Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2014., 17:42   #4521
Quote:
boktitamo kaže: Pogledaj post
Ej, ide mi super, imala sam period od 2tj ciste lucidnosti sto mi je rekord, sad tu i tamo pomislim nesto neobicno ali ok je
Superiška!! Znači ide sve svojim putem. Aj baš mi je drago
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2014., 12:29   #4522
Smile

Bok ljudi evo mene, nije mi bas dobro koristim neke ljekove al mi ne pomaze nista, sadda sam trnutno doma i imam puno halucijanacija, tipa sjedim u sobi i neki lik u crnom mi stoji i govori da se moram rezati i ta sranja, sad koristim haldol i remedica, dal su to okej ljekovi??
tomo45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2014., 20:01   #4523
Možda bi vas mogla zanimati ova ayurvedska biljka sa antikatatoničkim djelovanjem:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3868798/
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 17:07   #4524
Pozdrav. Da li ima netko sa shizoafektivnim poremećajem, depresivni tip? I ako netko ima iskustva sa Azolarom za liječenje istog, ako je voljan podijeliti iskustva, bio bih zahvalan. Nadam se da nisam jedini koji uzima tu terapiju. Unaprijed hvala.
shabd is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 17:51   #4525
Quote:
insomnia11 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Odlucio sam tu pisati kako je ovo najposjecenija rasprava o shizofreniji. Molio bih vas za savjet/pomoc.
Naime,vec godinu dana imam nesanicu. Treba mi 2-3 h da usnem. Pokusavao sam se umoriti(teretana),isao na razgovore s psihologom i pio normabel kratko ali ne pomaze. Ljeti,kad sam bio kronicno umoran zaspivao sam brzo. Sada spavam 5-7 h,budim se po noci cesto. Drugi dan sam pospan i imam podocnjake ali ne osjecam nedostatak energije.
Nesanica ima popratni problem:kad legnem u krevet i zatvorim oci pokisavajuci zaspati,misli mi lete glavom. Radi se o mislima drugacijima nego ih ja projiciram. Na pamet mi padaju rijeci,recenice nepovezana sadrzaja. Radi se o tome da je te misli cujem u glavi. Svrstao bih ih u tri skupine:
1.rijeci koje mi potpuno slucajno i nepobezano padnu na pamet
2.rijeci(misli) i recenice koje mi prolaze glavom,nepovezane,a nakon toga zaspim. Posebno su jake nakon sto se probudim tokom npci,ali uvijek nakon toga zaspim.
3.recenice(misli) koje imam osjecaj da izgovaraju meni poznate osobe(npr.kolega sa svojim posebnim naglaskom kaze:tako triba!) ili pak nalikuju recenicama izvadenima iz konteksta(npr.kao kad citamo knjigu i izvadimo samo recenicu bez konteksta ili cujemo dio izjave na tv-u,tako bih usporedio).
Sve u svemu,misli nisu strasne,ako se radi o recenicama nakon par "valova" zaspim,a ako se radi o rijecima jos ostajem budan.
Stanje u kojem se te misli javljaju je slicno polusnu,samo sto imam osjecaj da dio moje svijesti stvara te misli a dio ih paralelno prati.
Svjestan sam takvih misli,pojavljuju se samo navecer prije i ujutro neposredno nakon budrnja,danju ih nema. Shvacam da nisu realne. Jako me brinu.
Psihijatrica mi je pred par mjeseci rekla da su to hipnagogne halucinacije,tipicne za prije spavanja koje nemaju svi,ali ja sam zabrinut jer su se malo intenzivnije.
Zabrinut sam jer mi je tesko objasniti kako te misli izgledaju(zvuce).
Dok te misli traju imam osjecaj kao da sam u snu,dio svijesti ih paralelno prati,a nakon prolaska misli postajem potpuno svjestan i mogu je analizirati(cudim se kako mi je uopce palo na pamet). Nakon toga ih zaboravim i nastavim pokusavati zaspati i tako u krug dok ne zaspim.
Npr.dok sam pokusavao zaspati,pala mi je napamet rijeci "orgulje". Ili npr. zamislio sam frendicu kako govori(svojim glasom):"gle ove stepenice".
Opet sam se narucio kod psijijatrice jer sam jakp zabrinut.
Moze li mi netko od vas reci jeli to simptom shizofrenije? To me sada jako strasi.
Hvala na citanju
Imam i ja to rijetko kad se previše izmorim mozganjem u krevetu. Neki su mi rekli da su to halucinacije, ja budala rekla doktoru i dobila konjsku tabletu ujutro. Bogu hvala pa tvoja psihijatrica nije paranoična.
To je "samo" stres i bujna mašta, mislim da kod shizofrenije ipak glasovi govore nešto osobno, kao na uho, ti si svjestan da je to samo tvoja misao.
__________________
Zbunjenija od tebe
Still Trying is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 18:50   #4526
Quote:
Still Trying kaže: Pogledaj post
Imam i ja to rijetko kad se previše izmorim mozganjem u krevetu.
kod šizofrenije nisi u stanju mozgat o ničemu
Kung-Lao is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 19:05   #4527
Quote:
Kung-Lao kaže: Pogledaj post
kod šizofrenije nisi u stanju mozgat o ničemu
Nije točno.

Ako je pacijent pod antipsihoticima, misli mu mogu biti usporene, ali ipak može razmišljati.

A ako nije, misli mu mogu biti orijentirane ka njegovim deluzijama. Ili mogu imati neki od "formalnih" poremečaja tijeka misli. Poput opširnog i viskoznog mišljenja, inkoherentnog mišljenja, bijega ideja itd. isl.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10

Zadnje uređivanje piskavac : 04.11.2014. at 20:00.
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2014., 19:11   #4528
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
A ako nisi, misli ti mogu biti orijentirane ka tvojim deluzijama
Da, prema tvojim deluzijama i prema ničem drugom.
Kung-Lao is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 00:29   #4529
Quote:
Kung-Lao kaže: Pogledaj post
Da, prema tvojim deluzijama i prema ničem drugom.
Čovjek očito nije bio u pravoj psihozi
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 05:39   #4530
ispričavam se što upadam kao padobranac, ali evo novi i ujedno zadnji post na mom blogu
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 06:07   #4531
I ja se ispričavam što upadam iako nemam veze s temom,baš sam uživao čitajući i još ću malo narednih dana.
Sretno Beautifulhearte!
GosponProljeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 13:25   #4532
Quote:
GosponProljeće kaže: Pogledaj post
I ja se ispričavam što upadam iako nemam veze s temom,baš sam uživao čitajući i još ću malo narednih dana.
Sretno Beautifulhearte!
Hvala Gospon! drago mi je da uživaš. Ako si uživao čitajući blog upola kao što sam ja uživao pišući ga, to znači da sam ja uživao 2 puta više nego ti.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2014., 21:57   #4533
Quote:
insomnia11 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! ....
Pozdrav i tebi!. Nesanica može, ali i ne mora biti simptom shizofrenije. Ja bolujem od shizofrenije 5 godina, i bez obzira na redovito uzimanje lijekova (koji doduše nisu bili u jakoj dozi), dogodilo mi se pogoršanje bolesti uzrokovano stresom na faxu. Počelo je sa nesanicom od tjedan dana, zatim sa paranoičnim mislima i bijegom od realiteta. Rješenje je bilo krajnje jednostavno: pojačati antipsihotik. Tako sad pijem zyprexu od 10, umjesto 5 mg.
kaži mi koja ti je točna dijagnoza? jesi imao koju psihotičnu epizodu? i koje lijekove uzimaš?
Tvoja doktorica će sigurno najbolje riješiti ovaj problem.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 08:38   #4534
Šizofreničari da vas pitam... jel vam treba puno sna? Koliko imate energije? I najvažnije, dali vi stvarno vjerujete u ozdravljenje iliti predobro prizdravljenje?
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 10:01   #4535
Quote:
Altec777 kaže: Pogledaj post
Čovjek očito nije bio u pravoj psihozi
Ni u kakvoj hvala Bogu.

Osim ako izuzmem stalnu i tinjajuću depru zbog moje pogoršavajuće fizičke bolesti.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 13:58   #4536
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Ni u kakvoj hvala Bogu.

Osim ako izuzmem stalnu i tinjajuću depru zbog moje pogoršavajuće fizičke bolesti.
Kakva te boleština muči? Ima kakve naznake da se možeš izvući?
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 14:24   #4537
Quote:
Altec777 kaže: Pogledaj post
Kakva te boleština muči? Ima kakve naznake da se možeš izvući?
Nikakvih naznaka nema.

Sada vidim deset posto na desno oko. Dva posto na lijevo. Vid mi k tome opada.

Prije 15-20 godina sam vido 20-25%. Imam endokrine probleme koje ajmoreč rješavam umjetnim hormonima.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 14:25   #4538
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Nikakvih naznaka nema.

Sada vidim deset posto na desno oko. Dva posto na lijevo. Vid mi k tome opada.

Prije 15-20 godina sam vido 20-25%. Imam endokrine probleme koje ajmoreč rješavam umjetnim hormonima.
Žao mi je frende al ko zna moderna medicina radi čudesa
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 14:27   #4539
Quote:
Altec777 kaže: Pogledaj post
Žao mi je frende al ko zna moderna medicina radi čudesa
Nadam se da je ista stvar i kad je šizofrenija u pitanju.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2014., 14:31   #4540
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Nadam se da je ista stvar i kad je šizofrenija u pitanju.
Pa iskreno da ti kažem ja više nemam psihotične misli, niti depru nego mi je ostao OKP al naučio sam živjet s tim.

2008. kad sam se prijavio u bolnicu nisam ni sanjao da ću biti ovak dobro vjeruj mi
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:52.