Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2009., 05:35   #21
U svakom slučaju, želim sve najbolje.

U vašem konkretnom slučaju, bilo bi dobro potražiti još jedno mišljenje, možda je najjednostavnije otići privatnom onkologu pa da se vidi koje su opcije i prognoze.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 09:31   #22
Quote:
principessa1709 kaže: Pogledaj post
Nalazi su stigli i hvala Bogu, tumor se nije proširio. Izgleda da je 'zasjeo' na želudac i jednjak i još uvijek mu je tamo bilo dovoljno dobro da ne ode dalje.
Sad mu predstoji operacija, gdje će mu izvaditi oba organa. Budući da je tumor velik 40cm, moraju mu izvaditi i jednjak i želudac. Tumor je zaista ogroman. Izgleda da se i dosta brzo razvio što je neuobičajeno kod starijih ljudi. Budući da je on u 75.godini, dosta brzu je tumor napredovao.
E sad, nadam se da će operacija biti uspješna. A poslije....hoće li on moći poslije? Kako se živi bez ta 2 organa? Koliko je to mučno? teško? A koliko uspješno?
Doktori su mu rekli da dođe u utorak opet na neki pregled i da će se tada odlučiti hoće li prvo na kemo i zračenja ili će ga odmah operirati.
Zašto bi ga oni prvo slali na kemo i zračenje? neće li mu to oslabiti i organizam i srce? Ako mi poslije toga dolazi operacija, organizam će mu biti znatno slabiji....čemu zračenje kad mu svejedno moraju izvaditi oba organa?
Zašto ga ne bi poslali na zračenje i kemo poslije operacije?
Zna li netko nešto o tome?
Sa 75 godina i takvim nalazom bojim se da je to opasno na granici inoperabilnosti ako je i uopće operabilno......Kirurški zahvat gdje se radi samo resekcija jednjaka je jedan od najsloženijih u kirurgiji uopće, k tome ako i želudac vlaaj dirati onda je to nešto što se bojim da će malo koji kirurg htjeti napraviti u ovakvoj situaciji.
Ako je liječničko razmišljanje takvo onda je pošteno da se tako kaže. Eventualno se može razmisliti o palijativnom zahvatu gdje bi se postaila ili gastrostoma ili jejunostoma pa da čovjek može kako-tako jesti.
Ako pak se netko odluči za radikalan zahvat mora se biti jasno svjestan da za takvo što treba imati punp, puno sreće za ostati živ bez obzira na spretnost kirurga...nažalost...
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 09:42   #23
Tumor od 40 cm na toj lokaciji pa nije metastazirao? Onda je gotovo sigurno benigan (osim što je maligan po lokaciji).
POstoji li patohistološki nalaz?
__________________
Mi smo stabilizaciju prihvatili-to nam je svetinja
doc_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2009., 14:11   #24
U obitelji imam slučaj karcinoma želuca. Svi ultrazvuci, pa i PET-CT su ukazivali da nema metastaza, ali je potvrđena malignost. Jedini, ali zaista jedini način koji bi 100% ukazivao na procjenu metastaza jest operacija, tj. golo oko. Kada su ga operirali, (a rekli su da je samo na želucu), izvadili su kompletan želudac, limfne čvorove, slezenu, žučnu kesicu i spojili jednjak na tanko crijevo. Dakle, može se živjeti, lako se oporavio od same operacije, ali kilogrami se ne vraćaju. I još jedan savjet. Ne obazirite se na prognoze jer je svaka osoba individua za sebe i drugačije organizam funkcionira. Jer da smo mi slušali liječničku prognozu, njega ne bi bilo već nekoliko mjeseci, no on je tu, živi i dalje..i čak neloše izgleda, premda je bolest nepredvidiva. Glavu gore jer je jako puno u njoj i zaista pozitivan stav je put ka uspjehu....
ajvi30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2013., 13:05   #25
Poštovana bokka, Vaš post premješten je na temu Pomoć obiteljima oboljelih od zloćudnih i drugih teških bolesti.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 13.07.2013. at 13:16.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 19:05   #26
Ko zna i ima volje neka pomogne

Pozdrav, pisem vam iz Srbije, registrovala sam se na ovaj forum jer sam videla dosta prepiska oko tumora jednjaka. Stric mi ima tumor jednjaka, nije metastazirao, ali doktori su rekli da takvom tumoru nema pomoci (sta god znacilo). Digli su ruke od njega i ako, ponavljam NEMA metastaze. Zna li neko, mozda, neki lek pomocu bilja? Nasla sam ih na stotine, ali nijedan mi nije siguran. Pre pola godine sam videla da ima jedna knjiga, covek koji je sam pobedio tumor biljem, i ako su ga otpustali iz bolnice. Unapred vam hvala.
Bubaaa13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 21:27   #27
Promasila si podforum.To je pitanje za alternativno lijecenje tj pdf alternativa.
Moja preporuka jest da ne gubite vrijeme na alternativu vec da trazite drugo misljenje u inozemstvu jer mi iskustvo govori da ne jednom sto je nemoguce kod nas drugdje je rutina.
Googlaj na Dana Farber cancer institute Huston.Postoji mogucnost davanja drugog misljenja.Ono se placa,nije preskupo (par stotina dolara,zavisno o dijagnozi),moze ih se kontaktirati mailom i daju precizno misljenje i upute gdje otici ili javiti se u neku od studija..
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 00:28   #28
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Promasila si podforum.To je pitanje za alternativno lijecenje tj pdf alternativa.
Moja preporuka jest da ne gubite vrijeme na alternativu vec da trazite drugo misljenje u inozemstvu jer mi iskustvo govori da ne jednom sto je nemoguce kod nas drugdje je rutina.
Googlaj na Dana Farber cancer institute Huston.Postoji mogucnost davanja drugog misljenja.Ono se placa,nije preskupo (par stotina dolara,zavisno o dijagnozi),moze ih se kontaktirati mailom i daju precizno misljenje i upute gdje otici ili javiti se u neku od studija..


Ok, hvala ti puno u svakom slucaju. Sada cu bas da guglam za to sto si mi rekla. Ne znam, ali zivimo u takvom okrugu, cini mi se najgorem u Srbiji, da je on u Beogradu bila bi druga prica, ali mala mesta (provincije) su haos. Hvala ti jos jednom.
Bubaaa13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 19:25   #29
Quote:
Bubaaa13 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, pisem vam iz Srbije, registrovala sam se na ovaj forum jer sam videla dosta prepiska oko tumora jednjaka. Stric mi ima tumor jednjaka, nije metastazirao, ali doktori su rekli da takvom tumoru nema pomoci (sta god znacilo). Digli su ruke od njega i ako, ponavljam NEMA metastaze. Zna li neko, mozda, neki lek pomocu bilja? Nasla sam ih na stotine, ali nijedan mi nije siguran. Pre pola godine sam videla da ima jedna knjiga, covek koji je sam pobedio tumor biljem, i ako su ga otpustali iz bolnice. Unapred vam hvala.
Što se tiće alternative to je odg Ivanica, no bilo bi korisno navesti potpunije podatke(EGD-PHD, EUS,Rtg s/p s osvrtom na medijastum i LČ kao i CT toraxa i abdomena),iako se moram složiti s ocjenom liječnika jer čim postoji ca ezofagusa je loša prognoza.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2013., 23:40   #30
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
Što se tiće alternative to je odg Ivanica, no bilo bi korisno navesti potpunije podatke(EGD-PHD, EUS,Rtg s/p s osvrtom na medijastum i LČ kao i CT toraxa i abdomena),iako se moram složiti s ocjenom liječnika jer čim postoji ca ezofagusa je loša prognoza.


Sada si ti meni svasta napisao, a ja sam te slabo sta razumela, iskreno. Radi se o tome da mu je tumor otkriven 14.12.2012. i do dana danasnjeg nista nije promenjeno na bolje, naprotiv. Receno mu je da ima 2x po 3 serije hemoterapije (koja je bila ne daj Boze nikome, 7h trajala, a izmedju hemoterapije je trebao imati pet nedelja zracenja. Isao je dve nedelje na hemoterapiju (trecu nije mogao izdrzati), zatim su ga snimili na CT i rekli da mu je dovoljno samo 10 zracenja. Ponadali smo se da se tumor smanjio jer je smanjen broj zracenja, ali nista. Ponavljam NEMA metastaze i ne znam po kom osnovu lekari (ako se mogu nazvati lekarima) dici ruke od coveka. Ne razumem se u medicinu, ali znam da dizu ruke od pacijenta kada tumor metastazira.
Bubaaa13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2022., 10:36   #31
Bok svima,
Prije dva-tri tjedna sam pricala s poznanicom i ispricala mi je kako joj je tata umro od raka jednjaka, a prije toga godinama je imao problema s gutanjem, boljelo ga kad je gutao, a oni nisu ni slutili da moze biti nesto tako ozbiljno.

Sljedeci dan nakon sto sam pricala s poznanicom, mama mi je rekla da ima pregled kod doktora, jer ju jako boli kad guta, posebno rizu u tjesteninu, a i tablete u zadnje vrijeme. Jos mi je rekla da ima taj problem vec 3-4 godine, a ja nisam ni znala o tome.

Mozete zamisliti da sam jako zabrinuta! Sad ceka termin da ide kod specijalista.... Mama nije nikad pusila ni pila, za razliku od tate moje poznanice.
deonisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2022., 12:13   #32
Quote:
deonisa kaže: Pogledaj post
Bok svima,
Prije dva-tri tjedna sam pricala s poznanicom i ispricala mi je kako joj je tata umro od raka jednjaka, a prije toga godinama je imao problema s gutanjem, boljelo ga kad je gutao, a oni nisu ni slutili da moze biti nesto tako ozbiljno.

Sljedeci dan nakon sto sam pricala s poznanicom, mama mi je rekla da ima pregled kod doktora, jer ju jako boli kad guta, posebno rizu u tjesteninu, a i tablete u zadnje vrijeme. Jos mi je rekla da ima taj problem vec 3-4 godine, a ja nisam ni znala o tome.

Mozete zamisliti da sam jako zabrinuta! Sad ceka termin da ide kod specijalista.... Mama nije nikad pusila ni pila, za razliku od tate moje poznanice.
Teško da je rak jer bi unutar ove 3-4 g bila već odavno u osjetnim problemima. Vjerojatnije se radi o štitnjači. Nadam se da se do sada stanje iskristaliziralo i da je sve ok.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2022., 12:15   #33
Hvala, ali i tata od moje prijateljice isto tako nije mogao gutati godinama...
Cekamo termin za endoskopiju i nalaze...
deonisa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:33.