Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2008., 16:37   #1001
Ikakva iskustva sa Cerazette PO pilulama?
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 20:25   #1002
Najprvo svima lijepi pozdrav.
Neznam šta da kažem, kao da sam pala iz Svemira. Nešto sam čitala o vašim problemima, a sebe nikako ne stignem nač...Ja izgleda da sam baš obrnuto. Probala sam piti više pilula-od Logesta , Cilesta, Triquilara i još dvoje, ne sječam se imena a sad me čekaju kuči Yasmin-ove. Neznam dali uopšte početi, naime ja imam problem da svakiput dobijem menzes več najmanje 5 dana prije nego završim piti pilulu. Pijem redovito i kao što mi je propisala ginekologica. Bila sam kod nje dvije sedmice natrag i po pregledu i ultrazvuku je kazala da je samnom i s mojim hormonima sve uredu i da probam opet druge pilule. Neznam, bi me ona morala poslati moguće na vađenje krvi?
Nemam pojma u čemu je problem. Ima li neka sličnih problema?
taici is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 23:53   #1003
Quote:
kirra kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje za cure koje su u vise navrata pile kontr.pilule....Pre godinu dana sam pila Logest par meseci i jedina nuspojava koja mi je zasmetala je bila pad libida. Htela bih ponovo poceti sa pilulama, bila sam kod ginekologa, uzela recept, ali me brine da se popnovo ne javi taj pad libida, jer onda sve gubi svrhu. Znam da ce mi se verovatno i javiti ako sam time opterecena, ali me zanima kakvo je vase iskustvo...tj, da li su se javljale iste nezeljene nus pojave kada ste i po drugi - trci put pocinjale sa pilulama. Hvala.
ja sam ti bila prvo na triqulau (mučnina prvih 5 dana), cilest (povraćanje nakon prve tablete) pa na logestu (ubio mi je libido totalno).... sad sam napravila pauzu budući da 5 godina nisam i počela sam jučer s trinovumom... uglavnom ako mi on ne odgovara vratiti ću se ili triqularu ili cilestu jer logestu me strah najviše zbog libida (iako se mučnine užasavam)... od logesta mi je bilo sve super osim toga a to mi je bitno postalo.... mlada sam a smeta mi skoro svaki dodir od dragog... sad u pauzi se popravilo ali ne vjerujem da ću ponovno na logest... eto ako sam ti imalo pomogla...
chichita is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 11:24   #1004
Quote:
taici kaže: Pogledaj post
Najprvo svima lijepi pozdrav.
Neznam šta da kažem, kao da sam pala iz Svemira. Nešto sam čitala o vašim problemima, a sebe nikako ne stignem nač...Ja izgleda da sam baš obrnuto. Probala sam piti više pilula-od Logesta , Cilesta, Triquilara i još dvoje, ne sječam se imena a sad me čekaju kuči Yasmin-ove. Neznam dali uopšte početi, naime ja imam problem da svakiput dobijem menzes več najmanje 5 dana prije nego završim piti pilulu. Pijem redovito i kao što mi je propisala ginekologica. Bila sam kod nje dvije sedmice natrag i po pregledu i ultrazvuku je kazala da je samnom i s mojim hormonima sve uredu i da probam opet druge pilule. Neznam, bi me ona morala poslati moguće na vađenje krvi?
Nemam pojma u čemu je problem. Ima li neka sličnih problema?
Čekaj, pa šta nisi uopće dosad vadila krv zbog pilula?
__________________
...zavoli me il' me upropasti...
Blondy-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 18:00   #1005
Quote:
blondy-ri kaže: Pogledaj post
Čekaj, pa šta nisi uopće dosad vadila krv zbog pilula?
Ne, još nikada. Ginekologica mi samo mijenjala pilule, kao da probam još to i to i....Pitala sam je zadnjiput ako moguče ne valja nešto sa hormonima isl.,a ona mi je napravila ultrazvuk i tako je kazala da je kao sigurna da je sve u redu.
Ovajput mi je predpisala Yasmin. Sve bježite od njega, a ja da navalim?
Toliko sam ih več probala i mislim da neče biti baš te čudesne.
Meni je bilo neugodno da je pitam sama za vađenje krvi, a još kad je kazala da je sigurna da je sve u redu...
Višeputa sam vadila krv - i tada, normalno kada sam rodila. Uvijek je bilo sve uredu. Baš posebno zbog pilule - e to nisam išla nikad.
Najvjerovatnije bi bilo najbolje da mijenjam ginekologicu a? Malo bi mi bilo žao, jer sam bila drugčije zadovoljna s njom. Ona radi privatno, a u domu zdravlja je muškarac i mi se baš ne ide kod njega. Mislila sam ako radi privatno bi trebala biti još bolja. Izgleda da se varam?
Nisam tip, ako ne, bilo bi najbolje - eto tako:
taici is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 20:21   #1006
Odi vadit krv. definitivno.

Ne mogu vjerovat da te ginekologinja nije još niti jednom poslala na vađenje krvi, a piješ pilule. Koma
nana_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 00:22   #1007
Quote:
taici kaže: Pogledaj post
Ne, još nikada. Ginekologica mi samo mijenjala pilule, kao da probam još to i to i....Pitala sam je zadnjiput ako moguče ne valja nešto sa hormonima isl.,a ona mi je napravila ultrazvuk i tako je kazala da je kao sigurna da je sve u redu.
Ovajput mi je predpisala Yasmin. Sve bježite od njega, a ja da navalim?
Toliko sam ih več probala i mislim da neče biti baš te čudesne.
Meni je bilo neugodno da je pitam sama za vađenje krvi, a još kad je kazala da je sigurna da je sve u redu...
Višeputa sam vadila krv - i tada, normalno kada sam rodila. Uvijek je bilo sve uredu. Baš posebno zbog pilule - e to nisam išla nikad.
Najvjerovatnije bi bilo najbolje da mijenjam ginekologicu a? Malo bi mi bilo žao, jer sam bila drugčije zadovoljna s njom. Ona radi privatno, a u domu zdravlja je muškarac i mi se baš ne ide kod njega. Mislila sam ako radi privatno bi trebala biti još bolja. Izgleda da se varam?
Nisam tip, ako ne, bilo bi najbolje - eto tako:
Ak si rodila spirala ti je puno bolja od pilula
__________________
“In general, remember that is we who torment, we who make difficulties for ourselves."
Eve* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 17:09   #1008
Pitanjce, postoji li dobbno granica za uzimanje hormonalnih pilula, može li na zdravlje utjecati ako je djevojka dosta mlada??
*PriNcEzA* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 17:11   #1009
Quote:
nana_22 kaže: Pogledaj post
Odi vadit krv. definitivno.

Ne mogu vjerovat da te ginekologinja nije još niti jednom poslala na vađenje krvi, a piješ pilule. Koma
Kolko sam skužila, rijetki su oni koji te pošalju na vađenje krvi... koma...
Ja sam promijenila dosad 5 ginića, i dosad me nijedan nije sam poslao na vađenje krvi, svakom od njih sam ja morala reći...
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 22:09   #1010
Cure, ja mislim da dobivam mengu a imam još 5 pilula do kraja kutije ... pijem Logest (treća kutija).... prije toga sam pila 8-9 mj Yasmin pa sam se prebacila na Logest.. sve u redu do sad...
Zapravo neznam je li to menga al sam primjetila neki smeđkasti iscjedak danas...
Da se zabrinem ili?
Freia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 00:55   #1011
Quote:
Freia kaže: Pogledaj post
Cure, ja mislim da dobivam mengu a imam još 5 pilula do kraja kutije ... pijem Logest (treća kutija).... prije toga sam pila 8-9 mj Yasmin pa sam se prebacila na Logest.. sve u redu do sad...
Zapravo neznam je li to menga al sam primjetila neki smeđkasti iscjedak danas...
Da se zabrinem ili?
točno to se i meni dešava! ja sam na prvoj kutiji logesta, sutra pijem zadnju tabletu. isto sam pila yasmin 8 mjeseci. danas sam primijetila smeđi iscjedak. na yasminu nikad tako nešto, menga uredno nakon 3 dana, bez sumnjivih iscjedaka. nikakva upala nije u pitanju, ali iscjedak je tu. vidjet ću dal će ga biti i sutra i dal ću dobit normalnu mengu u pauzi, pa ću tek onda kod ginekologa. za sad se ne zabrinjavam previše, ali nije mi jasno...
ako saznaš nešto, javi...
Sinderella is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 09:14   #1012
Pozdrav. Imam pitanje i veliku dilemu.

Imam preko 30 godina, jedno dijete i kontracepcijske pilule sam zadnji puta uzimala prije 10 godina (mozda i vise). Sad sam ih pocela opet uzimati, prvi mjesec.
Doktor mi je rekao da sam zasticena odmah taj prvi mjesec. E sad, ja sam popila 21 tabletu i sad mi je pauza od 7 dana i 5. dan ja jos nisam dobila menzes.
S obzirom da je bilo jako davno kad sam uzimala, zaboravila sam. Jel netko mozda zna, ako je prvi ciklus, moze li menzes doci kasnije?
Inace, jucer sam se osjecala kao da cu dobiti, lagani bolovi u ledjima, jajnicima... medjutim nista. Sad se vec brinem.

Imala sam odnos na 8. i 19. dan ciklusa, s tim da vjerujem da je ovaj drugi datum opasniji ako pilule nisu djelovale.

Zahvaljujem na odgovorima.
__________________
C'est la vie...
Mystique is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 09:48   #1013
Kod mene je menstruacija uvijek dolazila 6. dan pauze
Mislim da bi trebala doći.

Naravno, ako ne dođe do vremena kad trebaš početi piti, nemoj popiti i javi doktoru.
cura_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 22:37   #1014
Quote:
Freia kaže: Pogledaj post
Cure, ja mislim da dobivam mengu a imam još 5 pilula do kraja kutije ... pijem Logest (treća kutija).... prije toga sam pila 8-9 mj Yasmin pa sam se prebacila na Logest.. sve u redu do sad...
Zapravo neznam je li to menga al sam primjetila neki smeđkasti iscjedak danas...
Da se zabrinem ili?
nije da sam strucna osoba, al nekako mi se cini da sam negdje procitala (u vezi ove situacije) da je moguce da su ti kontracepcijske 'preslabe' , buduci da u prvih 3-4 mjeseca dolazi do privikavanja organizma na (novu) kontracepciju, moguce da je to povezano i sa time.. ja bih na tvom mjestu otisla se posavjetovat s ginićem kad ju dobijes (prije nego pocnes sa novom kutijom)
Good evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 22:39   #1015
ej, freia! bila je moja frendica kod ginića danas i rekla sam joj da pita za ovo što tebe i mene muči. reko je da je to reakcija organizma na promjenu tableta, ali da postoji i mogućnost da nam je logest preslab. trebamo vidjeti ako će se ponavljat kroz dva, tri mjeseca, pa onda mijenjat tablete.

edit: evo, i good evil veli isto.
Sinderella is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 16:43   #1016
Imam jedno glupo pitanje...
ima li ikakve nade da se riješim celulita kojeg sam dobila kao poklon paket uz yasmin (prije sam imala jaaako malo)?
za početak sam prešla na logest, ali celulit ne mrda...
__________________
Teško je biti skroman kad si savršen.
chrissy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 17:08   #1017
Quote:
chrissy kaže: Pogledaj post
Imam jedno glupo pitanje...
ima li ikakve nade da se riješim celulita kojeg sam dobila kao poklon paket uz yasmin (prije sam imala jaaako malo)?
za početak sam prešla na logest, ali celulit ne mrda...
Celulit ce samo vjezba rijesit, i to ne bas lako ali je moguce, ako sam ja uspjela sa samo par mjeseci strogog rezima onda mogu i drugi. Puno vode pomaze, najmanje 2 l dnevno popit itd.
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 23:28   #1018
zakasnjela menstruacija!

ovako pocela sam piti diane ,, 25.10.zadnja tableta mi je bila 14.11.,, 15.11 mi je prvi dan pauze,, znaci trebala sam jucer dobiti menstruaciju,, ali jos ju nisam dobila,, a imam jos foru do petka cekati,, i ako ju ne dobijem koji razlozi mogu biti, trudnocu mozemo iskljuciti... da li moze biti mozda upala,
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 19.11.2008., 23:39   #1019
Quote:
bjelovarcanka kaže: Pogledaj post
ovako pocela sam piti diane ,, 25.10.zadnja tableta mi je bila 14.11.,, 15.11 mi je prvi dan pauze,, znaci trebala sam jucer dobiti menstruaciju,, ali jos ju nisam dobila,, a imam jos foru do petka cekati,, i ako ju ne dobijem koji razlozi mogu biti, trudnocu mozemo iskljuciti... da li moze biti mozda upala,

Pozdrav! Ne moras biti u panici...ja sam pila dosta godina cilest, i rijetko kada sam dobivala odmah drugi dan...ti, bi sada trebala u ovih sadam dana dobiti krvarenje, ako ne, javi se ponovno doktoru, mozda ti nisu pogodili dobre pilule, zna se cesto dogoditi...nekakva upala ili takvo nesto, sigurno mozes iskljuciti...sretno!!!
Giovanna26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 00:14   #1020
ali problem sta sam ja te pilule vec pila i svaki put bih ju dobila,,bez problema.a cekat cu jos do petka,, pa ako ne dobijem , javit cu se doktorici , danas mi je 5 dan pauze,,,
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:06.