Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2014., 17:34   #3981
Quote:
polly kaže: Pogledaj post
instant gold eclipse, jel to čemu? i kojoj od nesica, jacobsa nalikuje?
Je, ista ko Nes i Jacobs gold, samo jeftinija. Kupila sam prošli put Jacobs jer je bio na brutalnom sniženju, ali moram priznat da ne vrijedi tu visoku cifru jer je Gold Eclipse za duplo manje jednako dobra. Probaj!
BitterSweet is offline  
Old 25.10.2014., 18:49   #3982
Ja sam Gold Eclipse bacila Kupila na nekoj ludoj akciji, napravila prvu šalicu, bacila, napravila drugu šalicu, bacila, reko', dat ću još nekome da proba, dala, taj netko reko "koji je ovo kurac? " i završila u smeću

Stvarno ne znam kako nekome to može biti isto kao Jacobs ili Nes, jednostavno ne razumijem

Kupi, polly, pa vidi tko je u pravu
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Old 25.10.2014., 19:38   #3983
nitko ne odgovara, ja kupila one bakine kolace, uopce nisu losi, fini su, nisu preslatki, isplati se uzeti.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Old 25.10.2014., 20:22   #3984
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
Ja sam Gold Eclipse bacila Kupila na nekoj ludoj akciji, napravila prvu šalicu, bacila, napravila drugu šalicu, bacila, reko', dat ću još nekome da proba, dala, taj netko reko "koji je ovo kurac? " i završila u smeću

Stvarno ne znam kako nekome to može biti isto kao Jacobs ili Nes, jednostavno ne razumijem

Kupi, polly, pa vidi tko je u pravu
Hm. Sad sam se zapitala. Ja zapravo pričam o GREEN ECLIPSE, a pomiješana sam s Gold jer mi je ko Gold izdanja Nesa i Jacobsa. No, ako je ta Gold o kojoj pričate zapravo Yellow Eclipse, TO NE KUPOVATI! Jedina koja je dobra od tih Eclipse kava je Green i meni je savršena.

Evo kako sve tri izgledaju.
BitterSweet is offline  
Old 25.10.2014., 20:52   #3985
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
imaš sad i tu četvrtu gold

Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
....
Kupi, polly, pa vidi tko je u pravu
mislim da bum ostala vjerna jacobsu
jest da je ovo u lidla jeftinije ali mi je žal i tolko para hitit
jacobs mi je u kauflanda cca 55 kn a na akciji 40 pa nije neka strava
polly is offline  
Old 25.10.2014., 20:57   #3986
GreenEclipse je IZVRSNA instant-kava s obzirom na cijenu (pogotovo kad je akcijska)

Žuta je bezveze, plave i crvene se ne sjećam kakvog je okusa (ima li uopće crvene )...
body halleck is offline  
Old 25.10.2014., 21:03   #3987
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
GreenEclipse je IZVRSNA instant-kava s obzirom na cijenu (pogotovo kad je akcijska) ...
ok, super
e sad mene zanima kakva je okusom? tj. na koju od ovih poznatijih i skupljih sestara nalikuje
naime u trenutcima kombinirane dosade i prezaposlenosti prije ponešto godina sam se uspješnp potrovala turskom kavom i od tad moj želuček podnosi samo instant i to ove blaže
one tipa nes klasika ne merem pa zato pitam
polly is offline  
Old 25.10.2014., 21:15   #3988
Uh, sad se moram prisjetiti...

Već (pre)dugo pijem samo jacobs gold pa nisam baš najpametniji

Možda čak najviše upravo na taj jacobs (mislim da ima veze što se vjerojatno obje kave proizvode u Poljskoj), malo siromašnije arome, manje "čokoladast" okus od jacobsa.
body halleck is offline  
Old 25.10.2014., 21:27   #3989
zafaljivam, zadovoljih znatiželju i mislim da bum se i dalje držala jacobsa
inače ti je i kronung nekak u rangu u golda a zna ga biti po 39,99 u kauflandu
ima i velvet no ta je dosta slabija aromom
polly is offline  
Old 25.10.2014., 21:33   #3990
Da, i meni je ta velvet nekak...
Praznjikava?

Sad gledam, na staklenci mi piše KronungGold

Možda se vratim na mješavinu JacobsKronungGold i NessStronga 1:1, to mi je ranije bila odlična kombinacija.
I GreenEclipse sa NessStrongom

U Kauflandu imaju Davidoff od 1000kn za 1kg, nisam ga kupio kad je bio tričavih 600kn za kg, sad mi je to ipak malo prebahato za instant-kavu
body halleck is offline  
Old 25.10.2014., 21:40   #3991
mislim na zeleni jacobs

i ja sam jedno vrijeme miješala jacobs i nes
sad mi se ne da

davidoff isto zna biti na akciji samo nisam vidjela da to oglase u katalogu, sad već dugo nisu imali akcija na te čiste instante
polly is offline  
Old 28.10.2014., 19:11   #3992
Cammembert onaj koji je uvijek u ponudi, onaj u drvenoj okrugloj kutijici, izgleda da im se omakla neka "jača" serija, a šta smrdi ki kuga

Vrlo potentan moćan okus

E da bilo je Cabernet souvignon-a u žutim flašama iz južne afrike i bio je jako dobar, nema ga više. Onaj čileanski je isto ok... u klasi "jefikanera" za popt' uz ručak.

Južnoafrički Shiraz mi je malo presladak....
grogo bolger is offline  
Old 28.10.2014., 20:12   #3993
ja mogu jest normalni brie i camembert razne etc, nije mi stvaralo probleme do sad, ali uzeo sam taj iz francuskog tjedna i nisam mogao, bacio sam ga.

pojavio mi se osjećaj da jedem nešto šta nije dovoljno kvalitetno i ok podrijetla, a ima to svojstvo da nevjerovatno smrdi i onda eto šta se dogodilo.

u nekoj drugoj prilici možda.

ta green eclipse nije loša, ali ipak ne kao čisti jacobs cronat gold koji pijem inače. ipak ne.
lovačkagozba is offline  
Old 29.10.2014., 07:45   #3994
Kronung Gold je zbilja ok. Pila u gostima, nisam je već dugo vidila na tržištu.
Eclipse nije. Ni gold ni regular. I sve boje koje postoje su fakat loše instant kave. Čak i Rialova iz obližnjeg dućana (staklenka, 100 grama) mi je puno, puno bolja. Ja doista volim i znam uživati u povoljnoj kupovini. Eclipse to nije. To je šugava parodija od kave koja teško sjeda na želudac. Izbjegavati! Ozbiljno.
OregicaO is offline  
Old 29.10.2014., 10:46   #3995
Camembert

bit će da su nekaj sfušali čim su ga snizili na 12,60 kn (ZG, Oranice), a traje još deset dana.
ima i lososa po 19,99 kn/100g, njemu je rok 03/11, valjda nem dobila listeriju

inače, onaj Imlek "kratkotrajna ponuda" kajmak, u kanticama od 200g je gust, pastozan i slatkastog okusa. pojma nemam kakvog bi zapravo okusa kajmak trebao biti, al ovo je okusom O.K., ekstra masnoća za malo "popraviti" jelo
__________________
To die by your side is such a heavenly way to die.
*sara* is offline  
Old 29.10.2014., 13:30   #3996
recenzija engleskih đemova

malo kasnim s engleskim tjednom ali tek nedavno sam otvorila džemove koje sam kupila onda

dakle, žali bože novaca. imam onaj od limuna (limete?) i onaj od crnog ribizla. ne zna se koji je gori, limun je želatinast i umjetnog okusa a crni ribizl je nekakva imitacija suhog džema sa sasušenim bobicama, jedva se prožvaču.

totalno razočaranje
indian is offline  
Old 29.10.2014., 14:12   #3997
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
... Jedina koja je dobra od tih Eclipse kava je Green i meni je savršena.
]
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
GreenEclipse je IZVRSNA instant-kava s obzirom na cijenu (pogotovo kad je akcijska)

Žuta je bezveze, plave i crvene se ne sjećam kakvog je okusa (ima li uopće crvene )...
Slažem se, koliko mi je zelena odlična, toliko ostale ne valjaju ništa...
Stickers is offline  
Old 29.10.2014., 17:06   #3998
Quote:
Stickers kaže: Pogledaj post
Slažem se, koliko mi je zelena odlična, toliko ostale ne valjaju ništa...
pijem je stalno. snabdjevam pola familije u bosni.
rupnido is offline  
Old 31.10.2014., 16:19   #3999
Quote:
indian kaže: Pogledaj post
malo kasnim s engleskim tjednom ali tek nedavno sam otvorila džemove koje sam kupila onda

dakle, žali bože novaca. imam onaj od limuna (limete?) i onaj od crnog ribizla. ne zna se koji je gori, limun je želatinast i umjetnog okusa a crni ribizl je nekakva imitacija suhog džema sa sasušenim bobicama, jedva se prožvaču.

totalno razočaranje
ja sam se baš u tom tjednu mislila uzeti te džemove, na prvu djelovali fino. izgleda da je bolje da nisam. hvala
volim čokoladu is offline  
Old 31.10.2014., 18:24   #4000
Dal je netko vidio jos koju bijelu coksu za kuhanje iz ove slatke akcije? Bila na Lanistu i u Oreskovicevoj i nema, smrc sve planulo odmah u pon.


Sent from my iPhone using Tapatalk
tyna is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:52.