Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2008., 15:39   #21
meni to nikad nije bilo jasno, ta tzv. potraga za sobom.
kako da se tražim kad sam tu.
ako sam tu, znači da nikud nisam ni otišla.
i kako onda da se tražim, ako se nisam izgubila.
a ja bi isto htjela tražit sebe ako je to takav mast hev.
__________________
Oronulost mi se dobro drži.
kukuriku is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 15:44   #22
Quote:
kukuriku kaže: Pogledaj post
meni to nikad nije bilo jasno, ta tzv. potraga za sobom.
kako da se tražim kad sam tu.
ako sam tu, znači da nikud nisam ni otišla.
i kako onda da se tražim, ako se nisam izgubila.
a ja bi isto htjela tražit sebe ako je to takav mast hev.


Upravo to što si navela preslika je mog mišljenja. Kakvo pronalaženje sebe? Glupe puste riječi, a osobe koje ih govore valjda ni same nemaju pojma što to znači..
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 15:55   #23
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post


Upravo to što si navela preslika je mog mišljenja. Kakvo pronalaženje sebe? Glupe puste riječi, a osobe koje ih govore valjda ni same nemaju pojma što to znači..
Ustvari je vrlo jednostavno. Ne radi se o nekom velikom pronalasku ili otkriću nakon kojeg ti zasvijetli žaruljica nad tintarom.
Radi se samo o tome da ljudi koji konstantno iskaču iz veze u vezu ustvari ne znaju ni sami što žele ili ne žele pa neprestano pogreške iz jedne prenose i reflektiraju na iduću vezu i iduću osobu.
Čovjek da bi mogao zdravo egzistirati u paru prvo mora naučiti egzistirati kao jedinka, shvatiti da može i sam kroz život.
Druga osoba nas samo nadopunjuje, ona nas ne ČINI.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 15:57   #24
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Upravo to što si navela preslika je mog mišljenja. Kakvo pronalaženje sebe? Glupe puste riječi, a osobe koje ih govore valjda ni same nemaju pojma što to znači..
Dobro, malo sam ironizirala, ali svjedno nisam mislila tako brutalno.

Činjenica jest da s vremenom i iskustvom spoznajemo (saznajemo) neke stvari o sebi. Naprimjer, o tome šta možemo, a što ne možemo, što smo mislili da nikad ne bi mogli, a ipak jesmo, koje su nam jake strane i kako ih najbolje iskoristiti, koje su nam mane i kako ih prihvatiti bez da nad njima očajavamo.

Ali mislim da su to stvari koje riješavamo kroz život, same od sebe.
Ne ono ka: evo, sad ću sjest i posvetit se nalaženju sebe.
Ili, saću se napušit trave i nadoć do iznimnih samouvida u sebstvo svoje.
Mislim, štajaznam, možda netko i to može.
Samo je meni to potpuno nerazumljiva konstrukcija.
__________________
Oronulost mi se dobro drži.
kukuriku is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 15:59   #25
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Ustvari je vrlo jednostavno. Ne radi se o nekom velikom pronalasku ili otkriću nakon kojeg ti zasvijetli žaruljica nad tintarom.
Radi se samo o tome da ljudi koji konstantno iskaču iz veze u vezu ustvari ne znaju ni sami što žele ili ne žele pa neprestano pogreške iz jedne prenose i reflektiraju na iduću vezu i iduću osobu.
Čovjek da bi mogao zdravo egzistirati u paru prvo mora naučiti egzistirati kao jedinka, shvatiti da može i sam kroz život.
Druga osoba nas samo nadopunjuje, ona nas ne ČINI.
Evo sad sam doživjela prosvjetljenje

No, šalu na stranu, ovo što si napisala, istina je. Neću ulaziti u stvari o preslikavanjima pogrešaka iz jedne veze u drugu, nisam kompetentna govoriti o tome. No, da čovjek treba naučiti egzistirati samostalno, to je točno. Samo jako nesigurne osobe to ne mogu. Tako se napreduje i razvija emocionalno. Puno je lakše popraviti stvari na sebi, pokušati postati bolja osoba, nego to opetovano raditi drugima. Stoga draga Queen, poradi malo na sebi, a tek tada kreni u sljedeću vezu. Ovo što ti radiš rezultira i rezultirat će propalim vezama. Sretno!
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 16:00   #26
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Alkohol je vrlo djelotvorno sredstvo za spoznati sebe.
Onaj tko se nikad nije nalok'o k'o životinja pojma nema za što je sve sposoban pri pomraćenju uma.

Majke mi.
Potpis!
SuzyQ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 16:19   #27
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post


Upravo to što si navela preslika je mog mišljenja. Kakvo pronalaženje sebe? Glupe puste riječi, a osobe koje ih govore valjda ni same nemaju pojma što to znači..
Lako tebi jednostavnoj. A što s nesretnim astraloprojicirajućim ljudima, kad im pri astralizaciji popusti oko i skokne do neke šesne male/velikog, a pri povratku na objekt interesa (svoje sopstvo) otkriju da je ono šmugnulo tko zna gdje. Pa ti traži tjelesinu po bespućima povijesne zbiljnosti.
Sitne duše (tela zapravo) se lako pronađu pod prvim stolom, ali kolumboidni ljudi mogu biti u bilo kojoj 'Merici.
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 16:41   #28
Quote:
Queen Llewelyn kaže: Pogledaj post
a ne znam... ja volim raditi popise. mozda da sjednem i napisem sve sto je / nije valjalo u prijasnjim vezama? sve sto mi se (ne) svidja na meni? samo ne znam sta cu onda s tim popisom
nemoj raditi popis onog što ti se ne sviđa na tebi...radi popis što ti se sviđa,onog što se drugima sviđa ( i pri tome ne mislim na dečke), popis onog što bi htjela napraviti u životu..kratkoročno i dugoročno pa kreni to raditi stavku po stavku prema mogućnostima. sve što radiš,radi kako bi sebe zadovoljila i jerto ti želiš,a ne jer moraš/trebaš/nekome raidš uslugu. mislim da budeš na taj način postupno sebe zavoljela,a to je ono kaj ti je frendica u prinicpu sugerirala
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 16:45   #29
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Stoga draga Queen, poradi malo na sebi...
kako? upravo me to muci... "radi ono sto te cini sretnom". trenutno me cini sretnom... dobro, trenutno uopce nisam sretna, ali trenutno me jedino zanima surfanje, gledanje Housea, i ljencarenje po cijeli bozji dan jer se NE MOGU natjerati na ucenje... ne mogu se primit neceg pametnog... a znam da bih trebala...
__________________
"It's always a sad thing when sperm comes between people."
Queen Llewelyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 16:51   #30
"zavukavsi se duboko u sebe trazeci genija nasao sam govno" Toma
__________________
lepljiv od znoja i mastan od krvi...
jebe se non is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 17:10   #31
Quote:
Queen Llewelyn kaže: Pogledaj post
kako? upravo me to muci... "radi ono sto te cini sretnom". trenutno me cini sretnom... dobro, trenutno uopce nisam sretna, ali trenutno me jedino zanima surfanje, gledanje Housea, i ljencarenje po cijeli bozji dan jer se NE MOGU natjerati na ucenje... ne mogu se primit neceg pametnog... a znam da bih trebala...
Eh, to su površne stvari... Ali ako te to veseli, onda ljenčari. Moja preporuka bi bila da gledaš što se drugima sviđa na tebi, zapitaj se što ih odbija. Probaj poraditi na odnosu prema sebi. Vjerujem da si jako nesigurna pošto ne znaš biti sama. Ne znam što da ti drugo kažem, nemam iskustva sa tim. Nikada nisam skakala iz veze u vezu, svoju osobnost gradila sam/gradim isključivo sama. Kada je čovjek zadovoljan sobom, bolja je osoba.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 18:43   #32
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Moja preporuka bi bila da gledaš što se drugima sviđa na tebi, zapitaj se što ih odbija.
Vidiš, ovo je isto zanimljivo. Svi prijatelji/prijateljice najviše na meni vole iskrenost i otvorenost (da citiram jednu vorumašicu "Nosiš srce na dlanu ") a ponekad mi se čini da upravo to odbija ljude.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 18:49   #33
Quote:
vrrrlet kaže: Pogledaj post
25 mačaka... ufff. Bolje jedan labrador, kilaža je otprilike ista, ali je manje buke.
Đizs jesam li ja ovu osobu kad banala? E; uvijek postoji prvi put

Ontopic: povuci se sama u sebe i vidi što ti paše a što ne. Onda lupaj po onome što ti paše a ono što ti ne paše pusti na stranu. Nakon što razmisliš zašto ti ne paše.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 19:11   #34
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
Vidiš, ovo je isto zanimljivo. Svi prijatelji/prijateljice najviše na meni vole iskrenost i otvorenost (da citiram jednu vorumašicu "Nosiš srce na dlanu ") a ponekad mi se čini da upravo to odbija ljude.
Očito te ti ljudi, koje to odbija, nisu dostojni. Pa dobro cure, kakvo vi to mišljenje imate o sebi?
Valjda je svatko sebi najbolji, najljepši, najpametniji. Oprez je samo da ne postanete narcisi. To nije baš najsretnija stvar. Dakle, prvo, drugo, treće mjesto JA, tek onda ostali. Tko to ne zna prihvatiti, adio.
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 19:32   #35
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Alkohol je vrlo djelotvorno sredstvo za spoznati sebe.
Onaj tko se nikad nije nalok'o k'o životinja pojma nema za što je sve sposoban pri pomraćenju uma.

Majke mi.

apsolutna istina
__________________
...Ništa nije pogrešno ako te čini sretnim...
Una1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 19:43   #36
Quote:
Tika kaže: Pogledaj post
Očito te ti ljudi, koje to odbija, nisu dostojni. Pa dobro cure, kakvo vi to mišljenje imate o sebi?
I tu nam leži kvaka 22 - da li je naša dotična osobina koju smo uočili zbilja nedobra, te je treba mijenjati, ili su ljudi kojima se ona ne sviđa nedostojni nas?
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 20:01   #37
Quote:
Herp kaže: Pogledaj post
I tu nam leži kvaka 22 - da li je naša dotična osobina koju smo uočili zbilja nedobra, te je treba mijenjati, ili su ljudi kojima se ona ne sviđa nedostojni nas?
Pa čekaj, ako tebi tvoji prijatelji kažu da se njima najviše sviđa tvoja iskrenost (pretpostavka je da su to pravi prijatelji, a ne ekipa sa kojom možeš otići na bezveznu kavu ili sl. da ne ulazim u raspravu što je pravi prijatelj, a što poznanik) i naiđeš na osobu kojoj to ne odgovara, što ćeš misliti?

"Hm, moram to promijeniti, neiskreni ljudi bolje prolaze u životu."
Ili:
"Hm, ma nek se nosi, ljudi čije mišljenje cijenim i uvažavam rekli su da je to super osobina, sama isto tako mislim, pa dobro što me briga za mišljenje neke žnj osobe"

Meni je tu sve jasno, no ne znam dal ti uviđaš o čemu ja govorim
Tika is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 20:36   #38
okruzi se prijateljima,tebi dragim ljudima,radi sve ono sto si do sada htijela raditi a nisi mogla jer si bila u vezi. zabavljaj se,izlazi a s vremenom ce ti biti dobro
ENA_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 21:14   #39
jednostavno

Quote:
Queen Llewelyn kaže: Pogledaj post
Mozda postoji neki nacin kojeg ne znam? Hvala svima
Pogledaj se u ogledalo..ujutro..i vidi jel ti se sviđa to što vidiš..
I eto te..
Marakana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2008., 22:08   #40
Quote:
Marakana kaže: Pogledaj post
Pogledaj se u ogledalo..ujutro..i vidi jel ti se sviđa to što vidiš..
I eto te..
Imaš neki jednostavan savjet za situiaciju da joj se ne svidi viđeno?

Ja nisam bila sama već 10 godina. Ali se svejedno tražim . Čak mislim da mi jako malo fali da se i nađem. Moja poanta je da se može tražiti sebe i u vezi; možada je malo teže, ali se svejedno može.
Maslina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:42.