Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.03.2009., 13:14   #81
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
Aha-ha-ha, koji marketing, samo stavi ovu zadnju rečenicu u oglas i odmah ćeš ga prodati
Nije to bitno. Oni koji vjeruju u ovaj opel kupit će ovaj auto bez obzira na reklamu. Može netko reći i jedva čekam da se riješim ovog glupog mercedesa, sve živce mi je popio, ljubitelj mercedesa će ga uzet bez obzira na to. Nekada je sve samo stvar sreće.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 14:21   #82
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
Aha-ha-ha, koji marketing, samo stavi ovu zadnju rečenicu u oglas i odmah ćeš ga prodati
Pa ne prodajem auto preko foruma,ovo je samo bila zajebancija,al ocito da nisi shvatio.Svako normalan ko je citao o cemu pisem ne bi kupio ovo auto ni za zivu glavu.Kao sta sam vec pisao o tome ovo nije bio jedini kvar u zadnju godinu dana.Sigurno je kako ga necu prodat nekom prijatelju ili poznaniku.Ovakvo nesto se prodaje najvecim neprijateljima
frabos is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 15:18   #83
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
Nije to bitno. Oni koji vjeruju u ovaj opel kupit će ovaj auto bez obzira na reklamu. Može netko reći i jedva čekam da se riješim ovog glupog mercedesa, sve živce mi je popio, ljubitelj mercedesa će ga uzet bez obzira na to. Nekada je sve samo stvar sreće.
rocky119900 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 16:24   #84
Quote:
frabos kaže: Pogledaj post
Kao sta sam vec pisao o tome ovo nije bio jedini kvar u zadnju godinu dana.
A kakve si ti to sve imao kvarove, ako nije tajna, jeu li bili u garanciji ili nakon sto je istekla i koliko te sve kostalo ako je bilo van garancije?

I bilo bi dobro da objavis koji je to Opel servis koji te je opljackao za skidanje glave.
MaliZeleni10 is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 21:31   #85
Quote:
frabos kaže: Pogledaj post
Pa ne prodajem auto preko foruma,ovo je samo bila zajebancija,al ocito da nisi shvatio.Svako normalan ko je citao o cemu pisem ne bi kupio ovo auto ni za zivu glavu.Kao sta sam vec pisao o tome ovo nije bio jedini kvar u zadnju godinu dana.Sigurno je kako ga necu prodat nekom prijatelju ili poznaniku.Ovakvo nesto se prodaje najvecim neprijateljima
ja mislim da ga je pogrešno prodavati! Kad sve složiš, i kad si riješio sva sranja koja su te zadesila imaš ispravan auto, i dat ćeš ga nekom povoljno! I što ćeš onda kupiti? VW s raspadnutom getribom, ili padajućim prozorima, ili možda Focus sa radilicom koja živi svoj život, i baulja po autu, ima tu i BMW koji ne pali ni za živu glavu, Audija sa otpadnutim lakom, pa i onih koji puštaju dimne zavjese, a tu su i Nissan-i koji dižu stravičnu buku za vrijeme vožnje... Doista kad gledaš, sve što se prodaje tu kod nas je za Istočne zemlje!! Nema kvalitete, kupit ćeš opet nešto sa greškom, a ako kupiš rabljeno, onda je još gore! Zaista, kad gledaš, prožvakao si sva moguća sranja, i sad je vrijeme da se opustiš i voziš!! Znam da je sada povjerenje u pitanju, ali sada se valjda pokvarilo sve što se trebalo pokvariti!!
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2009., 22:15   #86
Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
ja mislim da ga je pogrešno prodavati! Kad sve složiš, i kad si riješio sva sranja koja su te zadesila imaš ispravan auto, i dat ćeš ga nekom povoljno! I što ćeš onda kupiti? VW s raspadnutom getribom, ili padajućim prozorima, ili možda Focus sa radilicom koja živi svoj život, i baulja po autu, ima tu i BMW koji ne pali ni za živu glavu, Audija sa otpadnutim lakom, pa i onih koji puštaju dimne zavjese, a tu su i Nissan-i koji dižu stravičnu buku za vrijeme vožnje... Doista kad gledaš, sve što se prodaje tu kod nas je za Istočne zemlje!! Nema kvalitete, kupit ćeš opet nešto sa greškom, a ako kupiš rabljeno, onda je još gore! Zaista, kad gledaš, prožvakao si sva moguća sranja, i sad je vrijeme da se opustiš i voziš!! Znam da je sada povjerenje u pitanju, ali sada se valjda pokvarilo sve što se trebalo pokvariti!!
Imao sam nekoliko kvarova u zadnjih godinu dana,naravno kad mi je istekla garancija.Vecinom je bilo vezano za elektroniku.Svaki popravak je kostao od tisucu pa na vise kuna.Ne zelim da mi se takve stvari vise dogadaju i zelim se rijesit ovog auta sto prije.
Najvjerovatnije kupujem Japanca(Toyota,Honda ili Mazda) koji je po mogucnosti i sklepan u Japanu,a hvala bogu da ima jos takvih.
Nadam se,u stvari sam siguran da ce auto biti puno pouzdanije nego ovaj faking Opel.Uostalom i garancija im vrijedi 3 godine,a kod Opela samo dvije.
frabos is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2009., 12:28   #87
Thumbs up

Quote:
hasnfefer kaže: Pogledaj post
ja mislim da ga je pogrešno prodavati! Kad sve složiš, i kad si riješio sva sranja koja su te zadesila imaš ispravan auto, i dat ćeš ga nekom povoljno! I što ćeš onda kupiti? VW s raspadnutom getribom, ili padajućim prozorima, ili možda Focus sa radilicom koja živi svoj život, i baulja po autu, ima tu i BMW koji ne pali ni za živu glavu, Audija sa otpadnutim lakom, pa i onih koji puštaju dimne zavjese, a tu su i Nissan-i koji dižu stravičnu buku za vrijeme vožnje... Doista kad gledaš, sve što se prodaje tu kod nas je za Istočne zemlje!! Nema kvalitete, kupit ćeš opet nešto sa greškom, a ako kupiš rabljeno, onda je još gore! Zaista, kad gledaš, prožvakao si sva moguća sranja, i sad je vrijeme da se opustiš i voziš!! Znam da je sada povjerenje u pitanju, ali sada se valjda pokvarilo sve što se trebalo pokvariti!!
slažem se... taman si otklonio te "diječje bolesti" i sad ćeš ga dat nekom za cijenu kikirikija, a frajer će se vozit na njoj još 200.000km, i mislit si tko pljuje po opelu, ja nemam nikakvih problema... haha
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 19:52   #88
vidim da je sve ovo staro, ali meni je pukla bregasta prije tri dana pa je meni svježe. Naime, astra je 1.4 16v, 2005.g, ima 145000 km, ugrađen plin-Lovato. Bregasta je pukla na putu za more (naravno), sredila dva ventila, popravak 5200 kn kod ovlaštenog Opel servisera. Jasno mi je da sam u Os mogao proći jeftinije, ali šlepanje i zavrzlame s povratkom kući-mislim da ne bi se isplatilo. E, sad - uzroci: pukao je vijak koji drži nekakav dio koji bregastu drži u ležištu pa je od vibracije pukla i ona.U servisu kažu da vadim plin, on u principu zezne cijeli auto pa tako i bregastu. Ulje nisu spominjali, ali ja ga mijenjam svakih 8000 km (otac je mehaničar pa on to radi) i redovito provjeravam. Zanima me ima li smisla pisati u Opel i tražiti nekakvu naknadu troškova? Pročitao sam sve postove prije, ali, eto, čisto provjeravam sada s vremenskim odmakom. E, i u tom servisu kažu da su u zadnja 2 mjeseca mijenjali 3-4 osovine na takvim Astrama.
astraos is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 19:57   #89
Pisat u servis žalbu na auto sa 5 godina i 150.000km ? Garancije više nema, i šta možeš, žali bože truda. Ovlašteni servis, a otac mehaničar ? Eto, i kolko si uštedio na plinu sad kad dodaš tih 5200kn + šta će još biti ?
Josip09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 20:19   #90
kako su te uspjeli uvjeriti da plin ima veze sa lomom bregaste??'


svašta.
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 20:22   #91
Plin nema veze s tim, stari okrenuo ziher preko 500 000 na dva opla bez problema na plinaru...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 20:52   #92
Quote:
astraos kaže: Pogledaj post
astra je 1.4 16v, 2005.g, ima 145000 km, ugrađen plin-Lovato.
Zar nije Opel posebno naglasio i stavio na popis taj 1.4 twinport da se ni u kojem slucaju ne pomislja ugradit plin?

Imam takvu astru kod kuce, pa sam se jos kod kupovine raspitivao za ugradnju plina i ni jedan dobro upucen majstor za plin nije savjetovao ugradnju plina.

A bregasta ode na njima nebitno da li je na plin znam osobno za dvije kojima je otisla bregasta nakon 80kkm
homosapiens is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 20:52   #93
hm, nisam rekao da su me uvjerili, nego je to bila njihova konstatacija, ono što su oni naveli kao možebitan uzrok. Meni osobno je to glupost, ali eto. Što se tiče ove objede na račun plina - iskreno, nemam volje se tu objašnjavati, mogu samo reći da su dvije astre i jedna corsa na plinu dugo i da dosada ni na jednom nema greške. O uštedi je bespredmetno pričati kada se sa svakim od ta tri vozila prelazi preko 3000 km mjesečno. Mene zanima, ako je to greška u solidnosti materijala, o čemu se već naveliko govori, postoji li i onda nekakva naknada i odgovornost proizvođača, bez obzira na garanciju i prijeđene km?
astraos is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 20:53   #94
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Zar nije Opel posebno naglasio i stavio na popis taj 1.4 twinport da se ni u kojem slucaju ne pomislja ugradit plin?

Imam takvu astru kod kuce, pa sam se jos kod kupovine raspitivao za ugradnju plina i ni jedan dobro upucen majstor za plin nije savjetovao ugradnju plina.

A bregasta ode na njima nebitno da li je na plin znam osobno za dvije kojima je otisla bregasta nakon 80kkm
e sad to ne znam. Plin je ugrađivan kod Opel partnera pa sam mislio da je sve u redu.
astraos is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 21:06   #95
Kolegi sa posla prije pola godine na istom motoru pukla bregasta. Kad je došel do svog majstora, ovaj mu je rekao da je to klasična greška tog motora. Mislim da mu je zel oko 5,5 kkn.

Koliko pamtim, neznam jel ikada ikome drugome poznatom na bilo kojem autu pukla bregasta.


...i nije imao ugrađen plin.
A80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 21:52   #96
Quote:
astraos kaže: Pogledaj post
vidim da je sve ovo staro, ali meni je pukla bregasta prije tri dana pa je meni svježe. Naime, astra je 1.4 16v, 2005.g, ima 145000 km, ugrađen plin-Lovato. Bregasta je pukla na putu za more (naravno), sredila dva ventila, popravak 5200 kn kod ovlaštenog Opel servisera. Jasno mi je da sam u Os mogao proći jeftinije, ali šlepanje i zavrzlame s povratkom kući-mislim da ne bi se isplatilo. E, sad - uzroci: pukao je vijak koji drži nekakav dio koji bregastu drži u ležištu pa je od vibracije pukla i ona.U servisu kažu da vadim plin, on u principu zezne cijeli auto pa tako i bregastu. Ulje nisu spominjali, ali ja ga mijenjam svakih 8000 km (otac je mehaničar pa on to radi) i redovito provjeravam. Zanima me ima li smisla pisati u Opel i tražiti nekakvu naknadu troškova? Pročitao sam sve postove prije, ali, eto, čisto provjeravam sada s vremenskim odmakom. E, i u tom servisu kažu da su u zadnja 2 mjeseca mijenjali 3-4 osovine na takvim Astrama.
Da ovo sa plinom bi bilo moguće, frendu na Astri 1.4 2006.g. (tada najnoviji model) na 120 000 km pregorili ventili, naravno zbog plina.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 22:15   #97
A gle ventili još mogu proći ali da PUKNE bregasta od plina to ne vjerujem dok ne vidim...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2010., 22:22   #98
Da mi je znat samo kakvog doticaja ima plin sa bregastom, sve strucnjaci po servisima.
__________________
It's time to go
jasmin16v is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 01:17   #99
Opel je poluproizvod uvjek bio i ljudi su ga takvog voljeli
mariob is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2010., 02:51   #100
prije ce iskocit lezaj bregastog, ili saviti se ventil, sjebat opruga nego sto ce puci bregasta. razlog je neki drugi.. greska u proracunu dinamicke izdrzljivosti, los proracun promera poprecnog presjeka, lose odabrani materijal, ugl. inzenjerska greska.. Opel - TRUBA
BB87 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:29.