Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2011., 23:49   #1
Sva pitanja vezano za poljoprivredu

Posto i sam radim u poljoprivrednoj kompaniji , imam zavrsenu srednju i fakultet za poljoprivredu , i jedan sam od najboljih sto se poljoprivrede tice na vise polja poljoprivrede . Vasa pitanja za bilo kakav tretman biljke, savjete , gdje sta kupiti , kako sta prodati za poljoprivredu , informacije sa bilo kakvog sajma ili slicno samo pitajte . Boravio sam u Holandiji u zemlji krompira najjacih kompanija AGRICO I HZPC , onda u Hrvatskoj SEMENARNOJ ZAGREB , i semenarna Ljubljana tako da znam kako stvari funkcionisu i ujedno uspjesno suradjujem sa svim kompanijama i slicno.
Facy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2011., 22:32   #2
zanimljivo da nikom nije zanimljivo, koji čudan narod
ajajas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2011., 11:48   #3
a šta da ga pitam sad kad mi je sve smrznuto.

OK. Pitanje:
Nabavio sam kineski kupus prošle godine na vrijeme, posijao u krajem veljače u posudice, sve niklo, presadio u proljeće, počelo rasti i odjednom sve otišlo u sjeme. Zašto?
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 17:29   #4
Naglo zatopljenje je mozda uzrok tome.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2011., 18:11   #5
Eto hvala facy. Ja sam prije neko vrijeme postavila ovu temu, ali mi nitko nije odgovorio, pa ako bi znao odgovor bit će mi drago pročitati.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=691734
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 12:51   #6
Sretan Božić članovima foruma.Posjedujem zemljište od 1000 kvadrata na kojem planiram postaviti plastenike i baviti se povrtlarstvom.Proizvode mislim prodavati u Zagrebu na tržnici.Može li se tako nešto zaraditi jer sam na burzi bez posla već godinu dana a želim raditi.
zoki 21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2011., 14:37   #7
Quote:
zoki 21 kaže: Pogledaj post
Sretan Božić članovima foruma.Posjedujem zemljište od 1000 kvadrata na kojem planiram postaviti plastenike i baviti se povrtlarstvom.Proizvode mislim prodavati u Zagrebu na tržnici.Može li se tako nešto zaraditi jer sam na burzi bez posla već godinu dana a želim raditi.
Problem sa tržnicama u Zagrebu je što se sada donosi ili je donešen zakon prema kojem ne možeš tamo prodavati ako nisi iz Zagreba () već možeš samo u svom području prodavati. Ne znam sada točno, ali prije par dana se moglo u dnevniku vidjeti tužna, u suzama, lica prodavačica sa placa u Zagrebu. Predlažem ti da se još raspitaš dobro prije nego kreneš s ozbiljnim planiranjem i radom, ako ti je jedina tržišna meta Zagreb. Sretno!
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 11:35   #8
Hvala na odgovoru,u Zagrebu živim a zemljište je blizu Siska.Imao bih troškova za prijevoz od 100 km svaki dan, ali računam ako prekupci mogu zarađivati valjda mogu i ja kao proizvođač.Nemam iskustva ali imam volju i nešto ušteđevine koju mislim uložiti.Ne vidim baš mogućnosti za zapošljavanje i primanje plaće,dosta mi je rada za druge bez plaće jer svi muljaju.
zoki 21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 11:47   #9
Ne isplati se to raditi na taj način. moraš biti pored zemlje, jer zamisli da ti u vrijeme berbe netko dođe i mazne ti tvoj urod, jer si ti neodgodivo u Zagrebu.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 12:42   #10
Kakvo povrće uopće želiš uzgajati?
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 13:02   #11
Roditelji od supruge žive tamo pa mi nude pomoć,a vrstu povrća ne znam, mislim zemlju testirati na ph .Većinom tamo sve uspijeva jer je blizu Kupa pa ima dosta vlage.Mislio sam kiwano posaditi ali vidim na internetu da baš nije prolazan kod nas.Mislio sam biti kooperant poduzeću iz Bistre za tropsko voće ali imaju ugovor koji ja ne mogu ispuniti i ako nešto zeznem nadrapo sam.Povrće bih sezonsko u plasteniku.Sad proučavam kako krenuti koji papiri mi trebaju i sl.
zoki 21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 13:31   #12
Onda nabavi neko povrće kojeg nema kod nas pa kreni prvo s malim, pa vidi kako ide i onda razvij posao
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2011., 13:48   #13
Quote:
zoki 21 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru,u Zagrebu živim a zemljište je blizu Siska.Imao bih troškova za prijevoz od 100 km svaki dan, ali računam ako prekupci mogu zarađivati valjda mogu i ja kao proizvođač.Nemam iskustva ali imam volju i nešto ušteđevine koju mislim uložiti.Ne vidim baš mogućnosti za zapošljavanje i primanje plaće,dosta mi je rada za druge bez plaće jer svi muljaju.
To je svakako za pohvalu. Ja ti želim svu sreću u poslu. Treba nam više ljudi poput tebe.
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
Ne isplati se to raditi na taj način. moraš biti pored zemlje, jer zamisli da ti u vrijeme berbe netko dođe i mazne ti tvoj urod, jer si ti neodgodivo u Zagrebu.
To svakako. Kod nas znaju pobrati domaće jabuke, kojih inače stvarno svuda ima, a da ne bi neko voće i povrće namijenjeno prodaji.
Quote:
zoki 21 kaže: Pogledaj post
Roditelji od supruge žive tamo pa mi nude pomoć,a vrstu povrća ne znam, mislim zemlju testirati na ph .Većinom tamo sve uspijeva jer je blizu Kupa pa ima dosta vlage.Mislio sam kiwano posaditi ali vidim na internetu da baš nije prolazan kod nas.Mislio sam biti kooperant poduzeću iz Bistre za tropsko voće ali imaju ugovor koji ja ne mogu ispuniti i ako nešto zeznem nadrapo sam.Povrće bih sezonsko u plasteniku.Sad proučavam kako krenuti koji papiri mi trebaju i sl.
Ne znam da je baš pametno uzgajati egzotične biljne kulture. Većinom u trgovinama primijetim da se ljudi ne otimaju baš za avokado, mango, i sl. te samo puhnu u stilu "Što će mi to!?".

Trebao bi možda prvo porazgovarati sa još nekim tko se time bavi, a možda bi ti bilo pametno i da uzgojiš neke čajeve, sad za prvu ruku, pa preprodaješ ljudima koji ih pakiraju i sl. Njih možeš kontaktirati putem maila i odgovorit će ti. Ja se sada ne mogu točno sjetiti kome sam to poslala, ali znam da netko otkupljuje kamilicu, stolisnik, mentu i sl.
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
Onda nabavi neko povrće kojeg nema kod nas pa kreni prvo s malim, pa vidi kako ide i onda razvij posao
Nije povrće, ali bi se dalo kod nas uzgojiti: kikiriki. Mi uvozimo za sada iz neke zemlje sa Bliskog Istoka.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 23:03   #14
Quote:
zoki 21 kaže: Pogledaj post
Ne vidim baš mogućnosti za zapošljavanje i primanje plaće,dosta mi je rada za druge bez plaće jer svi muljaju.
Uzeo si mi riječi iz usta, jer mi tako i samom.
ovo sam ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 14:58   #15
Dobar dan svima.Još nisam riješio šta ću sa poslom odnosno kako se maknuti sa burze.Moj plan kako ću biti povrtlar izarađivati na svojim proizvodima baš nije prolazan.Zarada bi mi bila slaba ali ajde barem radim.Ali ekipa na placu u Zagrebu se smiju, jer oni sve kupuju na hladnjači i ne pada im na pamet proizvoditi.Očito kod nas samo trgovci prolaze a ja naivno mislio proizvoditi i prodavati.I kaj da sad radim, ajde neki pametan savjet.
zoki 21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 15:00   #16
Proizvodit možeš ali samo na temelju struke povrtlarstva.Određeni ulog i visoki prinos.Dakako da kod nas profitiraju samo nakupci i preprodavači.Prije svega raspitaj se u svome kraju tko,koliko,što otkupljuje i kad i da li plaća.Zaradati hoćeš samo ćeš i radit.Da ćeš bit milijunaš zaboravi.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 15:39   #17
Da moram raditi nije problem,i imam novce za početak.Proizvodio bi kraj Siska i prodavao u Zagrebu na tržnici.Ali planirao sam 4 plastenika po 100 kvadrata,i 600 na otvorenom,znači ništa veliko.Ovi na placu vele da mi se to ne isplati jer je premala površina,da je bolje preprodavati.Ako povećam površinu sam ja ne mogu obrađivati.
zoki 21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 16:30   #18
Quote:
zoki 21 kaže: Pogledaj post
Da moram raditi nije problem,i imam novce za početak.Proizvodio bi kraj Siska i prodavao u Zagrebu na tržnici.Ali planirao sam 4 plastenika po 100 kvadrata,i 600 na otvorenom,znači ništa veliko.Ovi na placu vele da mi se to ne isplati jer je premala površina,da je bolje preprodavati.Ako povećam površinu sam ja ne mogu obrađivati.
Kao što sam napisala uspio bi nešto sam uzgojiti i prodati, ali bilo bi ti najpametnije početi sa kulturama koje su tražene, a koje ljudi rijetko uzgajaju. Toga ima u Hrvatskoj, ali traže da se uzgoji na veliko i po preciznim propisima. Mislim na ljekovito bilje i sl. Ne idi u taj posao prije nego što sklopiš neki dogovor/ugovor s preprodavačem.

Npr.: http://www.suban.hr/otkup.htm

Čini mi se da ima još takvih stranica, tj. ljudi koji se bave otkupom. Samo moraš pronaći.

Nemoj unaprijed sijati jer što ćeš ako ne budeš s tim mogao na tržište. Osiguraj se nekako.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 10:03   #19
Quote:
zoki 21 kaže: Pogledaj post
Da moram raditi nije problem,i imam novce za početak.Proizvodio bi kraj Siska i prodavao u Zagrebu na tržnici.Ali planirao sam 4 plastenika po 100 kvadrata,i 600 na otvorenom,znači ništa veliko.Ovi na placu vele da mi se to ne isplati jer je premala površina,da je bolje preprodavati.Ako povećam površinu sam ja ne mogu obrađivati.
Ako preprodaješ dobit ćeš manju cijenu po kg ali ćeš odmah dobit lovu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 11:13   #20
1000 m2 = 20x50, ne isplati se, radiš za ništa, premalo ti je to. Moraš imati svoj štand na tržnici, nemaš prinose tijekom cijele godine, a ako želiš imati onda moraš grijati, a to je skupo.Bolje ti je onda otići na tečaj za gljivare, hodati po šumi i brati gljive, tamo prema glini po šumama toga ima jer je sve čisto. Nema uloga, tako da nemreš niš ni izgubiti. Kontaktiraš one otkupljivače i tražiš gljive koje oni traže u određenom vremenskom periodu.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:24.