Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.03.2012., 13:39   #341
Quote:
MaRina.23 kaže: Pogledaj post
Preciznije pojašnjenje bi rezultiralo rješnjem problema - prekid ili ne, ovisi o kakvom problemu se radi.
Pitao sam već nekoga (i naravno ne dobio odgovor ): može primjer preciznijeg pojašnjenja nečije rečenice "nisam spreman na brak"?

Quote:
Imala sam dečka...
O, kako sam znao da projiciraš...
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 13:39   #342
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
A to preciznije pojašnjenje mora dati u roku od odmah? ili ode ti?
Davanje "rokova" mi je bedasto
Očekivala bih od nekoga tko me zaprosio, pa se ustrtario, da je dobro razmislio želi li usporiti ili ne, te zašto je do toga došlo...pa kad već odluči reći da se predomislio, bilo bi u redu da podijeli sa mnom i svoja razmišljanja koja su do toga dovela zar ne?
Čemu odgađati pojašnjenja i mučiti voljenu osobu da se "peče" razmišljajući što i kako je krenulo krivo? I da ja mučim sebe zato što je gospodinu muka pričati o tome? Ma ne pada mi na pamet
MaRina.23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 13:43   #343
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Pitao sam već nekoga (i naravno ne dobio odgovor ): može primjer preciznijeg pojašnjenja nečije rečenice "nisam spreman na brak"?


O, kako sam znao da projiciraš...

Pa ja bi voljela da nisam morala učit na svojoj koži
I eto, ispada da nikako ne valja - ja sam u svom slučaju dala priliku osobi koja mi je došla sa tom spikom i pokazalo se kao pogrešan odabir, a da sam postupila kao autorica, opet bi me osudili sudeći po odgovorima koje čitam

A što je ona trebala napravit onda? Spavat kraj njega, ponašat se kao da ništa nije rekao i svaki dan onako usput priupitat "jesi možda razmislio zašto si se predomislio?"..pa ak dobije odgovor, super, ak ne - pih, ima vremena, pričekat će
MaRina.23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 13:47   #344
Quote:
Libertango kaže: Pogledaj post
A čekaj...gdje to staje?


Gdje čovjek radi rez (mislim jasno je gdje ga je napravio u ovoj priči) ali kao što je netko ubrao s tim kompromisima koje kao radiš na štetu sebe štetiš i meni jer onda će se stvarno desiti situacija odlučimo se na dijete...napravimo ga i ti se ustrtariš ili dignemo hipoteku jer si se poveo za mojim razmišljanjem a nisi iznio svoje pa ćeš se predomisliti.

Mislim fućkaš vjenčanje, to je očito još i najmanji problem kad pomisliš na druge situacije koje bi te mogle zadesiti u suživotu sa osobom koja se voli prepustiti jer je povodljiva ili slabog karaktera.
Radi rez tamo gdje se ipak kosi s nečim njegovim, sad je ovo teoretiziranje, ali recimo da je njemu bilo svejedno za preuređenje stana, ni želi ni ne želi, a nju to veseli i smatra da je potrebno, pa zašto ne bi pristao kada ionako nema određeni stav o tome, ali što se tiče vjenčanja, rekao je da NIJE SPREMAN, rekao je, čovjek je to zaista rekao.
I shvaćam da je ona povrijeđena, poljuljana i sve to skupa, ne shvaćam da se odselila brzinom munje i još nije uopće napisala što je on rekao kada je ona rekla-ja odlazim. Mene to JAKO zanima.
pišikućipropalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 13:47   #345
Quote:
MaRina.23 kaže: Pogledaj post
Preciznije pojašnjenje bi rezultiralo rješnjem problema - prekid ili ne, ovisi o kakvom problemu se radi.
Reći "ne znam što je" bez precizijeg pojašnjenja, odoh...jasnije?


Jasno je meni što si ti htjela reći zadnjim postom, ali nisam mislila na to.
U svojim ranijim postovima si hvalila autoricu jer je otišla, rekla da bi i ti isto napravila, a malo kasnije govoriš da bi ti ipak ostala....Zato sam pitala što sad.

Quote:
MaRina.23 kaže: Pogledaj post
Imala sam dečka koji nije znao što želi i tražio me da mu pomognem da se riješi
tih nekih "strahova"...ostala sam i pokušala mu pomoći jer sam ga voljela...ali
što se desilo - na kraju me isključio jer "nije bio siguran u sebe"
Žao mi je što si to doživjela, ali zašto misliš da je autoričina situacija ista kao tvoja, i da bi isto završila?
ilea avis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 13:49   #346
Quote:
MaRina.23 kaže: Pogledaj post
Davanje "rokova" mi je bedasto
Očekivala bih od nekoga tko me zaprosio, pa se ustrtario, da je dobro razmislio želi li usporiti ili ne, te zašto je do toga došlo...pa kad već odluči reći da se predomislio, bilo bi u redu da podijeli sa mnom i svoja razmišljanja koja su do toga dovela zar ne?
Čemu odgađati pojašnjenja i mučiti voljenu osobu da se "peče" razmišljajući što i kako je krenulo krivo? I da ja mučim sebe zato što je gospodinu muka pričati o tome? Ma ne pada mi na pamet
To ukazuje na to da tog 'gospodina' ne postujes bas previse, a i veza vam nije nesto ozbiljna.
Tvoj partner je prijatelj u krizi/dilemi/cemuvec, a ne 'gospodin' koji je jedva docekao nacin kako se pobrinuti za svoju guzicu i ostaviti tebe da se mucis.

Ukoliko je veza ozbiljna i kvalitetna, partneru njegove sumnje, dileme i strahovi nisu posjet lunaparku. I njemu je tesko valjda.

Ako nije, jebes takvu vezu. Otkazivanje vjencanja je dobrodosao potez za oboje.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 13:52   #347
Quote:
ilea avis kaže: Pogledaj post


Jasno je meni što si ti htjela reći zadnjim postom, ali nisam mislila na to.
U svojim ranijim postovima si hvalila autoricu jer je otišla, rekla da bi i ti isto napravila, a malo kasnije govoriš da bi ti ipak ostala....Zato sam pitala što sad.



Žao mi je što si to doživjela, ali zašto misliš da je autoričina situacija ista kao tvoja, i da bi isto završila?
Autorica je napisala kako joj je partner rekao da on nije siguran u sebe - možda mi je negdje promaklo detaljnije pojašnjenje, al vođena isključivo tom rečenicom, ne bih ni ja ostala.

Na temelju toga zaključujem da on nije htio ili nije imao želuca (što god) pričati o tome dalje - meni osobno, to ne bi bilo dovoljno niti prihvatljivo jer bi samu sebe pojela sa svime što bi mi prolazilo kroz glavu, a čemu to nit bi bila zadovoljna ja, a niti on.

Nije ista situacija, nisam ni rekla da je...htjela sam samo dati primjer zašto sam rekla da bih pokušala razgovarati s njim prije odlaska - jer sam nešto slično prošla.
MaRina.23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 13:53   #348
Quote:
MaRina.23 kaže: Pogledaj post
A što je ona trebala napravit onda? Spavat kraj njega, ponašat se kao da ništa nije rekao i svaki dan onako usput priupitat "jesi možda razmislio zašto si se predomislio?"..pa ak dobije odgovor, super, ak ne - pih, ima vremena, pričekat će
Trebala je priznati sebi kako njezin prekid nije imao veze sa njegovim otkazivanjem vjencanja i sama pred sobom preuzeti odgovornost za kraj veze.
Ovako je on kriv za apsolutno sve, a ona zrtva njegovog ponasanja.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 13:54   #349
Quote:
MaRina.23 kaže: Pogledaj post
Davanje "rokova" mi je bedasto
Očekivala bih od nekoga tko me zaprosio, pa se ustrtario, da je dobro razmislio želi li usporiti ili ne, te zašto je do toga došlo...pa kad već odluči reći da se predomislio, bilo bi u redu da podijeli sa mnom i svoja razmišljanja koja su do toga dovela zar ne?
Čemu odgađati pojašnjenja i mučiti voljenu osobu da se "peče" razmišljajući što i kako je krenulo krivo? I da ja mučim sebe zato što je gospodinu muka pričati o tome? Ma ne pada mi na pamet
Zar je toliko nemoguće da čovjek nije spreman na brak, ali ne može uperiti prst u to čega se točno boji? da blokada postoji ali ne može dokučiti razlog toj blokadi.
ili može dokučiti, ali teško mu je verbalizirati? ili nije stigao verbalizirati jer je autorica točno 24h poslije otišla?
__________________
Tempus fugit!
Lepricorn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 13:56   #350
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
To ukazuje na to da tog 'gospodina' ne postujes bas previse, a i veza vam nije nesto ozbiljna.
Tvoj partner je prijatelj u krizi/dilemi/cemuvec, a ne 'gospodin' koji je jedva docekao nacin kako se pobrinuti za svoju guzicu i ostaviti tebe da se mucis.

Ukoliko je veza ozbiljna i kvalitetna, partneru njegove sumnje, dileme i strahovi nisu posjet lunaparku. I njemu je tesko valjda.

Ako nije, jebes takvu vezu. Otkazivanje vjencanja je dobrodosao potez za oboje.
Moj partner nema takvih nedoumica - ne da ja znam anyway

Al da mi se s njim tako nešto desi...teško je, volim ga previše da bih mu tako lako okrenula leđa, al jedna je stvar imat nedoumice pa otvoreno popričat, a druga stvar kleknut, zaprosit i odjednom se predomislit ne dajući nikakvo konkretno pojašnjenje.
Bolilo bi me da do toga dođe i znam da bih htjela znat uzrok.
MaRina.23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 13:56   #351
Quote:
MaRina.23 kaže: Pogledaj post
Autorica je napisala kako joj je partner rekao da on nije siguran u sebe - možda mi je negdje promaklo detaljnije pojašnjenje, al vođena isključivo tom rečenicom, ne bih ni ja ostala.

Na temelju toga zaključujem da on nije htio ili nije imao želuca (što god) pričati o tome dalje - meni osobno, to ne bi bilo dovoljno niti prihvatljivo jer bi samu sebe pojela sa svime što bi mi prolazilo kroz glavu, a čemu to nit bi bila zadovoljna ja, a niti on.

Nije ista situacija, nisam ni rekla da je...htjela sam samo dati primjer zašto sam rekla da bih pokušala razgovarati s njim prije odlaska - jer sam nešto slično prošla.
E a što to znači da nije siguran u sebe? U svoje osjećaje prema njoj? Da nije siguran da se još vidi u braku? Što? Ja bi ga pitala.

Ako mi kaže da nije spreman na brak iz ovog-onog razloga ali da sam ja TA i da želi da ostanemo zajedno u stanu i budemo sretni ja bi ostala. Meni dovoljno. Možda sam naivna ne znam.
pišikućipropalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 13:57   #352
Quote:
MaRina.23 kaže: Pogledaj post
Autorica je napisala kako joj je partner rekao da on nije siguran u sebe - možda mi je negdje promaklo detaljnije pojašnjenje, al vođena isključivo tom rečenicom, ne bih ni ja ostala..
Zar nakon godinu i nesto predivne veze trebas dobitnu kombinaciju odgovora da se malo dublje i strpljivije zainteresiras za dogadaje u svojoj vezi i razloge istih?
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 13:57   #353
Citam i sve se mislim napisat nesto il ne...

Kad netko donosi odluku o tome da li ce zaustaviti vjencanje ili ne, ako je normalna kvalitetna razvijena licnost, onda bi to trebalo podrazumijevati da je isti dobro razmislio o svemu. Dakle, da, objasnjenje bi trebalo dati odma a ne da ga se pita i izvlaci iz njega i ceka da smisli nesto bolje od it's not you it's me spike.

Isto tako smatram da je bitan nacin na koji se to prezentira partneru. Nije isto ako neko sidne i rece ti, xuj ja otkazujem vjencanje jer ne znam zasto al znam da necu da se zenim il ti neko kaze cuj, ove dane sam malo razmislja o svemu,mislim da nije jos vrijeme za pir, imam dojam da je pre rano. Ne znam zasto tocno se tako osjecam ali znam da nije stvar u tebi i nama nego mi nekako to za sada ne zvuci kao dobra ideja.siguran sam u nas dvoje kao par al za pir se predomisljam. Kako ti gledas na.to?

Meni su ta dva razgovora nebo zemlja razlike. Ja sam misljenja da je bolje da je lik reka,bija je iskren ok 5 za zalaganje al 1 za izvedbu. Time mi je ispa nezrel,dakle,nacinom na koji je to reka (bar kako autorica tvrdi).
Isto sam misljenja da nije to tek preko noci doslo a i da ne mozes nekog toliko volit i zelit provest zivot s njim danas a sutra si sretan i pa ti je teret jer ate prekinuli. Ili je autorica u denial u vezi njihovog odosa ili u vezi njenih trenutnih osjecaja. Ali to je samo moje mialjenje :nezna:

I razumim je u jednom, ja bi se nakon toga isto pitala s kojim nesigurnostima ce mi doc sutra il za godinu dana i nebi mogla zivit snjim ka da nista nije bilo (a on je to zahtjeva kako autorica veli). Odselila bih, ali bi ostala s doticnim ako postoji ljubavi i pokusali bi to rijesit ALI bi on mora pokazat volje i zelje za to,pogotovo da ukloni taj osjecaj njegove prevrtljivosti i nesigurnosti. No, po onome sto je autorica napisala on nije pokaza nikakvu volju za tim ni prstom maka vec je reka ok nastavimo ka da nista nije bilo i to je to. E nemere to tako...ne ne...
LibraSt is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 13:59   #354
Quote:
pišikućipropalo kaže: Pogledaj post
E a što to znači da nije siguran u sebe? U svoje osjećaje prema njoj? Da nije siguran da se još vidi u braku? Što? Ja bi ga pitala.

Ako mi kaže da nije spreman na brak iz ovg-onog razloga ali da sam ja TA i da želi da ostanemo zajedno u stanu i budemo sretni ja bi ostala. Meni dovoljno. Možda sam naivna ne znam.
Pa to bih i ja voljela znat - što znači to "nisam siguran"...

Da, slažem se...zato je bitna komunikacija koja je u njihovom slučaju izostala ( sad se vodim za pretpostavkama jer autorica nije išla u detalje )
MaRina.23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 14:02   #355
Quote:
LibraSt kaže: Pogledaj post
Citam i sve se mislim napisat nesto il ne...

Kad netko donosi odluku o tome da li ce zaustaviti vjencanje ili ne, ako je normalna kvalitetna razvijena licnost, onda bi to trebalo podrazumijevati da je isti dobro razmislio o svemu. Dakle, da, objasnjenje bi trebalo dati odma a ne da ga se pita i izvlaci iz njega i ceka da smisli nesto bolje od it's not you it's me spike.

Isto tako smatram da je bitan nacin na koji se to prezentira partneru. Nije isto ako neko sidne i rece ti, xuj ja otkazujem vjencanje jer ne znam zasto al znam da necu da se zenim il ti neko kaze cuj, ove dane sam malo razmislja o svemu,mislim da nije jos vrijeme za pir, imam dojam da je pre rano. Ne znam zasto tocno se tako osjecam ali znam da nije stvar u tebi i nama nego mi nekako to za sada ne zvuci kao dobra ideja.siguran sam u nas dvoje kao par al za pir se predomisljam. Kako ti gledas na.to?

Meni su ta dva razgovora nebo zemlja razlike. Ja sam misljenja da je bolje da je lik reka,bija je iskren ok 5 za zalaganje al 1 za izvedbu. Time mi je ispa nezrel,dakle,nacinom na koji je to reka (bar kako autorica tvrdi).
Isto sam misljenja da nije to tek preko noci doslo a i da ne mozes nekog toliko volit i zelit provest zivot s njim danas a sutra si sretan i pa ti je teret jer ate prekinuli. Ili je autorica u denial u vezi njihovog odosa ili u vezi njenih trenutnih osjecaja. Ali to je samo moje mialjenje :nezna:

I razumim je u jednom, ja bi se nakon toga isto pitala s kojim nesigurnostima ce mi doc sutra il za godinu dana i nebi mogla zivit snjim ka da nista nije bilo (a on je to zahtjeva kako autorica veli). Odselila bih, ali bi ostala s doticnim ako postoji ljubavi i pokusali bi to rijesit ALI bi on mora pokazat volje i zelje za to,pogotovo da ukloni taj osjecaj njegove prevrtljivosti i nesigurnosti. No, po onome sto je autorica napisala on nije pokaza nikakvu volju za tim ni prstom maka vec je reka ok nastavimo ka da nista nije bilo i to je to. E nemere to tako...ne ne...
e nemere ae, ali ona nije ništa napisala o njegovoj reakciji , a ak je on samo šutio onda ne znam o čemu svi tu raspravljamo - on joj je rekao da želi da ona ostane tu i da budu sretni.

A što ako on nema što za reć, on samo zna da za sada ima blokadu koju ne zna objasnit i točka. Šta da izmišlja odgovore koji bi nju zadovoljili?
pišikućipropalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 14:02   #356
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Zar nakon godinu i nesto predivne veze trebas dobitnu kombinaciju odgovora da se malo dublje i strpljivije zainteresiras za dogadaje u svojoj vezi i razloge istih?
Zar je nakon godinu i nešto predivne veze i prosidbe normalno da se pokaješ radi tog poteza? Meni tu nešto gadno ne štima
MaRina.23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 14:04   #357
Quote:
LibraSt kaže: Pogledaj post
No, po onome sto je autorica napisala on nije pokaza nikakvu volju za tim ni prstom maka vec je reka ok nastavimo ka da nista nije bilo i to je to. E nemere to tako...ne ne...
Otkud ti to da je covjek htio nastaviti kao da se nista nije dogodilo? To sto je htio dalje nastaviti zajednicki zivot ne znaci da je htio da instant ignoriraju to sto se dogodilo.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 14:04   #358
Quote:
Lepricorn kaže: Pogledaj post
Zar je toliko nemoguće da čovjek nije spreman na brak, ali ne može uperiti prst u to čega se točno boji? da blokada postoji ali ne može dokučiti razlog toj blokadi.
ili može dokučiti, ali teško mu je verbalizirati? ili nije stigao verbalizirati jer je autorica točno 24h poslije otišla?
Da nisi i ti jedna od "tih"?
Gle, ja znam primjera i muških i ženskih, najčešće razmažena derišta od kojih se nije ni očekivalo da održe riječ, pa ih olako i daju

Moja sestrična recimo. Veza je duže trajala, i imala je više godina od ovih dvoje, htjela odustat od cijele priče 2 dana prije vjenčanja. Da ne velim da su joj starci financirali cijeli cirkus od svadbe. Razlog? Nebi ona još, nije spremna Stvar je u tome da se usrala obaveza. Sad stvara svoju obitelj o kojoj treba brinut (isto kao i on), a ona se u tom trenu htjela vratit mami i tati, jer tu je - sigurnost, provjereno.

Udala se na kraju, nakon razgovora i razgovora, danas su u braku 10 godina, imaju dijete i ok je. Još je razmažena, al sad je to problem njenog muža
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 14:04   #359
Quote:
MaRina.23 kaže: Pogledaj post
Zar je nakon godinu i nešto predivne veze i prosidbe normalno da se pokaješ radi tog poteza? Meni tu nešto gadno ne štima
da, ako je prosidba pala nakon 8 mj.veze, useljenjem, preuređenjem, kad su stigli onako opušteno uživati u svojoj vezi kao zaljubljeni par?
pišikućipropalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2012., 14:04   #360
Nisam sve čitala, ali ako sam dobro shvatila vi ste zajedno tek godinu i nešto jako sitno, a živite zajedno 4 mjeseca.

Čovjek se prepao, sve mu ide puno prebrzo.
Što je i normalno.
Vjerojatno je tek kad ste počeli živjeti zajedno vidio što to sve nosi i znači.

Puno je poštenije da je iskreno rekao kako stvari stoje nego da se oženio s kendlom u grlu i figom u džepu.

Ako ga voliš i osjećaš da on voli tebe nećeš puno razmišljati o "poniženju" i o tome što tvoji roditelji misle nego ćeš i sebi i njemu dati šansu da se upoznate i onda zajedno odlučite što želite za vašu budućnost.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.

Zadnje uređivanje Morticia Addams : 23.03.2012. at 14:10.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:11.