Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2017., 21:23   #1
Addiko banka - BLIC kredit iskustva

Pozdrav,evo zanima me ima li tko iskustva sa ovim kreditom u ovoj banci?razmišljao sam ga uzeti,ali nekako imam loš predosjećaj
__________________
Dudu
eduardo_da_silva is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 01:52   #2
Ja sam jedino bio unutra i želio uzeti 40 tisuća kn pa da vraćam 850kn mjesečno ali mi nisu dopustili jer sam prije 3-4 mjeseca bio četiri dana u blokadi.
Zaljubljeni111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 01:34   #3
Quote:
eduardo_da_silva kaže: Pogledaj post
Pozdrav,evo zanima me ima li tko iskustva sa ovim kreditom u ovoj banci?razmišljao sam ga uzeti,ali nekako imam loš predosjećaj
Nista od papir ne treba samo osobna, tamo potpises izjavu za hrok koji kora biti cist ko suza, bas nikakvo kasnjenje unatrag 4 godine po tekucem karticams ili kreditu ako je sve ok novac je isti ili drugi dan na racunu
Marko2212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 10:54   #4
Ako si bio uredan po hroku ko curica u zadnjih par godina, osjecaj ti je krivi.
Ako nisi bio uredan, osjecaj ti je dobar.
Cuj , s obzirom na kaj gledaju (bez platne liste?? ) jos su dobri.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 12:04   #5
...a i kamata im je bajna...
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 12:05   #6
Quote:
boky1979 kaže: Pogledaj post
...a i kamata im je bajna...
Zato sto je to rizičan kredit, naravno da je kamata viša.

From Huawei MHA-L29
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 00:56   #7
Da li ima tko da je uspješno realizirao kredit? Ja razmišljam da se odem raspitati, nisam u nikakvim blokadama ni trenutno, ni nikada bio, dizao sam manji kredit u PBZ-u prije 8 mjeseci u kojem sam uredan. Nekada po dinersu znam kasniti par dana, ali to je rijetkost. Brine me jedino jedan tekući što sam otvorio kao student i zaboravio na njega, te sam proveo u nedopuštenom minusu koji se godinama nakupljao, došao do 700kn na kraju, kad sam se sjetio otići to provjeriti. Vidim da se traži ˝božanska˝ čistoća po HROK-u, pa ne znam hoće li ovo sa tekućim biti prepreka..nije smetalo prije 8 mj kada su mi u PBZ-u provjeravali HROK.
saracela is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2017., 00:23   #8
Talking blic krediti

Nisam bila u nikakvoj božanskoj čistoći po hroku, kasnim sa postojećim kreditom po 10 ili 15 dana, budem u nedozvoljenom po 200-300 kn 10tak dana, amex od nedavno koristim , jedino njega otplaćujem redovito, maestro na rate kojeg mi ukinuli zbog neredovitog plaćanja, ali nisam nikad dobila opomenu, niti na crnoj listi, na PBZu sam...... i zatražila sam blic kjredit u addiko, i eto, dobila ga, a bila sam uvjerena da necu. Malo mi je olaksalo život, prodisala sam, i sad naravno,daj bože da se redovito otplaćuje, 30 000 kn, rata fiksna na 4 god.750 kn.... eto ako se netko još premišlja, a ne košta ništa pitati......
Bilo bi dobro da ga nitko ne treba :-), al šta se može nega guraj dalje :klap:
Little-curly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 00:08   #9
AKo do sad nisi mogla raspolagati s ovim sto imas i bila si svaki mjesec u nedozvoljenom stanju po tekucem racunu 10-ak dana, kako mislis od sada nadalje 4 godine raspolagati sa 750kn manje?
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2017., 14:16   #10
ah ti isto pitaš gluposti
pa sad više nije u minusu, pa može opet ići u njega. Kad to potroši, bude malo Maestro/Master na rate, poslije malo preliješ iz šupljeg u prazno pomoću Amexa, a kad zaškirpi kombiniraš sa Dinersom. A ako to ne upali, valjda bude došla neka nova banka koja će imati još labavije uvjete pa ajmo opet
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 12:39   #11
To se tad (krajem 2014) nekako drugačije zvalo, ali meni jako
"zvoni" na ovo sad.
Ukratko, bio sam njihov klijent, došao do tete i rekao što bi i na koji
rok i-puff, sutradan lova
Ali još je lijepši dan bio onaj od prije 2-3 dana, kad sam prijevremeno zatvorio
ovaj kredit
__________________
Life's a Bitch and Then You Die
zvonkotelefonko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2017., 21:50   #12
sto tocno znaci ta cistoca...jel se to odnosi na blokade? ovrhe? ili ako zakasnis 15 dana platit ratu neceg? moze iskreno i odgovor ljudi koji NISU klijenti da dizali su blic, koliko ste dugo cekali, malo detaljniji opis procesa, hvala puno.
Dario_UR88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 18:38   #13
Bio ja prije koji tjedan. Procedura je jednostavna, ja sam se naručio preko neta, iako mozeš samo doći. Znaš hoćeš dobiti ili ne u roku 15 min, ako imaju tvoje podatke već, ako nemaju onda ajmo reći onoliko koliko treba bankaru da popuni. Potpišeš izjavu za Hrok, iako to nije tipično izvješće iz Hroka nego imaju neki svoj posebni program koji vjerovatno od tamo vuče podatke. Mene su odbili, pretpostavljam zbog tekućeg u ZABI koji mi je nakupio nekih 500tinjak nedozvoljenog minusa, a ja naravno na njega zaboravio. Blokada, ovrha, nedozvoljenog minusa i inih stvari, osim ovog u zabi nemam. Tako da ako je netko uredan i nema ovih mojih bedastoća iz studentskih dana zbog kojih završiš na crnoj listi, mislim da bi mogao ovo realizirati.

I da, u slučaju odbijanja ne dobiješ razlog. Ja ovo pretpostavljam za Zabu, jer sam išao od banke do banke dok nisam u Zabi otkrio taj davno zaboravljeni račun iz 2005 godine. Al sam sam si kriv, u osnovi.
saracela is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 21:08   #14
Otišao danas do Addiko banke raspitati se za taj kredit, jer mi treba manji iznos gotovine, a prema njihovom reklamiranju činio mi se jednostavan proces odobravanja, jer kao nema naknade i ovjeravanja kod JB. Naravno, zajeb i lažno reklamiranje.

Iako se na sva zvona reklamiraju da je dovoljna samo osobna iskaznica, prvo što me bankarica pitala je jesam li donio platnu listu. Ista je obavezna prije isplate kredita.
Gleda se prvenstveno urednost u HROK-u unazad 4 godine. Ja nikada nisam dizao nikakav kredit niti imam ikakva dugovanja ili blokade, no očito je njima i to problem jer ukoliko nikada niste imali kredit, ovaj njihov možete dobiti jedino pod uvjetom da redovna primanja prebacite kod njih.

Dakle, previše kompliciranja za premali iznos kredita uz preveliku kamatu.

Samo se zahvalio i otišao. Bezveze potrošio sat i deset min čekajući da dođem na red, jer u poslovnici na Trgu bana Jelačića radi samo jedan osobni bankar.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 13:39   #15
bome ja sam trebala kupiti u veljaci veci uredjaj, otisla s osobnom i u 15 min dobila 15 tisuca kuna bez problema. nemam racun kod njih niti su me trazili da prebacim tamo primanja, nemam nikakvih neurednosti niti dugova, cista ko suza. nije me trazilo platnu listu, mada sam ponijela neovjerenu, onu sto mi poslodavac posalje svaki mjesec.
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 15:20   #16
Platna lista ili potvrda poslodavca je odnedavno obavezna zbog velikog broja klijenata koji daju lažne informacije.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 08:03   #17
Uopce mi je nevjerovatno da je jedna banka radila na "majkemi" klijenata.To je bilo javna tajna da se ljudi instruktirani il kak se vec kaze da kaze da rade u nekoj firmi.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 10:10   #18
Quote:
Cvrcak i Mrav kaže: Pogledaj post
bome ja sam trebala kupiti u veljaci veci uredjaj, otisla s osobnom i u 15 min dobila 15 tisuca kuna bez problema. nemam racun kod njih niti su me trazili da prebacim tamo primanja, nemam nikakvih neurednosti niti dugova, cista ko suza. nije me trazilo platnu listu, mada sam ponijela neovjerenu, onu sto mi poslodavac posalje svaki mjesec.
U kojoj poslovnici si bila?
Ja jucer kad sam bila kod njih mladi gospodin je bio vrlo bezobrazan. Kao pao im je sustav i da ce me nazvati ili da cekam malo. Kazem ja dobro budem cekala. Onda me je pitao o kakvom kreditu se radi.
Rekla sam znaci o ovom blic kreditu.

Pitao on mene a jel imate vec negdje kredit....
Kazem nemam.

E onda ne mozete dobiti blic kredit.
I jos na to kaze pa sto vi mislite koliki bi nama red bio ovdje da svi tako dolaze traziti kredite.

Ovo je pre strasno.
Nis me covjek nije pitao.

Ne treba mi nekakav veliki iznos, 20-ak tisuca kuna.
Uopce me nije pitao.

Nemam nikakvih kredita niti kreditnih kartica, nisam na crnoj listi, nikada kasnila sa nikakvim placanjima.

Nema ama nikakvih razloga da mi to ne odobre.
Bit ce da sam naletila na nekoga tko je na krivu nogu stao taj dan.

Mozda netko nekakav savjet u koju poslovnicu otici i da normalno razgovaraju....Zg.
kajjetebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 10:20   #19
Quote:
kajjetebi kaže: Pogledaj post
U kojoj poslovnici si bila?
Ja jucer kad sam bila kod njih mladi gospodin je bio vrlo bezobrazan. Kao pao im je sustav i da ce me nazvati ili da cekam malo. Kazem ja dobro budem cekala. Onda me je pitao o kakvom kreditu se radi.
Rekla sam znaci o ovom blic kreditu.

Pitao on mene a jel imate vec negdje kredit....
Kazem nemam.

E onda ne mozete dobiti blic kredit.
I jos na to kaze pa sto vi mislite koliki bi nama red bio ovdje da svi tako dolaze traziti kredite.

Ovo je pre strasno.
Nis me covjek nije pitao.

Ne treba mi nekakav veliki iznos, 20-ak tisuca kuna.
Uopce me nije pitao.

Nemam nikakvih kredita niti kreditnih kartica, nisam na crnoj listi, nikada kasnila sa nikakvim placanjima.

Nema ama nikakvih razloga da mi to ne odobre.
Bit ce da sam naletila na nekoga tko je na krivu nogu stao taj dan.

Mozda netko nekakav savjet u koju poslovnicu otici i da normalno razgovaraju....Zg.
Fora je u tome da moraš imati već neko kreditno zaduženje da bi oni po Hrok-u vidjeli tvoju povijesnu urednost. To je uvjet za Blic kredit.

Probaj s običnim gotovinskim, manja ti je kamata.
Ima brzih kredita i po drugim bankama. Npr. OTP čini mi se

From Huawei MHA-L29
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 11:05   #20
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Fora je u tome da moraš imati već neko kreditno zaduženje da bi oni po Hrok-u vidjeli tvoju povijesnu urednost. To je uvjet za Blic kredit.

Probaj s običnim gotovinskim, manja ti je kamata.
Ima brzih kredita i po drugim bankama. Npr. OTP čini mi se

From Huawei MHA-L29
Ok. Ici cu danas jos negdje pitati pa i u OTP.
Hvala...
kajjetebi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:57.