Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2009., 17:07   #1
Enterococcus faecalis

Zarazila sam se ovom bakterijom i izgleda da je nisam uspjela izliječiti, nakon pola godine papa test je opet bio loš, a brisevi pozitivni na bakteriju. Željela bih čuti tuđa iskustva, kako ste se borili s ovom bakterijom, koliko dugo traje liječenje i koju terapiju ste koristili.
Meni je doktorica dala Amoxicilin, doza je bila za tjedan dana i to je to. Rekla je da se dečko ne mora liječiti da se to ne zadržava kod muškaraca. E sad... Već mi je muka od toga što me pregleda za 5 sekundi, ne objasni skoro ništa i još k tome prepiše nikakvu terapiju, a o kontrolama da i ne govorim...
fairytale is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 11:31   #2
Ja sam imala nedavno tu bakteriju, popila sam turu Klavocina i prošla je, nemaš beda To nije opasna bakterija (bar mi tako rekla moja gin).
Ja zato muku mučim s Klabsiellom koja nikako ne želi proći, unatoč antibioticima.

Zato ću sad po savjetu jedne forumašice piti Acidosalus jogurt. Probaj i ti, to pomaže kod svih uro-genitalnih infekcija navodno.
pozdrav!
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 11:35   #3
Quote:
fairytale kaže: Pogledaj post
Rekla je da se dečko ne mora liječiti da se to ne zadržava kod muškaraca. E sad... Već mi je muka od toga što me pregleda za 5 sekundi, ne objasni skoro ništa i još k tome prepiše nikakvu terapiju, a o kontrolama da i ne govorim...
A što se ovog tiče ja bih ti savjetovala da promijeniš ginekologicu, jer mi se čini da nije baš odgovorna.
Koliko ja znam i kako mi je moja gin rekla, kad sam ja dobila bakterije, ona je rekla da se i moj dragi mora liječiti, inače će mi stalno vraćati (ping-pon efekt)
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 15:20   #4
Kak se tvoj dečko liječio, išao kod urologa ili?
Acidosalus se kupuje u ljekarnama je li?
hvala na savjetima
poz
fairytale is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 10:14   #5
Acidosalus imaš u ljekarnama, ali najbolje je otići direktno kod njih Marina.lab - oni ga proizvode, proguglaj.

Moj dragi je dobio isti antibiotik kao i ja (s obzirom da nije nikako htio otići napraviti bris), e sad, ne znamo dal mu je prošlo ili nije, a s obzirom da meni nikako ne prolazi bakterija, sad sam ga ipak nagovorila da ode napraviti bris, vjerojatno slijedeći tjedan. To je jedini način da se vidi jel ima bakteriju i da odmah dobije antibiogtram (na koji antibiotik bakterija reagira).
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2009., 16:02   #6
mislim da to nije baš bezopasna bakterija, ja sam čula da je gora od e. colli

ja znam jednu curicu koja to liječi već skoro pola godine i nije uspjela izljiečiti, kod nje je u mjehuru

provjerite i urinokulturu jer ona probija staničnu barijeru
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:14.