Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2007., 17:09   #81
Quote:
znashtikosam kaže: Pogledaj post
Šta je da je, imam i ja takvih problema, ponekad me treba viličarom dizati iz kreveta, ne zbog lijenosti, već iz čistog osjećaja depresije i beznađa (koji se btw pojavi niotkuda, majku mu njegovu). Ponekad si jednostavno postavim previše ciljeva i prioriteta,pa se razočaram. Al se sjeti da si ti ispod tih svih pizdarija jedno drago i simpatično ljudsko biće, sa opičenim nicknameom.
moja seka studira kroatistiku i slična je ko ja lol
ma evo današnji dan mi je recimo počeo dobro pa sam nekako optimistična iako je žalosno to što ja stvarno nikad ne znam kako će biti sutra.

a ti si jako draga, jako draga
__________________
* youtube make-up channel * facebook:)
mladi_luk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2007., 21:53   #82
Zar svi vi imate bipolarni poremećaj ili samo panićne napadaje?
Ako imate bipolarni poremećaj, dajte malo pišite o tome.
eleuthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 02:08   #83
Help. Manična depresija

znam da postoji već tema o manično depresivnom poremećaju, ali nisam siguna da je to slučaj sa mnom. dakle, već neko vrijeme primijećujem kod sebe velike promjene raspoloženmja. najprije sam mislila da je normalno i da se ne trebam brinuti, ali postalo je sve češće i čini mi se da mi onemogućava normalno funkcioniranje. čitala sam puno o tim psiho poremećajima i jedino što bi moglo biti (po mom mišljenju) je manično depresivni poremećaj.

uglavnom sam vesela, okružena ljudima, nemam problema s izgledom, normalno funkcioniram, vjerujem da ću sve stići (pa čak i više nego je normalno), puno izlazim. zatim se često dogodi da nemam volje ni za što, samo mi se spava, nemam teka, mislim kako mi je sve nemoguće ostvariti, imam velike probleme sa spavanjem, prespavam i po 14 sati odjednom, a katkad ne mogu zaspati do jutra. još neke simptome uočavam; hiperaktivnost, grandiozne ideje, jako velika koncentracija ili pak nikakva, bezvoljnost.

nisam nikad vjerovala da ću potražiti mišljene na forumu, ali mislite li da pretjerujem i da se radi o nečem drugom? zbunjena sam jako i ne želim ići psihijatru ako ne moram.
piše da se liječi uzimanjem litija. možda je glupo pitanje, ali može li se liječiti na neki drugi način? bez lijekova?
ammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 02:25   #84
Piješ li puno kave,koka-kole?
pantigana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 02:30   #85
ne, jednu do dvije kave dnevno, nekad ni to
ammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 02:40   #86
koliko ti traju ta razdoblja kad se osjećaš dobro, a ova druga?
kanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 17:18   #87
ne znam koliko mi traju, ponekad po 3 mjeseca sve oke pa onda ovo drugo.
a ima i dana kad mi je ujutro sve loše, onda navečer hiperaktivnost i sve što sam napisala i traje negdje do pred jutro (bilo da sam u kući ili negdje) pa sutra opet grozno.

koliko obično traju ta depresivna i manična faza? i u kojim razmacima?
ammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 11:47   #88
prvo što mi pada na pamet je nešto što sam i ja prošla, a to je slična faza kao i ova koju si ti upravo opisala.

ali ja sada znam da to nije bila nikakva bolest, baš nikakva, nego općenito nezadovoljstvo u životu.
nisam u ničemu nalazila sreću, ništa me nije ispunjavalo, stalno sam bila sama i tužna i nitko mi nije trebao jer sam imala feeling kao da to nisam ja.

onda kada sam shvatila koji je problem, nekako sam ga krenula rješavati, a za to ti treba vremena.

nemoj se samo ufuravati da si bolesna ili nešto slično.
možda ti samo trenutno ništa ne predstavlja zadovoljstvo, možda si jako usamljena, možda nisi sretna sama sa sobom...
kakav bi odgovor sada napisala u vezi toga?
__________________
advertising space
Fei is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 13:09   #89
Quote:
Fei kaže: Pogledaj post
prvo što mi pada na pamet je nešto što sam i ja prošla, a to je slična faza kao i ova koju si ti upravo opisala.

ali ja sada znam da to nije bila nikakva bolest, baš nikakva, nego općenito nezadovoljstvo u životu.
nisam u ničemu nalazila sreću, ništa me nije ispunjavalo, stalno sam bila sama i tužna i nitko mi nije trebao jer sam imala feeling kao da to nisam ja.

onda kada sam shvatila koji je problem, nekako sam ga krenula rješavati, a za to ti treba vremena.

nemoj se samo ufuravati da si bolesna ili nešto slično.
možda ti samo trenutno ništa ne predstavlja zadovoljstvo, možda si jako usamljena, možda nisi sretna sama sa sobom...
kakav bi odgovor sada napisala u vezi toga?

Eto i meni se tako nesto dogodilo...
ali ja mislim da ona ne znas da "si bolestan"
i ja sam bila nezadovoljna vlastitim zivotom.....
sada sam malo bolje
__________________
Tko hoce pronadje nacin
tko nece pronadje izgovor:)
Ruzna i debela:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 15:48   #90
Quote:
Fei kaže: Pogledaj post
nemoj se samo ufuravati da si bolesna ili nešto slično.
možda ti samo trenutno ništa ne predstavlja zadovoljstvo, možda si jako usamljena, možda nisi sretna sama sa sobom...
kakav bi odgovor sada napisala u vezi toga?
u tim trenutcima koje sam opisala se osjećam vrlo samo i tužno i nezadovoljno, ali ne bih rekla da je to obična tuga, mislim kako bi bilo svejedno da umrem i slične gluposti.
onda opet mislim da nisam bolesna ili sl. jer zapravo znam da razmišljam o glupostima i mislim samo kako treba proći neko vrije pa će sve opet biti oke.
iako, već duže vrijeme mi je ovako. sad radim neke planove, upisati se na neke radionice koje mi se čine zanimljivim i sl. da vidim hoću li se počet normalnije osjećat...zapravo i ne znam je li to neko riješenje- ispuniti vrijeme da ne razmišljam, ali probat ću.
ammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 16:53   #91
Pa..ciklotimik si, vjerojatno. Malo intenzivnije doživljavaš stvari oko sebe, sklona si promjenama raspoloženja, al to ne znači da si bolesna ili da ćeš razviti bolest, ili da treba odmah listati enciklopedije i tražiti ono najgore.
Al razumijem strah.
Ovako...općenito, probaj upoznati sebe i te promjene. Probaj se sjetiti onog trenutka kada ti se raspoloženje preokrene. Koliko god banalan bio, vremenom ćeš možda uočiti neki mehanizam, neku shemu po koj se to u pravilu dešava i moći bolje razumjeti razloge, tj okidače.
A onda naći način da ukloniš korijen razloga, tj problema.
Bilo samostalnim naporima, uz pomoć bliskih ljudi oko sebe...ili razgovorima sa stručnom osobom.

Svakako nađi nešto čime ćeš kvalitetnije ispuniti vrijeme, nešto kreativno i zdravo da ti zaokupi pažnju, nešto što će učiniti da se osjećaš zadovoljnom sobom.
Ja ti toplo preporučujem da uvedeš redovnu fizičku aktivnost, kao obavezu.
I da ideš trenirati, vježbati bilo što. I kad ti se da, i (pogotovo) kad ti se ne da.

Sretno.
bema is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 16:57   #92
Još nešto, bolest i dijagnoza nose sa sobom svojevrsnu "ugodu" i opuštenost, po pitanju sebe i borbe s problemima. Nesvjesno, al to je tako.
To je nekakav "lakši" put, u smislu da se nađe opravdanje problemima. U stilu, to je jer sam bolesna, nije mi dobro...i tako nešto te može ulijeniti, odvući...
Bježi od takvih misli. Fokusiraj se na problem po sebi.
Toliko te mogu savjetovati.

Drži se
bema is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 22:08   #93
Quote:
bema kaže: Pogledaj post
Još nešto, bolest i dijagnoza nose sa sobom svojevrsnu "ugodu" i opuštenost, po pitanju sebe i borbe s problemima. Nesvjesno, al to je tako.
To je nekakav "lakši" put, u smislu da se nađe opravdanje problemima. U stilu, to je jer sam bolesna, nije mi dobro...i tako nešto te može ulijeniti, odvući...
Bježi od takvih misli. Fokusiraj se na problem po sebi.
Toliko te mogu savjetovati.

Drži se
to bi ti i ja mogao reći. i iz vlastitog iskustva.
a Carl Jung je rekao da on svaki psihički problem u životu čovjeka vidi kao priliku za rješavanje problema iznutra, za promjene, za rast i razvoj...
znači, svaki problem ukazuje da je možda potrebna radikalno drugačija perspektiva na puno stvari i onda i simptomi bolesti mogu nestati sami od sebe u najboljem slučaju. psihička bolest govori da je osoba došla do kraja modela kojeg je do tada imala u glavi. mala promjena u razmišljanju i čovjek može imati zdraviji unutarnji život....itd...
mislim da to može biti savjet za dobar dio lakših psihičkih poremećaja/stanja...
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 22:28   #94
Ja imam sličan problem s jednom frendicom, za koju mislim da ima velikih problema s maničnom depresijom. Njezine promjene raspoloženja su apsolutno postale neizdržive.
Mi u društvu nemamo pojma šta više napraviti.
To traje mjesecima i mi smo je cijelo to vrijeme pokušavali razumijeti, pružali joj podršku, pravili se da je sve normalno, za ništa joj nismo prigovarali, ali sada je došlo do toga da je svi nekako počinjemo izbjegavati, iako nitko ne želi na glas priznati da više ne može biti s njom u isto vrijeme, na istom mjestu.
Najgore u cijeloj toj priči je što ona već dvije-tri godine redovito odlazi psihijatru i pije neke tablete.
Totalno sranje.
Ono, slučaj i pol.
Pojma nemam šta više napraviti s njom.
__________________
And did they get you to trade your heroes for ghosts?
Hot ashes for trees?
Hot air for a cool breeze?
Cold comfort for change?
Do.K. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 01:22   #95
ovo s promjenom razmišljanja i popunjavanje vremena kvalitetnim stvarima zvuči lagano, ali i nije baš.
to mi nije uopće problem kad se dobro osjećam, ali sad mi se ni ne pomišlja na neke fizičke aktivnosti ili štogod kreativno.
ne mogu vjerovati, ali za par dana će biti mjesec dana da nisam izašla iz kuće.
ne zato jer nemam s kim, jer nemam kud ići ili nešto nego samo zato što ne mogu. ne znam kako drugačije opisati. strašno je, ali ne brinem se jako jer znam da ću uskoro cijele dane biti s ljudima, izlaziti, ići u trgovine i kupovati, i sl. uvijek tako bude.
ammy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2007., 01:51   #96
malo mi je bezveze ovak davanje potpuno amaterskog mišljenja i savjeta prek neta, al ajde....

Mislim da bi mogla doći do razloga za ta svoja stanja. možda ga sad uopće ne vidiš. možda se radi o nekom životnom principu, o nečem jako elementarnom. mislim da se kod takvog slučaja vrlo lako izmjenjuju faze aktivacije i dojma da je sve super i onda nagle faze kad potpuno potoneš, kad ti podsvijest govori da nema energije ni volje za uvijek to isto..to šta te čeka u fazi kad je sve ok. laički mi se čini da podsvijet traži, zahtijeva neke veće promjene u samom temelju psihe; neko čišćenje, nove puteve. ta borba unutra, na površini izađe u vidu nekog od psihičkih problema...
ja sam tako nešto doživio samo jednom. početkom ove godine kroz nekoliko mjeseci. i sad mi se čini da se radilo o tome da sam na sve gledao kroz paradigmu nečega što se kosi za razumom i zrelošću. s vremenom mi se više-manje samo od sebe osvijestilo o kojoj se kardinalnoj grešci radi i sad mi se čini da znam uzrok za način razmišljanja koj mi nije dao da gledam na svijet zdravije..
probaj za početak izbaciti iz svijesti sve šta ti se učini nelogično, sve konstrukcije i potraži sebe koja je zatrpana pod svim tim.
zvučim sigurno jako laički i pomalo naivno, ali teško mi je objasniti šta se mora dogoditi u glavi za istinske i duboke promjene. jako je dobro dok se one dogode.
znam da se nekima ne događaju tolko brzo..
i onda ti je to polazna točka za nove životne poteze, ambicije...ili štoveć..

i mislim da je taj proces, kad je riječ o manjim problemima, puno bolji od bilo koje self help knjige, yoge, tableta i sl.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2008., 22:15   #97
bipolarni poremećaj

...sto ocekivati od osobe koja pati od tog poremecaja (normalno, ukoliko ne uzima propisane lijekove)...
kakvo ponasanje ? i koliko je zapravo "opasan" taj poremecaj...i da li je izljeciv ?


hvala
provincijalka_11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 03:06   #98
Nije izljeciv, ali se moze kontrolirati pomocu ljekova. Ako se ide redovno doktoru, i nadju se ljekovi koji pasu osoba sa bi polar moze da zivi posve normalan zivot.

Sa ljekovima vecina ljudi ima blagi napad svakih par godina. Bez ljekova stvarno moze biti grozno. Ide jaka depresija, a poslje nje ide psihoza. Sucide se cesto desava sa bi-polar ljudima koji nisu na ljekovima.

Napadi psihoze znaju biti razlicite, zavisi dali si type 1, 2, ili 3 bi-polar. Na najblazem osoba jednostvano pici 100 na sat. Brzo prica, skace sa teme na temu, ima puno puno puno! energije, I osjeca se super!
Type 1 je najgora psihoza, i dosta slicna schizfreniji. Prividja se, cuju se glasovi, strah.

Isto ima rapid cycling bi polar, sto znaci da se depresija i psihoza mjenaju jako brzo. jedan minut osoba place bez razloga, 5 minuta kasnije se totalno promjeni.

Bi-polar nije opasan, zato sto se moze manage. Osoba sa pravim ljekovima moze da zivi posve normalan zivot. Postaje opasan ako se ne ljeci!
JuroJuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 04:04   #99
ja imam neki bipolar, kako ćću saznat koji je tip. jako lako me se izbaci iz takta i najćešće sam u depresiji..osjećam se potpuno blokirano.
Crni Pajo Patak is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 04:45   #100
Bipolar 1

Vecina ljudi sa bipolar 1 imaju napade depresije i psihoze. Ovo je naj tezi slucaj bipolarnog poremecaja. Ljudi sa bipolar1 cesto zavrse u bolnici za vrjeme psihoze, jer mogu nanjeti stetu sebi i drugima.

Symptomi psihoze: brzo pricanje, nemores zaspati, misli ti lete sa teme na temu, haluciniranje, paranoia, osoba si zna umisliti da ima neke super moci (cesto si umisle da mogu citati misli dugih ljudi)

Bipolar 2

Razlici se of bipolar1 u tome sto nema haluciniranja, psihoze su puno blaze, i traju krace. Ali zato depresija traje puno duze. Osobe sa ovim tipom bipolar u vecoj su opasnosti da izvedu samo ubistvo nego i jedan drugi tim bipolarnog poremecaja

Bipolar3

Slicno kao i gore, samo puno blaze, depresija nije toliko jaka ali traje puno duze od type 1 i 2. Vecinom ovo predje u type 1 ili 2

Rapid Cycling Bipolar

Slicno kategoriji 1 i 2, ali depresija i psihoza se mjenja puno cesce. Tip 1 ili 2, depresija i psihoza se mjenja za par sedmica, ili mjesecima. U ovom typu to se mjenja po par puta dnevno.

Mixed Bipolar

Depresija i psihoza se pojave zajedno. Ovaj tip je naj vise opasan za osobu koja pati od toga, i za ljude oko te osobe
JuroJuro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:18.