Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.01.2007., 22:05   #201
Quote:
white boy kaže:
evo ja san 4. nautike, sta mislis, da idem na brod , upisem visu pomorsku ili da mijenjam struku?
Pa složia bi se sa kolegom Marijanom, probaj otići na brod pa vidi. Ali pazi nije lako. Probaj pa vidi.
anton_split is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 22:28   #202
Quote:
Marijan kaže:
Otiđi 6 miseci na kadeturu pa vidi da li si za brod. Nakon toga obavezno upiši faks jer ti se ne isplati bez škole ić dalje.

kad krene lova tesko je se odrec... onda kad uspije.. zavrsi faks... zena dica... nema sanse da ide na brod...
antest is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 14:17   #203
piše da trebaju i neke preporuke...


ma preporuka ti je samo formalnost, ja sam recimo,sama sebi napisala jako lijepu preporuku....
londres is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 15:41   #204
Quote:
londres kaže:
piše da trebaju i neke preporuke...


ma preporuka ti je samo formalnost, ja sam recimo,sama sebi napisala jako lijepu preporuku....
za koji posao ti ideš? meni za shop ne trebaju preporuke. sad čekam da mi putovnica se napravi i imam sve papire potrebne za vizu.

jel postoji slučajeva da nekog nisu htjeli primit, tj. kakvi su im kriteriji prilikom zapošljavanja?
soulcrew is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 18:46   #205
Evo i mene. Meni je ostala jos jedna godina do kraja pomorskog (kasno sam ga upisao). Bio sam ovo ljeto 2 mjeseca (kratko al' se skupljaju za kadeturu) na brodu i jedostavno meni nema niceg negativnog u tome (osim papirologije). Jedva cekam do krenem ploviti...

Pozdrav svim pomorcima na forumu ...
An'Lyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 18:48   #206
Samo da nadodam. Slazem se sa Marjanom. Samo sa srednjom na brodu se vise ne moze (u svakom slucaju ne kao i prije) ...
An'Lyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 22:20   #207
Posao na brodu

Pročitaj ovdje: http://free-sb.t-com.hr/Davor-online..._na_brodu.html
top_dog_is_online is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 22:48   #208
jel to s potkrovljem, il baš čistih 10?
deyooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 10:09   #209
Ha ha Nika... Pa nisu to katovi. To su palube. Imaš cruzera od 6-15 paluba.
Deseterokatni brod... To reci na razgovoru i upala si...
ColdBoot is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 11:26   #210
A dobro jeste se sad toga uhvatili, pa ne zna ništa o tome nit je ikad bila i lijepo pita

Evo mene zanima koliko traju ti ugovori otprilike, za te kako kaže ženske poslove
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 12:09   #211
Quote:
Ava Adore kaže: Pogledaj post
A dobro jeste se sad toga uhvatili, pa ne zna ništa o tome nit je ikad bila i lijepo pita

Evo mene zanima koliko traju ti ugovori otprilike, za te kako kaže ženske poslove
Ovisi od konpanije ,neke nude ugovore od 3 mj. neke od 9...
Moraš samo nać dobru kompaniju,ja ti savjetujem Cunard,brodovi su ti Queen Elizabeth 2 i Queen Victoria.
Mislim da su još uvjek oni najbolji za radit jer su ugovori 3-3(3 mjeseca brod-3doma)To je Engleska komp.i po meni najugodnja za radit šta se tiče odnosa prema radnicima.
Pogledaj malo po netu ,na njihovoj stranicama možeš nać opis svih poslova ,aplikacije za ispunit,br.tel...,
ako se ne snalaziš možeš mi se javit na pm.
s-t-i-n-g is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 12:21   #212
Quote:
soulcrew kaže: Pogledaj post
kaj ja mogu tražit svoju firmu preporuku kad radim prek sc-a kod njih, iskustva u prodaji imam ali nisam bio prijavljen.
nemoras biti prijavljen da bi dobio preporuku, niti ce ti itko provjeravati preporuke. ljudi koji ti pregledavaju dokumente i zivotopis ne ocekuju da im lazes. znam situaciju kada su liku tek nakon tri mjeseca (sam kraj ugovora) trazili na uvid diplomu, i to kao ako nije problem bili mogli dobiti kopiju?! sve je to kad se jednom srede dokumenti puno lakse i jednostavnije. naravno, osim posla, on je uvijek isti

Quote:
lusson kaže:
kad smo već kod cruisera, pa bio bi zahvalan na par objašnjenja vezano za časnički kadar na tim brodovima. kako se upada tamo, koje agencije krcaju nas hrvate i koji su uvjeti (ugovori i plače)? vjerujem da se uvjeti prilično razlikuju od firme do firme. je li uopće moguće zaobići naše agencije za ukrcaj?
da li se mi junior officers sa npr. tankera mozemo nadati poslu na putničkim brodovima? koje dobre cruise firme uzimaju takav kadar?
mozes sve sta hoces, na stranicama svake od firmi ima forma koju trebas ispuniti, pitaju sve i svasta, i vazno je da na sva pitanja odgovoris i das sve podatke. poslije te oni kontaktiraju, uglavnom e-mailom, nerijetko ti posalju neki test koji moras rijesiti i vratiti u roku (ovisi za koju poziciju se prijavljujes). dakle, sam si doma, koristis net, knjige, sve... i rjesis to. onda ako su zadovoljni zovu te i pricaju s tobom o poslovima, vremenu, ljepotama hrvatske... to je kao provjera jezika. i to je to.

strane tvrtke rijetko daju nekome licencu za ukrcaj, tako da to sta uspinjaca i slicne tvtke rade je obavljanje prijave i slicnih poslova za vas, ali predstavljajuci se kao vi, a ne kao agencija i za to pokupe lovu. sve to mozete i sami napravit, samo trebate znati engleski, a to se ocekuje da znate ako se prijavljujete za posao gdje je to osnovni jezik.

pitanja?
 
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 12:29   #213
Ajde jebote pogledajte si te postove - samo da nešto napištete, da bi napisali.....

Mala dječica muci muci muc.........

Evo ti link u Zagreb trebaš doći, možeš biti - http://www.employment-power.com/

- Shop Assistants
- Photographers
- Waiter / Waitress aaaa
- Wine Stewards
- Cooks
- Barwaitress

Ja sam išao preko njih.

P.S.

Možeš raditi i druge stvari npr. ako si završila neku posebnu školu(kao zanat recimo), pa imaš tu iskustva možeš raditi baš to, npr, električar, mehaničar itd.

A obično nažalost ljudske slabosti na brodu dolaze jako do izražaja pa eto teško mi je to priznati i reći, no većina ženi i mužjaka se dobreo iskara svaka sa svakim. Tako eto imaju iskustava za drugi ugovor u kurvarluku.
Naravno ima i izuzetaka kao npr. ja, koji se ne kurvaram i nikad ni neću. A svakoj drolji kažem da je drolja. To sam uvijek radio to ću uvijek raditi, to sam radio na brodu kad su bile u depresiji nakon što ih je iskaralo 5 crnčuga, pa su u staff baru čekale da ih netki majmjun tješi jer su joj ovi rasturili picu i dupe. Jebi ga ja nisam taj licemjer.

E da, ovo ti pišem tako da znaš da su ti brodovi sodoma i gomora, kula Babilonska, a posao možeš dobiti ako odeš u tu agenciju, engleski treba biti jako dobar, izgled pristojan, ponašanje prvoklasno, i inteligencija prosječna, te je poželjno radno iskustvo. Ako to imaš - upadaš i i deš u Miami! Samo si sveži pojas nevinosti ako ideš. Kod mene možeš deponirati ključ.


Pozdrav sretno
Zašto? is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 12:43   #214
Po mom mišljenju je bolje direktno kontaktirat sa određenom provjerenom kompanijom,nego da te ovi bace na neku usranu kompaniju i još im za to platiš.
s-t-i-n-g is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 13:24   #215
To je po tebi.

A po meni koji sam bio i koji znam više manje sve o topme poslu to nije bolje.

A ako te baš zanima i taj segment onda ću ti i to reći da kad dođeš tamo u agenciju u pravilu biraš kompaniju, a ako ne prvi ugovor onda drugi sigurno.

Neke glavne razlike u kompanijama.

Dysney - obiteljski, familly brodovi, imaju dva u floti - tamo ideš ako voliš dječicu i retadirane familije sa djećicom. Dakle isključivo FAMILY SHIP!

Holand American - Isključivo starija škvadra,tipa 60 -70 godišnjaci, dakle gerijatrija sa lovom! Ima ih ok a ima ih zajebanih. Ugavnom crusaju jer imaju para
i tako će i okončat život, večina ih je tamo po 10-ti put.

Regent - my favourit. To je najbolja kompanija - super lusuzni brodovi, jebene
sobe, jebeni hi life brodovi. Super mega ultra luxus, imaju ih 4 ili 5 u floti. Jedan ide na Alasku, misli da se zove explorer II. Krstarenje prosječno sedmodnevno košta oko 7000 dolara pa do 20000 dolara. Jebena odgovornost i gosti jakoooo zajebani, ali fina lova je tu. Svi su obučeni u najmanje 3000 Eura tamo. Bilo formalno, neformalno, casual, sport, ili da su goli opet im jebene gaće vrijede 3000 eura ili dolara - ista stvar.

Royal caribbean - Clasika, ima svega, imaju velike brode transkontinentalne, marke su vojager. Vojager ti je mica "dvadeseterokatnica". Odi tam, ak ti bude bad skačeš sa zadnje palube u more - TUP - isto kao i na beton!

Island Cruses - Isključivo party brodovi - maximalna zajebancija, kapetan je pijan i napušen, ekipa se baca, nema formal nightsa, nema prekenjavanja, izdrkavanja, totalni opuštenjak. Nitko ti ne sere sve super. Jeftino za provod!

Carneval - to je tak tak - puno radiš - puno dobiš(novaca naravno).

Cunard - jaka kompanija, teški klasik trenutno imaju u posjedu najveći brod na svijet.
Klase je vojager - freedom, pod nazivom q2. Imali su i prije najveći brod pod nazivom queen mary 2.

I tako dalje i tako dalje.............


Glavna razlika se svodi na to dali su šnite prekooceanske ili kontinentalne.
To je glavna razlika. sve ostalo - same shit different package!

Meni je sve to isto, osim Dysney-a, na koji neidem i nebi nikad išo!

Poz
Zašto? is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 13:28   #216
Quote:
Zašto? kaže: Pogledaj post

Možeš raditi i druge stvari npr. ako si završila neku posebnu školu(kao zanat recimo), pa imaš tu iskustva možeš raditi baš to, npr, električar, mehaničar itd.

A obično nažalost ljudske slabosti na brodu dolaze jako do izražaja pa eto teško mi je to priznati i reći, no većina ženi i mužjaka se dobreo iskara svaka sa svakim. Tako eto imaju iskustava za drugi ugovor u kurvarluku.
Naravno ima i izuzetaka kao npr. ja, koji se ne kurvaram i nikad ni neću. A svakoj drolji kažem da je drolja. To sam uvijek radio to ću uvijek raditi, to sam radio na brodu kad su bile u depresiji nakon što ih je iskaralo 5 crnčuga, pa su u staff baru čekale da ih netki majmjun tješi jer su joj ovi rasturili picu i dupe. Jebi ga ja nisam taj licemjer.

E da, ovo ti pišem tako da znaš da su ti brodovi sodoma i gomora, kula Babilonska, a posao možeš dobiti ako odeš u tu agenciju, engleski treba biti jako dobar, izgled pristojan, ponašanje prvoklasno, i inteligencija prosječna, te je poželjno radno iskustvo. Ako to imaš - upadaš i i deš u Miami! Samo si sveži pojas nevinosti ako ideš. Kod mene možeš deponirati ključ.


Pozdrav sretno
Hvala ti puno na tako opširnom odgovoru

Jedino nisam pitala za sebe, nego me zanima koliko dugo te cure u prosjeku tamo rade po jednom ugovoru Zbog nekih privatnih razloga
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 13:40   #217
Ava, - prvi ugovor se potpisuje u principu na 8 mjeseci, svi ostali ugovori potpisuju se na 6 mjeseci. Nakon tih 8 tj. 6 mjeseci imaš pauzu od 2 mjeseca. Dakle 6 radiš 2 odmaraš.
Jako je dobro raditi na cruserima jer za lovu koju dobiješ ne plaćaš porez kao Amerikanci. Dakle tebi Ava kao Hrvatici plaće su TAX free! Naravno nemoram ni govoriti da već sa trečim, četvrtim ugovorom radiš jako fine poslove, dakle napreduješ, i na kraju krajeva to ti može biti fina karijera. Načelno 5-ti ugovor, u bilo kojoj branši na brodiu - mjesečna lova će ti biti oko nekih 4000 dolara mjesečno + spavaš sama u svojoj kabini. To je zakon.

Svi brodovi su u vlasništvu Američkih židova, a tvrtke su mahom registrirane na djevičanskom otočju ili na Panamskom.

Židovi drmaju - masonjerija u Full throtlu.

Fino ha?
Zašto? is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 13:43   #218
Quote:
Zašto? kaže: Pogledaj post
Načelno 5-ti ugovor, u bilo kojoj branši na brodiu - mjesečna lova će ti biti oko nekih 4000 dolara mjesečno + spavaš sama u svojoj kabini. To je zakon.
Što, možeš imati plaću kao časnik na brodu?
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 13:54   #219
Možeš. Glavni kuhar ima skoro kao kapetan broda.

Hotel manager ima skoro isto ako ne i više.

Multimedijalni odjel npr, u kojem sam ja bio, tu je Photo manager glavni. On je tip ili žena sa odrađenih 5 ugovora sim tam gor dol, ima oko 3500 mjesečno zihera + extra, ako radi i u slobdno vrijeme na brodu.

Evo ti hijerarhijsi primjer u multimediji : Junior, Senior, Assistant lab manager ili Assistant photo manager, Lab manager ili photo manager. Imaš dvije struje u multimediji ili labos ili department manager. Oboje je top u multimediji, tj. obojica imaju svoje kabine. Zavisi dali više voliš rad u labu ili sa ljudima.

Duže radiš = više zarađuješ = sve manje radiš = ostaje ti sve više vremena za bauljanje po brodu = više love za trošit.

Moraš paziti da ne postaneš mala zločesta curica nakon 5-tog ugovora.

Manager bilo kojeg odjela na brodu - bilo to officers , staff ili crew, ima jako dobru lovu. To su ti pozicije o kojima sam govorio u prethodnom postu nakon nekih 5 ugovora.

Tri kategorije osoblja - OFFICERS, STAFF I CREW!

Nijedna nema dodirne točke jedna sa drugom. Svaki section radi odvojeno i za sebe. Nema mješanja u hijerarhiji. To je brod.
Zašto? is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 15:11   #220
''Zašto?'' imaš private message
soulcrew is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:20.