaeshi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 14:56   #205
Quote:
Albatrios kaže: Pogledaj post
Jel može nekakva preporuka gdje pronaci video/film s vježbama za pocetnike s girjama? Možda nekakav naziv pa da tražim po torrentima...
Pozdrav Albatrios!

Prije svega ti preporučujem učenje tehnike uz dobrog instruktora kojeg ne može zamijeniti niti jedan video uradak ili knjiga. Video i knjiga su dobri dodatci treninzima, a također su korisni ako ne živiš u gradu u kojem djeluje neki kettlebell instruktor.

Ipak, svjestan sam da mnogi ljudi ne žele/ne mogu raditi uz stručni nadzor i šta god im netko savjetovao napravit će onako kako im se čini najbolje i učiti tehniku preko youtubea. Kad je već tako, savjetujem ti da se prihvatiš "Enter the kettlebell"-a jer obuhvaća osnove (swing i tursko dizanje). Počeniku nije preporučljivo puno komplicirati sa 100 različitih vježbica čiji efekt bez problema može postići koristeći uglavnom swing i tursko dizanje. Dok to dvoje ne dovedeš na pristojan tehnički nivo nemaš potrebu ići dalje.
Nakon što savladaš "Enter the kettlebell" (video i knjigu) probaj sa Steve Cotterom i njegovim dvd-om koji sadrži mnoge korisne vježbe i savjete.
__________________
www.strongfirst.com.hr
Petar Popara Crni is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 15:39   #206
Quote:
Petar Popara Crni kaže: Pogledaj post
Prije svega ti preporučujem učenje tehnike uz dobrog instruktora kojeg ne može zamijeniti niti jedan video uradak ili knjiga.
Apsolutno točno!

Problem jedino ostaje prepoznati dobrog instruktora.
Najjednostavnija metoda je pogledati njegove učenike. Simple as.
__________________
-Unda? -Unda se on poriga u japno.
Kaeshi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 17:10   #207
Nažalost dolazim iz mjesta gdje instruktora nema niti na vidiku. Pokušat cu sam polako pa kako bude. Hvala na savjetima
Albatrios is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 17:22   #208
Ima jos jedan nacin za svladavanje tehnike. Vjezba. Tijelo ce se adaptirati i nauciti trositi najmanje energije za pokret, a trosi ga upravo u pravilnoj tehnici.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 22:22   #209
@Petar

Sad sam ponovo pročitao tvoj post vezan uz "pistol squat", pa sam se sjetio Eddy Matzgera, jednog od ponajboljih speed skater-a:

http://www.youtube.com/watch?v=MNKbGxVfRxI

Obrati pažnju na 0:58 (Get down and shoot the duck!).
__________________
-Unda? -Unda se on poriga u japno.
Kaeshi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 23:32   #210
Quote:
kamakura-san kaže: Pogledaj post
Greg super radi. No RKC je nekako bliži običnim ljudima ali imam nekoliko manijaka koji vole GS
Meni nekako (bar za snatch i jerk) više paše GS, odnosno tzv. soft style. Tako mi leglo vremenom. Ne radim ja velike serije, al mi je zabavno raditi "umeko".

Aj kamakura, jedno nagradno pitanje. Kako se zove međunarodna organizacija za tradicijonalni GS? Plaćam pivu ako pogodiš.
__________________
-Unda? -Unda se on poriga u japno.
Kaeshi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 10:55   #211
Kettlebell Team "Sparta" počinje s treninzima kettlebell liftinga i kettlebell fitnessom na adresi Ključka 12 (Trešnjevka, Zagreb).

Treninzi počinju 5.10.2010. u terminima utorak i četvrtak od 19 sati.

Info na mail: [email protected]

www.snaga.hr

Upisi su u tijeku!
igor spoljaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2010., 22:06   #212
Kupnja k.

Gdje ima u ZG-u za kupiti girju od 16kg?
dasistwalter is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 11:23   #213
pogledaj domaću proizvodnju, jedinu u EU od nodularnog ljeva, pod ISO kvalitetom, www.ruskozvono.com
Pres is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 11:38   #214
Quote:
Pres kaže: Pogledaj post
pogledaj domaću proizvodnju, jedinu u EU od nodularnog ljeva, pod ISO kvalitetom, www.ruskozvono.com
Ja mu ne bih preporucio ovakav oblik girje, ako vec moze nabaviti pravu sportsku girju.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 13:12   #215
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
Ja mu ne bih preporucio ovakav oblik girje, ako vec moze nabaviti pravu sportsku girju.
Mislim da više štete nego koristi donose borbe givory style i rkc style iako većina koja se u tu borbu upušta u hr zapravo ne kuži smisao pa treniraju rkc tvrde da je to givory style, ond aizvlačenja na free style isl... ne bih ulazio u to čak štoviše bježim od toga.

S gledšita proizvoda givory kettlebll koji ti zoveš sportska je za natjecanja za izvođenje 3 vježbe, što više jer ima kvadratnu ručku, spike da su sve kugle iste veličine isto ne drži vodu jer manji modeli lako pucaju pošto su šupljhi iznutra, oko težišt akugle neću ni raspravljati jer nije kugla nego šupljina.

Rusko zvono je domaći proizvoda koji se izrađuje ručno od nodularnog ljeva (jedinog koji ne puca kao otpadni kisenski), ima idealn dizajn i ručku fi 38 koja nije ni prevelika ni premala i definitivno nije samo za 3 dizačke vježbe.

To ti je kao da za rekraciju ili čak trenirnaje u fitnessu kupuješ gumirane olimpijske utege s 25kg šipkom s kojima ne miožeš raditi bisps pregib i ostalih 50 vježbi jer su samo za čučan i izbačaj tako i tvoja sportska girja koja se šverca iz Slovenije, a na pominjem ne zanimaju me kompleksi i brobe givory style vs. rkc te tko je veći lav u krdu već dobrobit sporta.
Pres is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 18:14   #216
Quote:
Pres kaže: Pogledaj post
pogledaj domaću proizvodnju, jedinu u EU od nodularnog ljeva, pod ISO kvalitetom, www.ruskozvono.com
Na stranici nisam nasaogdje ima za kupiti, pa bi dodatne informacije dobro dosle?
dasistwalter is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 12:57   #217
zagrebacka 7, bjelovar - to ti je adresa.
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 15:33   #218
RKC organizacija priprema prvi certifikat seminar u Hrvatskoj u 3 mjesecu, a u Splitu seminar kettlebella - da me opet ne ganjaju neki sa Rekreacije - link na Borilačkim sportovima pod Oglasna ploča
kamakura-san is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 15:37   #219
Quote:
kamakura-san kaže: Pogledaj post
RKC organizacija priprema prvi certifikat seminar u Hrvatskoj u 3 mjesecu, a u Splitu seminar kettlebella - da me opet ne ganjaju neki sa Rekreacije - link na Borilačkim sportovima pod Oglasna ploča

ZAKON - SVAKA ČAST!
Pres is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 15:10   #220
I naravno treninzi u Zg pon i srijedom te u Rijeci i Karlovcu 7 dana u tjednu upiti na PM, mail na stranici u mom potpisu i telefon je tamo.
IRON CORE
kamakura-san is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:54.