Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.03.2008., 04:14   #1
Smrznuta riba - priprema u foliji?

ajde mi recite da li mogu zamrznutu ledovu ribu pec onako u foliji (bas sam tu na forumu nasla neke supp recepte--ako imate volje i vremena nece bit naodmet jos pokoji fini receptak),,e i koju ribu ledovu mi preporucate?? hvala puno....bas kontam kako cu sutra za rucak....
funkina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 07:35   #2
možeš narafski, nije nešto ali iđe.
škarpina, ona crvena. dobar tek
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 13:02   #3
stari kad napravi škarpinu na lešo zakon
morino is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2008., 19:11   #4
Nije u foliji al je zanimljivo....Ja sam se jaedamput zaigral sa smrznutim bakalarom od Leda, malo se teže nađe , al' sad bi ga moralo biti.

Bakalar odmrzneš, lagano osoliš, narežeš na komade, uvaljaš u oštro brašno, na putru zapržiš sa obje strane, ubaciš slatko vrhnje, kapare, kosani peršin, ( ako želiš, dobra je Vegeta Mediteran ) ali oprezno jer su kapari slani. Zgusneš umak a ako treba podliješ mlijekom do željene gustoće. Kao prilog ide lešo krumpir u slanoj vodi ali je isto dobra i kuhana mrkva i grašak, riže, tijesto...
panorama is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 11:02   #5
uzmeš običan ledo oslić, komad. odmrzneš.
uzmeš krumpir, mrkvicu, celer, tikvicu,... whatever. narežeš na manje dijelove, ja volim na šnitice. Ne pre debelo jer se to mora skuhati u foliji, pa ako je pre debelo, dijelovi će ti ostati tvrdi. Vjeruj, osobno iskustvo. Uz to luk na komade, češnjak (cijeli). Ma bacaj sve unutra, ne možeš fulati.
Trebaš još maslinovo ulje, grančica ružmarina po zamotuljku / ribi, deci do dva bijelog vina (po zamotuljku). Naravno, sol.
Na komad folije staviš malo krumpira, posoliš. Pa ostalog zelenja, posoliš. sve zaliješ uljem. na to grančicu ružmarina, na to ribu. Još ulja. Napraviš 'lađicu' od aluminija, pa staviš još aluminija ispod s kojim ćeš to zatvoriti. Ne štedi aluminij jer nije zabavno ako to se raspadne. u lađicu baci vino i sve zatvori.
Baci u pećnicu dok krumpir nije kuhan. Kod mene je to na 200 stupnjeva, oko 40 min.

Onda to izvadiš, svakom na tanjur zamotuljak, nek si na tanjuru to odmota.
Mako savjet: meni je najfinije, kad otvorim, izgnječiti si krumpir u aluminiju da poberem onaj pre fini sok koji se stvario kuhanjem/pečenjem...

Moja cura ovo OBOŽAVA.
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 11:27   #6
na ovo šokijevom ja još šiknem komadić maslaca
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 11:49   #7
Ja sam za vrime studiranja, u nedostatku "prave" ribe i zbog ljenosti za odlazak na peškariju, više puta spremao ledo škarpinu.
Uglavnom lešo i u pravilu je uvik bila odlična. Zaista, iznenađujeće dobra za nešto takvo u onosu na frišku ribu iz mora.
Ali, spremao sa par puta i brudet od nje i bio je za prste lizat.
Tako da...preporuka je škarpina i siguran sam da će i tako u foliji biti dobra, iako je tako nisam spremao.
Spremao sam jednom i neki bućkuriš a la brudet od mola (oslića) i nije ispao loše, ali se mol izmrvio.
__________________
Vratite nam krvopiju!!!
palj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2008., 15:10   #8
smrznuta riba (zagorka u ribarnici ko slon u staklarni )

a najjednostavnije (a fino): bacim filet oslića (smrznuti) u vruću vodu u koju sam dobro iscjedila limuna (da se ne raspadne, a i za okus) i posolila. pretpostavljam da se tu može dodati i nekog češnjaka ili luka, ali ja to baš ne volim. kad je mekano, izvaditi, preliti nakim dobrim maslinjakom. prilog: što raznovrsnije kuhano povrće (u najgorem slučaju ona gotova mješavina za francusku salatu, u najboljem slučaju mrkvica, grašak, malo krumpira, mlade mahune, karfiol, kukuruz...).

nebrojeno puta me nahranila ova kombinacija s hrpom varijacija. ključ jela, naravno, kvaliteta maslinovog ulja.
mayy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 15:11   #9
Quote:
mayy kaže: Pogledaj post
smrznuta riba (zagorka u ribarnici ko slon u staklarni )

a najjednostavnije (a fino): bacim filet oslića (smrznuti) u vruću vodu u koju sam dobro iscjedila limuna (da se ne raspadne, a i za okus) i posolila. pretpostavljam da se tu može dodati i nekog češnjaka ili luka, ali ja to baš ne volim. kad je mekano, izvaditi, preliti nakim dobrim maslinjakom. prilog: što raznovrsnije kuhano povrće (u najgorem slučaju ona gotova mješavina za francusku salatu, u najboljem slučaju mrkvica, grašak, malo krumpira, mlade mahune, karfiol, kukuruz...).

nebrojeno puta me nahranila ova kombinacija s hrpom varijacija. ključ jela, naravno, kvaliteta maslinovog ulja.
Ako vam se sviđa riba u alu foliji ne znam je li uputno objašnjavati koje se sve
gadosti taj sjjni listić otpusti u hranu ,kad se zagrije na viskoj temperaturi.
Preporučila bih da ribu pripremite u pek papiru.Jako je fino,a i zgodno izgleda na stolu kad se zaveže u smotuljak.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 15:21   #10
gadost?

elaboriraj molim te?
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 19:05   #11
Kupila sam losos baš za foliju ali još nisam isprobala! Valjda valja.
Gandalfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 22:33   #12
ee bas ste supper..mlada sam kuharica pa mi svaki recept dobrodosao....ovaj od sokija mi se para zanimljiv jako i sigurno cu ga probat...ako ima jos kakav ........... ledo je zakon za nas koji volimo pajkiti
funkina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 13:37   #13
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Ako vam se sviđa riba u alu foliji ne znam je li uputno objašnjavati koje se sve
gadosti taj sjjni listić otpusti u hranu ,kad se zagrije na viskoj temperaturi.
Kako bi rekli neki moj kolege: proof or STFU
Mislim, ja bih ti spičio ban, ali sva sreća da mene nitko ne pita...
što volim trolove...
Shoki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2011., 19:25   #14
šta da radim sa smrznutim fileom lista? ne bih ga u foliju...


p.s. tri godine kasnije i mene zanima što to folija štetno ispušta u hranu.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 12:43   #15
Da li je netko isprobao onu Aljašku kolju iz Lidla, dubokosmrznutu? Kakvog je okusa?
Vespers is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 12:56   #16
jel pise ime te ribe na njemackom? ovak nemam pojma koja je to riba
kolja????
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 18:00   #17
Baš piše Aljaška kolja,ja sam je pravila u petak,čisto fina riba
aaatina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 20:39   #18
Quote:
Dora K kaže: Pogledaj post
jel pise ime te ribe na njemackom? ovak nemam pojma koja je to riba
kolja????
Kolja ili morski magarac, Melanogrammus aeglefinus, je vrsta bakalara, manje kvalitetnog mesa. Česte su prijevare kod sušenog oblika, podmetanjem pod pravog bakalara zbog čega ga Talijani zovu Asinello (magarac).
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2011., 21:13   #19
e vidis, nisam nikad taj kupila u Lidlu, valjda ga tu nema. Ima za kupit samo bakalar s Pacifika "gadus macrocephalus" (mislim da ga vise ne bum kupovala nakon ovog u Japanu, jel....)

ovaj pacificki mi je jako ukusan, radim ga s krumpirom na bijelo ili poham obzirom da susenog tu nema za kupit, a riba upitne friskoce kosta oko 25-30 ojra kilo (to ja sama pojedem)

jel i taj neka muljaza?
__________________
"Svatko od nas je pametan za druge, međutim vrlo često kad se nađemo u nekoj konkretnoj situaciji prvo iznenadimo sami sebe jer postupimo apsolutno suprotno od nekih svojih dotadašnjih uvjerenja, a onda iznenadimo i druge jer ti drugi su jako hrabri kad se ne radi o njima." roko 1
Dora K is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2011., 14:31   #20
Quote:
Vespers kaže: Pogledaj post
Da li je netko isprobao onu Aljašku kolju iz Lidla, dubokosmrznutu? Kakvog je okusa?
ja sam koristila tu aljašku kolju i pekla je s krumpirom, a i lešo....meni nije loša ali istančano nepce moga dragog nije moglo izdržat
...dakle trošim zalihe i ne kupujem više
u biti ako nisi zahtjevan u smislu da ti smeta okus smrznute ribe onda je čisto ok za "odraditi" jedan ručak ...
__________________
Neke pobjede su pobjede duha i duše.
Ponekad, čak i ako gubiš, dobivaš.
E. Wiesel
dalcosters is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:40.