Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2011., 12:51   #721
Već sam čuo za britanac da ima duhove ... tamo je čak mort i neko staro groblje ili se krivo sjećam.... neki imaju duhove i u novim stanovima.
Iako mislim da je sve moguće, prvo se trebaju istražiti druge mogućnosti.

EDIT: tek sada vidim da je ovaj topic star kao i zgrada u kojoj živiš, pa se ispričavam.
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2011., 14:20   #722
Slazem se da peseki i macke imaju jako razvijena osjetila.BIli mi jednom svi na okupu,uza obitelj jel i zezamo se,bas nam je bilo ugodno...Kad odjednom pesek pocne glavom pratiti nekaj u zraku kod stola;ono ko kad se mi igramo s njim pa da cemo bacit lopticu a samo kruzimo s istom...I prati on tak nekaj dobrih par minuta i rezi.Mi ga svi zovemo,nista on i dalje pozorno prati i ni makac;da bi nakon tih par minuta se pesek konacno smiril i zadovoljno pocel makat repom al i dalje gleda u zid,a tam naravno nema nista.
Bilo nam je svima ugodno pa smo zakljucili da nas je to moj tata dosel pozdravit,a pesek ga je sigurno vidjel i nije ga se bojal.
sladana5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2011., 17:36   #723
Quote:
sladana5 kaže: Pogledaj post
Slazem se da peseki i macke imaju jako razvijena osjetila.BIli mi jednom svi na okupu,uza obitelj jel i zezamo se,bas nam je bilo ugodno...Kad odjednom pesek pocne glavom pratiti nekaj u zraku kod stola;ono ko kad se mi igramo s njim pa da cemo bacit lopticu a samo kruzimo s istom...I prati on tak nekaj dobrih par minuta i rezi.Mi ga svi zovemo,nista on i dalje pozorno prati i ni makac;da bi nakon tih par minuta se pesek konacno smiril i zadovoljno pocel makat repom al i dalje gleda u zid,a tam naravno nema nista.
Bilo nam je svima ugodno pa smo zakljucili da nas je to moj tata dosel pozdravit,a pesek ga je sigurno vidjel i nije ga se bojal.
To i ja mislim, da oni nešto osjete. Prije cca godinu dana, na katu na kojem ja sad živim, ali tad nije živio nitko svašta se znalo čuti po noći. Škripanje ormara, koraci, grebanje, lupanje, a ne može nitko uči jer je zaključano. I nedugo nakon toga, pas bi jako lajao, ja izađem vani, vidim nema nikog, on i dalje laje i kao da gleda u nešto. Drugi dan odem gore i ništa...nemam pojma što je to bilo, ali nije definitivno ugodno ni malo..
gold_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 08:23   #724
Sve mi se čini da imate puhove ili miševe
Scythe is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2011., 13:10   #725
Quote:
Scythe kaže: Pogledaj post
Sve mi se čini da imate puhove ili miševe
Nema šanse. Kuća je nove gradnje, baš smo tad sredili kat, da ih je bilo vidjeli bismo izmet njihov, ali nikad nismo našli nešto takvo. Sad je to prestalo, ali prije se baš čulo grebanje, lupanje i rušenje stvari, a kad ujutro dođem gore nema ništa na podu, niti je išta porušeno. I onaj zvuk kad guraš namještaj pa se čuje. Ali glavno da je to prestalo napokon. E da, tu su prije živjeli neki ljudi koji su bili maltretirani, susjedi su ih mlatili, nisu im davali da izađu van na cestu, umrli su u teškom jadu, divljaci jedni, jadni ljudi. Ali ta je kuća srušena, pa je napravljena nova...Nema baš lijepu prošlost, ali mi nismo tada ni živjeli u tom kvartu..
gold_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2011., 23:34   #726
Ja imam puhove na vikendici...i jako su zabavni...osim kada sa šljive skoće na krov i fulaju pa završe u oluku i izlete van na drugoj strani , jako su bućni i znaju nervirati, ali i nasmijati...
Ali ono što je radilo buku u mojem stanu nije nimalo slično njima, pogotovo zvuk lomljenja stakla koji se ne može zamjeniti sa nićim drugim...a kasnije nema traga slomljenom staklu...
Ipak, od kako je cimerica otišla, njezin duhek je napustio stan zajedno sa njom i konačno imam mira.
__________________
Muškarci koji tvrde da je ženama mjesto u kuhinji, obično ne znaju što bi sa njima radili u spavaćoj sobi...
Kalira_bei is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 13:36   #727
Quote:
dr.karamela kaže: Pogledaj post
Ovako - doselili smo se u stari stan prije kojih mjesec dana za nevjerojatno nisku cijenu. Zgrada je iz 17.st.

Od kada smo doslli pocela je sprdnja da imamo duhove u kuci a onda su se pocele desavati cudne stvari.

Kablovi iz lopova za kompjutor jedno jutro bili su svi iskopcani. Od nas 3oje nitko ih nije dirao.

Optički miš reagira i svjetli kada je kompjuter ugašen (osjetljiv na dodir)

Zatvoreni prozori ujutro su otvoreni. (100% čvrsto zatvoreni)

Najčudnija stvar koja se dešava je da se odjednom stvori strani miris, prostorije brzo mijenjaju miris npr. odem na wc i hodnik neobjašnjivo miriši, izadjem iz njega, ko da niceg nije bilo. Sobe isto. (susjedi ne peku ništa niti ikako mogu doći mirisi od nekuda). Miš se pokvario sam od sebe.

O snovima dok smo došli tu, bolje ne pisati.

Molim da netko normalno odgovori, ako se želite sprdati radite to na drugom mjestu.

Pozdrav,
dr.karamela
Moja teorija: netko ti je upao u kuću i iskopčao kablove iz kompjutera, ali nije imao porive da išta ukrade, zatim se isprdio (i ostavio nezaboravan miris koji moraš sanjati) i pobjegao kroz prozor (zaboravio ga zatvoriti za sobom), a pošto je prozor bio otvoren, brzo se prozračilo.
__________________
šta će mi potpis?
SaintJimmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2011., 14:57   #728
Quote:
markotros kaže: Pogledaj post
nisam peder i ne zajbavam se. ozbiljno bi prespavo noc tamo, cisto da se uvjerim. doci cu tamo s curom ako oces, ali ne vjerujem da ce ona htjet prespavat tamo

u svakom slucaju cuo sam vec puno prica o tome. i uvjek treba nesto napraviti da to prestane. uglavnom je dovoljno zvati svecenika koj ce ti blagosloviti kucu. ali ako ti to uspije ubit ces tu silu i bit ce gotovo zauvjek. mogu barem doc do vas jedan dan poslje podne, bilo kad? samo pogledat. kao sto sam reko doci cemo ja i cura zajedno ako treba, a ako mi dozvolis da to malo promatram sam cu financirat rekvizite i sve ostale potrepstine da se ovo dokumentira.

btw kuca nije na groblju jer ocito jedini koj ima probleme je on u njegovom stanu, mora da se desilo nesto u tom stanu a ne na tom podrucju prije gradnje kuce.

Nebih se složio s tobom jer na istarskomipsilonu od autoceste su tunel probili ispod groblja i duh se pojavljuje na putu a ne na groblju pa može značit tako da se i ovo događa u kući ...
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 12:35   #729
ja mislim a i vjerujem da duhova ima svuda oko nas! samo što je razlika u ljudima..oni malo svjesniji,otvoreniji itd. to prihvaćaju,dok oni već pomalo zadrti ljudi koji sve pripisuju "slučajnosti" to ne uzimaju u obzir ni pod razno! Svatko ima pravo na svoje mišljenje..
__________________
....PAZI što si ŽELIŠ..jer bi ti se moglo OSTVARITI....
Enigma23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 19:29   #730
ewo za primjer iznjet ču nekoliko svojih iskustava!
još odkako sam bila mala (5-6 god) sječam se da sam imala neki određeni strah od mraka,hodnika,ormara,ruba kreveta itd...svi ti strahovi nisu nastali gledajuči horor filmove i razne gadarije na tv-u jer je to moja mama strogo pazila!
sada,kada imam 26god..to još uvijek traje,samo puno jače,jer sam dosta pratila tu temu "paranormalno",istraživala,pričala sa raznim ljudima itd....sto stvari!
jedino što sam htjela-bio je odgovor: ŠTO JE TO, i ZAŠTO JA?!?
da ne duljim....odgovor koji sam dobila od čak troje ljudi bio je identičan,a on je da sam neka vrsta medija! medij je osoba koja može vidjeti,čuti ili "osjetiti" prisustvo neke druge energije,entitete,duše...nazovite to kako god želite....
na pitanje ZAŠTO JA-ništa konkretno,mogao je biti bilo tko...a večina je,samo što toga nije ili svjesna,ili to negdje duboko potiskuje u sebi ne želeči se otvoriti i priznati svoj dar! da,nažalost-to se smatra darom-koji se ne dobiva samo tako jednog dana,nego s samim rođenjem! ovdje na forumu primjetila sam da ima ne kolicina ljudi koji nikada nisu imala takva iskustva a silno ih žele doživjeti...a da ni sami nisu svjesni što si žele! za sve te laike folirante imam samo jedan savjet...a to je neka budu sretni što ne mogu doći u dodir s tim...jer mislilm da bi ubrzo htjeli svoj stari život natrag kada bi se počeli budit usred noči sami od sebe (npr.ja se budim svaku noč u 3h ujutro,sama od sebe ničim izazvana,kada se probudim toliko sam naspavana kao da sam spavala 12h a ne cca 2-3h,a tada me obuzme neopisiva paranoja i strah kao da slutim nešto,i onaj prokleti osječaj da nisam sama u prostoriji),kada bi se zaista uvjerili da ti zvukovi što čuju nije niti susjed niti itko s opravdanim razlogom....mogla bi sada jako puno napisati o tome,ali ipak neču iznosit sve detalje.....nikoga ne možeš natjerat da vjeruje u suprotno...ali ipak....otvorite oči i ostala osjetila malo bolje!!
__________________
....PAZI što si ŽELIŠ..jer bi ti se moglo OSTVARITI....
Enigma23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2011., 19:58   #731
Quote:
Enigma23 kaže: Pogledaj post
ovdje na forumu primjetila sam da ima ne kolicina ljudi koji nikada nisu imala takva iskustva a silno ih žele doživjeti...a da ni sami nisu svjesni što si žele! za sve te laike folirante imam samo jedan savjet...a to je neka budu sretni što ne mogu doći u dodir s tim...
Enigma, totalno se slažem s tobom! Ja ne mogu reći da sam medij (niti to želim biti), ali imala sam poprilično susreta s paranormalnim iskustvima, tipa koraci u prostoriji, hladan zrak oko lica, i sl. Klasične stvari. Doduše, ja to doista shvaćam kao određenu vrstu dara, ali mnogo puta poželim da ne čujem i ne doživljavam takve stvari. Jer takve stvari za psihu mogu biti poprilično opterečujuće.
__________________
"It's very dull work."
"I like dull work."
lady vintage is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 11:54   #732
Quote:
lady vintage kaže: Pogledaj post
Enigma, totalno se slažem s tobom! Ja ne mogu reći da sam medij (niti to želim biti), ali imala sam poprilično susreta s paranormalnim iskustvima, tipa koraci u prostoriji, hladan zrak oko lica, i sl. Klasične stvari. Doduše, ja to doista shvaćam kao određenu vrstu dara, ali mnogo puta poželim da ne čujem i ne doživljavam takve stvari. Jer takve stvari za psihu mogu biti poprilično opterečujuće.
...upravo tako...hvala na dopuni mog posta,ovo za opterečenje psihe si u potpunosti u pravu!
__________________
....PAZI što si ŽELIŠ..jer bi ti se moglo OSTVARITI....
Enigma23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2011., 20:56   #733
Quote:
Enigma23 kaže: Pogledaj post
ja mislim a i vjerujem da duhova ima svuda oko nas! samo što je razlika u ljudima..oni malo svjesniji,otvoreniji itd. to prihvaćaju,dok oni već pomalo zadrti ljudi koji sve pripisuju "slučajnosti" to ne uzimaju u obzir ni pod razno! Svatko ima pravo na svoje mišljenje..
Sa ovime se u potpunosti slažem. Ako si otvoren prema tome, doživit ćeš, a ako nisi i ne viruješ u takve stvari ništa nećeš ni vidit ni osjetit...
Angie88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 02:36   #734
Ako je duh namjerno ubačen u stan on neće sam otići, treba cijeli crnomagijski ritual da ga se istjera.
BlSmith is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 10:18   #735
mislim da ni jedan od te tri osobe koje su ti rekle da si medij nije bio psihijatar. Ozbiljno, to što ti opisuješ, vrlo lako se može pripisati i bolesti... čak i tumoru na mozgu (začahurenom, koji je tu možda od rođenja, ali se ne razvija), ne nužno samo nekoj psihičkoj bolesti.

Možda da odeš do neuropsihijatra, čisto radi sebe. Poslušaj liječnika ako ti propiše neke lijekove, moglo bi se desiti da ti se ta paranoja i osjećaj da je netko tu - bitno smanji ili nestane. Zašto ne? Rekla si da ti to jako smeta... Ne znači da je svaki put duh ako čuješ ili vidiš nešto čega nema... Može biti i nešto objašnjivo, je li?!
__________________
Kad nešto uistinu želiš, cijeli svijet se uroti da to i dobiješ!
LaraFabian is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 10:51   #736
Quote:
Angie88 kaže: Pogledaj post
Sa ovime se u potpunosti slažem. Ako si otvoren prema tome, doživit ćeš, a ako nisi i ne viruješ u takve stvari ništa nećeš ni vidit ni osjetit...
Ne bi se baš u potpunosti složila s ovim...ja nikada nisam poželjela da mi se dogodi da mogu čuti nešto, npr. korake po kući. Ali vjerujem da često puta ta otvorenost prema drugoj strani može doći ukoliko je osoba pretrpjela neki šok, npr. doživjela neku tešku operaciju. Meni se to desilo i znam da su odonda polagano krenule sve te moje avanture s onostranim
__________________
"It's very dull work."
"I like dull work."
lady vintage is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 11:56   #737
Quote:
LaraFabian kaže: Pogledaj post
mislim da ni jedan od te tri osobe koje su ti rekle da si medij nije bio psihijatar. Ozbiljno, to što ti opisuješ, vrlo lako se može pripisati i bolesti... čak i tumoru na mozgu (začahurenom, koji je tu možda od rođenja, ali se ne razvija), ne nužno samo nekoj psihičkoj bolesti.

Možda da odeš do neuropsihijatra, čisto radi sebe. Poslušaj liječnika ako ti propiše neke lijekove, moglo bi se desiti da ti se ta paranoja i osjećaj da je netko tu - bitno smanji ili nestane. Zašto ne? Rekla si da ti to jako smeta... Ne znači da je svaki put duh ako čuješ ili vidiš nešto čega nema... Može biti i nešto objašnjivo, je li?!
pa gledaj..moje mišljenje je da kao 1. ponekad psihijatar i sama medicina nisu odgovor i rješenje baš za sve.. 2.psihijatar ti to nikada nebi rekao a kamoli priznao takvo što-jer tada bi i on očito trebao "psihijatra"...............3. tumor nije sigurno- (provjereno zbog nekih drugih razloga) 4.osobe koje su mi to rekle,nisu bili laici kao ja,već ljudi koji su dobro upoznati s tim "stvarima"........a što se tiče ljekova da se paranoja smanji ili nestane,dali bi se to moglo shvatiti kao i zatupljivanje pravih i stvarnih osječaja??

i još nešto...nije mi u potpunosti jasna tvoja zadnja rečenica: "Ne znači da je svaki put duh ako čuješ ili vidiš nešto čega nema"? = kako mogu čuti a pogotovo vidjeti nečeg čega NEMA?!
__________________
....PAZI što si ŽELIŠ..jer bi ti se moglo OSTVARITI....
Enigma23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 12:55   #738
Quote:
Enigma23 kaže: Pogledaj post
i još nešto...nije mi u potpunosti jasna tvoja zadnja rečenica: "Ne znači da je svaki put duh ako čuješ ili vidiš nešto čega nema"? = kako mogu čuti a pogotovo vidjeti nečeg čega NEMA?!
Nisam LaraFabian, ali evo zanimljivog teksta:

http://dbem.ws/ganzfeld.html
Scythe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2011., 14:24   #739
Quote:
Scythe kaže: Pogledaj post
Nisam LaraFabian, ali evo zanimljivog teksta:

http://dbem.ws/ganzfeld.html
ajmeee....može kraća verzija,ili još bolje...što je pisac time želio reči?
__________________
....PAZI što si ŽELIŠ..jer bi ti se moglo OSTVARITI....
Enigma23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2011., 17:08   #740
Quote:
lady vintage kaže: Pogledaj post
Ne bi se baš u potpunosti složila s ovim...ja nikada nisam poželjela da mi se dogodi da mogu čuti nešto, npr. korake po kući. Ali vjerujem da često puta ta otvorenost prema drugoj strani može doći ukoliko je osoba pretrpjela neki šok, npr. doživjela neku tešku operaciju. Meni se to desilo i znam da su odonda polagano krenule sve te moje avanture s onostranim
Ovo sam rekla iz razloga jer ja prije nisam virovala u te ''pizdarije'' kako sam ih nazivala, dok mi je cimerica osjećala duhove u stanu, ja sam se smijala... mislila sam da je malo skrenula To je trajalo neko vrijeme dok nije počelo sve intezivnije, da ne pričam sad sve detalje... sve se to događalo, ona je osjećala i čula ono što ja nisam, do jednog trena (nije sad važno što se dogodilo, nije nikakav šok)... i onda sam ja shvatila da sve to ima smisla, počela virovati u to... i eto nakon toga ja čula i osjetila svašta...
Angie88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:41.