Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2009., 21:34   #61
evo ja jos nisam dobila;(
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 00:00   #62
sta mogu biti uzorci nedolaska menge. trudnoca otpada.... proslo je 5 dana od zadnje tablete!
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 10:57   #63
Quote:
bjelovarcanka kaže: Pogledaj post
sta mogu biti uzorci nedolaska menge. trudnoca otpada.... proslo je 5 dana od zadnje tablete!
nedovoljno debeli,zreli endometrij maternice...
na ovoj ili na temi Dabroston dosta je toga napisano o tome kad može doći menstruacija nakon prekida tbl....i do 10-15 dana....
sve ovisi o tijelu i da li ti je bila dovoljno jaka i duga terapija...
nemoj brinuti....doći će...
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 14:38   #64
jupiiiii konacno je dosla u 3 ujutro,znaci sad brojim 16 dana i 16 dan pocinjem piti do 23 dana ciklusa.. ako sam dobro skuzila! i kaj onda kad dodjem do 23 dana....
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2009., 14:48   #65
Quote:
bjelovarcanka kaže: Pogledaj post
jupiiiii konacno je dosla u 3 ujutro,znaci sad brojim 16 dana i 16 dan pocinjem piti do 23 dana ciklusa.. ako sam dobro skuzila! i kaj onda kad dodjem do 23 dana....
jesam ti rekla....
nemoj toliko brinuti
kad dođeš do prekida tbl onda opet čekaš da ti dođe menstracija....sad znaš da treba proći xy dana...
sretno...
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 10:12   #66
Pitanje

Ginekologica mi je preporučila uzimanje Dabrostona ili Duphastona zbog niskog progesterona. A imam problema i s ovulacijom. Mengu dobivam u prosjeku svakih 45 dana. A i planiram trudnoću.

Doktorica misli da će mi Dabroston pomoći u reguliranju ciklusa i da će mi se ovulacija uspostaviti. Da ne planiram trudnoću, dala bi mi kontracepcijske tablete.

Nekako sam skeptična prema tome, pa me zanima da li ste čuli za slučajeve u kojima su Dabroston tablete pomogle pri začeću?
sense is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 18:41   #67
trebam mali savjet, narucena sam na ultrazvuk 8.1 a 6.1 trebam poceti piti duphastone,to mi je 16 dan ciklusa e mene zanima da li ima veze i da li ista smeta ako pocnem piti , zbog ultrazvuka!
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 09:53   #68
Quote:
croatiansen22 kaže: Pogledaj post
Ginekologica mi je preporučila uzimanje Dabrostona ili Duphastona zbog niskog progesterona. A imam problema i s ovulacijom. Mengu dobivam u prosjeku svakih 45 dana. A i planiram trudnoću.

Doktorica misli da će mi Dabroston pomoći u reguliranju ciklusa i da će mi se ovulacija uspostaviti. Da ne planiram trudnoću, dala bi mi kontracepcijske tablete.

Nekako sam skeptična prema tome, pa me zanima da li ste čuli za slučajeve u kojima su Dabroston tablete pomogle pri začeću?
meni
progesteron (tj duphaston tablete) ce ti doista donekle srediti cikluse, i moze se dogoditi i da se samim time opet i ovulacija uspostavi.
progesteron se naziva jos i "hormon cuvar trudnoce" i svakako ti nece skoditi no ako ti se ovulacija ne vrati samo time, potrebno ju je dodatno potaknuti recimo klomifenom.

Quote:
bjelovarcanka kaže: Pogledaj post
trebam mali savjet, narucena sam na ultrazvuk 8.1 a 6.1 trebam poceti piti duphastone,to mi je 16 dan ciklusa e mene zanima da li ima veze i da li ista smeta ako pocnem piti , zbog ultrazvuka!
pa sto bi smetalo??
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 12:29   #69
Meni je isto doktorica dala duphaston za regulaciju menzisa,i ja planiram trudnocu.Pijem od 11 do 25 dana ciklusa,dobila 29 dan ciklusa super,nikad tako,na dabrostonu san dobivala 32 dan ciklusa.nadam se velikom plusu sljedeci mjesec,bio bi to naljepsi poklon za moj rodendan.
kriza is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2010., 16:39   #70
Quote:
lotus_flower kaže: Pogledaj post
meni
progesteron (tj duphaston tablete) ce ti doista donekle srediti cikluse, i moze se dogoditi i da se samim time opet i ovulacija uspostavi.
progesteron se naziva jos i "hormon cuvar trudnoce" i svakako ti nece skoditi no ako ti se ovulacija ne vrati samo time, potrebno ju je dodatno potaknuti recimo klomifenom.



pa sto bi smetalo??
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 21:51   #71
Aaaaaaaaaa... Nista ne kuzinnnn ... Prije san da bi dobila stvari pila dabroston i to mi je bilo ok...kad ih sve popijen dobila bi stvari ,ali sad mi je prepisan duphaston (2x1) i apsolutno ne kuziiiin koliko dugo triban ih pit !!! Koliko vrimena ih triban pit??? Jer imaju tri pločice tableta unutra a u dabrostonu nije bilo tako ... help!
fala
__________________
Ako voliš me, oprostit ćeš mi grije, pokajala san se, pusti srce da se smije
Garavusha5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 22:01   #72
i nije mi rekla ginekologica koliko ih tiban pit ! Dok ne dobijen stvari? Dok ne potrosin sve ? Aaaaa i ako su 2 dnevno cu li s svake pločice po jednu fala unaprid
__________________
Ako voliš me, oprostit ćeš mi grije, pokajala san se, pusti srce da se smije
Garavusha5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 00:10   #73
evo ja cu ti pokusati odgovoriti, ja sam ih isto pila 2x1 7 dana, i nakon sto sam popila sam dobila stvari! popijes jednu tablicu!
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 23:17   #74
Ajme fala puno
__________________
Ako voliš me, oprostit ćeš mi grije, pokajala san se, pusti srce da se smije
Garavusha5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 00:42   #75
ma nema na cemu!
bjelovarcanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 02:21   #76
joj cure - dobile ste mengu, menstruaciju... dosta mi je više čitati vaše stvari i tetke i slične gluposti...
pa nije menstruacija sramotna riječ
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 08:37   #77
pozz svima...
ja sam u postupku MPO i zadnju tabletu duphastona ( koji sam pila da cista pukne na desnom jajniku) 01.01 i do danas nista od menstruacije???
Inace sam prije koristila dabrostone i dobivala sam na vrijeme a sada . Pa eto zanimaju me vasa iskusta, sutra svakako idem dr...i po malo sam luda...
NikolinicaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 20:05   #78
Quote:
NikolinicaR kaže: Pogledaj post
pozz svima...
ja sam u postupku MPO i zadnju tabletu duphastona ( koji sam pila da cista pukne na desnom jajniku) 01.01 i do danas nista od menstruacije???
Inace sam prije koristila dabrostone i dobivala sam na vrijeme a sada . Pa eto zanimaju me vasa iskusta, sutra svakako idem dr...i po malo sam luda...
hej draga
sjećam te se sa vjenčanja

a gle nas sad - u borbi za naše smotuljke

i ja sam u postupku, klomići i utrići, još slijedeći mjesec i onda na MPO ak to ne uspije a za sad nemamo baš uspjeha
U kakvoj si ti proceduri?

Ja sam ovaj mjesec prvi put uzimala Dulpastone i dobila sam nakon 2-3 dana
Prije sam uvijek uzimala Dabrostone i nekad bi dobila za 2-3 dana, a jednom sam dobila tek nakon 15 dana - već sam bila luda...
Pošto su to po sastavu totalno iste tablete, mislim da nije čudno to što ti se dogodilo...
Ako ne dobiješ za koji dan, stvarno nazovi ginicu pa vidi što će ti reći
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 20:23   #79
Cure želim svima puno sreće i uspjeha sa MPO....
mimoza40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 11:50   #80
Hvala draga Fran ali kako vec znas ipak mi je kasnila jer sam trudna tako da nije kriv duphaston nego naša mala točkica koju od SRCA ŽELIM TEBI I SVIM CURAMA SA MPO
__________________
....naš život je započeo kada je naša Paula Anđela došla među nas....
NikolinicaR is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:45.