Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2008., 16:33   #1
Prelazak s jedne na druge kontracepcijske tablete

Mene nesto zanima iz vaseg iskustva, s obzirom na to da mi je ginekologica na putu do ponedjeljka i ne moze se doc do nje.... Naime prestala sam uzimat Yasmin, cijela zadnja kutija je potrosena i dobila nove Triquilar, pa da li nastavljam nakon 7 dana pauze samo dalje s novima, ili s obzirom na to da je to drugacija vrsta tablete (ciklusne), cekam prvi dan mjesecnice i onda ih uzimam? Unaprijed hvala na komentarima.
Paratres is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 16:56   #2
ja mislim da ti to piše u uputama... znam da sam čitala... sam što sam to bacila...

gotovo sam sigurna da sam nastavljaš normalno... u svakom slučaju pročitaj, znam da ima
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 17:08   #3
Procitala sam vec toliko puta upute ali nista nije u njima, inace ne bih pitala.....
Paratres is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 17:14   #4
ja sam uzimala jasmin i sad cu nakon pauze pocet pit diane35,ne znam jel isto ali meni je tako rekao ginekolog.
__________________
ja sam ja
sweetandsound is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 18:27   #5
Ja sad radim pauzu i kad počnem opet pit tablete počinjem sa prvim danom menge,kao i na početku. Možda bolje da nazoveš kojeg drugog ginića i pitaš za svaki slučaj...
Nebi ti ništa sad savjetovala jer stvarno nisam sigurna.
__________________
Ništa nije slučajno,suđeno je sve...
TweetyZD is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 18:37   #6
Quote:
TweetyZD kaže: Pogledaj post
Ja sad radim pauzu i kad počnem opet pit tablete počinjem sa prvim danom menge,kao i na početku. Možda bolje da nazoveš kojeg drugog ginića i pitaš za svaki slučaj...
Nebi ti ništa sad savjetovala jer stvarno nisam sigurna.
jel pauze od par mjeseci ili 7 dana?ako radi pauzu od 7 dana mislim da onda nastavlja tamo di je stala samo s drugim tabletama!jer inace ne bi bilo pauze da ih pocimlje pit 1 dan menge!?
__________________
ja sam ja
sweetandsound is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 19:11   #7
moj slucaj, zavrsila s yasminom u nedjelju, i danas dobila mjesecnicu, pijem li vec danas ili cekam tih uobicajenih 7 dana (jer nema veceg prekida) i u ponedjeljak nastavljam s novim pakiranjem triquilara ili mogu vec danas, bas zato jer je prvi dan mjesecnice, jer je nova vrsta tablete (a pauza traje vec 5 dana sto je isto sasvim dovoljno)? ......zasto bas sad mora moja ginekologica na put lol.....
Paratres is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 20:07   #8
Pa zasto prelaziti sa Yasmina na Triquilar?!?
Ja sam prelazila prije 2 godine sa Triquilara na Yasmin, nakon 7 dana pauze najnormalnije se pocnu piti druge tablete, samo mi je doktorica rekla da pripazim prvih 10 dana dok se tijelo ne navikne, obzirom da Yasmin ima manje hormona.
__________________
pobjeda nije sve, al poraz je nista
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 21:07   #9
>>>Zasto?

Pa svatko ima svoje razloge zasto mu neke tablete odgovaraju a neke ne, ja sam kod yasmina dobila problema koji su bili vidljivi na kozi, citaj akne itd.
Paratres is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 11:32   #10
cure ja isto koristim yasmin (pisala sam detaljnije na kontracepciji) uglavnom i ja bi htjela preći na druge radi debljanja. zašto vi prestajete s yasminom? i koja je najbolja zamjena za yasmin?
__________________
...obožavam sitnice koje mame osmijeh na lice...
...sve je super...
:lol:
more & dupin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 11:47   #11
Quote:
sweetandsound kaže: Pogledaj post
jel pauze od par mjeseci ili 7 dana?ako radi pauzu od 7 dana mislim da onda nastavlja tamo di je stala samo s drugim tabletama!jer inace ne bi bilo pauze da ih pocimlje pit 1 dan menge!?
Radim pauzu od par mjeseci. A ako cura mjenja samo tablete bilo bi logično da nastavi piti kao da i dalje pije one iste. Samo ne znam koliko je to dobro za organizam Možda bi trebala stvarno napraviti dužu pauzu prije uzimanja novih tableta. Ja nisam sigurna,zato neću ništa tvrdit. Bolje se informirat kod nekoga ko je 100 % siguran.
__________________
Ništa nije slučajno,suđeno je sve...
TweetyZD is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2008., 19:31   #12
Quote:
Paratres kaže: Pogledaj post
Mene nesto zanima iz vaseg iskustva, s obzirom na to da mi je ginekologica na putu do ponedjeljka i ne moze se doc do nje.... Naime prestala sam uzimat Yasmin, cijela zadnja kutija je potrosena i dobila nove Triquilar, pa da li nastavljam nakon 7 dana pauze samo dalje s novima, ili s obzirom na to da je to drugacija vrsta tablete (ciklusne), cekam prvi dan mjesecnice i onda ih uzimam? Unaprijed hvala na komentarima.
ehej..ne znam hoće ti pomoći budući da je prošlo već par dana ali ja sam danas bila kod ginića i tražila druge pilule jer sam od jasmina dobila neku šugu po koži-neke smeđe fleke..i dao mi je triquilar i rekao da napravim normalno pauzu 7 dana jer su jako slične ali triquilar ima manje nuspojava (bar kod većine)..jučer mi je bila zadnja pilula jasmina,danas sam kupila triquilar-duplo jeftiniji u osijeku, pa sam si uštedila 45kn za svaki mjesec...
Knina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 19:13   #13
http://www.21dan.com/
mala studentica :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 22:48   #14
Joj, kod prelaska na druge pilule uvijek postoje dvije mogućnosti:
1. da se ne radi pauza od 7 dana
2. da se normalno radi pauza, ali se onda prvih 10-ak dana te nove kutije, novh pilsa treba dodatno zaštiti, i ova je mogućnost za organizam bolja
__________________
...zavoli me il' me upropasti...
Blondy-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2008., 12:25   #15
Quote:
Paratres kaže: Pogledaj post
>>>Zasto?

Pa svatko ima svoje razloge zasto mu neke tablete odgovaraju a neke ne, ja sam kod yasmina dobila problema koji su bili vidljivi na kozi, citaj akne itd.
Ja sam se zbog Triquilaara užasno udebljala.. I prešla na Yasmin
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:19.