Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2014., 09:29   #401
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
ja pijem duphastone vec vise od pola godine i nikakve nuspojave nisam imala od njega.

koliko cujem cure u mom kraju koja je dobila hormone, sve su dobile duphastone, kod nas vise ne propisuju utrogestane
a vele i da se bolje apsorbiraju kao vaginalete
ne znam
Ja sam od duphastona dobila takvu urtikariju da sam se do krvi izgrebala
Presla na utrogestan vaginalete, prosla urtikarija i stalo krvarenje odmah.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 14:18   #402
Ne znam dal je to od utrica ili od trudnoce,al gljivice sam dobila. Klasika sirast iscjedak,svrbez,iritacija
dal ste vi istodobno koristile canesten vaginalete i utrice?
zovem gina,al afkors da se ne javlja
Canjab is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2014., 16:05   #403
Quote:
Canjab kaže: Pogledaj post
Ne znam dal je to od utrica ili od trudnoce,al gljivice sam dobila. Klasika sirast iscjedak,svrbez,iritacija
dal ste vi istodobno koristile canesten vaginalete i utrice?
zovem gina,al afkors da se ne javlja
Joj mislim da ćeš možda morati preći na oralno uzimanje dok stavljaš canasten. Obavezno provjeri sa ginekologom, ali da ti ne bi canasten "razrijedio" dozu utrića ili onemogućio da sastav utrića dođe u kontakt sa područjem di treba. Ipak je ona kuglica mala, a canasten vaginaleta velika. A i da ne bi iscurio prije nego što je normalno zbog dodatnog volumena koji dobiješ sa vaginaletom.

A i ne znam jel uopće smiješ canasten u trudnoći ili moraš nešto drugo koristiti.
__________________
Non bene pro toto libertas venditur auro
*
blizanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 23:25   #404
Question

Da li utrogestan može odgoditi menstruaciju?

Pila ga 10 dana 2X2, preporuka gin. nakon čega bi trebala ili biti trudna ili dobiti menstruaciju, niti jedno niti drugo (doduše samo sam jedan test na trudnoću radila)
redhart is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 09:03   #405
Koliko je proslo od zadnjeg utrogestana?
Naime menstruacija moze doci za vrijeme pijenja utrogestana, a moze i 10 dana nakon zadnje tabl. ako ni tada ne dođe onda napravi test i zovi ginekologa
Aerin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2014., 13:24   #406
Redhart ja bi ponovila test jer pretpostavljam da ti je utrogestan dan sa ciljem da pomogne potencijalnoj trudnoci, sto znaci da ako si trudna trebas vjerojatno i nastaviti sa utrogestanom.
__________________
Non bene pro toto libertas venditur auro
*
blizanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2014., 12:29   #407
Evo da se i ja javim...
Tri testa su pokazala trudnocu iako se radi o vrlo ranoj trudnoci, odmah sam dobila preventivno utrogestan 3*2
U poned.idemo vadit betu...
Inace strah je veliki s obzirom na 2 neuspjel trudnoce...
Nadamo se da ce beta biti visoka...
ivana55555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 16:48   #408
Znam da ste skoro sve ovdje na utricima odkako ste ostale trudne, ali zanima me ima li tko sa iskustvom koristenja utrica dok ste jis pokusavale ostati trudne zbog dijagnoze preniskog progesterona u lutealnoj fazi?
Tocnije me zanima sto se dogadalo one cikluse kada niste dobile plus na testu. Bi li dobile M dok ste jos bile na utricima ili tek par dana nakon sto bi ga prestale uzimati? E da, utrice koristim vaginalno.
__________________
Non bene pro toto libertas venditur auro
*
blizanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 16:49   #409
Znam da se moze dogoditi i jedno i drugo, ali zanima koje je bilo vase iskustvo.
__________________
Non bene pro toto libertas venditur auro
*
blizanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2014., 16:52   #410
Quote:
blizanka kaže: Pogledaj post
Znam da ste skoro sve ovdje na utricima odkako ste ostale trudne, ali zanima me ima li tko sa iskustvom koristenja utrica dok ste jis pokusavale ostati trudne zbog dijagnoze preniskog progesterona u lutealnoj fazi?
Tocnije me zanima sto se dogadalo one cikluse kada niste dobile plus na testu. Bi li dobile M dok ste jos bile na utricima ili tek par dana nakon sto bi ga prestale uzimati? E da, utrice koristim vaginalno.
Ja sam ih pila nekad davno prije trudnoce u drugom dijelu ciklusa.
Nikad nisam dobila m dok sam bila na njima, tek par dana nakon prestanka pijenja.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 08:40   #411
Frupy hvala na odgovoru.
__________________
Non bene pro toto libertas venditur auro
*
blizanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 10:32   #412
Ma nema na cemu.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 09:19   #413
Bila sam u petak popodne na prvom pregledu sa 6+2 i dr. mi je rekao da u maternici postoje crne mrljice i to predstavlja krvarenje. Dao mi je najjaču dozu utragestana (3x2) i rekao da moram mirovati.
Kad sam dosla doma s pregleda nakon pisanja je pocurila krv (10-ak kapi). Jucer cijeli dan se na ulosku skupilo krvi za cca 1-2 velike zlice, a nakon pisanja mi krene sluzav crvenkasto smedi iscjedak sa nekakvim sitnim mrvicama. Bolova nemam bas nikakvih. Sad ujutro odem na wc i dalje isto...
Umirem od straha!!!
Hoce li utrogestani ovo smiriti ili?
Da, inace zadnjih 10 dana lijecim i candidu sa Lactogyn oralnim i vaginalnin kapsulama. Pitam dr. dal mi moze dati koje prave vaginalete a on veli da u prvom tromjesecju ne smije dati bas nikakav antibiotik niti antimikotik i da bi mi ovo krvarenje moglo biti i od candide. Kaze mi da i dalje nastavim s Lactogynom i nek kupim Vagisan vaginalete (to je samo mlijecna kiselina ako sam ga dobro razumjela). Mene jos svrbi a ne mogu si pomoci

Da, na utrogestanu pise da testiranja provedena na 1000 zena nisu pokazala malformacije kod ploda.
Kaj to znaci?!?!? To bi moglo znaciti da bi na uzorku od 2000 zena i moglo doci do malformacije ploda?!?? Jos jedna svar koja ne kopka
__________________
Bože, čuvaj našu dječicu
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 13:41   #414
MaLo utrogestan koristi jedan jako jako jako veliki postotak trudnica i zena koje pokusavaju ostati trudne. Utrogestan je progesteron i on je cuvar trudnoce i dok je u povisenoj koncentraciji, sprjecava ljustenje endometrija maternice. Moguce je da su te mrljice neki mini hematomi koji sada cure, ili mikrokrvarenja zbog manjka progesterona. Nemoj brigati da li uzimati ili ne. Pogesteron se jos zove cuvar trudnoce. probaj se opustiti i mirovati. Znam da nije lako, ali trenutno ne mozes nista drugo nego mirovati, uzimati utrogestane i prirodnim putem se boriti protiv kandide. Izbaci takoder iz prehrane sve slatko i smanji ugljikohidrate na minimum jer to sve kandida jako voli. Probaj uguglati anti-kandida dijeta i vidjeti sto bi od toga mogla primjeniti uzevsi u obzir da si trudna. Vagisan vaginalete su ok. Ali mislim da ih definitivno treba kombinirati sa probiotickim bakterijama.
__________________
Non bene pro toto libertas venditur auro
*
blizanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 18:57   #415
MaLo,ja sam tek s 9 tjedana saznala da sam trudna,do tad sam,i narednih 10-ak dana imala svako vece sukrvice i smedja brljavljenja plus menstrualne bolove, dobila utrogestan 3x2,nadjen manji hematom i vec evo duze nema nicega,sad sam 11 tjedan.doktorica je bila rekla da bi moglo jos ici stare krvi,al nema nicega. Tako da ne brini,prodjelovat ce terapija i proci ce to krvarenje. Dobro je da nemas bolove,iako sam ja i njih imala,pa je sve hvala Bogu ok. Samo polako i daj sve od sebe radi bebe da se umiris i opustis max koliko mozes
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 10:49   #416
MaLo, ne razbijaj si glavu s nuspojavama. Kakve malformacije??
Doslovno ne znam trudnicu koja u nekom momentu nije koristila utrogestan ili duphaston. Pa ne bi nam to propisivali da je stetno.
Ja sam ga u prvoj trudnoci stavljala 3x1 do 13.tt, a u drugoj 2x1 do 34.tt.
Obje bebe divne.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 14:35   #417
Cure, hvala vam na odgovorima, zbilja ste me sad smirile!
__________________
Bože, čuvaj našu dječicu
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2014., 23:04   #418
Mila samo da ti kazem u 1. T utrice sam koristila 3x2 prvih 12 tj i malisa je vise no savrsen,sada sam na 25+ i jos uvijek me filaju s njima samo 2x2 i ne spominju mi izbacivanje lijekica! Samo hrabro i smireno naprijed i sve ce biti u najboljem redu!
__________________
sada znam da je mome srcu nebo granica,tvoja ljubav moja zadnja stanica,više se ne bojim od kad tebe poznajem...
stipanovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 20:13   #419
Maa ne brini se, ja pila duphastone do 34. tjedna kad sam završila u bolnici jer mi je plodna voda počela curiti. Onda mi ih ukinuli. 3x1 sam pila.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 20:25   #420
koristila sam duphaston od 15 do 25 tjedna 3*2, pa sam prešla na utrogestan vaginalno 3*2 sada sam 32tt, sad cu ih počet postepeno smanjivat tako da prestanem do 35tt! ne vidim u njima ništa loše, nazivaju ih čuvarima trudnoće i nisam imala nikakve nuspojave...
baš nas dosta ima koje ih koristimo ili su ih koristili, ne trebaš se brinut
linda00 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:57.