Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.01.2003., 19:23   #161
Re: DODJELA OSKARA -and the winner is..

[QUOTE]parsifal kaže:
[B]WHO AM I ?

Evo ispunjenja zelje za nasu moderatoricu koja nestrpljivo ceka odgovor na pitanje tko je ona.

–I to od strane onog tko je I započeo ovaj topic.
E bas cemo vidjeti hoce li ona a I ostali biti zadovoljni rjesenjem najvaznijeg pitanja na svijetu I ima li ona u rukavu nova pitanja,protunapad ili mozda pohvale I odusevljenje rjesenjem misterije?

Odgovor je u biti jednostavan ,ali su njegovi zaključci dalekosežni .

Važno je I napomenuti da odgovor nije igra riječi nego je GOLA ČINJENICA KOJU SVAKO MOŽE PROVJERITI.
ALI ŠTO ĆE SVAKO OD NAS ZAKLJUČITI I ŠTO ĆE UČINITI U PRAKTIČNOM ŽIVOTU ĆE BITI RAZLIČITO (prema snazi želje da se doživi samo-realizacija)

Zanima me kako će pesica reagirati na “rjesenje ovog experimenta” jer mi se nekako čini da će ona biti razočarana’tj možda će reći – pa to sam I ja nekako znala I to nije neko rješenje..Ali ne bi trebala biti ..

Krenimo na rješenje onako kako se odvija u mojoj svijesti.

Kada se I sada I mnogo puta prije upitam

tko sam ja ,ili tko je ovaj koji pise ovaj text, tko je ovaj JAAAAAAA

( ja obično radim zatvorenih očiju da izbjegnem vizualna ometanja I radim to u tišini ,-ali se vježba može izvoditi bilo kada I u bilo kojim uvjetima. JER VJEŽBOM MOŽETE MOMENTALNO UŠUTKKATI ZABRINUTI UM I NJEGOV NEPREKIDNI RAD ( brige,fantazije,planove,pitanja,zudnje,ljutnje)

Ja gotovo momentalno dobivam tišinu tj stanje ŠUTNJE MOG UMA..

Kada sam prvi put dao odgovor (mom učitelju) rekao sam --- ništa ne dobivam u umu- samo tišina’ nema odgovora - TJ

NE ZNAM !


Dobro si odgovorio rekao je –I ništa više!

Ali ,ja sam bio razočaran I ništa nisam shvatio a on nije želio o tome razgovarati nego je inzistirao da sam moram doživjeti -tko sam ja.

TEK MNOGO KASNIJE SHVATIO SAM POSLJEDICE OVOG EXPERIMENTA I ŠTO ON ZNAČI.

NAIME- MUDRACI KAŽU A OVA DUHOVNA VJEŽBA DOKAZUJE DA MI NISMO NAŠ UM I NAŠ UM NE MOŽE ODGOVORITI I NIKADA NEĆE MOĆI ODGOVORITI NA TO PITANJE !
TJ IAKO UM ŠUTI I “ništa se ne događa “ MI SMO I DALJE SVJESNI .

( BTW SVJESNOST JE JEDINA DUHOVNA ISTINA NA CIJELOM SVIJETU KOJU NEĆE NIKO ZANIJEKATI I u koju se ne može sumnjati jer ne možemo sumnjati da li sam ja sada svjestan (sam process sumnje je svjesnost !!)

Jer iako um zašuti nad tim pitanjem –odgovor NE ZNAM nije porazan jer to znači da mi nismo ono što možemo izjaviti o sebi jer bilo što što izjavimo o sebi je intelektualna izjava a ne doživljaj samorealizacije.(um je samo instrument opazanja u manifestiranom svijetu , a ne ono sto mi doista jesmo)

MI SMO NEŠTO DRUGO

I SVAKO OD NAS BI TREBAO

DOŽIVJETI (ključna riječ)

ONO ŠTO JEST.

Umom se to ne može postići I na planu razuma odgovor se ne može realizirati.
(SAMA ČINJENICA DA MI MOŽEMO PROMATRATI NAŠE TIJELO, MISLI ,EMOCIJE UKAZUJE DA MI NISMO NAŠE MISLI !,tijelo ,emocije…)


Pazite ( ja ne znam tko sam jer mi um to ni ne moze odgovoriti ,ali VJERUJEM onome što su mi rekli mudraci koje sam studirao u različitim duhovnim tradicijama. Ali sada ne bih želio govoriti o mojoj vjeri u to TKO SAM JA jer …
Jedno je npr. vjerovati u ljubav a isti je nivo neznanja pisati o ljubavi ,a potpuno drugo stanje svijesti je REALIZACIJA I DOŽIVLJAVANJE STANJA LJUBAVI

(ovdje mislim na ljubav žene I muškarca iako naravno postoje razni oblici iskazivanja I doživljavanja ljubavi ) (napomena- ljubav sam samo uzeo kao analogiju kojom zelim izraziti razliku opisa ljubavi I prebivanja u stanju ljubavi –tj ne mislim da sam ja ljubav vec je nesebicna ljubav jedan od aspekata realiziranih bica.)

Ovdje sam želio iznijeti provjerljive činjenice koje su zajedničke za sve nas.
Vjere nam nisu zajedničke , I o tome ne bih želio raspravljati jer vjerovanja vode u špekulacije I fantazije I uzaludne rasprave I nisu provjerljiva..
Teologija I religija je komunikacija na planu razuma ,a realizacija nadilazi um ,teologiju,pravilnike I katekizam i bibliju i qur'an .
Vjere su koncepti,putokazi,mape ka zagrebu (istini) ali nisu istina sama.
Rijec muzika ne daje zvuk I rijec voda ne gasi zedj.
Jelovnik (teologija I vjera) nam nista ne govori o kuharu,o ukusu jela, I jelovnik(teologija) nam nece utaziti glad.
Prst koji pokazuje na mjesec nije mjesec sam.,niti je mjesec odraz mjeseca na vodi.

Nastavak ovog topica mogao bi biti KAKO POSTIĆI SAMOREALIZACIJU .


Realizacija onog što jesmo zove se različitim imenima ali je u biti riječ o istom fenomenu

npr nazivi su sljedeci:

-Probuđenje(prosvjetljenje) (budizam)
Buddha kaže da je u SVAKOM od nas leži uspavana naša budinska priroda. I da svak moze postici sto I on,cak stovise da mi vec jesmo buddhe samo toga nismo svjesni jer nas um-ego neprekidno radi I prepun je kondicioniranja(ispiranja mozga od strane sabora,crkve, roditelja,udruga ,nedruga I neznanja svih vrsti)

-satori ( u zenu)

- cosmic consciousness ( Richard Bucke u svom klasičnom djelu)
- iluminacija

egipćani su to stabilno I irevrzibilno stanje svijesti zvali ASAR UN NEFER(nerođeni)
-Zoroaster – LAV ( u kaldejskim proročanstvima)
-hindusi - NIRVIKALPA SAMADHI
‘tibetanci –One taste
vedanta’- sahaja stanje
-taoisti – tzu –jan (što znači savršena spontanost tj ego (um) takove osobe je transcediran I nema kolebanja I sumnji kojim nas razum koči)
-teozofi su govorili o višem sopstvu
‘Abramelin govori o znanju I razgovoru sa “ našim anđelom čuvarom”
Gnostici ga zovu LOGOS

-kabala - jecidah (jedini) ( a hua( HU) kao tajno ime ketera

-Isus ga zove ‘”kraljevstvo nebesko “ I još kaže da je u nama I da I mi možemo činiti isto što I on

- Bulver lytton ga zove ADONAI u romanu Zanoni
- ICHING ga zove “ Veliki čovjek”

moderna krscanska mističarka Bernadtete roberts je to doživjela I nazvala experience of no self(tj ona kaze da nas upravo nas ego (tj self tj sopstvo) sprecava da direktno dozivimo tko smo!!)
Suzane segal -poetski - " Collision with the infinite"

Moguće je da postoje I nivoi I u tom višem stanju svijesti

Ali komparativan studij misticizma I analiza njihovih izjava pokazuje da su U tom stanju svijesti prebivali I kroz to stanje svijesti su govorili

MUDRACI IZ DAVNINA

LAO TSE

KRISHNA

MOJSIJE

BUDDHA

ISUS

SV PAVAO

MUHAMED

PLOTIN

RUMI

MEISTER ECKHART(po mnogima najveci krscanski misticar koji cak nije ni svetac katolicke crkve!)

A u 20-om stoljeću

RAMANA MAHARSI

Majstor Therion

MEHER BABA

KRISHNAMURTI

NISARGADATTA MAHARAJ

OSHO
….

Na nama je doživjeti ‘TKO SAM JA tj samorealizaciju:
TO JE NAS CENTRALNI ZADATAK.!
Crowley kaže da je svaki otklon od ovog zadatka - u svojoj biti CRNA MAGIJA I kako BUDDHA naglasava -ne doprinosi umanjenju vlastite patnje I patnje cijelog svijeta

Npr beskorisni su I crnomagijski su čini

- slušanje rasprava u I oko sabora,čitanje sportskih novosti ,čitanje glasnika hdza I glasa koncila,playboya I cosmopolitana, pokapanje mrtvih ( isus kaže da pustimo mrtve (spavače) da pokapaju mrtve, ,
- raspravljanje o politici koja je u svojoj biti tkivo laži,
-
-
-
Itd itd…

Što činite kako bi ste doživjeli tko ste?

Kako vas vaš ego ( jer će to značiti njegovo utrnuće) odvraća ZAVODLJIVOŠĆU LAGANOG I UGODNOG od jedinog istinskog cilja I dozivljaja u ovome manifestiranom svijetu...
__________________________________________________ _


Toliko budalastina na jednom mjestu, bas je previse!
"A Prijatelj rece:"buduci da si ti ja, dodji unutra, ja. U ovoj kuci nema mjesta za dvojicu!"R-
__________________

Ich bin der Meister !!!
A.
Aganor is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2003., 20:34   #162
Re: DODJELA OSKARA -and the winner is..

Quote:
parsifal kaže:
Evo ispunjenja zelje za nasu moderatoricu koja nestrpljivo ceka odgovor na pitanje tko je ona.

–I to od strane onog tko je I započeo ovaj topic.
E bas cemo vidjeti hoce li ona a I ostali biti zadovoljni rjesenjem najvaznijeg pitanja na svijetu I ima li ona u rukavu nova pitanja,protunapad
Ceprkam i trazim...sad cu ja...
Quote:
ALI ŠTO ĆE SVAKO OD NAS ZAKLJUČITI I ŠTO ĆE UČINITI U PRAKTIČNOM ŽIVOTU ĆE BITI RAZLIČITO (prema snazi želje da se doživi samo-realizacija)
Srami se, a najprije obecas da jedno vrijedi za sve.
Quote:
Zanima me kako će pesica reagirati na “rjesenje ovog experimenta” jer mi se nekako čini da će ona biti razočarana’tj možda će reći – pa to sam I ja nekako znala I to nije neko rješenje..Ali ne bi trebala biti ..

NE ZNAM !
Oh, to je vrlo pametno rjesenje jer te u jedan mah oslobadja bilo kakvog daljnjeg odgovora. Varaaaaaaaaaas!
I ja bih, pa nema sanse da me razocaras.
Quote:
odgovor NE ZNAM nije porazan jer to znači da mi nismo ono što možemo izjaviti o sebi jer bilo što što izjavimo o sebi je intelektualna izjava a ne doživljaj samorealizacije.(um je samo instrument opazanja u manifestiranom svijetu , a ne ono sto mi doista jesmo)

MI SMO NEŠTO DRUGO

I SVAKO OD NAS BI TREBAO

DOŽIVJETI (ključna riječ)

ONO ŠTO JEST.
Hehe, ovo je otprilike ono sto sam ja odgovorila: da ne mogu rijecima objasniti ni sebi, a kamoli drugome.
"Ne znam" je stoga netocno jer ako i znas, ne mozes reci, a ja cak mislim da znam jer tvoje pitanje nije izazvalo sutnju (i mentalno sam lajava, sto ces ), vec reakciju, ali nisam je bila u stanju formulirati i nisam jos uvijek.
Spomenuo si ljubav kao analogiju i smatram da je jako dobra. Opisi svoj osjecaj ljubavi i to tako da drugi osjeti sto ti osjecas. Ne mozes.
Isto tako kad bi netko i znao tko je, znao bi samo on.
Univerzalni odgovor bi prije bio:"Ja sam - ja." Druga stvar je sto taj odgovor ima otprilike 6 milijardi tumacenja. Svejedno pase na svakog i tocan je.
Quote:
Pazite ( ja ne znam tko sam jer mi um to ni ne moze odgovoriti ,ali VJERUJEM onome što su mi rekli mudraci koje sam studirao u različitim duhovnim tradicijama.
Zanimljivo... Vjerujes da netko drugi zna bolje od tebe tko si? Zbog cega mislis da je njihov um bio sposobniji?
Quote:
Nastavak ovog topica mogao bi biti KAKO POSTIĆI SAMOREALIZACIJU .

Što činite kako bi ste doživjeli tko ste?
Nista, ali onda mi ti uletis s tim pitanjem i sto mi vrijedi? Odgovoriti svejedno ne mogu. Samo me podsjetis na koliko mjesta sam ogranicena. Fuj.
Pitas za ego... Dokle god postavljas ovakva pitanja i trazis odgovor, dotle je ego jak.
Razmisli malo zasto pitas... Zbog cega zelis znati tko si, a nije ti (kao recimo meni ) dovoljno da jesi koji jesi?
(Ui, kad me sad napadnu zbog izbora rijeci...hehe... )
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2003., 21:42   #163
Re: Re: DODJELA OSKARA -and the winner is..

Quote:
Gospon Pes kaže:



Pitas za ego... Dokle god postavljas ovakva pitanja i trazis odgovor, dotle je ego jak.

 
Odgovori s citatom
Old 20.01.2003., 13:09   #164
"Ništa se ne događa" ???

Dakle po "mudracima" to što kad se čovjek zapita tko je a ne dobije odgovor znači da um to neće nikad shvatiti!

Pa to bi bilo slično kao kada bi se čovjek iz prapovjesti zagledao u komad kamena i zapitao se od čega je sastavljen, a budući da ne dobiva "odgovor", zaključuje da um to nikada neće dokučiti.

Porazno je da se čovjek bavi duhovnim disciplinama već tisućama godina a nikako da "duhovnjaci" pristupe tim pitanjima običnim sistematskim promatranjem i zaključivanjem kao što je to uobičajeno u materijalnim znanostima.

Ja sam na početku sugerirao da je samo pitanje možda krivo, tj da već u sebi sadži jednu implikaciju koja ne mora biti istina.
Pravo pitanje nije "tko sam ja" već "što je ja".
U introspektivnom smislu to znači da čovjek bi trebao vrlo pažljivo promatrati što se događa u cjelokupnom sustavu njegove svijesti (i to ne samo intelektualne nego cijelo psihofizičko polje svijesti) kada misli ili izgovara "ja". koji se procesi tu aktiviraju, koje povratne sprege se uključuju itd. Sve se to može polako popisati, sistematizirati i polako pokušati stvoriti teoriju o tome što to znači. Zatim se ta teorija testira protiv novih činjenica i percepcija itd. itd... Jedan normalni znanstveni proces.

Dakle to što nepripremljen um ne dobiva odgovor ne znači da se "ne događa ništa". "Ja" je proces koji je teško promatrati ali je moguće.

Postavlja se još jedno naivno pitanje implicirano parsifalovim vjerovanjem da ako nešto spoznaješ, ti nisi to (jer "tko" onda spoznaje, zar ne...) ali ako neka dinamička neuronska konfiguracija proizvodi određeni svesni osjećaj onda je upravo ta svijest ujedno i "onaj" koji promatra. To znači da neko polje svijest nije promatrano od nekoga nego jeste taj "netko".

Naravno, pravi problem jeste dokučiti kako se uopće proizvodi, ne svijest, jer to je teži problem koji dolazi kasnije, nego fenomen samog osjećaja sebe. Naime u tome je cijela stvar, kad se čovjek zapita "tko sam ja" on može ne dobiti mentalni odgovor (jednostavno jer odgovor nije već tu u mentalnim poljima svijesti, kao što nije ni odgovor o sastavu komada kamena) ali ima neki "OSJEĆAJ" sebe, a to je ono važno i od čega se može početi promatranje i analiza. Taj osjećaj je dakle sadržaj, no budući da nije direktno pojmovni sadržaj treba početi promatrati unutar psihoenergetskog sustava što taj "osjećaj" jeste odnosno dali nešto RADI, dali je to neki proces, neki mehanizam , neko ustrojstvo, princip? Treba povezivati, vidjeti veze, popisivati, uspoređivati, praviti hipoteze, testirati... golem posao koji zahtijeva i odgovarajući intelekt. Nije istina da se ništa ne događa kada se čovjek zapita "tko sam ja", golem je popis psihoenergetskih svjesnih saržaja koji se aktiviraju i mijenjaju. Treba se naučiti promatrati.
Ako se zaista želi nešto ZNATI posao se mora i uraditi.
Zapanjuje me kako neki misle da je dovoljno samo se zabuljiti, i odgovor će biti tu. Ako ga odmah nema, ne može ga ni biti !!!

Zar takvi misle da bi se znanosti kao što je kemija, fizika itd. razvile da je čovjek zaključio da nije moguće dokučiti ništa, samo zato što se odgovori ne ukazuju odmah sami od sebe?
Dali bismo imali automobile, avione, računala?
Fascinira me kako onda , kada se radi o duhu, duhovnjaci uvijek nekako misle da je potrebno manje napora da se on dokuči od napora koji je bio potreban da se stvori tehnološka civilizacija!
__________________
BLOG (sadrži izbor iz IMF topica u kojima sam pisao) -> http://sanherib.blog.hr
Sanherib is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2003., 13:43   #165
Dodatak

Ako bi se čovjek zapitao "što je stolica" i samo fokusirao pažnju na riječ "stolica", isto nebi dobio nikakav "odgovor", jer sama po sebi, riječ "stolica" ne znači ništa. Ona počinje značiti nešto samo ako se potaknuti tom riječju pojavljuju DRUGI SVJESNI SADRŽAJI koji povezani s tom rjećju daju njeno značenje. To su razni slikovni, osjetilni i drugi sadržaji.
Kad čovjek kaže "ja", isto se javljaju razni sadržaji koji prvo definiraju vanjske odnose tijela odnosno naših osjeta, percepcija i osjećaja sa slikama raznih vanjskih odnosa (ja sam muškarac, žena, otac, sin, majka, kćer, vozač kamiona, atomski fizičar...) no ako svijest dokuči da postoji neki osnovniji "osjećaj" sebe koji se aktivira pri mentalnom izgovaranju RIJEČI "Ja" onda može početi promatrati taj osjećaj i razlučivati što se tu DOGAĐA. Jer to što se tu događa je značenje toga "Ja".
A onda dalje se u tome počinju razlučivati razni procesi, neki više, neki manje fundamentalni, vidi se struktura, hijerarhija...

I ne zaboraviti: riječi nisu značenje, nisu svjesni sadržaj po sebi, ono što one aktiviraju to jeste. "ja" ja riječ, hajde da ga nazovemo "pojam" ali ono što ja JESTE je ono što ta riječ aktivira.
__________________
BLOG (sadrži izbor iz IMF topica u kojima sam pisao) -> http://sanherib.blog.hr
Sanherib is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2003., 20:57   #166
Re: DODJELA OSKARA -and the winner is..

Quote:
parsifal kaže:


Npr beskorisni su I crnomagijski su čini

- slušanje rasprava u I oko sabora,čitanje sportskih novosti ,čitanje glasnika hdza I glasa koncila,playboya I cosmopolitana, pokapanje mrtvih ( isus kaže da pustimo mrtve (spavače) da pokapaju mrtve, ,
- raspravljanje o politici koja je u svojoj biti tkivo laži,
-
-
-
Itd itd…
Aha!

To bi značilo da se i ti na neki način baviš crnomagijskim činima, tj. čitanje ........, .........
 
Odgovori s citatom
Old 20.01.2003., 21:03   #167
Hehe, ja mu nisam htjela reci da su njegove drage knjige zapravo beskorisne, bilo mi ga zao...
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2003., 12:29   #168
Ja sam crni mag. I volim to.
grim reaper is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2003., 14:07   #169
Quote:
Gospon Pes kaže:
Hehe, ja mu nisam htjela reci da su njegove drage knjige zapravo beskorisne, bilo mi ga zao...
Gle, ako se hoćeš popeti na uzvisinu iza vertikalnog zida i nastaviti put, možeš se poslužiti ljestvama, ali ih nećeš tegliti za sobom kada si se već jednom popela.
Tako je i sa knjigama: Treba ih iskoristiti i znati ostaviti u pravo vrijeme.
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2003., 14:10   #170
Hmda, tako i ja mislim, ali reci to parsifalu i jos nekima.
Oni su uvjereni da je mudrost u knjigama. Nije.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2003., 14:14   #171
Quote:
Gospon Pes kaže:
Hehe, ja mu nisam htjela reci da su njegove drage knjige zapravo beskorisne, bilo mi ga zao...
1) da bi netko izjavio da su knjige beskorisne morao BI IH CITATI tj uraditi svoj domaci rad ! (koliko se sjecam ti si rekla da jako malo citas

2) slicno tome- onaj siromah koji kaze da novac kvari i isus mu je rekao da je bolje biit bez novca,(a istovremeno zudi za novcem) isti je rob novca kao i bogatas koji je vezan za novac

3) nedavno sam citao(necu navoditi imena) kako je jedan par poznatih duhovnih ucitelja koji nema djecu izjavio kako su djeca u biti nepotrebna jer ih roditelji zele

a) radi samoispunjenja
b) a zene jer se osjecaju nevoljene
c) roditelji ostvaruju svoje zelje preko djece

osim toga-ovi su poznati duhovni ucitelji izjavili da je vecina djece

sebicna
pohlepna
manipulativna
"disguisting"

***
na to im je divno odgovorio jedan drugi duhovni ucitelj koji ima 4 djece

"Posto i sam imam 4 djece znam na sto ciljaju MR... i Mrs....
ALI POANTA JE U TOME DA BI SE TREBALO IMATI DJECU i odgojiti djecu DA BI SE TO ZNALO ,DOZIVJELO I ONDA PROPOVIJEDALO

zakljucak:

da su knjige (ili meditacija ili djeca, ili karitativan rad za druge..ili celibat ili ..

BESKORISNI

moze izjaviti samo netko tko je

a) vrlo duhovno uznapredovao i prosao(uradio domaci rad) ono o cemu govori

b) ustvari lijen i/ili ironican pa samo zahebava one koji nesto rade,a sam nije uradio domaci rad

ili to me podsjeca na mog ucitelja koji mi je jednom rekao

vecina ljudi ima mentalitet tecajeva za brzo citanje!

Q -a sto su to tecajevi za brzo citanje

A- pa to ti je ici na tecaj brzog citanja

i kada te netko pita o cemu govori rat i mir ti kazes

ma to je debela knjiga o rusiji ,ratu i miru
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2003., 14:25   #172
Quote:
parsifal kaže:
1) da bi netko izjavio da su knjige beskorisne morao BI IH CITATI tj uraditi svoj domaci rad ! (koliko se sjecam ti si rekla da jako malo citas
Tko veli? Pa citam skoro sve vase (i mnoge druge) postove, a to ni jedna knjiga ne moze ni zamijeniti ni doseci.
Znam, znam, ti mislis knjige.
Od 4.-24. godine nisam nos iz njih izvlacila. Bilo je svakakvih, od bajki do Platonove Republike... Ne da mi se vise.
Par vrlo vaznih stvari i spoznaja sam stekla na sasvim drugi nacin - kroz promatranje ljudi i svijeta oko sebe + osluskivanje svojeg ja - onog istog koje ne znam opisati.
Quote:
osim toga-ovi su poznati duhovni ucitelji izjavili da je vecina djece

sebicna
pohlepna
manipulativna
"disguisting"
Istina.
Quote:
da su knjige (ili meditacija ili djeca, ili karitativan rad za druge..ili celibat ili ..

BESKORISNI

moze izjaviti samo netko tko je

a) vrlo duhovno uznapredovao i prosao(uradio domaci rad) ono o cemu govori

b) ustvari lijen i/ili ironican pa samo zahebava one koji nesto rade
Hehe, strpaj me slobodno u kategoriju po zelji.

Knjige su samo staka. Hodati ipak trebas sam ako zelis da na nesto lici.

Dodatak:

parsifale, ljubavi , ne velim ja da citati ne treba, daleko od toga. No pretpostavljam da ces se sloziti da su npr. Buddha, Isus i Muhammed (za njega ja to ne bih rekla, ali tebi se, cini se, svidja ) bili mudri ili cak prosvijetljeni ljudi. Reci mi, koje knjige su oni citali?
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2003., 11:05   #173
Re: Re: DODJELA OSKARA -and the winner is..

Quote:
Gospon Pes kaže:


Zanimljivo... Vjerujes da netko drugi zna bolje od tebe tko si? Zbog cega mislis da je njihov um bio sposobniji?
pesica?

koliko sam ja razumio softwer tvog programera on(a) ili bolje receno ono te programiralo tako da ti se svidja tj ti VJERUJES u knjigu zidovskih bajki zvanu - biblija i da ti se svidja i da VJERUJES u ono sto je govorio jedan zidov koji je umro pred oko 2000 godina.

ali da li uocavas da parsifalu na neki nacin predbacujes vjerovanje u nesto a svi mi po defaultu nesto vjerujemo i uglavnom nista ne znamo

od najmanjih do najvecih stvari

vjerujemo da cemo sretno sletjeti avionom(a ne zabiti se u trade centar) i da pilot zna sto cini
-vjerujemo da su ameri bili na mjesecu a IL to ne vjeruje
-vjerujemo da konzerva koju otvaramo ne sadrzi otrovne bakterije

- ti npr vjerujes da ces polagati gospon bogu nekakove racune a ja npr ne vjerujem u to

-ti si na neki nacin intonirala pitanje meni kao da je neprirodno da ja vjerujem nekim tipovima koji mi kazu tko sam ja...

-ali zar se ne slazes da ni ti ni ja pa cak ni IL ne znamo tko smo
i onda nam samo preostaje vjerovati u ono sto nam se svidja nasem programu tj ono sto rezonira sa nasim programom

-JA MISLIM DA ZNANJE NADILAZI VJERU!

ali posto je nasem umu nemoguce po defaultu znati i dozivjeti tko je onda mi se cini prirodno vjerovati tko sam-

tj vjerujem u ono sto o meni i tebi kazu drevne duhovne tradicije koje nisu znale jedna za drugu ALI TVRDE JEDNO TE ISTO(razlicitim jezicima i simbolima ali sustina je ista)

najbolje,najlogicnije,najdublje odgovore su mi dali

lao tse
buddha(zen budizam)
sufizam
kabala
advaita vedanta

ono sto oni kazu jako je tesko pronaci ili kako porto kaze ono sto oni kazu stiti se od popularnih tumacenja za mase ...o djevici i golubici i o raju i paklu

ono sto oni kazu ne slaze se s katekizmom katolicke crkve!(a koja je kao sto znamo bozja ambasada na zemlji i je jedina pronasla istinu o svemu i drzi copyright na sva prava vezana uz istinu )

jer ono sto tajna ucenja posvecenika kazu je tako nevjerovatno da vecina ljudi to i ne pomislja ili bi prasnula u smijeh kada bi to culi..

ono sto mudraci kazu ne moze se cuti u skolama i fakultetima ili u saboru ili u nacionalu ili u knjigama pavla pavlicica i krleze....

ali kao sto je jedan mudrac(lao tse mu bjese ime)

davno rekao

(kada dostojan ucenik cuje za tao
on marljivo vjezba...)

a kada neznalica cuje za tao (ili tajnu tko smo mi )
on se pocinje (s prezirom) smijati...

ako se takav ne bi smijao
tao ne bi bio tao
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2003., 14:36   #174
Re: Re: Re: DODJELA OSKARA -and the winner is..

Quote:
parsifal kaže:
ti VJERUJES u knjigu zidovskih bajki zvanu - biblija i da ti se svidja i da VJERUJES u ono sto je govorio jedan zidov koji je umro pred oko 2000 godina.
U knjigu zidovskih bajki ne vjerujem, zato se IL uvijek na mene i ljuti , a sto je govorio Zidov...ako je uopce on - neki sumnjaju i da je postojao...
U to ne vjerujem zato jer je to on rekao, vec sam razmisljanjem i dobrim dijelom iskustvom dosla do toga da su te rijeci tocne i neke stvari u medjuljudskim odnosima zbilja tako funkcioniraju. Mogao je to reci bilo tko, mogla sam procitati bilo gdje. Sto je tako - tako je.
Quote:
ali da li uocavas da parsifalu na neki nacin predbacujes vjerovanje u nesto a svi mi po defaultu nesto vjerujemo i uglavnom nista ne znamo
Ne jer ja parsifalu sasvim sigurno nista ne predbacujem, ali ga malo bockam, a on mi se nekako cini ljutim jutros.
Naravno da vjerujemo jer ne znamo, a i znanje je prilicno krhko...hehe...
Quote:
- ti npr vjerujes da ces polagati gospon bogu nekakove racune a ja npr ne vjerujem u to
Sto ja zaista vjerujem da ce jednom biti, to nikad nisam ovdje napisala. Ono sto pisem na tu temu je samo odgovor nekome u stilu u kojem on razmislja, ali nije ono sto ja o tome mislim. O tom dijelu nikad ne govorim, prema tome, tvoj zakljucak je krivi.
Quote:
-ti si na neki nacin intonirala pitanje meni kao da je neprirodno da ja vjerujem nekim tipovima koji mi kazu tko sam ja...
A ti odmah poskocio.
Quote:
-ali zar se ne slazes da ni ti ni ja pa cak ni IL ne znamo tko smo
i onda nam samo preostaje vjerovati u ono sto nam se svidja nasem programu tj ono sto rezonira sa nasim programom
Vrlo je lako moguce da mi ne znamo tko smo, ali je nemoguce da to netko drugi zna bolje od nas.
I to je bilo sve sto sam htjela reci. Onog dana kad mene netko drugi bude bolje poznavao i jasnije vidio nego ja sama sebe - ubit cu se.
Mada je i to teoretski moguce jer neki ljudi ponekad prema sebi nisu iskreni. No rekla bih da u te ne spadam, a nekako sam mislila da ni ti.
Quote:
-JA MISLIM DA ZNANJE NADILAZI VJERU!
I ja. Nadilazi je i ukida...
Quote:
jer ono sto tajna ucenja posvecenika kazu je tako nevjerovatno da vecina ljudi to i ne pomislja ili bi prasnula u smijeh kada bi to culi..
A to bi bilo? Ili je TO sve sto su tvoji mudraci rekli, a ti si misli sto znaci?

Zadnje uređivanje Gospon Pes : 28.01.2003. at 11:30.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2004., 20:48   #175
Evo još jedne prastare teme koju osvežavam. Vidim da ima mnogo dobrih tema koje su već obrađene, a ja sam nova na forumu...
Često sebi postavljam pitanje: "Ko sam ja?" i odgovor uvek izostane. Nema ničega, sem tišine. Verovatno je za tu spoznaju potrebno drugo sredstvo spoznaje, a ne um kojim se obično u tu svrhu koristimo. Pitanje je: kako doći do njega?
 
Odgovori s citatom
Old 17.10.2004., 21:34   #176
Quote:
Enchantress kaže:
Evo još jedne prastare teme koju osvežavam. Vidim da ima mnogo dobrih tema koje su već obrađene, a ja sam nova na forumu...
Često sebi postavljam pitanje: "Ko sam ja?" i odgovor uvek izostane. Nema ničega, sem tišine. Verovatno je za tu spoznaju potrebno drugo sredstvo spoznaje, a ne um kojim se obično u tu svrhu koristimo. Pitanje je: kako doći do njega?
Zapitaj se ko je iza tisine koju vidi.
__________________
Jesam... (i nista s tim nisam dobio) :)
Jesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2004., 00:27   #177
Quote:
Enchantress kaže:
Često sebi postavljam pitanje: "Ko sam ja?" i odgovor uvek izostane. Nema ničega, sem tišine. Verovatno je za tu spoznaju potrebno drugo sredstvo spoznaje, a ne um kojim se obično u tu svrhu koristimo. Pitanje je: kako doći do njega?
Nikako. Do toga se "ne dolazi".
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2005., 02:37   #178
evo malo starina
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2006., 13:44   #179
Quote:
parsifal kaže:
Za ovu temu nadahnuće je dao nas kolega born 2b3 +

On u topicu koji je zapoceo parsifal (jedina duhovna istina na svijetu)

kaze:

«Ali, ima i ono nešto što svi bez razlike niječu i osporavaju.
Pa čak i ONI KOJI NE ZNAJU ŠTO SU (a misle, jadni, da su najpametniji na svijetu)»

Ne znam na koga je born to mislio i na što je to mislio pa neka kaže(ONI KOJI NE ZNAJU STO SU i sto je to sto svi niječu)
(Mozda na parsifala ,ali to nije toliko bitno za nasu temu.

Ali najviše bih molio borna da mi (nama) kaže

tko je on ?)

(mislim tko je on u duhovnom smislu a ne cime se bavi i koje je vjere )

jer on uobičajenom porugom reagira na text i implicitno kao da kaže '» e pa ja znam tko sam!

Dakle, zelio bih da zajednicki izvrsimo jedan duhovni experiment tj test I DA USPOREDIMO NASE ODGOVORE.AKO SMO DOBRO RADILI SVI BI TREBALI DOBITI ISTO RJEŠENJE

DA LI SE SLAŽETE DA JE ZA SVAKOG OD NAS DUHOVNO NAJVAŽNIJA STVAR NA SVIJETU ZNATI TKO SMO ( i srodno tome odakle potječemo i kamo idemo)

JA BIH VAS ,DAKLE ZAMOLIO SLJEDEĆE

1)UPITAJTE SE ISKRENO –tko sam ja? (naravno svaki za sebe samog i kada nema raznovrsnih ometajućih i trivijalnih utjecaja..kao žto su ....tv, novine , zasjedanje sabora, propovijed svećenika o političkoj situaciji u hrv, itd itd)

2)OPIŠITE NAM OTVORENO ŠTO SE DOGODILO U VAŠEM UMU tj koji ste odgovor dobili «od svog uma» na pitanje TKO SAM JA ?

3)NAIME,MUDRACI TVRDE A TEST POKAZUJE I DOKAZUJE DA POSTOJI SAMO 1 TOČAN ODGOVOR NA OVAJ DUHOVNI EXPERIMENT, tj ako ste dobro shvatili kamo pitanje cilja trebali bi smo svi pokazati isti odgovor

( parsifal ce isto tako odgovoriti ,ali posto je započeo temu ,odgovoriti će pri kraju )

(btw ,jednom me je jedan mudrac(tj moj pokojni duhovni učitelj) to uživo upitao jos dok sam bio mlad,lijep , i naivan ko mađarska sobarica)

i možda baš zato « ja « sam dobro odgovorio -tj opisao sam mu sto mi se dogadja u umu dok se to pitam i shodno tome sam odgovorio a on mi je rekao- bio si iskren , i zato nisi ni mogao pogriješiti.

TEK MNOGO KASNIJE SAM NAUČIO I PROČITAO DA JE OVO PITANJE I SAM ODGOVOR JEDNA OD NAJVAŽNIJIH DUHOVNIH TEHNIKA SAMOSPOZNAJE KOJU MOŽETE STALNO PRAKTICIRATI JER ĆE VAS UPORNA ISTRAGA DOVESTI DO NEČEG U VAMA ŠTO JE IZA UMA I VI BI STE SE (INSHALA) TREBALI STABILIZIRATI U TOM STANJU DUHA

Mala pomoć i vodič

Odgovori tipa ja sam ante (i prezime mi znate),
ja sam čovjek i visok sam 183;
ja sam žena muškog glasa ;
ja sam katolik i božje stvorenje i imam dušu;
ma bas me briga idem surfati netom

su netočni tj vi uopće niste razumijeli kamo pitanje cilja I samo ponavljate banalnosti tj sve to su ili tautologije ili spekulacije…I vi uopće niste uradili test tj experiment.

ISTINA JE SADA TJ DO IT !

DO IT NOW!

Dakle, doslovno pokušajte više puta URADITI OVAJ TEST A NE PONAVLJATI FLOSKULE I onaj odgovor koji je “točan” će sigurno izići “napolje”.
Ne možete promašiti I ako ZAISTA UPITATE SEBE TO NAJVAŽNIJE PITANJE NA SVIJETU POJAVITI ĆE SE ONAJ ODGOVOR I STANJE DUHA ZA KOJI ĆETE SE NA KRAJU ,NADAM SE, SVI SLOŽITI DA JE TOČAN.

Molim vas, da- kako bi političari rekli - “za opće dobro I u cilju opštih ciljeva “ I na dobrobit vječnog nam foruma Podijelite sa nama vaš process rada I odgovore
bemti parso, genijalče!
__________________
don't turn away from love
Noor Jehan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:45.