Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2014., 16:24   #8901
Quote:
Tox kaže: Pogledaj post
Pitanjce?
Da li su korisnici velafax-a iskusili povremene nekontrolirane i iznenadne trzaje mišića bilo gdje na tijelu?
Kolko vidim na netu, da.. evo jednog linka http://www.mentalhealthforum.net/forum/thread4891.html
addx is offline  
Old 30.10.2014., 17:08   #8902
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Kolko vidim na netu, da.. evo jednog linka http://www.mentalhealthforum.net/forum/thread4891.html
A vidim da se i u ovom pdf-u spominje mogućnost trzaja. U linku kojeg si dao forumaši spominju zivitopisne snove. Imao sam fazu od jedno tjedan dana kad mi se to dešavalo. Inače, uzimam velafax od 37,5 mg ujutro već dva mjeseca i zadnjih tjedan dana počinjem osjećati njegovo djelovanje u punoj snazi. (dakle smanjenje anks i nekakva generalna volja za radit). Ali me isto tako u zadnjih par dana hebe slabost u mišićima, što je još jedna od nuspojava.
Tox is offline  
Old 30.10.2014., 19:33   #8903
Quote:
Tox kaže: Pogledaj post
Pitanjce?
Da li su korisnici velafax-a iskusili povremene nekontrolirane i iznenadne trzaje mišića bilo gdje na tijelu?
Čitala sam za istu problematiku, ali kod Calixte.

Pošto ju pijem za spavanje, poslušala sam savjet amera da se takvi trzaji mišića mogu uspješno prevenirati i rješiti magnezijem tako da bi ti savjetovala da si kupiš neki kvalitetni magnezij, po mogućnosti ne magnezij oksid, već magnezij klorid, ili još bolje magnezij glukonat.

Ako ti je dostupan iherb, ima super nagnezija za tipa 8 dolara
__________________
Who are you trying to get crazy with ese? Dont you know I'm loco?
LadyStardust is offline  
Old 30.10.2014., 20:48   #8904
Quote:
GoGs kaže: Pogledaj post
To su simptomi anksioznosti
otkud ti to ? kako ja npr mogu znat sto je simptom bolesti, za nuspojave lijekova je manje-vise lako jer vecina njih pisu u upustvima ?
john newman is offline  
Old 30.10.2014., 21:35   #8905
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
otkud ti to ? kako ja npr mogu znat sto je simptom bolesti, za nuspojave lijekova je manje-vise lako jer vecina njih pisu u upustvima ?
pa ne znam, mogu biti simptomi svega i svačega, nisam lječnik da mogu tvrditi, ali znam iz iskustva jer sam prolazio istu stvar.

anksiliotici su mi pomagali po pitanju toga
GoGs is offline  
Old 31.10.2014., 19:30   #8906
Quote:
GoGs kaže: Pogledaj post
pa ne znam, mogu biti simptomi svega i svačega, nisam lječnik da mogu tvrditi,
ja mislim da nas liječnici lažu i u dogovoru s farmaceutskim industrijama vrše ispitivanja na nama na najsuroviji moguci nacin.

Quote:
ali znam iz iskustva jer sam prolazio istu stvar.
svi prođemo kroz to neko razdoblje, nekoga poput mene opere psihoza a neko ima depresiju, zatim poremecaj ovaj ili onaj i po tom pitanju imamo iskustva. ja i dan danas sumnjam u pomoc od strane lijekova i te kemije koja agresivno djeluje na mozak i zivcani sustav

Quote:
anksiliotici su mi pomagali po pitanju toga
sinoc je na tv-u bio jedan svedjanin koji je rekao da njegov nacin lijecenja psihickih bolesti ide na nacin da ne dava lijekove vec vecinu uspjesno izlijeci samo razgovorom. sad mi je zao sto nisam zapamtio njegovo ime da ga probam pronaci na netu ali ja vjerujem u njegovu metodu izlijecenja.
john newman is offline  
Old 02.11.2014., 01:39   #8907
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
ja mislim da nas liječnici lažu i u dogovoru s farmaceutskim industrijama vrše ispitivanja na nama na najsuroviji moguci nacin.


svi prođemo kroz to neko razdoblje, nekoga poput mene opere psihoza a neko ima depresiju, zatim poremecaj ovaj ili onaj i po tom pitanju imamo iskustva. ja i dan danas sumnjam u pomoc od strane lijekova i te kemije koja agresivno djeluje na mozak i zivcani sustav


sinoc je na tv-u bio jedan svedjanin koji je rekao da njegov nacin lijecenja psihickih bolesti ide na nacin da ne dava lijekove vec vecinu uspjesno izlijeci samo razgovorom. sad mi je zao sto nisam zapamtio njegovo ime da ga probam pronaci na netu ali ja vjerujem u njegovu metodu izlijecenja.
ja samo znam kako sam reagirao na ljekove koji su mi propisani. meni djeluju sasvim dobro i ne vjerujem u alternativne metode lječenja.
__________________
Ljubav je psihičko stanje poremećenosti ljudskog uma.
GoGs is offline  
Old 02.11.2014., 17:35   #8908
Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
ja mislim da nas liječnici lažu i u dogovoru s farmaceutskim industrijama vrše ispitivanja na nama na najsuroviji moguci nacin.

ti svašta misliš i peru te paranoje jer lijekovi itekako pomažu, ali da je psihoterapija u cijelom procesu liječenja ključna, tu nemamo što raspravljati
ray of light is offline  
Old 02.11.2014., 17:57   #8909
Mogu li lijekovi (posebno za spavanje) urokovati paralizu sna, ali bas da se skoro svaku vecer dogada?
__________________
"You can cry mercy all you want, but nobody is listening. It's just you screaming into a void."~
learntofly is offline  
Old 03.11.2014., 08:00   #8910
Jeli kome zolooft u početku uzimanja izazivao jaku pospanost?Ako osoba na taj način reagira jeli pametno onda uzeti helex da nebi još više izazvao pospanost, ili je pak preporučljivo da smanji te pčetne nuspojave?
flipijana is offline  
Old 04.11.2014., 07:16   #8911
Quote:
flipijana kaže: Pogledaj post
Jeli kome zolooft u početku uzimanja izazivao jaku pospanost?Ako osoba na taj način reagira jeli pametno onda uzeti helex da nebi još više izazvao pospanost, ili je pak preporučljivo da smanji te pčetne nuspojave?
zna se desiti da te u početku uzimanja malo baci dole,da si umorna i sl...helex nemoj uzimati preko dana jer ce te dodatno ukomirati jedino ako imaš loše spavanje
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Old 10.11.2014., 23:42   #8912
Mucnina od Luxete

Ljudi pozdrav. Od subote sam na Luxeti. 25 mg kroz tri tj.pa kntt. Imam uzasnu mucninu, doslovno do pred riganje. Neki kazu da su i rigali,ali samo je jedna dr.napisala da ukoliko potraju dulje od 5-6 dana treba razmisliti o drugoj terapiji. Kakva su vasa iskustva. Koliko da cekam da to prode je mi se ful riga, a moram i raditi. Uopce mi se ne jede, a ovo sta i prozvacem mi probavlja satima
__________________
Ljudi se dijele u dvije grupe: Mi koji smo ludi i vi koji još niste pregledani...
Stik is offline  
Old 11.11.2014., 13:20   #8913
Quote:
Stik kaže: Pogledaj post
Ljudi pozdrav. Od subote sam na Luxeti. 25 mg kroz tri tj.pa kntt. Imam uzasnu mucninu, doslovno do pred riganje. Neki kazu da su i rigali,ali samo je jedna dr.napisala da ukoliko potraju dulje od 5-6 dana treba razmisliti o drugoj terapiji. Kakva su vasa iskustva. Koliko da cekam da to prode je mi se ful riga, a moram i raditi. Uopce mi se ne jede, a ovo sta i prozvacem mi probavlja satima

Mučnina i pomanjkanje apetita su normalna početa nuspojava bilo kojeg SSRI AD-a među koje spada i tvoj Zoloft.

Meni je na početku Fevarina prvih tjedan dana bilo grozno mučno, a sigurno 2-3 tjedna nisam imala apetita, povraćala nisam.

Bude prošlo, ja sad imam puno veći apetit nego prije, da je bar mučnina dulje potrajala

Nemoj tome pridavati neku preveliku pažnju, jedi nešto što ti je fino kada ti se bude jelo, neće ti te mučnine dugo trajati
__________________
Who are you trying to get crazy with ese? Dont you know I'm loco?
LadyStardust is offline  
Old 11.11.2014., 23:59   #8914
Quote:
LadyStardust kaže: Pogledaj post
Mučnina i pomanjkanje apetita su normalna početa nuspojava bilo kojeg SSRI AD-a među koje spada i tvoj Zoloft.

Meni je na početku Fevarina prvih tjedan dana bilo grozno mučno, a sigurno 2-3 tjedna nisam imala apetita, povraćala nisam.

Bude prošlo, ja sad imam puno veći apetit nego prije, da je bar mučnina dulje potrajala

Nemoj tome pridavati neku preveliku pažnju, jedi nešto što ti je fino kada ti se bude jelo, neće ti te mučnine dugo trajati
Hvala ti od srca na odgovoru. Puno mi znaci jer mi je stvarno mucno i ono samo da se ne izbljujem. Potrudit cu se izdrzat jer ovo i natjera covjeka da odustane od lijekova.Sutra je peta polovica na redu,peti dan....samo da mucnine produ, a ostalo cemo korak po korak
__________________
Ljudi se dijele u dvije grupe: Mi koji smo ludi i vi koji još niste pregledani...
Stik is offline  
Old 12.11.2014., 09:14   #8915
Quote:
Stik kaže: Pogledaj post
Hvala ti od srca na odgovoru. Puno mi znaci jer mi je stvarno mucno i ono samo da se ne izbljujem. Potrudit cu se izdrzat jer ovo i natjera covjeka da odustane od lijekova.Sutra je peta polovica na redu,peti dan....samo da mucnine produ, a ostalo cemo korak po korak
Nema na čemu

Proći će mučnina, čitala sam da za mučninu puno pomaže par gutljaja coca-cole, ne volim ju preporučivati jer sadrži kofein koji ja izbjegavam u širokom luku, al probaj
__________________
Who are you trying to get crazy with ese? Dont you know I'm loco?
LadyStardust is offline  
Old 12.11.2014., 17:04   #8916
evo opet malo i mene da se javim,neznam kad sam zadnji put pisala al evo ukratko, pila sam zoloft 1 ujutro, po potrebi nesto za smirenje,i loquem od 100mg navecer za spavanje, al meni je bilo sve losije pa sam isla cesto na kontrole no nisu nista mijenjali, do nedavno, jedno tjedan dana pijem coaxil 2 ujutro, 1 popodne i seroquel XR od 300mg navecer,i sad napokon spavam normalno.... zanima me jel netko pio coaxil i kakav je,buduci da ja nisam nikada cula za taj ad ?
dayria is offline  
Old 12.11.2014., 22:53   #8917
Dobila sam od psihićke preporuku za Valdoxan AD koje se piju navčer i djeluju na melatoninske receptore ...nadoplaćuju se 105 kn jer su na dopunskoj listi..i sve zvuči savršeno osim što je vrlo česta nuspojava povišenje jetrenih proba pa se mora stalno vaditi krv i pratiti jetrene transmilaze u prvih 3,pa 6,pa 12,pa 24 tj i dalje po potrebi što me malo plaši ......iskustva anyone?
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Old 12.11.2014., 23:11   #8918
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
Dobila sam od psihićke preporuku za Valdoxan AD koje se piju navčer i djeluju na melatoninske receptore ...nadoplaćuju se 105 kn jer su na dopunskoj listi..i sve zvuči savršeno osim što je vrlo česta nuspojava povišenje jetrenih proba pa se mora stalno vaditi krv i pratiti jetrene transmilaze u prvih 3,pa 6,pa 12,pa 24 tj i dalje po potrebi što me malo plaši ......iskustva anyone?
nemaš se sta plasit...nama je bas neki dan na jednom sastanku psihijatrica drzala govor o tim nuspojavama u papiru, reče da ih se nikada ne treba citati prije koristenja lijeka jer si vrlo vjerojatno autosugestiramo da bas mi imamo tu nuspojavu,vec treba jedno 10ak dana piti lijek, meni isto pise mislim za coaxil da se treba neka krvna slika pratit,pa mi dr nije nista rekla...
dayria is offline  
Old 12.11.2014., 23:17   #8919
Quote:
flipijana kaže: Pogledaj post
Jeli kome zolooft u početku uzimanja izazivao jaku pospanost?Ako osoba na taj način reagira jeli pametno onda uzeti helex da nebi još više izazvao pospanost, ili je pak preporučljivo da smanji te pčetne nuspojave?
kako ti se za boga miloga moze spavat od zolofta?? jaka pospanost? nema sanse da je to od zolofta,on sam po sebi spada u skupinu lijekova koji jako povecavaju raspolozenje i ¨podizu¨, to je sada kao da netko izjavi da je uzeo speed i zaspao... pitaj psihijatra, mozda je neki drugi lijek, zoloft nije jer se on ne smije ni piti nekih 5,6 sati prije spavanja jer uzrokuje nesanicu.
dayria is offline  
Old 12.11.2014., 23:27   #8920
Quote:
dayria kaže: Pogledaj post
kako ti se za boga miloga moze spavat od zolofta?? jaka pospanost? nema sanse da je to od zolofta,on sam po sebi spada u skupinu lijekova koji jako povecavaju raspolozenje i ¨podizu¨, to je sada kao da netko izjavi da je uzeo speed i zaspao... pitaj psihijatra, mozda je neki drugi lijek, zoloft nije jer se on ne smije ni piti nekih 5,6 sati prije spavanja jer uzrokuje nesanicu.
potpis
ray of light is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:50.