Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.11.2008., 12:17   #601
a za ravne kondilome, ispravila bih velnehanu, i rekla da sam ja upravo imala ravne kondilome na ulazu u vaginu i bili su vidljivi okom, izgleda kao mala kolonija bijelih sitnih tackica, kod mene je bila velicine 2mmX3mm, koja je pod rukom imala texturu, kao blago hrapava..... i upravo su bili ravni kondilomi, a ne siljati, znaci i opipljivi i vidljivi i bjelicaste boje....[/QUOTE]

ej sofi, aj mi pliz reci koliko ti je trebalo da ih se rijesis i koja metoda ti je bila najucinovitija?
nixa9 is offline  
Old 28.11.2008., 13:40   #602
spaljivanje, dva puta i nikada se vise nisu pojavili a to je bilo prije 3 godine, naravno pojavili su se poslije na cervixu i sad imam CIN II, tak da se s tim i ne treba zezati, vec odmah na spaljivanje i praviti kolposkopiju svakih par mjeseci da uhvatis na vrijeme ako se pocene pojavljivati unutar vagine....
sofi is offline  
Old 28.11.2008., 14:47   #603
joj, uzas, tak sam sad u bedu, zeznula sam se za cijeli zivot...uf
meni je papa bio cist prije par mjeseci, mislim da cu ga ponovit za svaki slucaj
Uopce se ne usudim nikom rec za to da me ne pocnu izbjegavat
nixa9 is offline  
Old 28.11.2008., 15:21   #604
veoma je bitno da ne panicis i da se ne crnjacis jer imati hpv danas je isto kao i imati virus gripe, nesto prilicno neizbjezno i nesto od cega se ne mozes zastititi.... zato ostavi sram za neke druge stvari, redovno se kontroliraj i bice sve uredu.... uopce se nisi zeznula za cijeli zivot, rijec je o necemu sto se da rijesiti, pa nije hiv u pitanju.......
sofi is offline  
Old 28.11.2008., 22:28   #605
Quote:
nixa9 kaže: Pogledaj post
joj, uzas, tak sam sad u bedu, zeznula sam se za cijeli zivot...uf
meni je papa bio cist prije par mjeseci, mislim da cu ga ponovit za svaki slucaj
Uopce se ne usudim nikom rec za to da me ne pocnu izbjegavat
kakakv cijeli zivot? pa hpv nije virus kao hiv. postoje razlicite vrste virusa. hpv je virus koji se voli nastaniti u epitelu i tamo provede citav SVOJ vijek (a ne tvoj). a mora tamo ostati dovoljno dugo da bi mogao zaraziti drugog domacina. hpv se uglavnom zadrzava oko 2 godine u organizmu, dakle to je njeogv vijek, a moze i duze. no, ne cijeli nas zivot. genitalni hpv se nalazi uglavnom na mjestu zaraze - dakle, genitalna podrucja. kad pocne stvarati promjene u obliku kondiloma i cin-a, to se tkivo mora odstraniti, najcesce se spali. tek tada, kad se promjene uklone, imunitet ima sanse pobijediti virus. hpv se ne nalazi u cirkulaciji i jako ga je tesko dokazati putem krvi, gotovo nemoguce.

nixa, ti si zarazna samo u smislu da mozes seksualnim putem nekome prenijeti virus, a ne dodirom i slicno. pobogu ni hiv se tako ne prenosi, a nalazi se u krvi, cirkulaciji covjeka.

hpv ce se zadrzati u epitelu jer tamo najbolje moze zavarati nas imunitet koji ga zato ne moze prepoznati i eliminirati na vrijeme.

ravni kondilomi se spaljuju kauterom ili diodom (elektrofulguratio), ovisno o mjestu na kojem se nalaze.
Suey is offline  
Old 28.11.2008., 23:30   #606
Kolposkopija i još par stvari

Curke, imam nekoliko dilema u glavi....
Na redovnom pregledu u srpnju Papa test mi je pokazao promjene povezane s HPV (to su mi javili nakon cca 1 mjesec). U nalazu je bilo napomenuto samo da se preporuča ponoviti Papa test nakon 6 mjeseci umjesto da čekam cijelu godinu. Otišla sam svom ginu koji mi je rekao da on u takvim slučajevima preporuča napraviti tipizaciju u privatnom laboratoriju (500 kn) što sam i napravila. Tipizacija je pokazala da imam HPV i to onaj visokog rizika, a niskog rizika je negativan. Srećom promjene u obliku CIN-ova nisu prisutne.

Ono što mi je on preporučio bilo je premazivanje kremom Aldara i krenuli smo s tom terapijom. Imam još 3 tjedna da završimo. Rekao mi je da nitko ne zna točno kako će neka terapija utjecati na virus i da to ima jako puno veze s imunitetom "udomitelja" virusa. Zlu ne trebalo svoju tabletu od 500 mg c-vitamina (koju ionako pijem čitavu jesen i zimu jer mi stvarno smanjuje osjetljivost na prehlade), upotpunila sam cinkom jer kažu da su Zn+C vit dobri za imunitet.
E sad, kad sam ga nakon što sam započela s terapijom i pročitala cijeli ovaj thread, pitala što misli o tome da napravim kolposkopiju, rekao mi je da u mom gradu ne zna koga bi preporučio. Kaže da on nema dovoljno iskustva i da nešto i nađe, moguće je da ne bi to dobro prepoznao. A s obzirom na malen broj kolposkopija koji provode liječnici kod nas, nitko po njemu nije dovoljno stručan za to. Zagreb mi nije daleko, ali mi je vrijeme onaj nedostajući resurs
Druga stvar koju mi je rekao da ako nakon terapije utvrdimo da HPV-a nema, da bi mi on preporučio cijepljenje. Prema onome što vi, koje puno o tome znate, ovdje pišete, cijepljenje nema smisla ako je organizam već bio u doticaju s virusom. On je spominjao neko novo dvovalentno cjepivo (nije Gardasil, nego nešto Cervi-something ili tako nekako) koje djeluje samo na tipove 16 i 18 (ako se dobro sjećam).
Što mislite o njegovoj ideji? Mislim, ne da mi se cjepiti s nečim što ću platiti par tisuća kuna ako to nema efekta. Pročitah negdje da negativan test može značiti samo da je virus u tako malom broju da ga test ne detektira. Ima li tada smisla cijepiti se???
Drugi problem je ako nitko u mom gradu ne može kvalitetno obaviti kolposkopiju (a isto je i s peniskopijom) što da radim sa svojim dragim? Kamo da pošaljem njega? Kamo da se ja eventualno obratim? Please...
K
cici1810 is offline  
Old 28.11.2008., 23:45   #607
ajoj, zaista ne znam. prema strucnjacima, kolposkopija bi mogla pokazati vrlo rane promjene, i gdje su tocno smjestene. ovako te dr. maze napamet a ne zna niti gdje se te promjene nalaze.

moj je savjet, sto se resursa vrijeme tice, da ga nadjes. nece ti to zapravo oduzeti puno vremena - u 6 mj. isla sam sveukupno 3 x kod svog dr.-a. doduse, iz zagreba sam, ali sam ionako za 2 x trebala slobodan dan, i nije bilo problema oko toga.
Suey is offline  
Old 28.11.2008., 23:52   #608
Quote:
cici1810 kaže: Pogledaj post
Curke, imam nekoliko dilema u glavi....
Na redovnom pregledu u srpnju Papa test mi je pokazao promjene povezane s HPV (to su mi javili nakon cca 1 mjesec). U nalazu je bilo napomenuto samo da se preporuča ponoviti Papa test nakon 6 mjeseci umjesto da čekam cijelu godinu. Otišla sam svom ginu koji mi je rekao da on u takvim slučajevima preporuča napraviti tipizaciju u privatnom laboratoriju (500 kn) što sam i napravila. Tipizacija je pokazala da imam HPV i to onaj visokog rizika, a niskog rizika je negativan. Srećom promjene u obliku CIN-ova nisu prisutne.

Ono što mi je on preporučio bilo je premazivanje kremom Aldara i krenuli smo s tom terapijom. Imam još 3 tjedna da završimo. Rekao mi je da nitko ne zna točno kako će neka terapija utjecati na virus i da to ima jako puno veze s imunitetom "udomitelja" virusa. Zlu ne trebalo svoju tabletu od 500 mg c-vitamina (koju ionako pijem čitavu jesen i zimu jer mi stvarno smanjuje osjetljivost na prehlade), upotpunila sam cinkom jer kažu da su Zn+C vit dobri za imunitet.
E sad, kad sam ga nakon što sam započela s terapijom i pročitala cijeli ovaj thread, pitala što misli o tome da napravim kolposkopiju, rekao mi je da u mom gradu ne zna koga bi preporučio. Kaže da on nema dovoljno iskustva i da nešto i nađe, moguće je da ne bi to dobro prepoznao. A s obzirom na malen broj kolposkopija koji provode liječnici kod nas, nitko po njemu nije dovoljno stručan za to. Zagreb mi nije daleko, ali mi je vrijeme onaj nedostajući resurs
Druga stvar koju mi je rekao da ako nakon terapije utvrdimo da HPV-a nema, da bi mi on preporučio cijepljenje. Prema onome što vi, koje puno o tome znate, ovdje pišete, cijepljenje nema smisla ako je organizam već bio u doticaju s virusom. On je spominjao neko novo dvovalentno cjepivo (nije Gardasil, nego nešto Cervi-something ili tako nekako) koje djeluje samo na tipove 16 i 18 (ako se dobro sjećam).
Što mislite o njegovoj ideji? Mislim, ne da mi se cjepiti s nečim što ću platiti par tisuća kuna ako to nema efekta. Pročitah negdje da negativan test može značiti samo da je virus u tako malom broju da ga test ne detektira. Ima li tada smisla cijepiti se???
Drugi problem je ako nitko u mom gradu ne može kvalitetno obaviti kolposkopiju (a isto je i s peniskopijom) što da radim sa svojim dragim? Kamo da pošaljem njega? Kamo da se ja eventualno obratim? Please...
K
svaka čast tvome doktoru što ti je priznao da on to možda nebi dobro obavio i da nezna kome bi te prweoručio,stvarno lijepo od njega a ne da napravi i kaže da je sve u redu a nije

za ovo novo cjepivo pri puta čujem tako da o tome nemogu ti reći

za ono staro ide ovako: cjepivo štiti protiv četiri tipa,dva visokorizična 16 i 18 i dva niskorizična(nesjećam se sad koja) i sad recimo ako ti imaš neki od ta četiri cjepivo te neće štitiiti protiv tog kojeg ti imaš nego protiv ostala tri ali koraš imati na umu da postoji pedesetak tipova još koji su se javljaju na anogenitalnom području i koje možeš dobiti a cjepiva za njih nema

znači od njih pedesetak cjepivo štiti protiv četiri,to niej nikakva garancija a bilo je i smrtnih slučajeva kod cjepiva i ja osobno nebi riskirala,bi jedino kad bi cjepivo štitilo protiv svih tpova a ovako kad mogu pobrati još nih pedesetak nebi

ako ispadneš da si negativna nakon liječenja neznam koliko ima smisla cjepljenje pa makar imala i neki od tipa koji je u cjepivu,neznam koliko je t istraženo,ja mislim da te i dalje nebi štitilo protiv toga tipa ako si ga već imala a i opet ponavljam ima ih još pedesetak

što sr tiče kolposkopije i peniskopije morat ćete do zagreba ako želiš znati pravo stanje i potpuno pravilno liječenje,drugačij neće ići

ali ako sad koristiš aldaru nemožeš ići na kolposkopiju dok god nezavršiš s tim i dok neprođe bar dva mjeseca ali neka dečko do tada ode na peniskopju da se vidi jel ima on što
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Old 29.11.2008., 01:11   #609
Val, tnx a lot.
Btw, kome bi ti preporučila da se ode napraviti peniskopija. Koliko to košta i što ako kod njega ništa ne nađu (peniskopija ustvari traži ravne kondilome, ako sam dobro shvatila?) Što ako nema kondilome, jel se ja onda mogu ponovo povratno od njega zaraziti?
Još uvijek sam u mnogo pogleda zbunj
cici1810 is offline  
Old 29.11.2008., 01:12   #610
Zolta - permaban
Vidyca - ban na mjesec dana zbog laganja, reklamiranja, dovodjenja u zabludu, najave 3. klona...ako tako nastavi, permaban. jos je i otezavajuca okolnost sto se curke osjecaju prevarenima. s razlogom, rekla bih.
Suey is offline  
Old 29.11.2008., 15:33   #611
Quote:
cici1810 kaže: Pogledaj post
Val, tnx a lot.
Btw, kome bi ti preporučila da se ode napraviti peniskopija. Koliko to košta i što ako kod njega ništa ne nađu (peniskopija ustvari traži ravne kondilome, ako sam dobro shvatila?) Što ako nema kondilome, jel se ja onda mogu ponovo povratno od njega zaraziti?
Još uvijek sam u mnogo pogleda zbunj
šaljem ti privatnu poruku za peporuku

a što se tiče cijene,košta 250 kn i peniskopija osim što traži ravne kondilome gleda dali ima i bilo kakvih drugih promjena,infekcije,pin-a(kao kod nas cin) i odmah se vidi znači jeli čist od promjena ili ne

ti se nemožeš od njega ponovo zaraziti pa makar i on imao promjene jer virus imate obadvoje isti i nemožeš ga opet pokupiti kad ga imaš ali ono ŠTO JE VAŽNO JE TO DA NEMATE PROMJENA jer promjene su te u kojima je najveća koncentracija virusa i onda ako netko se nepregleda ili se rješava promjene partner neće opet dobiti virus jel ga ima ali veća je šansa da partner opet dobije promjne jer kao što rekoh one su zarazne kad je u njima najvećća konc. virusa

nama je važno da nemamo promjena jer tek kad ih nemamo se organizam može boriti da izbaci virus iz tijela ali za to treba vremena ali vremena bez promjena

znači ako se pokaže da on nema promjena to neznači da nema virus,sigurno ga ima ako duže vrijeme ste spavali bez kondoma ali bi trebali spavati s kondomom dok god ti nerješiš svoje promjene tako da on nebi dobio promjene jer kao što rekoh u njima je najveća konc. virusa,on sad ima virus ali očito mu je imunitet dobar ili nema dovoljno virusa da mu iazazovu promjene ali virus sigurno ima i treba se potruditi ak nema promjene da tako ostane tako dda se nejgov organizam izbori i zauvijek izbaci virus iz organizma

neka ode na peniskopiju i neka OBAVEZNO PONAVLJA PENISKOPIJU sljedeće tri godine jednom godišnje da se prati da nisu možda promjene naknadno izbile jer ti nikad neznaš kad će pne izbiti(uopće nemoraju ali i mogu) zato se treba pratiti kad sigurno ima virus i ako kroz taj period nebude imao promjena uopće onda se smatra izliječenim jer navodno trbea oko par godina bez promjena da organizam izbaci virus a dok god ti ne rješiš svoje promejne onda s kondomom a kad rješiš možete bez jer virus imate obadvoje i imati ćete ga još neko vrijeme ali važno je da se promjene ponovo ne razviju
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Old 30.11.2008., 20:59   #612
Question Infekcija HPV-om

Tek sam nedavno otkrila kako sam zaražena HPV-om,odnosno dečko s kojim sam imala odnose obznanio mi je da je zaražen HPV-om stoga sam zaključila da je zarazio i mene jer sam primjetila mnoštvo simptoma koji upučuju upravoo na to i to ni više ni manje nego na viskorizični...Planiram ići još na dodatne pretrage da mi potvrde to što već ionako mislim da imam...odnosno to u što sam već gotovo sigurna da imam jer je postalo preočito...Moram priznati da me previše strah i da stalno razmišljam o tome pa sam odlučila otvoriti ovu temu na ovom forumu kako bi pronašla nekoga tko se nalazi u sličnoj situaciji ko i ja ili nekoga tko je sve to već prošao i tko zna kako reagirati....ili...dao Bog na nekoga tko je to uspio preboljeti i izliječiti se jer sam čitala da se HPV ne može izliječiti osim ako se imunitet sam ne izbori i ne izvuče se iz te proklete stvari...Ako bilo tko zna nešto više o HPV-u ili se našao u ovakvoj situaciji molim vas da mi odgovori jer sam strašno tužna i nervozna,potrebne su mi neke dobre informacije koje će mi pružiti nadu(jer sam isto tako čitala da se od viskorizičnog tipa razvija rak maternice što upučuje na-smrt,a to si nipošto ne želim jer imam tek 18 godina...Pozdrav!!!
mali_cvjetic is offline  
Old 30.11.2008., 22:54   #613
Quote:
mali_cvjetic kaže: Pogledaj post
Tek sam nedavno otkrila kako sam zaražena HPV-om,odnosno dečko s kojim sam imala odnose obznanio mi je da je zaražen HPV-om stoga sam zaključila da je zarazio i mene jer sam primjetila mnoštvo simptoma koji upučuju upravoo na to i to ni više ni manje nego na viskorizični...Planiram ići još na dodatne pretrage da mi potvrde to što već ionako mislim da imam...odnosno to u što sam već gotovo sigurna da imam jer je postalo preočito...Moram priznati da me previše strah i da stalno razmišljam o tome pa sam odlučila otvoriti ovu temu na ovom forumu kako bi pronašla nekoga tko se nalazi u sličnoj situaciji ko i ja ili nekoga tko je sve to već prošao i tko zna kako reagirati....ili...dao Bog na nekoga tko je to uspio preboljeti i izliječiti se jer sam čitala da se HPV ne može izliječiti osim ako se imunitet sam ne izbori i ne izvuče se iz te proklete stvari...Ako bilo tko zna nešto više o HPV-u ili se našao u ovakvoj situaciji molim vas da mi odgovori jer sam strašno tužna i nervozna,potrebne su mi neke dobre informacije koje će mi pružiti nadu(jer sam isto tako čitala da se od viskorizičnog tipa razvija rak maternice što upučuje na-smrt,a to si nipošto ne želim jer imam tek 18 godina...Pozdrav!!!
nemoj odmah tako razmisljat,pa sve smo tu sa takvim problemom,neke imaju niskorizicni,neke visokorizicni.vazno je samo na vrijeme otkriti i pravilno se lijeciti.mnoge hpv vuku godinama pa su jos zive,a ni jednoj nam nije svejedno kad znamo da od toga moze doci svasta,ali idemo dalje....tako ces i ti.
OOOOOOO is offline  
Old 01.12.2008., 18:59   #614
Bokcure ja sam ovdje nova .U petak sam saznala da imam HPV i CIN 1 što da kažem uhvatila me panika i mene i muža on mi je jedini partner u životu a niti on nije bio s nikim od kada smo zajedno već 13 god.Ne znam uopće odkuda mi to.dobila sam betadine i doksiciklin i odmah počela sa terapijom muž će isto na testiranja ali bi voljela da mi netko kaže tko je i gdje se nalazi toliko aktualan dr.Ljubo i ona žena koja radi biljne pripravke od koje su neke od vas već naručivale.Molim za pomoć .Mama sam imam dvoje prekrsane dječice i taman smo htijeli još jedno a kad tamo HPV I CIN Pomozite
star is offline  
Old 01.12.2008., 22:35   #615
ajme..ovo je stvarno uzas..
Tako mi je bilo drago kad se pojavilo par cura kojima je doktorica pomogla, uzela sam terapiju i provodim je, za 15-ak dana cu na kontrolu, pa cu se javit i reci jeli pomoglo. Sad sam skepticna, najgore je kad ti netko laze. Radje bi da se javila jedna cura kojoj je dr pomogla, nego 3 "lazne"..
__________________
i live among the creatures of the night...
deamona is offline  
Old 02.12.2008., 16:31   #616
meni je prije 4 godine dijagnosticiran cin 2 hpv tip 33 i pala sam u totalno depresiju i vec sam si svasta zabrijavala u glavi, al sva sreca da mojoj super ginekologinji koja mi je sve lijepo objasnila u vezi toga i ja sam odlucila da cu se toga rijesit sto prije moguce i tako je i bilo . na drugom pregledu za 3 mjeseca cin mi je pao na cin 1, dok je na trecem pregledu opet za 3 mjeseca cin bio i dalje 1, al bez ikakve upale. na sljedecem pregledu cina vise nije bilo i tako je do dana danasnjeg . nakon prvog pregleda sam samo koristila terapiju koju mi je ginekologinja propisala. bila je to neka krema i antibiotici mislim. taj period sam bila u ogromnom stresu i vjerojatno mi je i zbog toga bio cin 2 na pocetku. zena mi je rekla da se trpam vocem i povrcem i pijem sok aloe vere i da pokusavam nekak rjesavat stres. i stvarno od 2005 pijem taj sok i trudim se unosit puno vitamina i vjezbam ko manijak svaki dan i uspjela sam u svom naumu da to pobijedim sto prije . nadam se da mi se nece tak skoro vratit .
MalaTara is offline  
Old 02.12.2008., 17:05   #617
ma da, ovakvi slucajev kao tvoji tara su objasnjenje zasto dr. cekaju jer to je ona grupa cura kod kojih se sve povuce, no mi smo sebi sve ubjedile da je to nemoguce...... istina rijetko, ali ipak moguce....
sofi is offline  
Old 02.12.2008., 17:18   #618
pa ako si nesto negativno utuvis u glavu normalno da ce ti biti jos gore. pogotovo kod nekih bolesti jer pozitivan stav jako pomaze ma kolko god bilo tesko kod neke bolesti zabrijat na pozitivu. jos pogotovo kod hpva gdje je imunitet vazna stvar i mozda mi se simptomi nikada ne bi pojavili da nisam imala jedno jako stresno razdoblje u zivotu zbog kojeg i sad jos imam neke zdravstvene probleme kojih se ne mogu rijesit jer je trauma za tijelo bila prevelika. nista necete izgubit ako pokusate s nekim stvarima, a mozete jako puno toga izgubit ako cete sjedit i cvilit i cekat da vam doktor kaze nest pametno. ne mislim ovo na los nacin jer bih i ja vjerojatno bila negativno razmisljala da se mama doslovno nije izdrerala na mene i svasta mi rekla sto mi je doslo do mozga i na kraju i pomoglo. ne vjerujem da bi mi sve to tako brzo proslo da se ja sama nisam potrudila oko svega toga.
MalaTara is offline  
Old 02.12.2008., 20:29   #619
cure moje, ja sam popila cijelu litru aloe vera i pusiona... nis vam to ne pomaze, cak je aloe vera i otrovna, o tome se vec tu pisalo. ako ne vjerujete, pitajte phyta.

vjerujem da je ozdravljenje i rjesavanje virusa moguce jedino ako spalite i odstranite to tkivo. ali, vi kako zelite
Suey is offline  
Old 02.12.2008., 21:07   #620
Quote:
Suey kaže: Pogledaj post
cure moje, ja sam popila cijelu litru aloe vera i pusiona... nis vam to ne pomaze, cak je aloe vera i otrovna, o tome se vec tu pisalo. ako ne vjerujete, pitajte phyta.

vjerujem da je ozdravljenje i rjesavanje virusa moguce jedino ako spalite i odstranite to tkivo. ali, vi kako zelite
pa dobro spominje se po netu i da su otrovne i rajcica, smokva, luk, kupina... meni pomaze za neke stvari. mislim pa ne djeljuju svi biljni preparati na sve ljude jednako...
MalaTara is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:56.