Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2006., 14:13   #1
Varaždinsko rodilište - iskustva

Prvi put (prije 12,5 godina) rodila sam u Varaždinu. I bilo je sve 5. Porod je prosao super, babica je bila jako dopbra i susretljiva, a i doktor je bio . Bebac je bio u sobi do moje, razdvajalo nas je samo staklo (sve sam mogla vidjet; i kak ga pregledavaju i kaka ga kupaju ), a k njemu sam mogla kad sam htjela. U sobi 3 mame. Uz sobu WC.
Drugi put sam rodila u Petrovoj (prije 4,5) godine. Isto je bilo . Nisu me htjeli radit epizitomiju, babica si je fakat davala truda, ali sam popucala i to mi je bulo gore nego da su me malo reznuli.... Pedijatrice vise nego dobre, sestre ko i svugdje, neke dobre neke ne, kak im je grah opal taj dan, uglavnom ok. Kupaone, nisu bas ko doma, ali da se otusirat i obavit nuzdu , a da ti se ne povraca... Uglavnom, ako covjek nema preveloka ocekivanja sve je ok.
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 15:50   #2
Manc, hvala ti što si nam približila jedno pozitivno iskustvo. Svi uvijek iznose samo prljavo rublje
koalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2006., 18:56   #3
da thx manc!
jedino me zanima rezali me ili popucala kako cu ici na wc (veliki i mali) : sramise:
i ako je to otvorena rana, jel moram nakon svakog wc se prati i cime uopce da se perem?
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 17:35   #4
Evo i moje priče:

Kao što znate, ja sam bila naručena na porod 22. 03. Rečeno mi je dan prije da vjerojatno neću moći prirodno roditi jer mi je cerviks nezreli, a dijete prenešeno 15 dana sa procjenjenom težinom oko 4 kilograma.

I tako, spremili se MM i ja tog jutra i nacrtali na prijemu u rodilište u 6.30. Njega su poslali doma do 8 sati, dok mene ne srede... Teta na prijemu mi je uzela podatke, došla je primalja Ksenija po mene i otišle smo na 1. kat. Tamo me je sklistirala. Moram reći da nije niti približno tak neugodno kak sam mislila, a osim toga me ostavila pola sata da se na miru očistim i istuširam. Brijanje smo izbjegli jer je MM obavio krasan posao...

Točno u 8h je došla po mene i odvela me do rađaone. U prolazu sam čula da je i MM već došao i da su ga poslale da se obuće u zeleno odijelo. Dežurni su bili doktor i doktorica sa tečaja – nasmijali su se kad su me vidjeli (bila sam glasna na tečaju ) i rekli da je konačno i moj red došao...

Mene su smjestili na krevet – veliki, široki, ugodan, podigli mi uzglavlje kako mi je odgovaralo i stavili mi ctg. Taman je MM došao kad nas je glavna primalja pitala za muziku. Znala sam da smo nešto zaboravili. Veli ona da imaju oni nekoliko CD-a i počne nabrajati: Sting, ... Oboje smo rekli: „Prodano“ – njega smo htjeli uzeti sa sobom . Prvi zajednički koncert nam je bio Stingov u Puli...
Odbila sam apaurin i spazmex ... Rekoh mislim da mi ne treba. Dali su mi drip.

Došli su nas pogledati dok i dokica iz par rečenica prije. Pričamo viceve i šalimo se.
Dan prije sam plakala, ali tak i inače reagiram na velike događaje. Trema me trese prije, a tijekom sam ...

Dolazi moj doktor i pregledava me. Otvorena jedva za prst, i spominjali su nešto 1/3 članka – što god im to značilo... Odlučuje za sada ne prokidati vodenjak... Interesantno kako sam imala planove za poroda: što želim, što ne želim... Sada mi je bilo svejedno. Imala sam povjerenja u čovjeka i pustila sam ga da radi što misli da treba.

Ostavljaju nas same, MM slika rađaonu, mene na krevetu, šaljemo poruke, frendica me zeza da imamo live broadcast . Trudovi su lagani, na 10 minuta.
Dolazi doktor i odlučuje prokinuti vodenjak. Iznenađenje: mekonijeva voda! Mislim si, fala bogu da smo ovdje, još jučer je bila mliječna/+. Kak se to primijeni. Maloj je izgleda dosta...

Opet smo sami, trudove gotovo niti ne osjećam iako su redoviti, okrećem se na bok, gledam lopte iznad glave na polici i mislim si da li da tražim bijelu, plavu ili crnu. Gluposti mi hodaju po glavi, ali sam jako dobre volje.

Zovemo primalju jer trebam na WC, pomaže mi sa flašom dripa, keheljimo se po putu. Dogovorile smo se da rodim u njenoj smjeni, tak da se ne moram ponovno upoznavati sa drugom smjenom.

Vraćamo se nazad. MM mi je jako keksi u zelenom odjelu. Velim mu da je možda fulao struku, da bi bio zgodan doktor .
Dolazi ponovno moj doktor, sad smo u rađaoni nekih 2 i pol sata. Pregledava me i konstatira da je sve nepromijenjeno i da nema smisla da odugovlačimo. Veli da sam jedna od rijetkih sa nezrelim cerviksom – drži se ko da mu je 30.-ti tjedan a ne 42.-i. Kao i njegova vlasnica – i ja se dobro držim za svoje godine . Veli primalji da me pripreme za carski i stavlja mi kateter u mjehur. Smijem se MM-u i velim da sad zbilja više nemamo tajni...

Ostavljaju nas par minuta same, e tu se počinjem tresti nekontrolirano. Nije me toliko bilo strah u glavi, koliko je tijelo reagiralo.

Dolazi doktorica anesteziologica. Jako simpa žena koja mi sve objasnila i preporučila spinalnu. Obećaje da će biti sve u redu i da je to bolje od potpune narkoze. Ne možeš joj ne vjerovati – takav tip žene je. Iza nje se naviruje tehničar – skužim da je mladi susjed preko puta moje kuće. S jedne strane mi je drago, s druge strane si mislim užasnuto kak će me vidjeti golu.
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 17:36   #5
Dižem se sa kreveta i odlazimo u operacionu salu. MM ne može dalje sa mnom, ali me može čekati na odjelu kod moje sobe.
Gledam stol; uski, hladni i mislim si kak ću tak debela na njega. (Kažem vam da mi gluposti hodaju po glavi). Penjem se gore, petlja mi se kateter po nogama, još uvijek se tresem. Skidaju mi spavačicu i pokrivaju me sa zelenom kompresom. Doktorica mi objašnjava gdje će upiknuti, kako spinalna funkcionira, što ću osjetiti. Susjed govori kak je to super sigurno i kak je ponosan jer će Idu vidjeti prvi u ulici . Podignu me u sjedeći položaj i oslanjam se na njegove ruke. Doktorica mi označava mjesto uboda. Strah me da moja nekontrolirana drhtavica ne smeta. Žena se grleno smije i pika. Uopće ne boli kak pripremaju da boli. Veli ona da je uvijek tak – da se ugodno iznenadimo... Nakon par trenutaka osjećam toplinu u nogama (baš kako je rekla) i trnce lagane, lagane.
I dalje se tresem. Stavljaju mi paravan pred lice da ne vidim što mi rade. Kužim da u svjetlu iznad vidim sve, pa okrećem glavu. Bolje da ne znam
Žena anesteziologica naslanja svoje lice uz moje i priča kak razumije moj strah ali da joj moram vjerovati. Stavlja mi masku s kisikom na lice, infuziju u ruku i mjere mi tlak na drugoj ruci... Pitam kak će znati da ja više ništa ne osjećam, što ako počnu rezati a mene boli. Ona se smije i počne mi objašnjavati da neću ništa osjećati osim zibanja i navlačenja tijela. Napravila je pauzu je dodala: „inače, već su počeli“. I zbilja, nikakva fizička bol, samo osjećaj da nešto rade, da me navlače, natežu, tresu. Sve u svemu ništa neugodno. A i susjed i najsimpatičnija doktorica anesteziolog i dalje pričaju i pričaju. Gledam sat na zidu: nakon 10-ak minuta čujem plač, anesteziologica se smije, veli da smo trebali uzeti špange za kosu, te da je velika cura. Meni su krenule suze iako mi nije jasno da je moja jer sam još par minuta prije toga imala trbuh, nisam osjetila da je izašla. Primalja se smije i prinosi mi Idu licu. Veli – ipak ste rodila u mojoj smjeni. Dajem joj pusu, onako krvavoj i sluzavoj. Govore mi njenu težinu i dužinu, apgar 10/10, odvode je oprati i pokazati tati. Čujem je kroz hodnik. To jutro nas je bilo četiri u boxsevima, Ida je prva rođena. Ne možeš je fulati. Glasna je na mamu .

Šivali su me nekih pola sata. Anesteziologica mi je komentirala da je šav lijep (koliko šav može biti lijep, op. a ) i da je nisko i da ću moći nositi bikini. Ajde!
Pitam ženu da li mi se čini ili ja zbilja već mičem nožnim palcima. Odgovara mi da mi se ne čini, da mičem palcima, ali da će cijele noge još malo pričekati... Pitam je za njeno ime i govorim joj da mi je bilo zadovoljstvo. Opet trkeljam bez veze. Furaju me emocije...

U 12.10 je sve gotovo (pogledala sam na sat) – sve skupa 40-ak minuta... Prebacuju me na drugi krevet i vode u moju sobu. Vidim MM-a na vratima, zbunjen je, čujem Idu – plače u sobi. Njega ne puštaju u sobu, maše mi i šalje pusu.

P.S. Noge sam mogla micati već unutar sat vremena

Vidim sad da sam prilično razvukla opis... Ne zamjerite – ne znam kraće
Sve u svemu, kad razmislim, porod je bila pjesma ... Oporavak je već druga priča, mrzim biti bespomoćna a prva dva-tri dana sam bila upravo to...
Osoblje u rađaoni – prva liga, svi ljubazni, nasmijani, pitali me što želim...

Sestre na odjelu i sestre za bebe: u pravilu su bile isto ok, tu i tamo se potkrao kukolj, ali nije vrijedno spomena...

Helior – piči prema Varaždinu, dobro je...
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2007., 18:19   #6
Krasno i smireno..koliko to smireno porod može biti. Bez histerije, urnebesa i s povjerenjem u osoblje što je jako bitno...Čestitam još jednom!
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 12:01   #7
Utapala stvarno sam odusevljena tvojom pricom..svakako cu uzet u obzir tu mogucnost..
Chiara zao mi je kaj si ostala bez mlijeka al najbitnije je da imas svog andela uz sebe
__________________
Eduardo i Chiara
helior is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 08:35   #8
Quote:
Utpala kaže: Pogledaj post
...nakon 10-ak minuta čujem plač...Primalja se smije i prinosi mi Idu licu.
...Dajem joj pusu, onako krvavoj i sluzavoj.

Nije li prekrasan osjecaj cmoknuti ih onako slinave i sluzave, tu postajes svjesna da su te bebe bas nase i samo nase i da su takve zivjele u nama tolike mjesece

Utpala
__________________
Mala pahulja Robert
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 21:22   #9
utpala koja je to bolnica?

chiara, bitno da je lijepo proslo A ovaj povratak u bolnicu, znam kak ti je, isto smo prosle
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 02:36   #10
Bok,
Pišete većinom o iskustvima u zg.
Jel' ima neka mama koja je rodila u riječkoj bolnici? Kakva su vam od tamo iskustva?
slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 02:53   #11
Quote:
slave kaže: Pogledaj post
Bok,
Pišete većinom o iskustvima u zg.
Jel' ima neka mama koja je rodila u riječkoj bolnici? Kakva su vam od tamo iskustva?
Mislim da ovdje još nitko nije pisao o iskustvu iz RI, no ako se malo strpiš bit će i takvih priča Inače, o RI rodilištu sam čula uglavnom samo pozitivne komentare. I frendica mi je rodila dvoje tamo i ona ima samo riječi hvale (toliko da je meni malo falilo da se iz Splita uputim za Rijeku, no na sreću dobro sam i ovamo prošla )

Chiara, Nyna
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 09:49   #12
Quote:
slave kaže: Pogledaj post
Bok,
Pišete većinom o iskustvima u zg.
Jel' ima neka mama koja je rodila u riječkoj bolnici? Kakva su vam od tamo iskustva?
ja ću ti o svome iskustvu moći pričati tek u rujnu, ali do sada čula sam samo riječi pohvale za neše rodilište, kažu da je jedno od boljih u hrvatskoj, a po alternativnim načinima i najnaprednije, da je renovirano i super izgleda i da je osoblje fenomenalno.. eto
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 10:19   #13
evo iskustvo iz Rijeke - stolčić:

http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...=145&Show=2422
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 13:26   #14
Quote:
magic blue kaže: Pogledaj post
utpala koja je to bolnica?
Varaždinsko rodilište
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 23:15   #15
Quote:
Utpala kaže: Pogledaj post
Helior – piči prema Varaždinu, dobro je...
Utpala, zakaj to veliš? Kaj si čula za Varaždin? Di si ti rodila?

Pitam, jer ja mislim roditi u Vž-u
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 12:45   #16
Quote:
MaLo kaže: Pogledaj post
Utpala, zakaj to veliš? Kaj si čula za Varaždin? Di si ti rodila?

Pitam, jer ja mislim roditi u Vž-u
moja priča je iz Varaždina
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 18:59   #17
Quote:
Utpala kaže: Pogledaj post
moja priča je iz Varaždina
Joj, super! Još jedna Varaždinka
Nisam sve čitala, nego sam išla zadnjih par strana na preskokce.
Koji ti je doc bil na porodu?
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 21:18   #18
Quote:
MaLo kaže: Pogledaj post
Joj, super! Još jedna Varaždinka
Nisam sve čitala, nego sam išla zadnjih par strana na preskokce.
Koji ti je doc bil na porodu?
I ti si Varaždinka?
Fara mi je bio na porodu i nisam požalila...
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 13:24   #19
Quote:
Utpala kaže: Pogledaj post
I ti si Varaždinka?
Fara mi je bio na porodu i nisam požalila...

Je! I ja sam Varaždinka. Do sad sam mislila da sam na ovom PFu jedina Varaždinka. Lijepo je znati da nas ima još
Za Faru sam čula da je jedan od boljih docova. On ti je skroz vodil trudnoću? Ili si slučajno naletila na njega u rađaoni? Kod njega se može prek socijalnog, al sam čula da ak ga hoćeš na porodu, da trebaš platiti 500 eurića.
Meni trudnoću vodi doktorica Jerbić Cecelja i jako sam zadovoljna s njom, jedino kaj ona nema veze s bolnicom, tj. nemre ti doći na porod. Ne znam kojeg doktora da si odaberem (ak je to uopće moguće u Vž bolnici) da mi bude na porodu?
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2007., 14:41   #20
Quote:
MaLo kaže: Pogledaj post
Je! I ja sam Varaždinka. Do sad sam mislila da sam na ovom PFu jedina Varaždinka. Lijepo je znati da nas ima još
Za Faru sam čula da je jedan od boljih docova. On ti je skroz vodil trudnoću? Ili si slučajno naletila na njega u rađaoni? Kod njega se može prek socijalnog, al sam čula da ak ga hoćeš na porodu, da trebaš platiti 500 eurića.
Meni trudnoću vodi doktorica Jerbić Cecelja i jako sam zadovoljna s njom, jedino kaj ona nema veze s bolnicom, tj. nemre ti doći na porod. Ne znam kojeg doktora da si odaberem (ak je to uopće moguće u Vž bolnici) da mi bude na porodu?
Nikakvih 500 Eura... tko samo takve priče pušta?
Trudnoću mi je vodio privatnik. A u bolnici sam hodala uvijek istom i dogovorila se s njim da me vodi do kraja. Tada ti sestra uvijek pozove njega bez obzira na to tko je dežuran u ambulanti. ja sam imala peh da tog doka nije bilo tih zadnjih dana u bolnici i skoro sam bila hospitalizirana od jedne "nježne" doktorice. Hospitalizaciju sam odbila i tražila drugo mišljenje - od F.-a i tada ga zamolila da on vodi sve do kraja.
Utpala is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:05.